Kemik iliğinden kök hücre-yumurta rezervi

Amh değerinin genel geçer bir gerçekliği yok.
Fakat tüp bebek doktorları bunu söylemez çünkü nasıl insanların parasını alacaklar.
Amh degerine cok iyi merkezde ve kan alındığı gibi hemen makinaya konulup bakılmalı eğer bakılmazsa yanlış çıkar.
Benim amh 1.1 di en son bakıldığında 0.88 çıkmıştı büyük ihtimal dışarıda bıraktılar kanı…

Be diyecekler hemen tüp bebek denettirdiler.
Hem de iki kere.
Bana iki doktor sen ameliyatını ol doğal yolla gebe kalırsın degerlerinde sorun yok demisti.
Tabi ki ben gittim tüp bebek doktorlarının peşinden gittim.
Ameliyatımı oldum. 5 ay sonra doğal yolla gebe kaldım.

Benimde fsh 12.5 di, 12 fsh yüksek değil ki.
Türkiyenin en iyi doktorlarından prof Ercan Baştu adam 10 üzeri fsh görünce hemen fsh yüksek demeye başlıyorlar. 12 yüksek değil demişti.

Stres yapmayın.
Tek tek vitaminleri alın, hepsi bir arada vitaminleri icmeyin.
Dhea hormonu kullanın.
Stresteb uzak durun.
Sizi geren insanlardan uzak durun.
Gunde bi saat yürüyün.
Karanlık oda dq uyuyun.
Bol su için.
Eşiniz ve siz, tvuk eti asla asla yemeyin, kac doktora gittiysem asla tavuk eti yemeyin. Organik bulursan ye dedi.
Bol bol su içeceksiniz.
Cep telefonunu esiniz ve siz cebinizde taşımayın.

Yaradan evlat verecek size emin olun.
Rahim filminizde sorunsuz çıkmış bu çok süper.
Acaba kullandığınız vitaminler hakkında bana da bilgi verir misiniz aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum ve kafam çok karışık :KK43: sanırım siz daha tecrübelisinzi söyledikleriniz çok iyi geldi

Merhbaale benimde amh 0.75 ve düşük rezerv için aret beyi duymuştum ama bir başka yazıda da kendisi hakkında çok olumsuz yazılar vardı kararsız kaldım. Acaba sizin çok tavsiye etme nedeniniz nedir
Yumurta rezervim düşük 38 yaşındayım. İleri yaş kalitesiz ve düşük rezerv hastalarda Aret bey iğne kullanmadan sadece klomen ile yumurtayı en doğal en hormonsuz şekilde büyütüp kalitesini bozmadan toplamayı tercih ediyor. Benim amh 0.534 ama ultrasonda sayı çok az ve 1 yumurta çok zor büyüyor .
Ben Aret beyi benim gibi erken menopoz hastalarda daha başarılı bulduğum için tercih ettim. Ve memnun kaldım. (Aşırı yoğun, öyle özel ilgi WhatsApp tan kendisine ulaşma durumu asla yok.tahlil sonuçlarına kendisi bakıyor ama hemşireler arayıp bilgilendiriyor . Devlet hastanesi kadar yoğun bir yer ,ama doktorun tecrübesine bilgisine güveniyorum )

Mesela Bence pko lu hastalar bahceci yi tercih etmeli .
Düşük over sorunu olanlar Aret beyi .
Elbette başka çok iyi doktorlar vardır, bahceci çok konuşulduğu için örnek verdim .
Bu benim düşüncem herkes kendisine göre araştırmasını yapmalı. Her klinik her sorunda aynı sonucu vermez. Açıkçası Aret beyde pko olup nasıl ilerleniyor onu bile bilmiyorum. Kendi sorunum üzerinden kendisinin iyi olduğunu düşündüğüm için tercih ettim.
Size de bol şanslar diliyorum ,Rabbım kolaylastirsin 🤲

Son düzenleme:
Yumurta rezervim düşük 38 yaşındayım. İleri yaş kalitesiz ve düşük rezerv hastalarda Aret bey iğne kullanmadan sadece klomen ile yumurtayı en doğal en hormonsuz şekilde büyütüp kalitesini bozmadan toplamayı tercih ediyor. Benim amh 0.534 ama ultrasonda sayı çok az ve 1 yumurta çok zor büyüyor .
Ben Aret beyi benim gibi erken menopoz hastalarda daha başarılı bulduğum için tercih ettim. Ve memnun kaldım. (Aşırı yoğun, öyle özel ilgi WhatsApp tan kendisine ulaşma durumu asla yok.tahlil sonuçlarına kendisi bakıyor ama hemşireler arayıp bilgilendiriyor . Devlet hastanesi kadar yoğun bir yer ,ama doktorun tecrübesine bilgisine güveniyorum )

Mesela Bence pko lu hastalar bahceci yi tercih etmeli .
Düşük over sorunu olanlar Aret beyi .
Elbette başka çok iyi doktorlar vardır, bahceci çok konuşulduğu için örnek verdim .
Bu benim düşüncem herkes kendisine göre araştırmasını yapmalı. Her klinik her sorunda aynı sonucu vermez. Açıkçası Aret beyde pko olup nasıl ilerleniyor onu bile bilmiyorum. Kendi sorunum üzerinden kendisinin iyi olduğunu düşündüğüm için tercih ettim.
Size de bol şanslar diliyorum ,Rabbım kolaylastirsin 🤲
Bilgileriniz için çok teşekkür ederşm Allah razı olsun 🌸 ben de sizin gibi düşünüyorum ama tam karar vermek için de araştırıyorum. Bahçeci daha genel bi prosedür uyguluyor anladığım kadarıyla o yüzden bende başka düşünüyorum ama orada da Özkan özdamar kafamı karıştırıyor çünkü sayfasında özellikle amh ile ilgili çok hasta var ve zor hastaları alıyormuş. Son olarak bir kaç sorum daha olacak müsadenizle aret bey ücretsiz ön görüşme yapıyor mu ve birde sizin tedaviniz hangi aşamada sonuç alabildiniz mi

Bilgileriniz için çok teşekkür ederşm Allah razı olsun 🌸 ben de sizin gibi düşünüyorum ama tam karar vermek için de araştırıyorum. Bahçeci daha genel bi prosedür uyguluyor anladığım kadarıyla o yüzden bende başka düşünüyorum ama orada da Özkan özdamar kafamı karıştırıyor çünkü sayfasında özellikle amh ile ilgili çok hasta var ve zor hastaları alıyormuş. Son olarak bir kaç sorum daha olacak müsadenizle aret bey ücretsiz ön görüşme yapıyor mu ve birde sizin tedaviniz hangi aşamada sonuç alabildiniz mi
Aret bey çok yoğun, ücretsiz on görüşmesi yok diye biliyorum . Ama ben 1 kere muayene ücreti verdim tedavim tamamlanana kadar bir daha vermedim. Güncel ücretleri ve güncel çalışma sistemlerini bilmiyorum . Çünkü ben çok ara vererek gittim .
Ben transferimi oldum ,sonucumu bekliyorum , ultrasonda kese randevusu için cumartesi günü gideceğim. Ama kalp atışı duyana kadar pozitif olarak görmüyorum üzülmemek için 😬

Merhaba kizlar , başımdan gecenlerden bahsetmek istiyorum. 31yasindayim 5yillik evliyim. Son 2senedir bebek düşünüyoruz. 6ay kadar normal yolla denedik. Olmadı. Doktora gittim. Adet döneminde FSH değerim yüksek çıktı. Amh değerine bakılacak denildi. Özelde muayene olmuştum. Test ücreti 1500tl nin üstündeydi. Çok şaşırdım. Araştırdım. Araştırma Hastanesi'nde ücretsiz yapılıyormuş. Orada testi yaptırdım. Ayrıca sadece kan veriyorsunuz. Değerim 0,76 çıktı. Acilen tüp bebeğe gitmelisiniz denildi. Bunlari duyunca dünyam başıma yıkıldı sanki. Ne yapacağımızı bilemedik. Moralmen düştük. Araştırma yapmadan kendimizi tüp bebek merkezinde bulduk. Hemen tedaviye başlayalım denildi. Neyse başladık ilk iğneler ilaçlar derken 10gun içinde yumurtalar geliştirildi. Opu gerçekleşti. 5gun izlendi. Bu arada yumurta sayım 4-6 arasında 5yumurtadan 2si dollendi denildi. 5.gune giden sadece 1embriyo oldg. Söylendi. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine genetik teste gönderdik. İyi sonuç gelmediği için transfer yapılamadı. Tekrar deneyeceğiz dedi. 1ay sonra yine denedik. Bu seferde 3 yumurta toplandı. 5.gune kadar hiç bı yumurta ulaşamadı. Hayallerimiz yıkıldı. Emeklerimiz boşa gitti. Ne yapmamız lazım neden böyle oluyor dediğimde. Yumurta kalitesi her ay farklı olur. Rezervinizde az oldg. İçin size farklı bir tedavi uygulayalım dedi. Kök hücre tedavisi uygulandı. Kemik iliğinden alınan kan hücresi ayristirilip karnimdan yumurtalıklarda enjekte edildi. Tabi bu aşamadan önce 6gun hastanede tedavi altına alindim. Sabah akşam kolumdan iğne vurup kan hücreyi toplama gününe hazır hale getirmek için. Aferez bölümünde 3saat süren kan toplama işlemi gerçekleşti. Kemik iliğinden kan hücresi toplandı. Daha sonra ameliyathanede narkoz altında transfer edildi. Amaç yumurta hücresi üretip mevcuttaki yumurtaları da kaliteli hale getirmek. Kesin faydası olacak denilmedi ama yine de umutluyum. 1sene boyunca normal yolla deneyebilirsiniz dedi.5ay geçti henüz hamilelik oluşmadı. Amh değerinde yükselmeye azda olsa başlamıştı. Aklıma takılan şeyler var. Bu doktorum hiç benden rahim filmi istemedi. Tüp bebekte kendileri embriyoyu yerleştirdikleri içindir diye düşündüm.ama bu süreçte belki tüplerim tıkalı normal yolla olmamasının sebepleri arasında olabilir diye. Bulunduğum ilde rahim filmi çektirmeye karar verdim. Yarın nasipse filmi cektirecegim. Biraz korkularım var tabii. Anestezi olmadan yapacaklar. benim gibi yaşayan arkadaşlar varsa bu konuda yaşadıklarını paylaşırsa mutlu olurum. Doğal yolla hamile kalan var mı?
Acaba sonucunuz nasıl oldu ?

X