Kemik iliğinden kök hücre-yumurta rezervi

Limonkus

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2022
118
57
33
Merhaba kizlar , başımdan gecenlerden bahsetmek istiyorum. 31yasindayim 5yillik evliyim. Son 2senedir bebek düşünüyoruz. 6ay kadar normal yolla denedik. Olmadı. Doktora gittim. Adet döneminde FSH değerim yüksek çıktı. Amh değerine bakılacak denildi. Özelde muayene olmuştum. Test ücreti 1500tl nin üstündeydi. Çok şaşırdım. Araştırdım. Araştırma Hastanesi'nde ücretsiz yapılıyormuş. Orada testi yaptırdım. Ayrıca sadece kan veriyorsunuz. Değerim 0,76 çıktı. Acilen tüp bebeğe gitmelisiniz denildi. Bunlari duyunca dünyam başıma yıkıldı sanki. Ne yapacağımızı bilemedik. Moralmen düştük. Araştırma yapmadan kendimizi tüp bebek merkezinde bulduk. Hemen tedaviye başlayalım denildi. Neyse başladık ilk iğneler ilaçlar derken 10gun içinde yumurtalar geliştirildi. Opu gerçekleşti. 5gun izlendi. Bu arada yumurta sayım 4-6 arasında 5yumurtadan 2si dollendi denildi. 5.gune giden sadece 1embriyo oldg. Söylendi. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine genetik teste gönderdik. İyi sonuç gelmediği için transfer yapılamadı. Tekrar deneyeceğiz dedi. 1ay sonra yine denedik. Bu seferde 3 yumurta toplandı. 5.gune kadar hiç bı yumurta ulaşamadı. Hayallerimiz yıkıldı. Emeklerimiz boşa gitti. Ne yapmamız lazım neden böyle oluyor dediğimde. Yumurta kalitesi her ay farklı olur. Rezervinizde az oldg. İçin size farklı bir tedavi uygulayalım dedi. Kök hücre tedavisi uygulandı. Kemik iliğinden alınan kan hücresi ayristirilip karnimdan yumurtalıklarda enjekte edildi. Tabi bu aşamadan önce 6gun hastanede tedavi altına alindim. Sabah akşam kolumdan iğne vurup kan hücreyi toplama gününe hazır hale getirmek için. Aferez bölümünde 3saat süren kan toplama işlemi gerçekleşti. Kemik iliğinden kan hücresi toplandı. Daha sonra ameliyathanede narkoz altında transfer edildi. Amaç yumurta hücresi üretip mevcuttaki yumurtaları da kaliteli hale getirmek. Kesin faydası olacak denilmedi ama yine de umutluyum. 1sene boyunca normal yolla deneyebilirsiniz dedi.5ay geçti henüz hamilelik oluşmadı. Amh değerinde yükselmeye azda olsa başlamıştı. Aklıma takılan şeyler var. Bu doktorum hiç benden rahim filmi istemedi. Tüp bebekte kendileri embriyoyu yerleştirdikleri içindir diye düşündüm.ama bu süreçte belki tüplerim tıkalı normal yolla olmamasının sebepleri arasında olabilir diye. Bulunduğum ilde rahim filmi çektirmeye karar verdim. Yarın nasipse filmi cektirecegim. Biraz korkularım var tabii. Anestezi olmadan yapacaklar. benim gibi yaşayan arkadaşlar varsa bu konuda yaşadıklarını paylaşırsa mutlu olurum. Doğal yolla hamile kalan var mı?

Vaay, kök hücre uygulamalarına şaşırdım. Kök hücreyi takip etmeyeli yıllar olmuştu. Bu umut verici bir gelişmeymiş.

belki tüplerim tıkalı normal yolla olmamasının sebepleri arasında olabilir diye.
Sizin zaten yumurtalarınız kalitesizmiş. Sıkıntı olmasaydı başka sebepleri de araştırırlardı diye düşünüyorum.

Sadece mantık yürüteceğim, bilgim yok çünkü. Embriyo transferi ve yumurta toplanma aşamasında tüplerinizin ve rahminizin durumu da belli olmaz mıydı?

kayseri hüma hastanesini şiddetle öneririm benim komşum 5 kez tüp bebek denedi hiçbiri olmadı kadının rahmi kalp şeklindeymiş bağışıkşık sistemi yüksekmiş ve gebelik şekeri varmış kanının parasını alıp alıp tüp bebek yapmışlar sadece şimdi ikizlere hamile sizde gidin derim 🐣🐱

Vaay, kök hücre uygulamalarına şaşırdım. Kök hücreyi takip etmeyeli yıllar olmuştu. Bu umut verici bir gelişmeymiş.

Sizin zaten yumurtalarınız kalitesizmiş. Sıkıntı olmasaydı başka sebepleri de araştırırlardı diye düşünüyorum.

Sadece mantık yürüteceğim, bilgim yok çünkü. Embriyo transferi ve yumurta toplanma aşamasında tüplerinizin ve rahminizin durumu da belli olmaz mıydı?
O süreçte sadece muayene edilip folukuller kontrol edildi. Rahme hiç bakilmadi. Transfer işlemi olsaydı belki öncesinde bakilacakti.

kayseri hüma hastanesini şiddetle öneririm benim komşum 5 kez tüp bebek denedi hiçbiri olmadı kadının rahmi kalp şeklindeymiş bağışıkşık sistemi yüksekmiş ve gebelik şekeri varmış kanının parasını alıp alıp tüp bebek yapmışlar sadece şimdi ikizlere hamile sizde gidin derim 🐣🐱
Rezerv düşüklüğü olduğu için devlet üniversite hastaneleri direk tüp bebeğe yönlendiriyor. Hiç biri vakit kaybetmemizi istemiyo. Tüp bebekte uzman doktorları bulmakta gerçekten zor. Standart tüp bebek deneyen doktorlar çok fazla. Hastaya göre işlem yapmiyolar

Rezerv düşüklüğü olduğu için devlet üniversite hastaneleri direk tüp bebeğe yönlendiriyor. Hiç biri vakit kaybetmemizi istemiyo. Tüp bebekte uzman doktorları bulmakta gerçekten zor. Standart tüp bebek deneyen doktorlar çok fazla. Hastaya göre işlem yapmiyolar
benim ablamda ilk tüp bebeğini bu hastanede yaptı gayet güzel bir yer cidden gitmenizi öneririm

0.75 altı değer rezervi azdır.
Sizin deger 0.75 altı değil…
Çıkan yumurta sayınız az değil ki..
0.88 amh ile 2 cocuk dogurdum doğal yolla elde edilen gebelikle.
Tüp bebek doktorlarının %90 nın amaci paranızi hortumlamak tabi bunları yapabilmek için önce moralinizi bozmaları gerekiyor.

Fsh değeriniz kaç çıktı.

Yumurta kalitesini yükseltmek icin vitaminler kullanın a,c,b12,d,e, folik asit.
Testere dişli aslan pencesi cayi icin ben doktorumun onayi ile kullandim.
Tavuk eti yemeyin stresten uzak durun.

Emin olun bebeğiniz olacak.

Şuan benim amh değerim 0,48 en son adetliyken FSH değerine baktırdım. 12 çıktı. Genellikle yüksek çıkıyor. Aslan pençesi çayını ne zaman içtiniz? Bugün rahim filmi ni de çektirdim. Şükür temiz çıktı. Üni de doktor aşılama önerdi. Değerlerimin çok kötü olmadığını söyleyip. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bende doğal yolla olmasını istiyorum. Çok paramız gitti. Tüp bebeğe de gücümüz yok artık. Sizin bu amh değeriniz 0in altında çıkınca ne dedi doktorlar? Bebek sahibi olmak için uzun süre beklediniz mi?

Şuan benim amh değerim 0,48 en son adetliyken FSH değerine baktırdım. 12 çıktı. Genellikle yüksek çıkıyor. Aslan pençesi çayını ne zaman içtiniz? Bugün rahim filmi ni de çektirdim. Şükür temiz çıktı. Üni de doktor aşılama önerdi. Değerlerimin çok kötü olmadığını söyleyip. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bende doğal yolla olmasını istiyorum. Çok paramız gitti. Tüp bebeğe de gücümüz yok artık. Sizin bu amh değeriniz 0in altında çıkınca ne dedi doktorlar? Bebek sahibi olmak için uzun süre beklediniz mi?
Amh değerinin genel geçer bir gerçekliği yok.
Fakat tüp bebek doktorları bunu söylemez çünkü nasıl insanların parasını alacaklar.
Amh degerine cok iyi merkezde ve kan alındığı gibi hemen makinaya konulup bakılmalı eğer bakılmazsa yanlış çıkar.
Benim amh 1.1 di en son bakıldığında 0.88 çıkmıştı büyük ihtimal dışarıda bıraktılar kanı…

Be diyecekler hemen tüp bebek denettirdiler.
Hem de iki kere.
Bana iki doktor sen ameliyatını ol doğal yolla gebe kalırsın degerlerinde sorun yok demisti.
Tabi ki ben gittim tüp bebek doktorlarının peşinden gittim.
Ameliyatımı oldum. 5 ay sonra doğal yolla gebe kaldım.

Benimde fsh 12.5 di, 12 fsh yüksek değil ki.
Türkiyenin en iyi doktorlarından prof Ercan Baştu adam 10 üzeri fsh görünce hemen fsh yüksek demeye başlıyorlar. 12 yüksek değil demişti.

Stres yapmayın.
Tek tek vitaminleri alın, hepsi bir arada vitaminleri icmeyin.
Dhea hormonu kullanın.
Stresteb uzak durun.
Sizi geren insanlardan uzak durun.
Gunde bi saat yürüyün.
Karanlık oda dq uyuyun.
Bol su için.
Eşiniz ve siz, tvuk eti asla asla yemeyin, kac doktora gittiysem asla tavuk eti yemeyin. Organik bulursan ye dedi.
Bol bol su içeceksiniz.
Cep telefonunu esiniz ve siz cebinizde taşımayın.

Yaradan evlat verecek size emin olun.
Rahim filminizde sorunsuz çıkmış bu çok süper.

Fakat tüp bebek doktorları bunu söylemez çünkü nasıl insanların parasını alacaklar.
Amh degerine cok iyi merkezde ve kan alındığı gibi hemen makinaya konulup bakılmalı eğer bakılmazsa yanlış çıkar.
Benim amh 1.1 di en son bakıldığında 0.88 çıkmıştı büyük ihtimal dışarıda bıraktılar kanı…

Hem de iki kere.
Bana iki doktor sen ameliyatını ol doğal yolla gebe kalırsın degerlerinde sorun yok demisti.

Türkiyenin en iyi doktorlarından prof Ercan Baştu adam 10 üzeri fsh görünce hemen fsh yüksek demeye başlıyorlar. 12 yüksek değil demişti.

Stres yapmayın.
Dhea hormonu kullanın.
Stresteb uzak durun.
Gunde bi saat yürüyün.
Karanlık oda dq uyuyun.
Bol su için.
Eşiniz ve siz, tvuk eti asla asla yemeyin, kac doktora gittiysem asla tavuk eti yemeyin. Organik bulursan ye dedi.
Bol bol su içeceksiniz.

Yorumlarınız çok değerli. Çok teşekkür ederim. Beni aydınlattıniz. Biliyorum içimde bir umut dogal yolla olacak diyor. Stres yapmayayım diyorum ama bazen elimde olmuyor. Çok kuruyorum kafamda. Bu rahim filmini de doğal yolla olmasını kolaylaştırır diye çektirdim. Çok şükür temiz çıkması da beni huzurlu etti. Tek tek kullanın derken ben şuan hazırda c vitamini kullanıyorum. B12 vitamini de haftada bı kaç gün alıyorum. Folik asit düzenli kullanıyordum. Yaklaşık 1aydir bıraktım. Özel hastane beni zaten korkutan. FSH yi görür görmez amh istedi. Onda da 0 in altında olunca tüp bebek dedi. Ne yapacağımızı güzelce anlatan bı doktor bulamadık. Çareyi şehir dışında aramaya kalktık. Gittiğim doktorda prof. Dr. Ama gel gelelim tüp Bebek uzmanı doğal yolla şöyle yaparsanız olma şansı yüksek demezki oda para kazanacak. Anlattıklarının çok değerli benim için teşekkür ederim. Hazır da aslanpençesi çayı satılıyor mudur?

Yorumlarınız çok değerli. Çok teşekkür ederim. Beni aydınlattıniz. Biliyorum içimde bir umut dogal yolla olacak diyor. Stres yapmayayım diyorum ama bazen elimde olmuyor. Çok kuruyorum kafamda. Bu rahim filmini de doğal yolla olmasını kolaylaştırır diye çektirdim. Çok şükür temiz çıkması da beni huzurlu etti. Tek tek kullanın derken ben şuan hazırda c vitamini kullanıyorum. B12 vitamini de haftada bı kaç gün alıyorum. Folik asit düzenli kullanıyordum. Yaklaşık 1aydir bıraktım. Özel hastane beni zaten korkutan. FSH yi görür görmez amh istedi. Onda da 0 in altında olunca tüp bebek dedi. Ne yapacağımızı güzelce anlatan bı doktor bulamadık. Çareyi şehir dışında aramaya kalktık. Gittiğim doktorda prof. Dr. Ama gel gelelim tüp Bebek uzmanı doğal yolla şöyle yaparsanız olma şansı yüksek demezki oda para kazanacak. Anlattıklarının çok değerli benim için teşekkür ederim. Hazır da aslanpençesi çayı satılıyor mudur?
Ben bu yollardan geçtim.

Yaşadığın her şeyi yaşadım ve inan yaşayan çok fazla…

Eee bizleri umutsuzluğa süreklemeseler para nasıl kazanacaklar bi düşünsene.

İyi doktorları bi kenara bırakıyorum onlar ayrı ve çok değerli. Azlar ama hala varlar.

Ben baya oluyor çok zaman önce tv de zaplarken gelin evi diye bi program gördüm kadın programa katılmış çocuğu olmuyormuş bu konuyu anlatmış, program destek oluruz demiş. Bulent Tıraş diye bir doktora götürmüşler neyse çekim yapıyorlar. Kadınları doluşturmuşlar bekleme salonu. O kadar kalabalıktı ki.

Neyse gel zaman git zaman bende düştüm bu yollara ne öğrendim biliyormusunuz.
İvf tüp bebek bölümüne randevuyu herkese aynı saate veriyorlarmış.
Hani bakın doğal yolla çocuk olmuyor ne kadar çok kisi var tüp bebeğe başvuran. Bu izlenimi yaratmak için…
Ayıp vallahi ayıp billahi ayıp.

Ben cok iyi bi hastanede en son tüp bebegi denediğimde sabah saat dokuza vermişler herkese randevu doluştuk bekleme odasına herkes bekliyor. Doktorlarda gec geliyor zaten stres icindeyiz.

Sonra ameliyatımı oldum, benim dogal iki cocugum oldu. Doktorlardan bi kaçı ile görüştüm kimiyle konuştum. Gebe olduğu öğrenince Allah işte felan dediler. E zaten biz Allah her zaman diyorduk dediğimde sustular.

Hic unutmuyorum bi keresinde Bahçeci tüp bebeğin en övülen yeşil kalp dağıtan yeşil dev dedikleri doktor beni o kadar sinir etmişti ki. Ordan çıkıp yürürken öyle bi ağladım ki Allahım beni şu doktorların eline düşürme ne olur sen ver Allahım diye ağlamıştım.
Size özelden yazarım vitaminleri bazen bir kısmını kullanıyorsunuz.

Yumurta kaliteniz önemli o ay yumurtanız kalitesiz olmuş olabilir, diğer ay denediğinizde 5. Güne yumurtanız gitmemiş olabilir.
Bu bütün yumurtalarınız kalitesiz olacak anlamına gelmiyor ki.
Ailenizde ki kadınlarda erken menapoz öyküsü,çocuğu olmayan,bir kere gebe kalıp istese de bir daha çocuğu olmayan birinci derece akrabanız yoksa çocuğunuz olur. Ki bu öyküleri olanlarinda cocugu olmayacak diye bi konu kesinlikle ve kesinlikle yok oluyor çocukları. Sadece bu konuyu doktor gibi doktor olan eski hekimler bilir ve sorar. Aile gecmisini öğrenmek için.

Doğru söylüyorsunuz çok haklısınız. Bu ay kontrole gittigimde 1yumurta gördü normalde solda 4tne olurdu. Sağda 1tane. Dediğiniz gibi her ay farklılık gösteriyor. Önemli olan kalitesi. Ben ailemde ve yakınlarımda bebek hasreti çeken veya tedavi gören görmedim. Bazen diyorum keşke ilk evlenir evlenmez bebek dusunseydim. Belki bunlar olmazdı. Büyüklerimiz çoğu zaman doğru söylüyorlar. Evlenir evlenmez çocuk düşünün sonra korunacaksaniz korunun diye. O senelerde kontrole de gitmedim. Çocuk dusunene kadar. Dhea hormonu demiştin. Öyle bi testte istememişler benden.

Hem de iki kere.

Stres yapmayın.
Dhea hormonu kullanın.
Stresteb uzak durun.
Gunde bi saat yürüyün.
Karanlık oda dq uyuyun.
Bol su için.
Bol bol su içeceksiniz.

merhaba, aslan pençesi çayını ne zamanlarda tükettiniz? sizinle değerlerimiz aynı öğrenmek istedim.

Kayseride diger denedigi merkezler hangisi acaba bi bilginiz varmi

Kesinlikle tüp bebek öncesi rahim filmine bakılması gerekiyor. Icerde tuplerde enfeksiyon var mı sorun var mı kontrol edilmeli hatta bence histereskopi bile yapılmalı.
Benim doktorum yumurta rezervi dusuklerde sadece klomen ile yumurtaları en doğal halinde büyüterek kalitesini bozmadan opu yapmayı tercih eder. Yumurta sayısı az ise 5. Güne gitmesini beklemez kalitesine göre dondurma işlemini yapıyor.
Rezervi düşük herkesin İstanbul tüp bebek merkezi Aret Kamar'i araştırmasını şiddetle tavsiye ederim..
Yapılan islemleriniz size şifa olsun inşallah, amh yukselmesi önemli değildir önemli olan muayenelerde görünen yumurta sayınız ve kalitesidir.
Yumurta kalitenizi destek için ari sütü kullanabilirsiniz.

Kesinlikle tüp bebek öncesi rahim filmine bakılması gerekiyor. Icerde tuplerde enfeksiyon var mı sorun var mı kontrol edilmeli hatta bence histereskopi bile yapılmalı.
Benim doktorum yumurta rezervi dusuklerde sadece klomen ile yumurtaları en doğal halinde büyüterek kalitesini bozmadan opu yapmayı tercih eder. Yumurta sayısı az ise 5. Güne gitmesini beklemez kalitesine göre dondurma işlemini yapıyor.
Rezervi düşük herkesin İstanbul tüp bebek merkezi Aret Kamar'i araştırmasını şiddetle tavsiye ederim..
Yapılan islemleriniz size şifa olsun inşallah, amh yukselmesi önemli değildir önemli olan muayenelerde görünen yumurta sayınız ve kalitesidir.
Yumurta kalitenizi destek için ari sütü kullanabilirsiniz.

2 tüp bebek denemem de aynı doktorla. Aynı ılaclarla oldu. Belkide cok yüksek doz verdiği için olan yumurtalarda cop oldu. Yazılan ilaçları gorsel olarak paylaştım. Sizce yüksek mi?

Eklentiler

• Capture+_2023-03-16-14-36-03.png
    Capture+_2023-03-16-14-36-03.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 297
2 tüp bebek denemem de aynı doktorla. Aynı ılaclarla oldu. Belkide cok yüksek doz verdiği için olan yumurtalarda cop oldu. Yazılan ilaçları gorsel olarak paylaştım. Sizce yüksek mi?
Her doktorun tedavi yöntemi farklı ,genel olarak tüp bebekte ayni ilaçlar kullaniliyor .
Ben de başka doktora gitsem o da bana böyle bir sürü ilaç kullanacaktı.
Ben araştırarak bilerek aret bey e gittim .
Size uygun , rahatsizliginizda iyi olan doktoru tercih etmelisiniz.
Her tüp bebek doktoru Her hastada başarılı değildir

Her doktorun tedavi yöntemi farklı ,genel olarak tüp bebekte ayni ilaçlar kullaniliyor .
Ben de başka doktora gitsem o da bana böyle bir sürü ilaç kullanacaktı.
Ben araştırarak bilerek aret bey e gittim .
Size uygun , rahatsizliginizda iyi olan doktoru tercih etmelisiniz.
Her tüp bebek doktoru Her hastada başarılı değildir
Merhbaale benimde amh 0.75 ve düşük rezerv için aret beyi duymuştum ama bir başka yazıda da kendisi hakkında çok olumsuz yazılar vardı kararsız kaldım. Acaba sizin çok tavsiye etme nedeniniz nedir

X