Kendinizi parçalarcasına çabalar mısınız ?

Rapor ucreti aliyor bakima muhtac degil ise yapmam,elimi surmem,teklif etmem,ciddi bir sekilde hayir derim.
Durumu kotu ,bakima muhtac ise isini parasiz yapar tek lafta etmem ( hayir isi gibi dusunurum asla beklenti icinde olmam )
Durumu iyi emekli,calışan arti ek is yapan biri yani ek isini yapmasa bir sey olmaz geliri var evi arabasi var

Ben yapmam, eşimin de yapmasına izin vermem benimle geçireceği vaktinden çalıyor diye. Başkası yaparsa umrumda olmaz. Hayatımda 6 ay benim için çok çok önemli, gecelere kadar çalışamam başkası için.
Eşim de diyor ki 6 7 ay idare edelim sirtimizi donmeyelim ama bu kisi daha önce de bos bos her isine kosturup bes kurus vermedi

Ben yaparım şuan düşündüm 6 ay hiç sorun etmem kendime dert görmem. Akraba ilişkilerim çok iyi olmadığı için arkadaşlarım üzerinden düşündüm yaparım. Ayrıca bu iş parasız kalmamakla ilgili de değil arkadaşım uğraşmış kendinj geliştirmiş işini kurmuş o 6 ay işin duraksaması gerçekten insanı çok geriye atar kendi işim gibi uğraşır gocunmam da ✨
oyle ara verildiginde musteri kaybedecek bir is degil ama

Değişken bir durum bence.

Mesela iş 6 ay yapılmazsa sonra devam edilmez mi? Çok emek verip kurulmuş 6 ay yapılmazsa batacak bir iş mi? Ya da benden başka yapacak bana destek olacak kimse yok mu?

Ben böyle bir şeyi bekarken kesinlikle yapardım ama şimdi 2 çocuğum var onların vaktinden çalıp da böyle bir durumda ay seve seve yaparım diye atlamazdım.

Sizin durumunuzda bu işe giren eşiniz mi? Hem küçük çocuğunuz var hem hamilesiniz bu durumda eşimin yapmasına da olumlu bakmazdım.
6 ay ara verilirse batacak bir is degil kaldigi yerden devam edebilir gayet.Evet eşim ve ben bunu anlatamiyorum kullaniliyorsun diyorum esim issiz kaldigi dönemde ayni akrabasina yardim etti karsilik olarak bes kurus vermedi o kadar isine kosturdu da ama esim hala daha amcam dayim hepsinden aldim payım demiyor

Anladığım kadarıyla mevzu sizinle ilgili değil. Biri bir başkasına yardım ediyor ve dert eden siz oluyorsunuz. Öyle değil mi, yanlış mı anlıyorum?
Direkt etkilenen ben oluyorum evet eşim cünkü.Hamileyim ufak cocugum da var eşim kosturmaktan yorgun düsüyor ben o yorgunlukla kaza yapacak hasta olacak diye endise ediyorum hamilelikte hormonlar zaten tavan bu durumda iyice evhamlaniyorum

Merhametsiz demek kimin haddine bı dakka yani kedimi kestiniz naptınız onu sizmi hasta ettiniz ne alaka bı kere ......Hayır yapmam kusura bakilmasin madem paraya da ihtiyacı yokmuş delimiyim ben.....Gereksiz şövalyelik saçma.....Fakat tek işi bu olurdu hani parası pulu olmazdı o zaman bir şekilde yapmaya çabalardim.......Fakat kendi isimden gelip evimi ocağımi idare edip gece 12 ye kadar çalışıp sabah işe gidip.....patlardim heralde bı yerde hasta falan olurdum.....Merhametsiz niye olasiniz size bunu diyen bı akıl sağlığını kontrol ettirsin.Bu arada geçmiş olsun akrabaniza.İnsallah iyi olur bu iş olmaz başka iş yapar sonuçta buda kesin değil bakalım devam edebilecek mi önce sağlık ......
Ya mesela teyzeme halama dayima ben de cok düskünüm ama yapacagim seyler sinirlidir benim kendimi asla ikinci plana koymam koyamam ben degerliyim ya canimi Allah verdi baskalari icin kendimi parcalayim diye vermedi ki

Diyelim ki sevdiginiz yakin bir akrabanız(dayı,hala,teyze gibi) ciddi bir sekilde hastalandi ve en azindan 6 ay işgöremez hale geldi.Onun "ek iş" olarak yaptıği işi(siparis usulü değil) kendi mesai saatinizden sonra yorgun argın da olsanız canhıraş bir sekilde sürdürmeye çalısır mısınız üstelik kazancin icinden emegimin karsilıgı diyip bir kuruş dahi almadan ? Gece 12 lere 1 lere kadar ? Bu kişinin maddi durumu iyi ise normal calıstıgı işten de rapor ücreti alacak parasız kalmayacak biriyse kendini parçalamaya değer mi sizce ? Fikirlerinizi bekliyorum
Sahsen ben kendi ailem dısında kimse icin böyle çabalamam yardim ederim ama bir yere kadar sonra arkamı döner hayatima bakarim bu beni merhametsiz yapar mı ?
Durumu iyiyse parasız kalmicaksa asla çalışmam ki ve bu beni merhametsizde yapmaz . İnsanlar nankör artık iyiliği bile gözardı edip çabuk unuturlar . Sen çalışır çabalarsın gün geldimi yapılan iyilik unutulur

6 ay ara verilirse batacak bir is degil kaldigi yerden devam edebilir gayet.Evet eşim ve ben bunu anlatamiyorum kullaniliyorsun diyorum esim issiz kaldigi dönemde ayni akrabasina yardim etti karsilik olarak bes kurus vermedi o kadar isine kosturdu da ama esim hala daha amcam dayim hepsinden aldim payım demiyor
Siz hamile halinizle iş için saatlerce yol gidip geleceksiniz sonra gelip evde hem evle hem de hatırladığım kadarıyla sizi çok yoran kızınızla ilgileneceksiniz, eşiniz de kendisine daha önce teşekkür bile etmemiş insanlar için sizden ayrı duracak öyle mi? Çocuğu 6 ay baba yüzü görmeyecek hamile karısı dinlenip nefes alamayacak ama o sözde merhametli öyle mi?

Merhameti önce size ve çocuklarına göstersin paşam.

Evet,seviyor akrabasini saygi duyuyorum ama ben fazla fedakarliga gelemiyorum enayi yerine koyuluyor tahammül edemiyorum bizim zamanimizdan calmasini gectim yorgunluktan kaza yapacak hasta olacak diye korkuyorum

Çok haklısın. Adam maaş almaya devam edecek maddi bir sıkıntı yok ve 6 ay gibi bir süre. Bir iki gün idare edilir belki ama bu süre çok uzun. Allah sabır versin. Bir bahane ile bıraksa çok iyi olur.

Kimse icin kendini paralamaya degmeyecegini dusünüyorum.

Zatende finansal bir sorun yok ortada. Neden kendi hayat kaliteni dusureceksin

X