Kimsenin benimle “keep in touch” kalmamasi

. Samimiyet eksikliği aile içinde de olmamalı
Sanirim bizlerde bu travma var. O nedenle aile icinde bile samimi olamiyoruz. Dedigim gibi ben psikologla anne sorunlarim uzerine calisiyorum zaten. Annem evlenene kadar benimle hic konusmazdi. Mesela yasadigim sehire beni ziyarete bile gelmedi. Ya da calistigim is yerine. Ne zaman Istenmeye gelinicek oldum, o zaman var oldum annem icin. Dolayisiyla bir sicaklik, bir samimiyet de olmadi. Zaten diyorum annesinin sohbet etmediğiyle kim etsin.

Biz sizle çok benziyoruz anne sevgisi görememe, evlenene kadar insan yerine konmama. Arkadaşlık ilişkilerinde de hep ben ararım sorarım ama bir süre sonra yapmam bunu o yüzden uzun süreli olmuyor arkadaşlık ilişkilerim. Çok ince düşünceliyimdir, düşünerek konuşurum hep. Ben biraz buna bağlıyorum ama tam değil. Annesiyle böyle bağı olanların kadınlarla arkadaşlık ilişkilerinin de kötü olduğunu gözlemledim sebebini bilmiyorum.

Biz sizle çok benziyoruz anne sevgisi görememe, evlenene kadar insan yerine konmama. Arkadaşlık ilişkilerinde de hep ben ararım sorarım ama bir süre sonra yapmam bunu o yüzden uzun süreli olmuyor arkadaşlık ilişkilerim. Çok ince düşünceliyimdir, düşünerek konuşurum hep. Ben biraz buna bağlıyorum ama tam değil. Annesiyle böyle bağı olanların kadınlarla arkadaşlık ilişkilerinin de kötü olduğunu gözlemledim sebebini bilmiyorum.
Evet bu Türk aile yapısında çok var maalesef evlenince bir birey sayılıyorsun
İnsanlar da koşa koşa bu yüzden evleniyor sonra bir sürü sorun acele edilirse vs

Evet bu Türk aile yapısında çok var maalesef evlenince bir birey sayılıyorsun
İnsanlar da koşa koşa bu yüzden evleniyor sonra bir sürü sorun acele edilirse vs
Evet resmen evlenince insan muamelesi gördüm çok üzücü. Ben bu yüzden evlenmemiştim aile sıcaklığı yaşayım kendi ailem olsun istedim. Evlenince insan muamelesi görmek şaşırmıştı. Yarın boşansam gene bok gibi davranır annem. Aile, akraba ilişkilerimiz sıkca samimi derler güya o kadar toksik, yapmacık ki hepsi.

Tesekkurler yorumunhz icin.

Hic tanismadik. Soyle olmus: aile buraya tasinmis. Sonra uzaktaki ailenin erkegi is ariyordu, bu ailenin erkegi ile denk gelmisler is gorusmesi sirasinda oyle tanismislar.

Sonra ben mesaj attim ve kadin kadina 4 kisilik bir gorusme ayarladim buradaki annelerle. Kadinla oyle tanistim. Sonra kadindan bana hic bir iletisim adimi gelmedi.

Sonra ben yine eylulde mesaj atip ailece goruselim dedim. Bu sefer hep birlikte bir parka gittik. Gayet cocuklar iyi anlasti, biz sohbet ettik falan. Sonradan aranmayacak hic bir sey olmadi. Hatta bence aramaya gayet munasipti. Cunku dedigim gibi cocuklarin arkadaslik edebilecekleri fazla yasit turk yok.

Bilmiyirum ben insanlari degerlendiremiyorum. Bana o kadin gayet iyi arkadas olabileceğim biri gibi geldi. Mesela kurdugum whatsapp grubuna mesaja donmemesi bile cok uc bir hareket bence. Sonucta cocuklar dusunulerek atilmis bir adim.

Simdi yine cumartesi eve davet etmeyi dusunuyorum ama icime de sindiremiyorum ama kimse de yok baska
Ben anladım sizi aslında.
Sizi bence iş ortamı daha mutlu eder, siz pratik davranıyorsunuz ve çoğu insan böyle değil.
Pratik olmadıkları için de karşılıklı olarak uyum olmuyor ve arkadaşlık iletişimi en baştan olmuyor.

Sanirim bizlerde bu travma var. O nedenle aile icinde bile samimi olamiyoruz. Dedigim gibi ben psikologla anne sorunlarim uzerine calisiyorum zaten. Annem evlenene kadar benimle hic konusmazdi. Mesela yasadigim sehire beni ziyarete bile gelmedi. Ya da calistigim is yerine. Ne zaman Istenmeye gelinicek oldum, o zaman var oldum annem icin. Dolayisiyla bir sicaklik, bir samimiyet de olmadi. Zaten diyorum annesinin sohbet etmediğiyle kim etsin.
Yaaa kuzum öyle düşünme inan herkes için çok kıymetlisin. Mutlaka bu hislerinin bir sebebi var ama senin iç dünyanla ilgili olabilir.. Yoksa bu yaşadıkların düşündüğün gibi değildir.

Tesekkurler yorumunhz icin.

Hic tanismadik. Soyle olmus: aile buraya tasinmis. Sonra uzaktaki ailenin erkegi is ariyordu, bu ailenin erkegi ile denk gelmisler is gorusmesi sirasinda oyle tanismislar.

Sonra ben mesaj attim ve kadin kadina 4 kisilik bir gorusme ayarladim buradaki annelerle. Kadinla oyle tanistim. Sonra kadindan bana hic bir iletisim adimi gelmedi.

Sonra ben yine eylulde mesaj atip ailece goruselim dedim. Bu sefer hep birlikte bir parka gittik. Gayet cocuklar iyi anlasti, biz sohbet ettik falan. Sonradan aranmayacak hic bir sey olmadi. Hatta bence aramaya gayet munasipti. Cunku dedigim gibi cocuklarin arkadaslik edebilecekleri fazla yasit turk yok.

Bilmiyirum ben insanlari degerlendiremiyorum. Bana o kadin gayet iyi arkadas olabileceğim biri gibi geldi. Mesela kurdugum whatsapp grubuna mesaja donmemesi bile cok uc bir hareket bence. Sonucta cocuklar dusunulerek atilmis bir adim.

Simdi yine cumartesi eve davet etmeyi dusunuyorum ama icime de sindiremiyorum ama kimse de yok baska
Ben yerinizde olsam davet etmezdim. Çünkü samimi arkadaşım olsa bilirim sıra kimde diye düşünmem, 3-4 kere de üst üste davet ederim ama yeni tanıştığım insandan karşılık beklerim.
Acaba davet ettiğinizde ikram olayını çok mu abartıyorsunuz? Mesela ben arkadaşı çağırdım, kek, kurabiye ve mercimek köftesi yaptım, sonra o davet etti masa donatılmış, yok yok. Hazırlık yoruyor insanı, davet etmek istediğim bir sürü insan var ama ikram hazırlamak zor geliyor ayrıca evi temizlemek vs.

Evet samimi degiliz. Ben ortaokuldayken o lisedeydi sonra herkes üniversiteye gitti. Yani oturup sohbet etmisligimiz hic olmadi. Birbirimizi biliriz. Ayni mahallenin kizlariyiz, ayni standartta buyuduk. Ne ben onunla arkadaşlık kurmaya calistim senelerce ne o benimle. Attigim mesaji gercekten samimiyetle yazmistim. Bu mesaji attigim zaman da yurtdisinda yasiyordum yani samimiyet kurabilecek evreyi coktan gecmistik. 2019 yilinda bu kimse beni aramiyor takintim da yoktu. O zamanlar gayet mutlu mesut ben ariyordum herkesi pesine dusmeden.
açık konuşayım, senelerce sohbetimin dahi olmadığı biri bana birden böyle bir mesaj atsa
nezaketen cevap veririm ayıp olmasın diye
ve cevabı öylesine verdiğim için iletişimin devamı olmaz

ammavelakin beraber büyüdüğümüz mahalleyle ilgili bi paylaşımı bana atsa
yada okuduğum okulla ilgili nostaljik bişey atıp öylesine bişey sormuş olsa
örnek veriyorum yani
samimiyetle cevap verirdim hatta eskiyi yad ettiğimiz güzel bi sohbet ortamı bile oluşabilirdi

insanlarla konuşabilmek için ortak bişiler yakalamak önemli bence
somut bir olaydan bahsettiğiniz için bunun üzerinden konuşuyorum
misal, kedilerle ilgili bi reels görürsünüz, kedisi olan arkadaşlarınıza atarsınız
"seninkiler de böyle mi ? :)" falan yazarsınız bi muhabbet döner
yada atıyorum yeni bebeği olmuş bi arkadaşınıza bebek bakımıyla alakalı faydalı bi reels atarsınız
bebek, annelikle ilgili komik şeyler de olabilir
konuyla alakalı bi cümlelik laf atarsınız falan filan

Merhaba,

Yine takintim basladi. Dogrusu ne fayda gorebilirim bilmiyorum, dertlesmek icin yaziyorum.

Sorun; kimsenin beni aramamasi. Hic hal hatir soranim, arkadaslik edenim yok. Arkadas var. Ama hep ben ariyorum. Bu herkes icin gecerli. En samimiyetine guvendigim insan bile beni aramaz.

Insanlarin nasil diyalog icinde kaldiklarini anlayamiyorum. Cunku kimse benimle kalmiyor. Ama bakiyorum kendi aralarinda haberlesiyorlar. Beni hic aramayan arkadasim cok alakasiz baska bir arkadas hakkinda bilgi sahibi oluyor, haberlesmis oluyorlar.

Tamam bunu psikologla calisiyoruz. Benim aranma istegime bagliyoruz. Ama gercegi konusmuyoruz. Ben aranmayi bekliyor olabilirim ama kimsenin beni aramamasi hem de bir kisinin bile aramamasi nasil mumkun oluyor.

Gebito bana cok yardim etti, sayesinde cocuklari buyuturken bir suru pratik sey ogrendim diyen insan 2 yilda beni hal hatir sormaya 2 defa aramamistir.

hep goruselim diyen biri var. Hep ben ariyorum. Gecen gorustuk, yine ben program yaptim. Baska bir suru insanla iletişim halinde. Benimle ise yalnizca ben iletisime gectikce yaziyor. 2 hafta once eve davet ettim, planimiz var haftaya goruselim mi dedi, olur dedim, sonra karsilastik ve hic program yapmaktan bahsetmedi.

Dun biriyle görüştüm. O kadar çok hissettim ki ben onu davet ettim diye onun beni karsilik olarak davet ettigini ve bu olayin burada kapandigini bir daha gorusmeyecegimizi. Ben onu davet ederken de o beni davet etsin beklentisiyle davet etmemistim.
Merhaba. Bence fazla stabilsiniz. İnsanlar sizin yanınızda sıkılıyor olabilir çünkü dertsiz insanı kimse sevmez. Ya Cem Yılmaz gibi komik olacaksınız ya da dertli...masala benim bi derdim varsa daha çok aranıyorum merak ediyorlar. Merak aranmayi tetikler. İnsanlar sizi merak etmiyor.
2 şey söyleyeceğim
1.si eşim bi kere görüştüğü ama gerçekten düzgün bi insansa onu kaybetmemek için ertesi gün arar ve diğer arkadaşları ile de 2,3 günde bir konuşur biri var mesela diyor ki her gün arıyor, iletişimi sağlamak koparmamaktan geçiyor. Beni sorarsanız ben Adliye'de çalıştığım için 2 sene aramayan arkadaşlarım bile boşanma ya da tapu davası vs bisi olunca ilk beni arar. Numaram yoksa instadan sorar. Dun daha memur olmadan önce çalıştığım çağrı merkezinin operasyon sorumlusu hanım instadan yazdı sonra konuştuk face hesabı çalınmış. Bunun gibi şeyler...Ben de aranmak istemiyorum mesela. Teli kapatıyorum bazen çünkü beni rahatlatan bi kac kisi var onlar dışında bazı insanlarla mecburen grup halinde görüşüyoruz zulüm gibi 🙈
2.si Bence acilen bir işe başlayın, sosyal olarak ortamınız olur mesela bi arkadaşım var sanal ortamda taki satıyor biri var gönül gözü falan eğitimler almış instadan bisiler yapıyor bi de takım lideri olmuş kremler fln satıyor çok faal reklam olmasın diye tam yazamıyorum marka adını ama 3 bin TL kazanıyor ayda ama çok meşgul telefonu hiç durmuyor. Tabi siz sanal değil yüz yüze bir iletişim istiyorsanız bi ise başlamanız sosyallesmeniz açısından daha iyi. Ya da kurs da olabilir bağlama kursu olur gitar kursu olur dans kursu olur kurslardan tanıştığım hala süren arkadaşlıklarım var benim de.
Biraz uzun yazmışım. Aranmamak için teli kapatan ben için çok değişik bi dert bu. arayan arkadasimin telefonunu acmayip 4 saat sonra döndugumde yine de alınmayıp sana gelecegim diyen arkadaşım var. habersiz lohusa iken kapıma dayanan 2 arkadaşım oldu, birinin telini açmadım kapıyı çaldı mecbur açtım🙈 beni de neden arıyorlar ya dertliler işte adli konularda ya da dertlerimi seviyorlar insanlar dert dinlemeyi seviyor nasılsın hava çok güzelden öte konu konuşmayınca ilgilerini çekmiyor bence. Lütfen kırılmayin ama gerçek bu

Ayni sokakta buyudugumuz birine soyle bir mesaj atmistim 2019da cevap bile vermedi. “x merhaba, nasilsin? sayfamda ara sira seni gormeye alismisim cok zamandir gormeyince hersey yolunda umarim demek istedim. sevgiler.”
Bu msj bana gelse cevap yazmazdım çünkü msjda hem soru var hem de cevap var. Hem beni görememiş merak etmiş hem de hersey yolunda diye düşünüyor sevgiler diye de konuyu kapatmış, derdim. Bu cvp yazılsın diye atılmış bi msj değil. İletişim soru cevap şeklinde olmalı önce merhaba nasılsın cvp yazınca devamı gelir. Belki konuşmak değil konuşmamak için yazmışsınızdir bunu. Çünkü cvp beklemeden konu kapatılmış zaten.

İletişimde kalayım diye kasınca, bence sıkıcılaşıyor olabilirsiniz.
Şu tüketim çağında, sessiz ve sıkıcı insanları çabuk harcarlar.
Kendimden biliyorum, biraz matrak biriyimdir ama bazen canım sıkkın olunca kimse benimle fazla iletişimde olmuyor. Sıkıcı nemrut birine dönüşüyorum yalan yok, ben bile benden sıkılabiliyorum.

Sıkıcı olabilir misiniz?
Bir kaç gündür düşünüyorum bu mesajınıza cavabımı. İlk okuduğum anda evet dedim. Sonra düşündükçe görüştüğüm insanlardan daha fazla sıkıcı olmadığımı düşündüm. Yani evet komik bir insan değilim çocunlukla. Yani sadece samimi olduklarımın yanında rahat hissetiklerimin yanında espri yaparım.

ama mesela gecen biri sordu haftasonları neler yapıyorsunuz diye. Ben de yürüuüşlere gidiyorduk şimdi bisiklet aldık bisikletle çıkıyoruz falan dedim. Sonra dedim siz neler yapıyorsunuz. Aldığım cevap hiç. Şimdi benmiyim sıkıcı olan karşı taraf mı?

Dediğiniz gibi benim çalışmam iyi gelecek. Ama iş bul, çocuga kres bul. Hem dışarıda hem evde çalış. Yani emin olun kreş bulmak da hiç kolay değil. 1 yıl önce sırasına girdiğim kreş var, aradım hala sıradaymışız. Eylülde bir yere başlama ihtimali var o da 9-3 arası olacak. Yani bu saatlerde nerede çalışabilirim bilmiyorum.

Allah allah
Hani seni tanımasam diyeceğim ki soğuk musun,sıkıcı mısın,yoksa afedersin öküzlük falan mı var diye ama. O da değil. Yani bence herkesin arkadaşlık etmek isteyeceği birisin. Güleryüzlüsün,sıcakkanlısın. Kültürlü ve bilgilisin. Muhabbetin güzel,kibar da bir insansın. Niye öyle oluyor ki? Anlayamadım gerçekten.

Allah allah
Hani seni tanımasam diyeceğim ki soğuk musun,sıkıcı mısın,yoksa afedersin öküzlük falan mı var diye ama. O da değil. Yani bence herkesin arkadaşlık etmek isteyeceği birisin. Güleryüzlüsün,sıcakkanlısın. Kültürlü ve bilgilisin. Muhabbetin güzel,kibar da bir insansın. Niye öyle oluyor ki? Anlayamadım gerçekten.
İhi ihi çok teşekkür ederim utandırdın beni :)

Ben de anlamıyorum o yüzden yazdım belki benim göremediğimi burada konuşuruz diye. İyi de oldu. Tamam olmuyorsa olmuyor düşüncem perçinlendi :)

İhi ihi çok teşekkür ederim utandırdın beni :)

Ben de anlamıyorum o yüzden yazdım belki benim göremediğimi burada konuşuruz diye. İyi de oldu. Tamam olmuyorsa olmuyor düşüncem perçinlendi :)
Ya genelde herkes yalnız bence. Yalnız olmadığını düşünenler de yanılıyor 😊takılma hiç.

Ya genelde herkes yalnız bence. Yalnız olmadığını düşünenler de yanılıyor 😊takılma hiç.
Ben de senin gibi düşünüyorum o yüzden istiyorum ki birlikte olalım. Tamam yalnız da kalalım, herkesin bireysel alanı vs. Ama birliktelikten de bi keyif alalım

Akıllanmadım ama:) cumartesi çağırmayı düşündüğüm misafire yazmamak için kendime zor hakim oluyorum :)

Ben de senin gibi düşünüyorum o yüzden istiyorum ki birlikte olalım. Tamam yalnız da kalalım, herkesin bireysel alanı vs. Ama birliktelikten de bi keyif alalım

Akıllanmadım ama:) cumartesi çağırmayı düşündüğüm misafire yazmamak için kendime zor hakim oluyorum :)
Ne şanslılar be. Ama farkında da değiller içte yapacak bir şey yok 😂😂

X