Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kepek sorunu için sirke

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

metoss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2017
22
13
41
Herkese merhabalar,
Oldum olası kepek sorunuyla boğuşurum. Saçlarım çok kuru ve kış aylarında kepek derdim artıyor. Ne yazık ki çok hatalı şeyler yaptım ilk gençlik yıllarımda. doktorun önerisiyle kortizonlu bir solüsyon, Dermovat kullandım. Kepeği olanlar bilir anında mucizevi bir iyileşmenin ne kadar mutlu ettiğini. Dermovat sihir gibi yok ediyordu kepeklerimi fakat zamanla hem etki etmemeye başladı hem de kepekler beter hale geldi. Başka bir doktor kortizonlu solüsyonları sık kullanmamak gerektiğini, cildi incelttiğini söyledi. Aradan yıllar geçtiği halde düzelmiş değil.
Derken Prozinc kullanmaya başladım. O da ilk başka mucize gibi, saçıma da çok iyi geldi fakat zamanla pek etki etmemeye başladı. Geçen yıl da tesadüfen Revox'un at kuyruğu şampuanını kullandım. İnanamadım etkisine, kepekler tamamen geçti ama yine hooop birkaç ay sonra kepeklere dönüş...
Eskilerin yöntemidir, pek itibar etmemiştim ama son ve umarım kalıcı mucizemi söylüyorum: SİRKE!
Şampuan olarak Revox ve Prozinc'i dönüşümlü kullanıyorum, banyodan çıkmadan önce de bir su dolu tas içine döktüğüm (2-3 yemek kaşığı gibi) elma sirkesiyle son su yapıyorum. Saçıma iyice yediriyorum, durulamıyorum. Şiddetle tavsiye ederim!
Bir de başınızı sıcak suyla yıkamayın.
Sirke kokar mı diyenler, kokusu hemen uçuyor. yani akşam yıkadıysanız sabaha koku kalmaz. Zaten ilk haliyle bile koku çok keskin değil.
Ayrıca saçları parlatıyor. Sanırım en çok saçlarıma iltifat alıyorum son zamanlarda.
Umarım sizin de işinize yarar

X