Kına Gecesi kına gecesınde bındallı mı elbıse mı

Kızlarr ben de aynı fikirdeyim sizleee, ayrıca bence de elbisen gayet güzel olmuşş boncukk... nehirin de dediğin gibi ne istersen onu giyy bence de :KK34: ben de bir kaftan beğendm az bakayım dedm gene de ama aklım onda hala perşembe gidip alacağım sanırım alınca fotosunu koyarım :KK34:

Abiye elbiseyi başka her yerde giyersn bence de bütün gece kaftan tarzı bindallı tarzı böyle elbise en güzeli, güle güle giy inşallahh :KK16:

Bu konuda da hemfikiriz canım aynen dediğin gibi sende aldığında bekliyorum fotonu her şey gönlünce olsun inşallah:nazar::KK16:

slm kızlar ekımde dugun var allah kısmet ederse

benm dusuncem nihayetınde gelınsın orada da kına gecesını sadece bındallı(elbıse) ıle gecırsem ekstra elbıse gıymesem nasıl olur hem kına yanı cok abest olmaz dıye dusunuyorum sızın dusuncelerınız nedır acaba ?
benim de ekim de düğünüm var nasipse bende sadece bindallı veya kaftan giyineceğim elbise bana saçma geliyor kına yakılacak koşşş çıkart falan hem çok kısa üstünde kalıyor hemde ne bileyim abiye yi yakın bir akraba nın düğünün de çok rahat giyinirsin ama kına gecen ömür de tekk bir daha giyinme şansın yok bu benim düşüncem şık birşey düşünüyorum :)

Kızlarr ben de aynı fikirdeyim sizleee, ayrıca bence de elbisen gayet güzel olmuşş boncukk... nehirin de dediğin gibi ne istersen onu giyy bence de :KK34: ben de bir kaftan beğendm az bakayım dedm gene de ama aklım onda hala perşembe gidip alacağım sanırım alınca fotosunu koyarım :KK34:

Abiye elbiseyi başka her yerde giyersn bence de bütün gece kaftan tarzı bindallı tarzı böyle elbise en güzeli, güle güle giy inşallahh :KK16:

ohh yürecegıme sularr serptınız kızcagızlarrr

benim de ekim de düğünüm var nasipse bende sadece bindallı veya kaftan giyineceğim elbise bana saçma geliyor kına yakılacak koşşş çıkart falan hem çok kısa üstünde kalıyor hemde ne bileyim abiye yi yakın bir akraba nın düğünün de çok rahat giyinirsin ama kına gecen ömür de tekk bir daha giyinme şansın yok bu benim düşüncem şık birşey düşünüyorum :)

:KK16::KK16::KK16::21::21: aynn bnde ole dusunuyorum herkes yakın ark goruncen yengen ablan abıye gıycek zatiiii

cnm bnm tanıdıgım bıldıgım yok ama fatıh taraflarında olabılır netden baksan çıkmıyor mu muhtemelen bakmısındır ama

baktıklarım var ama çok yıpranmış fatih e gitme şansım yok çalıyorum bide :KK43: zaten fırsat bulduça maltepe bölgesinde bakıyrum ama bulamadım istediğim gibi offf ne işlermiş

Kına gecesinde abiye giyilmesini açıkcası çok komik buluyorum. Başkasının kınasına düğününe gider gibi. Bindallı, bindallı olmazsa hürrem kıyafeti, oda olmazsa yöresel bir kıyafet olmalı bence. Gelin hanım özel olmalı, abiye ile diğer konuklardan farkı kalmıyor. Bu benim şahsi düşüncem.

Kına gecesinde abiye giyilmesini açıkcası çok komik buluyorum. Başkasının kınasına düğününe gider gibi. Bindallı, bindallı olmazsa hürrem kıyafeti, oda olmazsa yöresel bir kıyafet olmalı bence. Gelin hanım özel olmalı, abiye ile diğer konuklardan farkı kalmıyor. Bu benim şahsi düşüncem.

annem de bana önce abiye ile çıkacaksın, kına yakılırken bindallı giyeceksin diyor. adet öleymiş. aman istemiyorum bende ne değiştirmekle uğraşıcam. güzel bir bindallıyı gece boyunca giyebilirim ben.:KK16:
muhteşem yüzyıl sağolsun:KK1:

X