Kefile gelen icra kagidi

111007

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2015
145
45
Merhaba konuyla ilgili goruslerinizi alabilirsem cok sevinirim ne yapacagimi sasirdim artik... 2011 yilinda kefil oldugum bir kredi vardi ortak borclu olarak gozuktugum... 2012 de asil borclu odeme yapmadigindan benim maasima haciz koyuldu bilgi gelmedigini belirttigimde biz gonderdik imzaniz var dendi ama gostermedi cunku bisey gelmedi imza atmamistim yine de odeme sozu vermem gerektigini soylediler mecbur verdim ve gecikmedekini odedim ozellikle biz odeme yapmak istiyoruz kolaylik olsun kacmiyoruz mutlaka haber verin gecikme olursa desekte kefilligim yuzunden yine tebligat gelmeden direkt icra kagidindan borcu ogrendim telefon vb iletisim kurulmadi sormak istedigim bu durumda itiraz edemez miyim karsi dava acabilir miyim avukat masrafi vb odemek zorundamiyim daha erken gelse bilgi bu kadar gecikmeyecekti... asil borclu borcun bir kismini af sayesinde yapilandirdi yapilandirmada ben imza atmadim bu borctan ben sorumlu tutulur muyum... borcun bir kismi kapsam disinda kaldi kalan kismini avukat bi sekilde ayarlicaz demisti ama hic birsey yapmadan icraya vermisler bi yandan yapilandirilan borc icin odeme yapilsada... nasil yol izlemem gerekiyor sasirdim kefilligim yuzunden hep ben magdur oldum avukat ve icra icin para odemekten borc hiz azalmiyor ne yapabiliriz

Merhaba;
Dosyaların içeriğini bilmeden yorum yaparak çok doğru sonuçlara ulaşmak maalesef mümkün değil.Eğer asıl borçludan tahsilat yapılamazsa icra ve avukatlık masrafları da dahil olmak üzere borcu ödemek zorundasınız.
Dosyalarının fotokopilerini alıp bir avukata giderseniz neler yapılabileceği konusunda daha somut cevaplar alabilirsiniz.
İyi günler dilerim.

X