Lekeler, Çiller Kimyasal peelingde kullanılan trikloroasetik asit (TCA) %15 Tca solüsyon

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
2 gün önce 25 lik tca uyguladım suratıma. yaklaşık 1 ay önce izmir yasemende bitkisel peeling yaptırmıştım. şimdikini evde kendim denedim. pamukla uyguladım. ilk uygulamam olması dolayısıyla acemiliğime geldi; pamuğu burun ve burun çevreme çok bastırmışım.. şimdi bu bölgeler ve çene bölgesi kıpkırmızı. sanki güneşten yanmış gibi duruyor. 2 günden beri suratıma sürdüğüm bepanthene ve madecassolun haddi hesabı yok.. her 15 dakikada bir maske gibi suratıma sürüyorum ve suratım sünger gibi emiyor. ayrıca sanki yaşlanmış gibi oldum. suratımda ince ince çizgiler beliriverdi:KK43: soyulma ise hala yok..ne kadar zamanda iyileşecek benim cildim:KK43:
ben biryerlerde hata mı yaptım acaba? yoksa soyulmak için henüz erken mi? :KK14:
ayrıca tca yı doa kozmetikten almıştım. sahte olacağını sanmıyorum..

2 gün önce 25 lik tca uyguladım suratıma. yaklaşık 1 ay önce izmir yasemende bitkisel peeling yaptırmıştım. şimdikini evde kendim denedim. pamukla uyguladım. ilk uygulamam olması dolayısıyla acemiliğime geldi; pamuğu burun ve burun çevreme çok bastırmışım.. şimdi bu bölgeler ve çene bölgesi kıpkırmızı. sanki güneşten yanmış gibi duruyor. 2 günden beri suratıma sürdüğüm bepanthene ve madecassolun haddi hesabı yok.. her 15 dakikada bir maske gibi suratıma sürüyorum ve suratım sünger gibi emiyor. ayrıca sanki yaşlanmış gibi oldum. suratımda ince ince çizgiler beliriverdi:KK43: soyulma ise hala yok..ne kadar zamanda iyileşecek benim cildim:KK43:
ben biryerlerde hata mı yaptım acaba? yoksa soyulmak için henüz erken mi? :KK14:
ayrıca tca yı doa kozmetikten almıştım. sahte olacağını sanmıyorum..

Canım bende aynı yerden aldım merak etme bir problem olmaz.
3 kez 15lik sürdüm cildime ama soyulma tam olmayınca bende en son 25 lik kullandım.Öncelikle 25 lik gerçekten ağır oluyor..Benim ilk gün cildim şişti ve yanaklarımda kararmalar oldu.3 gün soyulma başladı ve 6.gün bebek gibi bir cilt çıktı ortaya...:)
Büyük ihtimal yarın sabah kalktığında yer yer soyulmaları görürsün cildinde...Bu arada Bepanthene ve madecassolun sürmeyi bırak..Cildine bu kremlerle nem veriyorsun ve soyulmayı geçiktiriyorsun...Bu gece birşey sürme,iyice kurusun ki soyulma gerçekleşsin..
Bu arada sakın kendin soymaya çalışma sonra kızarıklık kalıyor..

çok teşekkür ederim güzelim.umarım soyulmalar hemen biter.. cildim çok gergin ve bu gerginlik beni çok rahatsız ediyor:KK43:

çok teşekkür ederim güzelim.umarım soyulmalar hemen biter.. cildim çok gergin ve bu gerginlik beni çok rahatsız ediyor:KK43:

Ne demek canım :) sen hiç merak etme cok iyi olucak cildin ,çok takılma birkaç güne zaten birşey kalmaz. Diğer topik var %15 lik olan orayı takibe al şu an seninle aynı durumu yaşayan arkadaşlar var onlarla da konuşur biraz rahat edersin.çok geçmiş diyeyim sana ..

Tatlım bitkisel dahi olsa da peeling yaptırdıktan sonra bu kadar yakın zamanda tca yapılmaz, adı üstünde peeling gözle görülecek şekilde olmasa bile ciltten ciddi şekilde ölü hücre yada tabaka temizliyor:KK50:
Panikleme çok güzel soyulacak cildin 3-4 gün sonra kendin göreceksin zaten, istediğin sıklıkla cildini su ile yıka jasmin doğru söylüyor medikasol bephantene gibi kremleri fazla sürersen soyulman gecikir.

Ama sonucu görünce çok mutlu olacaksın :KK9:

slm lady hanim size bikaç şey sormak istiyorum ben tca 3kere yaptım ve sonra bi işe yaramadığını düşündüğüm için bıraktım suan yanaklarımda güneş lekelerim mevcut vede bu lekeler tca yapmadan önce çok belli belirsizdi sanki dahada çoğaldı sizce tca yapmaya devammı etmeliyim yoksa başka yöntemlermi denemeliyim tcayı 3ay araştırıp yapmaya karar verdim gg sitesinden aldım mavi bir şişenin içinde sahtemi değilmi bilmiyorum sahte olsa soyma yapmaz diye düşündüm %15 tca lütven bana bi tavsiyede bulunun ne yapacağımı şaşırdım bu lekeler canımı çok sıkıyor

slm lady hanim size bikaç şey sormak istiyorum ben tca 3kere yaptım ve sonra bi işe yaramadığını düşündüğüm için bıraktım suan yanaklarımda güneş lekelerim mevcut vede bu lekeler tca yapmadan önce çok belli belirsizdi sanki dahada çoğaldı sizce tca yapmaya devammı etmeliyim yoksa başka yöntemlermi denemeliyim tcayı 3ay araştırıp yapmaya karar verdim gg sitesinden aldım mavi bir şişenin içinde sahtemi değilmi bilmiyorum sahte olsa soyma yapmaz diye düşündüm %15 tca lütven bana bi tavsiyede bulunun ne yapacağımı şaşırdım bu lekeler canımı çok sıkıyor

Tatlım merhaba tesadüfe gördüm sorunu benim başlığımdan yada özel mesaj ile sorarsan daha hızlı görürüm.
http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...5-tca-triklosetik-asit-peeling-deneyimim.html
Gg de tca adı altında satılan ürün için sahte demek doğru olmaz ama asitlerin karışımı demek daha doğru olur:KK34:
Cildini soyduysa lekeler nasıl duruyor bu kafa karıştırıcı açıkçası, lekeler ancak soyularak giderilebilir:44:
Birde benim alıp kullandığım tca yı denemeni tavsiye ederim, tahminime göre o gg'deki ürün karışım olduğu için renk bozukluğu yaratıyor, diğer kullanan arkadaşlarımızdan da sendeki gibi şikayetler gözlemledim.
Bence pes etme:KK54:

lady hanım ama ben özel msj atamıyorum peki sahte olmayan yada orjinal tca nerden alabilirim aslınsa yüzüm ilk soyulunca lekeler biraz azalmıştı ama bir ay sonra geri geldi vede 3denemeden sonra dahada çoğaldı böyle sanki alacalı tuhaf bi hal aldı bende o yüzden artık yapmak istemedim ne yapsam saşırdım bu lekeler psikolojimi bozuyor acaba güzellik salonundamı yaptırsam bu tcayı yada bu lekelerin geri gelmesi ve çoğalması başka bi nedenle olabiirmi çünkü 50 faktörlü güneş kremide kullaanıyorum ama yinede lekeer geri geliyor çoğalarak cvabınızı bekliyeceğim

lady hanım ama ben özel msj atamıyorum peki sahte olmayan yada orjinal tca nerden alabilirim aslınsa yüzüm ilk soyulunca lekeler biraz azalmıştı ama bir ay sonra geri geldi vede 3denemeden sonra dahada çoğaldı böyle sanki alacalı tuhaf bi hal aldı bende o yüzden artık yapmak istemedim ne yapsam saşırdım bu lekeler psikolojimi bozuyor acaba güzellik salonundamı yaptırsam bu tcayı yada bu lekelerin geri gelmesi ve çoğalması başka bi nedenle olabiirmi çünkü 50 faktörlü güneş kremide kullaanıyorum ama yinede lekeer geri geliyor çoğalarak cvabınızı bekliyeceğim

Tatlım güneş koruyucusu düzenli kullanmalısın demek lekelenmeye yatkın bir cildin var.
Tca ya devam etmeden önce bir doktora gitsen iyi olur çünkü bazen cilt lekelenmeleri hastalık habercisi olabiliyor.
Yanlış hatırlamıyorsan karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları bunlardan ikisi:44:
Mantık olarak tca nın lekelenmeye katkısı olamaz, tabii cildine eşit uygulayıp eşit soyulma yaptığın sürece renk dengesizliği olmaz :KK34:
Mesaj atıyorum.

son durumumdan haberdar etmek ve gelişmeleri bildirmek için yazıyorum..
burun çevremden çok rahatsız olmuştum.hatta beni o kadar yordu ki bu işlem bir daha asla yapmam dedim içimden.. sonrasında da madem ki bir daha yapmayacağım ;çene bölgeme bir daha uygulayayayım diye düşündüm.. ( benim çene bölgemde lekelerim çoktu ve ilk uygulamada pek soyulmadı çene bölgesi)
neyse atın ölümü arpadan olsun diyerek altın vuruşu yaptım. 25lik tca yı çene bölgesine 3 4 kere üst üste bol miktarda sürdüm. allahtan o gün hava çok soğuktu sürdükten hemen sonra balkona çıkıp soğuk havanın suratıma çarpmasına izin verdim.4 dk kadar bekledim sanırım. tca yı uyguladığım kısım bembeyaz oldu. bol soğuk suyla yıkadım. üzerine hiçbirşey sürmedim. ilk gün beyazlık vardı. 2. gün kararmaya başladı.. koyu kahverengi bir hal aldı ve o bölge buruş buruş oldu. allahım insanlardan kendimi nasıl saklayacağımı şaşırdım. çünkü yüzümün önceki halini bilenler yeni haliyle dehşete kapılıyorlardı:)) neyse.. bu sabah( yani 4. gün oluyor.. hiç bir soyulma olmadı) duş aldım. dışarı çıkacağım için güneş koruma faktörü olan amway marka nemlendiricimi sürdüm.. amaaann cildim bayram etti garibim. kaç gündür susuz kalmış.. ve ne oldu biliyor musunuz?? kremi sürdükten 1 saat sonra deli gibi yarılmaya başladı cildim. haliyle yarılan bölgeler acıyordu kasların hareket etmesiyle. ben de pebanthene krem madecassol ve evigenden oluşan karışımımı maske halinde sürdüm ve sildim .. her saat başı bunu yaptım akşam saat 19.00 dan itibaren. ve şu an tüm bölgenin soyulmasına çok az kaldı.. yarın sabaha hiç ölü deri kalmayacak sanırım..
velhasıl kelam (bune demekse )) 3 gün ucube gibi dolaştım ancak 4. günde 4 saatte soyulma tamamlandı. bence bepanthene soyulmayı geciiktirmiyor aksine cild soyulurken oluşan hasarı onarıyor. bence cildin kesinlikle medacassol ve bepanhtene ile desteklenmesi gerekiyor.. bu arada benim burun çevrem hiç böyle kahverengi olmadı; sanırım nedeni o bölgeyi sürekli kremledim.. ve kırmızı halde soyuldu. çene bölgesi kahverengi halde..
aman ikisi de çok kötü..
şimdiki fikrim; ben bu tca yı bır daha yapmam onun yerine haftada bir hamama giderim normal kese ve maskemi hamamda yaparım. tertemiz halde çıkarım..
ama daha sonra gerçekten lekelerde azalma görürsem belki fikrimi değiştiririm.
şimdilik bu kadar kendinize iyi bakın..:21:

yeniden merhaba son gelişmeleri iletmek için buradayım;
25 lik uygulamadan sonra tüm suratım önce koyu kahverengi oldu sonra soyuldu. soyulmaların bitimine az kala suratıma kahve peelingi yaptım soyulmalar hızlansın diye.. bu işlem suratımın 2. kez soyulmasını sağladı. yanlış okumadınız tüm o kalın tabaka kendini attıktan sonra yine ince bir tabaka halinde yeniden soyuldu.. şimdi soyulmalar tamamen bitmiş durumda. herhangi bir yara, kızarıklık vs. kalmadı..
nihayet rahatladım. ama cilt lekelerimin %25 i gitti ancak. belki bir dahaki aya tekrar uygularım bilmiyorum..çünkü sayılma sırasında bana garip garip bakan gözlerden ve sorulardan çok sıkıldım.. ne kadar çok salak insan var etrafta..'aaayyynasıl yaptın??? aaa nasıl cesaret ettin?? aayyyy vallaha ben cesaret edemem.. benim cildim çok kıymetli ben yapamam ' şeklinde birsürü anlamsız soruyla karşılaştım.. sanki onlara soran oldu!!!
neyse.. benim cildim sorunsuz ve alerjisiz bir ciltti. ben bu şekilde yaptım.. yan etki olmadı.. siz kendi cildinize göre hareket edin.. ben buraya siz de bu şekilde uygulayabilirsiniz diye yazmadım.. ben buşekilde uyguladım sonuç bu oldu şeklinde açıklama olsun diye yazdım.. her cilt farklıdır bunu unutmayın!!
kendinize iyi bakın sevgilerle:18:

slm ladysubaru hanim size özel msj atamıyorum ama birsey sormak istiyordum ben bu geçmeyen güneş lekeleri için tekrar doktora gittim doktor bana expigmet acneyse birde advantan isimli kremleri karıştırıp kullanmamı istedi 10 gündür kullanıyorum ama pek bi işe yaramıyor gibi geldi bu kremleri bırakıp tcayı kaç gün sonra uygulayabilirim hemen uygularsam bir sakıncası olurmu sizce

slm arkadaşlar yine ben:KK43: bu tca mahfetti beni evet çatlaklarımdan kurtuldum son kez yüzüme yapayım dedim kahverengi iz kaldı sonra bu iz gitsin diye tekrar yaptım yüzüme bugün ilk günüm iyi gibi kahverengi oldu ama ne zaman soyulur bi fikrim yok ama inş bu son tcam olur bir risk aldım son defa umarım lekeler kaybolur..arkadaşlar yorumu olan varsa lütfen yazsın çok ihtiyacım var özellikle ladysubaru senden cvp bekliyrm şimdidedn çok teşekkrler....DUA EDİN BANA LÜTFENNNNNN :KK43:

slm ladysubaru hanim size özel msj atamıyorum ama birsey sormak istiyordum ben bu geçmeyen güneş lekeleri için tekrar doktora gittim doktor bana expigmet acneyse birde advantan isimli kremleri karıştırıp kullanmamı istedi 10 gündür kullanıyorum ama pek bi işe yaramıyor gibi geldi bu kremleri bırakıp tcayı kaç gün sonra uygulayabilirim hemen uygularsam bir sakıncası olurmu sizce

Tatlım merhaba. Tesadüfe gördüm yazdığını keşke benim konuma yazsaydın mesajını bu konu bana ait olmadığı için vaktim olmadığı zaman buralara bakmıyorum doğal olarak.
Bu kremleri bıraktıktan 15 gün sonra uygulayabilirsin tatlım kes biran önce o kremleri.
Aslında fayda sağlar ama unutmayın leke tedavisi sabır ister arkadaşlar.
Hiç bir ürün sihirli değnek değildir. Mesela tca da aynı şekilde. Hepimizin cilt yapısı ve leke koyuluğu derinliği farklı. Ben 2-3 uygulamada istediğim sonucu alırken sizin 6-7 uygulama yapmanız gerekebilir.
Unutmayın ilk önce sabırlı olmalı ve adım adım gitmelisiniz:KK34:

slm arkadaşlar yine ben:KK43: bu tca mahfetti beni evet çatlaklarımdan kurtuldum son kez yüzüme yapayım dedim kahverengi iz kaldı sonra bu iz gitsin diye tekrar yaptım yüzüme bugün ilk günüm iyi gibi kahverengi oldu ama ne zaman soyulur bi fikrim yok ama inş bu son tcam olur bir risk aldım son defa umarım lekeler kaybolur..arkadaşlar yorumu olan varsa lütfen yazsın çok ihtiyacım var özellikle ladysubaru senden cvp bekliyrm şimdidedn çok teşekkrler....DUA EDİN BANA LÜTFENNNNNN :KK43:

Tatlım hep yazıyorum sizlere ama sizlerde ısrarla bir şeyi unutuyorsunuz...
Tca ilk 3 gün ciltte tepki vermez, yani soyulma olmaz.
Cilt tipinize göre 3 veya 4. gün soyulmalar başlar.
Yüzüne kaçlık tca uyguladın?

Merhaba kızlar,
Dün %15 lik TCA ile 2. seansımı yaptırdım. İlk seans sonrası aydınlanma dışıda pek birşey olmamıştı, sadece ölü deri atılırmış zaten. Yaptırdığım yerdeki uzman ilk senastan birşey beklemememi söylemişti bana. Yüzüm 2. seansta daha fazla yandı ve beyazladı. Ama üzülmeyin bu beyazlama iyiye işaret. O beyazlayan yerlerin hepsi daha sonraki soyulmalara ve bebek gibi bir cilde işaret:)
Şuan soyulma vs gibi birşey yok yüzümde. Ama gözle görünür bir kahverengilik var. Neyse ki benim cildim 1 haftada tamamlıyor soyulmayı. Ama sakın 15 gün geçmeden diğer uygulamaya geçmeyin(Ve yüzünüze nemlendirici ve güneş kremi dışında hiçbir şey sürmeyin). Seans aralıklarınız bu şekilde olsun. Ve nisan ayında bırakmak gerekiyormuş.
Unutmayın ki ciltte cilde göre değişiklik gösterebilir bu durum. Mesela benim cilt tabakam çok kalın olduğu için yanma çok fazla olmadı 2 sensta da. Yani dayanılmayacak kadar olmadı. Gerçi ben dayandım ama nedense gözümden yaş geldi 2. seansta:)
Suyla sonlandırdıktan sonra nemlendirici ve güneş kremi uyguluyorlar.
Yaptırdığım yerden çok memnunum, tek memnun olmadığım şey fiyatı. 80 TL ödüyorum 15 dakika süren her bir seans için. Ben de yakında aranıza katılabilirim kendi TCA'sını kendi uygulayan biri olarak :)
Nasıl yapıldığını öğrendim sonuçta, korkulacak birşey yok. Şuan TCA nereden alınır araştırmasındayım.
Yakın zamanda fotoğraf yüklerim görebilmeniz için.

Buldum buldum:) Bu 2. seansım ve 2.günüm

Eklentiler

• $Fotoğraf0050_1.jpg
    $Fotoğraf0050_1.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 222
  • $Fotoğraf0051.jpg
    $Fotoğraf0051.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 390
  • $Fotoğraf0053_001.jpg
    $Fotoğraf0053_001.jpg
    25,6 KB · Görüntüleme: 257
Son düzenleme:
Merhaba kızlar,
Dün %15 lik TCA ile 2. seansımı yaptırdım. İlk seans sonrası aydınlanma dışıda pek birşey olmamıştı, sadece ölü deri atılırmış zaten. Yaptırdığım yerdeki uzman ilk senastan birşey beklemememi söylemişti bana. Yüzüm 2. seansta daha fazla yandı ve beyazladı. Ama üzülmeyin bu beyazlama iyiye işaret. O beyazlayan yerlerin hepsi daha sonraki soyulmalara ve bebek gibi bir cilde işaret:)
Şuan soyulma vs gibi birşey yok yüzümde. Ama gözle görünür bir kahverengilik var. Neyse ki benim cildim 1 haftada tamamlıyor soyulmayı. Ama sakın 15 gün geçmeden diğer uygulamaya geçmeyin(Ve yüzünüze nemlendirici ve güneş kremi dışında hiçbir şey sürmeyin). Seans aralıklarınız bu şekilde olsun. Ve nisan ayında bırakmak gerekiyormuş.
Unutmayın ki ciltte cilde göre değişiklik gösterebilir bu durum. Mesela benim cilt tabakam çok kalın olduğu için yanma çok fazla olmadı 2 sensta da. Yani dayanılmayacak kadar olmadı. Gerçi ben dayandım ama nedense gözümden yaş geldi 2. seansta:)
Suyla sonlandırdıktan sonra nemlendirici ve güneş kremi uyguluyorlar.
Yaptırdığım yerden çok memnunum, tek memnun olmadığım şey fiyatı. 80 TL ödüyorum 15 dakika süren her bir seans için. Ben de yakında aranıza katılabilirim kendi TCA'sını kendi uygulayan biri olarak :)
Nasıl yapıldığını öğrendim sonuçta, korkulacak birşey yok. Şuan TCA nereden alınır araştırmasındayım.
Yakın zamanda fotoğraf yüklerim görebilmeniz için.

Bilgine merhaba,

Bende kimyasal peeling yaptırmayı düşünüyorum oturduğum yere yakın bi yerle konuştum kişisel bakım merkezi burası uzman estetisyen yapıyomuş işlemi ayrıca kendisi özel bi hastanede doktorun yanında çalışıyomuş hastanede seans fiyatı 70 tl merkezde 50 tl ye yapıyolar bende hastane ile merkez arasında kararsız kaldım hastanede doktora muayene oluyosun operasyona estetisyenler giriyomuş bende kararsız kaldım senin nerde yaptırdığını öğrenebilirmiyim bide doktor mu yaptı işlemi ...

X