Saç Rengi ve Saç Boyama Kendi keşfim yeni,şahane kızıl ve boyamamın sonucu !!! :) ;)

DenizlininDeniziCB

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2012
80
0
Merhaba arkadaşlar.Dün saçımı yine boyadım ve fikir olması açısından deneyimimi paylaşmak istedim sizlerle :) ...

Niyetim Akos çilek kızılı veya Akos gelincik kızılı ile boyamaktı fakat bu boyayı burada artık bulamadığımdan kuaför toptancısı bir kozmetikçinin tavsiyesi ile Lilafix diye bir boyanın 5.65-çilek kırmızısı ve 7.35-bakır cazibe rengini aldım.Aldığım bu boyaların her ikisinin yarısını da %20'lik oksidan ile karıştırarak saçımı boyadım ve yaklaşık 40-45 dakika beklettim.Beklediğimden ve istediğimden çok farklı bir renk elde ettiğim doğrudur ama çok canlı bir renk ortaya çıktı.Ayrıca boya saçımı hiç yakmadı,yıpratmadı neredeyse.Açıkçası beğendim bu markayı ama akınca nasıl olur ve her saçta aynı etkiyi bırakır mı onu bilemem.Tek sorun,saçımın bazı yerlerinin açık bazı yerlerinin koyu olması ; o da saçımda önceden kalan boyaların eseri üç-dört farklı rengin olması.Kendi dipten çıkan saçlarım çok güzel tuttu mesela.Renk çok farklı dediğim gibi ; bazen hafif mor,bazen kırmızı,bazen daha çok şarap rengi gibi duruyor.Ortamdan ortama fark var :) Loreal ve Koleston'un şu renklerine yakın ama tam olarak böyle değil :

Eki Görüntüle 647417

Eki Görüntüle 647416

Boya sonucu saçlarımda böyle :

$photo1275.jpg

Aslında çok cırt bir kırmızı istiyordum fakat bu renkten de şikayetçi değilim,sadece yaşımı biraz daha büyük gösteriyormuş gibi geliyor ama kızıl aşığı olduğumdan göz ardı ediyorum sanırım bunu.Kızılın hangi tonu olursa olsun içimi rahat ettiren tek renk.Bu arada,bu renkleri karıştırmam sadece kendi seçimim oldu,yani biraz cahil cesareti diyebiliriz.Saçımı bile ilk defa kendim boyadım,tam cahil cesareti de sonu kötü olmadı işte iyi ki :)

Denemek isteyen olursa yardımcı olabilmişimdir umarım :KK66:)

Eklentiler

• $photo1300.jpg
    $photo1300.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 198
Son düzenleme:
X