Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatma günlüğüm:))))( resimli)

turuncu_vosvos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
704
861
31
Merhaba kızlar. Burayı saç uzatma günlüğü olarak kullanıcam. Yıllardır hep uzun kullandığım saçlarımı ombre hevesine kurban ettim. İlk iki ay çok güzel olsa da iki aydan sonra açıcı olan yerler mahvoldu. Saçlarım inanılmaz kuruyup matlasti. Çalıştığım için sürekli düzleştirici kullanıyorum onun da etkisiyle zaten yıpranmış olan uçlar kopmaya başladı. Mecburen açıcı olan yerleri yazin komple kestirdim. Belime yakın olan saçımi enseme kadar çıktı. Şu an omzunun bı iki parmak altında. Daha önce soğan kurunu kullandım. Saçıma gerçekten çok iyi geldi parlamaya başladı tekrar. 6 haftada 5 cm lik bı uzama elde ettim. Sogan kurune başka bakımlarda eklemek istedim. Kısaca yaptıklarımı yaziyim.
* Haftada bir gün soğan kürü bir gün dax supergro maskesi yapıyorum.
( Soğan kurunun içine ayriyeten bemiks, evin ve bepanten ampulleri ve birer çay kaşığı zeytinyağı, çam terebentin yağı, Hint yağı, tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağı ve macademia yağı ekliyorum.) Bu arada macademia yağı az bilinsede saç parlaklığı için etkili bir yağ.
* Birer gün arayla lavanta çağı içiyorum.
* Tahta tarak kullanıyorum.
* Gün içinde icebildigim kadar su içmeye çalışıyorum.
* Duşta son durulama suyuna sirke ekliyorum.
* Her gün bı kaç dakika saç diplerime masaj yapıyorum kan dolaşımını hızlandırmak için.
* Saçlarım için sulfatsiz şampuan ararken organix in keratinli şampuanı buldum ve çok memnun kaldım saçlarımı çok güzel toparladı ve parlattı gittikçe alacağım bir ürün. Banyodan sonra kreme bile ihtiyaç duymuyorum duştan çıkınca da hask in keratinli saç bakım yağını iki üç damlayi parmaklarımla saçlarıma yediriyorum. Zaten çok yoğun bir ürün iki damla bile yetiyor ve kokusu muhteşem şekerli sakizlar gibi kokuyo.
Bu şekilde saçlarım baya canlandı saçlarımı kestireli 5 ay oldu hemen hemen her gün düzleştirici kullanmama rağmen saç uçlarında hiç kırık yok. Bakım yapmadığım zamanlarda bu kadar zamanda saçlarım kopma derecesine geliyordu ama su an çok sağlıklı duruyorlar uçlarından aldırmaya bile gerek duymuyorum. Saçlarım su an 38 cm. Bakalım yaza kadar sutyen hizama gelmesini çok istiyorum.

Umarım gelir, ben de yeni kestirdim saçlarımı. Açıcı kurbanıydım dax kullanıyordum, o ampulleri de denedim. Ama ne yaparsam yapayım uzamıyordu. O kadar bakıma uçmaları gerekiyordu. Çareyi kestirmekte buldum. Resmen kendilerine geldiler. Uçlarda azıcık açıcı var halâ uzasınlar tekrar kestireceğim :)

Umarım gelir, ben de yeni kestirdim saçlarımı. Açıcı kurbanıydım dax kullanıyordum, o ampulleri de denedim. Ama ne yaparsam yapayım uzamıyordu. O kadar bakıma uçmaları gerekiyordu. Çareyi kestirmekte buldum. Resmen kendilerine geldiler. Uçlarda azıcık açıcı var halâ uzasınlar tekrar kestireceğim :)
Aynen öyle canım yıpranan saça istediğin kadar bakım yap değişen bı şey olmuyor bı yere kadar düzeliyor. Mucize yaratan bı kozmetik ürünü yok ne yazık ki. Önce kestirip sonra bakım yapmak gerekiyor. Ama ben kestirdikten sonra düzenli bakım yaparak tekrar yıpranmasıni baya engelledim. Yazdan beri kestrimiyorum kırık oluşmadı

Kızlar acı biberin kan dolaşımını artırdığı malum. Bunu saç uzatmak için kullananlar da varmis. Mantıklı geldi deneyim dedim. Bir tatlı kaşığı acı biberle bir buçuk tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp sadece saç diplerime masaj yaparak sürdüm. Yarım saat bekletip yıkadim. Evet gerçekten saç diplerinde hareketlenme hissettim ama banyoda yıkarken öldüm öldüm dirildim. Başımı eğip yıkadigim halde yüzüme gozume girdi biberler akan suyla . İşe yaricak bı şeye benziyor ama bı daha yapmaya cesaret edebilir miyim bilmiyorum :/

Kızlar acı biberin kan dolaşımını artırdığı malum. Bunu saç uzatmak için kullananlar da varmis. Mantıklı geldi deneyim dedim. Bir tatlı kaşığı acı biberle bir buçuk tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp sadece saç diplerime masaj yaparak sürdüm. Yarım saat bekletip yıkadim. Evet gerçekten saç diplerinde hareketlenme hissettim ama banyoda yıkarken öldüm öldüm dirildim. Başımı eğip yıkadigim halde yüzüme gozume girdi biberler akan suyla . İşe yaricak bı şeye benziyor ama bı daha yapmaya cesaret edebilir miyim bilmiyorum :/

Ben öyle durumlarda ilk önce lavobada akıtıp bi kere şampuanlayıp öyle giriyorum duşa. İnşallah işe yarar bende denicem :)

Bugün hafta sonu madem klasik bakım günü ilan ettim ve soğan kurumu hazırladım içine yağlarımi vitaminlerimi de kattim. saçima sürdüm bekliyorum akşama kadar bekleticem.

Kızlar bugün sogan kurumu yaptım 4-5 saat beklettim yikayınca saçlarım yumuşacık oldu. Saç kremi kullanmıyorum onun yerine hask in keratin yağını iki üç damla saçlarıma sürdüm. Bu yağin saçı düzleştirme gibi bı vaadi var mı bilmiyorum ama bu yağı sürünce saçlarım daha bı düzleniyor ve maşa tutmuo. Düzleştirici daha kalici. Kısacası ben bu yağı çok sevdim mis gibi de sekerli sakız kokuo

Şimdi dax sürdüm saç diplerime uçlarına da Hindistan cevizi yağı sürdüm bekliyorum. Bu arada kürü mayayi sütle karıştırıp içmek de uzatmaya yardım ediyormus. Yarın unutmazsam maya yi da alıp denicem . Denemediğim bı o kaldı zaten :)

Kızlar bugün sogan kurumu yaptım 4-5 saat beklettim yikayınca saçlarım yumuşacık oldu. Saç kremi kullanmıyorum onun yerine hask in keratin yağını iki üç damla saçlarıma sürdüm. Bu yağin saçı düzleştirme gibi bı vaadi var mı bilmiyorum ama bu yağı sürünce saçlarım daha bı düzleniyor ve maşa tutmuo. Düzleştirici daha kalici. Kısacası ben bu yağı çok sevdim mis gibi de sekerli sakız kokuo
soğan kürü nedir tarifi yazar mısın ?

soğan kürü nedir tarifi yazar mısın ?
Bir soğanı dörde bölüp üzerini biraz geçecek suyla kaynatiorum. Kaynadıktan sonra süzüp okumaya bırakıyorum birakiyorum. Soğuk olmaması gerekiyor hafif iliyinca içine birer ampul bemiks, bepanten ve evin vitaminleri bide birer kaşık Hindistan cevizi yağı, çam terebentin yağı, badem yağı, Hint yağı, zeytinyağı ve macademia yağı ekleyip saç diplerime masajla sürüyorum bekleyebildigim kadar bekletiyorum çok güzel bakım yapiyor

Şimdi dax sürdüm saç diplerime uçlarına da Hindistan cevizi yağı sürdüm bekliyorum. Bu arada kürü mayayi sütle karıştırıp içmek de uzatmaya yardım ediyormus. Yarın unutmazsam maya yi da alıp denicem . Denemediğim bı o kaldı zaten :)
Mayayı denememeni tavsiye ederim. Ben bir kere denemiştim, gaz çıkara çıkara bir hal oldum. Aşırı derecede şişme yaptı bende. Sonra illallah edip bıraktım.

Mayayı denememeni tavsiye ederim. Ben bir kere denemiştim, gaz çıkara çıkara bir hal oldum. Aşırı derecede şişme yaptı bende. Sonra illallah edip bıraktım.
Aaa senin kullandığın hangi mayaydi. Çünkü öyle yorumlar gördüm instant mayalar genelde şişme yapıyormuş. Aktif maya dan çok şikayet görmedim ama yinede dikkatli olmak lazum

Kızlar bu saç uzatma olayını çok kafaya taktım. Ve kafama taktikcs sanki uzaması durdu gibi. Haftada iki gün bakım yapiyorum bigün soğan kürü bigün dax çok mu yorüyorum yoksa mevsimsel olarak mı uzama yavaşladı bilmiyorum. Bı yerde okumuştum kışın saç uzaması yavaşlamış yazın daha hızlı uzuyomus ne kadar doğru bilmiyorum ama çok moralim bozuluyor

Ben 1 hafta önce saç analizi yaptırdım gözeneklerim tıkanmış sürekli ürün kullandığım için buda uzamasını yavaşlatıyormuş. Artık haftada 1 soğan kürünü yapıcam başka bişey sürmicem uçlarına sürüyorum nemlensin diye

Bende öyle yapmayı düşünüyorum artık aslında çok aşırı da yaomiodum haftada iki gün sadece yapiodum ama ne bilim. Isı kullanımını da olabildiğince azaltmaya çalışıyorum . Tamamen bitirmek lazım ama çalışırken de zor oluyor doğal haliyle dışarı çıkmak çok kabariyor saclsrim. Biraz kendi haline bırakmak gerek sanirim

Ben 1 hafta önce saç analizi yaptırdım gözeneklerim tıkanmış sürekli ürün kullandığım için buda uzamasını yavaşlatıyormuş. Artık haftada 1 soğan kürünü yapıcam başka bişey sürmicem uçlarına sürüyorum nemlensin diye
Ay aynı sıkıntıyı yaşıyorum o kadar bakıma rağmen öyle aşırı bir uzama olmadı.

X