Kendimi beğenmiyorum ve kimse beni sevmiyor

Gozlukten sikayetciysen lens cok basit bir cozum.makyajla da inan bana kendini rezil rusfa edenler olabiliyor ama yerinde hafif bir makyajla bi cok insan degisir.giyim tarzinla destekleyebilirsin biseyleri sen kendine ozenmezsen dikkat cekmen zorlasir tabiki ozguven meselesine gelecek olursak o kisilikle alakali bu sekilde hayatin boyunca mutsuz olursun yetinmeyi sukretmeyi bilmeli insan.cook cook guzel bir kiz degilim ama kendi halinde bi kizi susle pusle ben sadece esofman giyeyim gene dikkat cekerim bu kendine guvenle ilgili bir konu

öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
Ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? Ee öyleyse...

Bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

Makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
Sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...

canım sana burada kmse yardımcı olamaz zaten sende konuyu rahatlamak güzel şeyler duymak için açmıssın belli ki.. Bu aralar bu tarz konular senin yaslarında çok açılıyor.
Birincisi erkekler beni beğenmiyor. Yaa allahaskınaaa tek sizimi beğenmiyor sanıyorsunuz kaç kız var sevgilisi olmayan ayrıca kaç erkek var kızlar tarafından beğenilmeyen. Kim evde kalmışki sizler kalıcaksınız zamanı gelince herşey oluyor.
Ikincisi gözlerinden ameliyat olarak düzeltebilirsin veya gözlüğünü hoş bir seçim yapabilirsin bunlar artık çok gelişti.
üçüncüsü ayakların kabaysa eğer bol paça pantolonlar giyebilirsin ve uzun bol kiloş etekler giyerek bunu kapatabilir sadece ayakkbının ve ayaklarının ön kısmının görünmesini sağlayabilirsin. Ve erkek küçük ayak büyük ayak diye sorun etmez merak etme:)) bakmaz bile inan..
Dördüncüsü öncelikle kendine güven ki kendini güzel görebilir kimse beğenmiyor diye güzel değilsin anlamına gelmez. Kendinde demişssin suskunum diye belkide konuşmadığın için karsıdaki insanda çekniyor konşmuyor olabilir. öncelikle bunun üzerinde odaklan..
Ve son olarak güzellik görecelidir. Duru güzelliğe sahip olan çok az kişi vardır ama görselde öledir vücutlarını gördünmü hayır? Belkide onlarında vücudu sorunlu sadece yüzü güzel birde böyle düşün. Ayrıca makyaj yapmak istemiyorsan haftada 2 kez pudra limon maskesi yaparsın kil maskaesi yaparsın. Yüzüne ellerine ve genital bölgene özel güzel kokulu kremler sürebilirsin..

Böylelikle kendine güveninde gelir az çok kendinide beğenmeye baslarsın.

tavanna , ben bu saydıgın özelliklere sahipim ama yanlızım yani güzel olmak felan yetmiyor şans meselesi yukarda bir arkadas yazmıs birkac konusma sonra kendımden uzaklastırıyorum dıye
sanırım bende bundan kaybedıyorum, ve erkekleri nikah masasına götüren evliliğe ikna eden kadınlara hayranlıkla bakıyorum :KK34:

vallah kendimi beğenmeye çalışsam da olmuyor arkadaşlar. hem fiziki görünüşümü hem de karakteristik özelliklerimi beğenmediğim içim hayat anlamsız gelmeye başladı bana. sadece sevdiklerim için yaşıyorum. kendimi okuluma ve işime adamış durumdayım artık. gönül işleri bana göre değil sanki. hayat izin vermiyor benim de herkes gibi mutlu olmama, inanır mısınız bazen yatağıma yattığımda ağlıyorum bu yüzden :KK43:

çünkü ben de sevmek sevilmek istedim bu hayatta ama hiç olmadı. çoğu genç gibi geçmişe dönüp baktığımda tebessümle anacağım bir lise aşkı/flörtü bile yaşamadım. 21 yıldır sevmeden sevilmeden uzak bir odun gibi yaşadım sanki. ve bu gidişle daha çok yaşayacağım gibime geliyor.ama çevremdeki erkeklere de hak veriyorum. doğuştan güzel fiziki özelliklere sahip olan, kendine güvenen, tatlı dilli, sempatik, cimcime kızlar varken beni ne yapsınlar ki onlar da? niye beni seçsinler ki? haklılar. ben daha çok beklerim.

bir de çoğu arkadaş güzellik görecelidir demiş.belki doğrudur ama gerçek olan bu görecelilik bana hala rastgelmedi.hem gelse de beni beğenen ama benim beğenmediğim kişileri neyleyeyim ben:KK50:

Ama sen kendini beğenmezsen güvenmezsem kimse seni beğenmez ki canım:26:
Kendine neden haksızlık ediyorsun?Sen sanıyor musun ki her kız Adriana gibi Megan gibi?
Ben ne kızlar gördüm kusursuz bebek gibi ama çekimser,kendine güvensiz,kendine umutsuz vaka olarak bakan.
Ne kızlar gördüm orta halli herhangi bir kız gibi olan ama kendine güveniyle kendine haslığıyla ön plana çıkan yıldız gibi parlayan..
Ben hiç kimsenin umutsuz vaka olduğuna inanmıyorum,aslında dış görünüşümüzden çok kendimize güvenimiz duruşumuz önemli..Erkekleri çeken de inan bana bu.Bazen aman kızın surata bak bu erkek bunda ne bulmuş diyoruz.Ama inanın olay güzellik değil tamamen..
Telli deriz ama benim tanıdığım o kadar sempatik telli kızlar var ki onlarla bütünleşmiş,sevgilileri olan.

İnan bana ufak değişikliklerle kendini bambaşka biri hissedebilirsin,eğer sorunun fizikselse..
Saç rengi,cildine bakman,belki saç şekliini değiştirmen,kiloluysan kilo vermen.Yapabileceğin çok şey var farkında mısın?
Gözlüklüysen ki bence sempatik duruyor Güzel bir çerçeve ya da artık takmak istemiyorsan güzel bir lens?
Neden böylesin bunu yapma kendine:KK53:

ah ah ah siz ruj sürememek nedir bilir misiniz? bütün kızlar ve kadınlar onlarca rengarenk rujlara sahipken ve onları büyük bir hevesle dudaklarına sürerlerken, iç geçirdiniz mi hiç? keşke benim dudaklarımda güzel, dolgun en azından belirgin olsaydı dediniz mi hiç? ya da birisiyle ilişki yaşadığınızda (zaten yaşamıyorum) öpüşmek kadar olağan bir eylemin esamesinin bile okunmayacağını bildiniz mi? ve de bir arkadaşınız tarafından bit dudak yakıştırılması yapıldı mı size? bana yapıldı.

ya bu dünyada en küçük ve en ince dudaklı insan ben olmak zorunda mıydım? ben zaten takıntılı bir insanım hem de aşırı derecede.bir şey başıma geldiğinde ''neden ben neden ben'' düşünceleri kafamı çok uzun süre hatta yıllarca belirli aralıklarla yer durur.hiçbirşeyi sindiremem bu ince dudaklılık da bunlardan sadece bir tanesi.

diğerlerini de saymıştım zaten silik bir karakter, özgüvenli olmama, fiziksel olanları da yine aynı şekilde gözlüklü olmak, büyük ayaklı olmak, çilli olmak, bebek poposu gibi bir yüze sahip olmak, sarkık gıdılı olmak, balık etli olmak...hepsi birleşince kendimden nefret etmeye başladım artık.hiçbir çekiciliğim hiçbir meziyetim yok (okuyup çalışmaktan başka).

ve vasiyetimdir eğer ben genç yaşta ölürsem yüzümü kimseye bağışlamayacağım.ben bu yüzün hayrını görmedim başka hiç kimse de görmesin hiç kimse de yararlanamasın yüzümden.gayet ciddiyim:KK25:

ah ah ah siz ruj sürememek nedir bilir misiniz? bütün kızlar ve kadınlar onlarca rengarenk rujlara sahipken ve onları büyük bir hevesle dudaklarına sürerlerken, iç geçirdiniz mi hiç? keşke benim dudaklarımda güzel, dolgun en azından belirgin olsaydı dediniz mi hiç? ya da birisiyle ilişki yaşadığınızda (zaten yaşamıyorum) öpüşmek kadar olağan bir eylemin esamesinin bile okunmayacağını bildiniz mi? ve de bir arkadaşınız tarafından bit dudak yakıştırılması yapıldı mı size? bana yapıldı.

ya bu dünyada en küçük ve en ince dudaklı insan ben olmak zorunda mıydım? ben zaten takıntılı bir insanım hem de aşırı derecede.bir şey başıma geldiğinde ''neden ben neden ben'' düşünceleri kafamı çok uzun süre hatta yıllarca belirli aralıklarla yer durur.hiçbirşeyi sindiremem bu ince dudaklılık da bunlardan sadece bir tanesi.

diğerlerini de saymıştım zaten silik bir karakter, özgüvenli olmama, fiziksel olanları da yine aynı şekilde gözlüklü olmak, büyük ayaklı olmak, çilli olmak, bebek poposu gibi bir yüze sahip olmak, sarkık gıdılı olmak, balık etli olmak...hepsi birleşince kendimden nefret etmeye başladım artık.hiçbir çekiciliğim hiçbir meziyetim yok (okuyup çalışmaktan başka).

ve vasiyetimdir eğer ben genç yaşta ölürsem yüzümü kimseye bağışlamayacağım.ben bu yüzün hayrını görmedim başka hiç kimse de görmesin hiç kimse de yararlanamasın yüzümden.gayet ciddiyim:KK25:

bebek poposu derken? bebek poposu güzeldir aslında:26:

Ergen değilim demişsin ama ergen gibi davranıyorsun bence..eli kolu olmayan insanlar var dicektikki bunuda cevabını kendin vermişsin..Hayatın adil olduğunu kim söylediki sana isyan ediyorum diyorsun..varsa bunu söyeyen çıksın ortaya görelim bizde.herkes eşit şartlarda dünyaya gelmiyor sende olan birşeyede başkası imreniyordur eminim boşyere hem kendini üzüyorsun hemde günah oluyorsun..devamlılık denen birşey var hhayatta ne kadar düşünürsen o kadar büyür..hayata dolu tarafından bakmalısın sen iyi düşünki iyi şeyler olsun karşındaki insanlarda iyi şeyler görsün.

Öncelikle ince dudağın çaresi var abartmadan dudaklarına doğal olabilecek şekilde dolgu yaptırabilirsin çok uçuk rakamlar değil çalışıyormuşsunda bunun için para biriktirebilirsin sonra gözlük yerine lens kullanibilirsin hatta yakışırsa doğal olabilecek bir renk seçerek renkli lens bile kullanibilirsin.Doğal güzel değilsen bu yollarla kendini beğenecek bir hale sokabilirsin senin için kusur olan şeylerden kurtuldukdan sonrada kendini sevmeyi öğren sen kendini seversen herkes sever.Sana direk kendini olduğu gibi sev yada beterin beteri var demedim kendini zaten şu ana kadar olduğun gibi sevsen severdin demekki sevemiyorsan ozaman bunları değiştirmeye çalış

6.5 derece miyopum ve 13 seneden sonra lens kullanmaya başladım :)
Ayaklarım 39 numara boyum da 1.70 . Böyle deyince normal gibi geliyor da büyük yani napayım :KK70: Babet giyemem mesela hiç . Ama olsun .

Canım makyajsız dupduru olayım dersen zor yani yapacak bir şey yok . Hafif bir makyaj , güzel bir saç kesimiyle özgüvenin de yerine gelir

bebek poposu derken? bebek poposu güzeldir aslında:26:

yusyuvarlak bir yüzüm var.yanaklarımda tombul, kızarık ve çilli.dediğim gibi yüzüm sadece yanaktan ibaretmiş gibi duruyor ve bende buna sinir oluyorum.dudaklarım da ince ve küçük oldukları için her iki tarafından aşağıya çeneme kadar iki çizgi var bu yüzden.hele bugünlerde çatlaya çatlaya beni uyuz eden iğrenç dudaklarım zaten güzel olmayan yüzümde en büyük defoyu oluşturuyor.

diğer arkadaşın yorumuna gelince.evet belki hayat herkese adil olmayabilir ama en büyük adaletsizliği bana gösteriyor.ayrıca bende olan birşeye başkalarının imrendiğini de hiç zannetmiyorum.

yusyuvarlak bir yüzüm var.yanaklarımda tombul, kızarık ve çilli.dediğim gibi yüzüm sadece yanaktan ibaretmiş gibi duruyor ve bende buna sinir oluyorum.dudaklarım da ince ve küçük oldukları için her iki tarafından aşağıya çeneme kadar iki çizgi var bu yüzden.hele bugünlerde çatlaya çatlaya beni uyuz eden iğrenç dudaklarım zaten güzel olmayan yüzümde en büyük defoyu oluşturuyor.

diğer arkadaşın yorumuna gelince.evet belki hayat herkese adil olmayabilir ama en büyük adaletsizliği bana gösteriyor.ayrıca bende olan birşeye başkalarının imrendiğini de hiç zannetmiyorum.

iyide kilonun çözümü var, bu senın elınde olan bır durum.
allaha boşuna isyan etme bence.

öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
Ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? Ee öyleyse...

Bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

Makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
Sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...

inşallahta hep mutlu olursun

hiç kusura bakma ama yorumum biraz sert olacak.

21 yaşındasın ama duygusal açıdan hala ergenlikten çıkmamışsın.
herhangi bir engeli olan insanlar gidip kendilerini atsınlar o zaman. ne demek iyisi varken neden azını göreyim?
insanların ne düşündüğü, ne dediği neden bu kadar önemli? sen önce kendini sev, değer ver ki insanlar da değer versin.
böyle parça parça incelersen herkeste ne kusurlar bulunur. tamamen güzel olan birini bulmak da zor, çok göreceli bir kavram bu.
bence fiziki görüntün değil ama bu düşünceler seni erkeklerden soğutuyordur. bu kadar şekilci olma, her türlü kaybettirir bu sana...

benim de çok beğendiğim kişiler vardır ama dikkat edince hepsinde bu gibi kusurlar olabiliyor. ne her yeri tamamen güzel ne de tamamen çirkin bir insana rastlamadım bugüne kadar. sandığından çok daha hoş bir kız olduğuna eminim.
güzellik bir bütün olarak değerlendirilir benim gözümde..

yazdıkların hep estetik ameliyatla ya da makyaj hileleriyle, biraz özenmen ile düzeltilebilecek şeyler. çok beğendiğin güzeller de emin ol, kendilerine ve bakımlarına dikkat ediyorlardır. kusurlarını örtmeyi biliyorlardır. güzellik Allah vergisi olduğu kadar, biraz da aklını kullanarak artırabileceğin bir şey.
kendini olduğun gibi kabullen...

dudakların ince ise, açık renk rujlar kullan. gidip kırmızılar sürme... dolgu yaptırabilirsin, ünlülerin birçoğunda var bu...
ince dudaklı kız arkadaşlarımdan bir kere bile, x beni öpmüyor gibi bir şikayet duymadım... erkeklerin sorun yaptığını sanmıyorum bunu...
gözlerine gelince, lens tak. liseliler bile üşenmeyip lens kullanıyor, sen de kullan. 7,5 numara göze sahip, yüzünde en güzel yerleri gözleri olan bir arkadaşım vardı. gözler renkli, o lens ile iyice ışıl ışıl duruyordu :nazar:
ben de ayaklarımı hiç sevmem. incecik ipli ayakkabılar dışında istediğimi giyiyorum, bakınca bana da çirkin gelir ama kimse bugüne kadar ayaklarını ört demedi bana :KK53: dese de, umursamam açıkçası, diyen kişiye göre uygun cevabı veririm de...

21 yaşında olup henüz sevgilisi olmayan bir sürü kız biliyorum. erkekler tahmin ettiğin kadar görselliğe önem vermiyor. herkesin beğenisi farklı, her erkek sadece 3-5 güzelin peşinden gitseydi dünyanın dengesini düşün...
ayrıca sanki her erkek brad pitt gibi, aynada kendine bakmadan kızları beğenmeyene de güzel cevaplar var da, neyse... gayet yakışıklı erkeklerin yanında sıradan kızlara çok denk geldim, bir şekilde çiftler dengeliyorlar birbirlerini...

makyajla toton bile güzel olurmuş ya, ona da hiç katılmıyorum. doğru makyaj güzelleştirir, yanlış yaparsan çok daha çirkin olursun... bana göre doğru makyaj ne kadar güzelleştirse bile makyajı sevmeyen adamlar da var. kimine de itici gelir makyajlı kadın...

bazen Allah öyle bir dert verir ki insana, dünyanın en çirkini olsaydım da bu başıma gelmeseydi, diye düşünürsün. hep elindekini yetersiz gören, kendinden iyileri düşünen, onlara ulaşmaya çalışan insanlar hayatta mutlu olamaz. ömür boyu bu mantıkla gitmek istemiyorsan gerçekten fizikten önce, düşünce olarak birşeyleri değiştir. en büyük sorunun bu inan ki...

kendinde bu kadar kusur görürken, senin dışındaki insanları bu kadar beğenmene ve kusursuz görmene çok şaşırdım açıkçası...
normalde kendi bana göre birşeye benzemeyip kendini dünya güzeli gören ve etrafındaki herkese kusur bulmaya çalışan insanlara çok denk geldim de, senin gibi biriyle pek karşılaşmadım inan... varsın onlar da kendini beğensin ama, kendi dururken herkeste olmayan kusurları bulmaya çalışan insanlar beni sinir eder açıkçası... başkasını yermeden kendini güzel bulsa, sorun yok tabii :KK23:

birkaç sene içinde, herşeyi bu kadar şekile göre değerlendirmeyi bırakırsın umarım... ömür boyu kız erkek kimseyi yakınında bırakmazsın bu gidişle...

Son düzenleme:
Evrenden Torpilim Var
Aykut Oğut, bu kitabı oku bence...

sadece arka kapağını okudum, o bile yetti elimdekilerin kıymetini anlamak için..

Birkaç yorumu okudum gece gece güldürdünüz beni sağolun.. Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum bencede kendinizi köprüden atın bunca dertle nasıl yaşarsınız. Tövbe yarabbi.. dalga geçiyor olma ihtimaliniz %90 ? ben %10 a göre yazıyım.. Agzınız gözünüz kücük bilmemnereniz büyük falan.. eğer gerçekten böyle düşünüyorsanız bence üzülmeniz gereken bunlardan çok çok büyük bir derdiniz var sizin.. Agızla gözle falan olmaz bu işler. Kimse bana imrenmiyor demişsiniz imrenseler ne olur imrenmeseler ne olur.. Bir psikologa görünmenizi samimiyet ve şiddetle tavsiye ediyorum.. söylediğim gibi %10 ihtimale dayanarak.. :KK53::KK53:

Öncelikle 21 yaş ergen olmadığının kanıtı değildir.
Aslında belli bir yaşta doğum gününde pat diye ergenliğin bitmiyor zaten yani yaşla alakası olan bir konu değil pek.

Neyse, kendini beğenmeyen insanın "ya daha kötüsü olsaydı, şükret haline"lerden nefret ettiğini biliyorum o yüzden söylemeyeceğim. Okuduklarıma bakarak biri seni beğendiğinde, sevdiğinde kendine güvenin gelecek gibi geldi bana. Bırak insanlar seni sevsin o zaman. Sen izin vermiyorsun ki önce. Çirkinim zaten çirkinim diye gezersen tabi sevmezler..

Ayrıca ünlü ve çooook güzel kadınların estetiksiz hallerine baksana internetten, hem biraz gülersin neşen yerine gelir hem de insanın azmedince ne kadar değişebileceğini görmüş olursun :)

İstersen dünyanın en güzel kızı ol, bu özgüvensizlikle kimsenin dikkatini çekemezsin zaten. O çirkin ama eş buldular denilen kadınların hepsinin özgüvenli olduğuna eminim. Benim de çevremde var güzel diyemeyeceğim (bu yorumum için kusura bakmayın, konu bu) kişiler. Yengem, komşum. :KK37: İkisinin de kendini seven en azından dışarıdan mutlu gözüken evlilikleri var. İki kadın da cin gibi özgüvenli, özgüvensiz olsa bile kendini beğenmeyişini dışarı yansıtmayan kişiler. Yani çevremdeki en çirkin iki kişi olmasına rağmen nasıl bir özgüven anlatamam... :KK53: Yani diyorum ki güzel değilsen bile ki eminim ki gereksiz kuruntu yapıyorsun, özgüvenli olduktan sonra olduğunu söylediğin kusurlarını kendine güveninle örtebilirsin. İnce dudaklıyım diyorsun ama Hülya Avşar incecik dudaklarıyla bence hala en güzel ünlü. Gözlük takıyorum diyorsun ama bir çok kişi tarz gözlükler alarak çirkinliğini kapayıp tarz yaratmaya çalışıyor. Kafayı bozmuş matematikçi gözlüğü yerine daha tarz şeyler tak. Annem bir gözlük almış kırmızı kemik. Takınca ellisinden otuzuna iniyor, havalı duruyor. Bu arada dudağın ince ve ufaksa ruj sürme. Zaten makyaj g.tünü bile güzelleştirimiş diye yapmıyormuşsun ya. Makyajla güzelleşerek kendini iyi hisset o zaman. Makyajla güzel olacaksın ya... Makyaj albeni katar ama g.tünü güzelleştiremez. Senin güzelleşir dediğin şey başka bir şey. Güzeli de çirkini de çirkinleştirebilir de güzelleştirebilir de. Makyaj güzelleri de var makyaj faciaları da.

O değil de annem, teyzem, diğer yengelerim, eş dostlarım... Kadınların hiçbiri, erkek olsaydım %90'ı bakmayacağım tipler. Hepsi evli. :KK53: En güzelleri bekar. Yine aynı şekilde gençlerden güzel olanları yalnız, çirkinlerinin başı bağlı (%90).

X