Nişan Uzağa gelin gidenler ?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

bilemedimkisimdi13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2024
19
9
26
Merhaba bayanlar size biraz icimi dokmek istiyorum lutfen ama lutfen olumsuz cevap vermeyin cunku kafamın icin cok dolu. Nisanlımla ocak ayında yuzukleri taktık 3 yıldir birlikteyiz uzak mesafe iliskisi bizim ki neyse ben cok istiyordum artik biseyler olsun bir adim atalim diye o adımı attik daha sonra icimi bir burukluk sardı nisanlımı cok seviyorum cok anlayıslı. Aramızda mesafe var ondan mı bilmiyorum ama cok zorlanıyorum herseyi tek basına yapacagı icin biraz onun suyundan gidiyorum bende aslinda dugun kına islerini sevmiyorum burda ailemin gonlu olsun diye kına gecesi yapacagiz neyse nisanlım memur tayinciyiz hataya gelin gidecegim. Aileme cok duskunum kalabalik bir ailede buyudum aile apartmaninda yasiyorum ve nisanlandigimdan bu yana ben nasil uzaga gelin gidecegim diye dusunuyorum artı cok rahatim yemegim onume karar geliyor ama soyle biseyde var mutfaga girdigimde yalniz basima severek yapiyorum bir seyleri tek dusuncem uzaga gelin gidenlerin alisma surecleri aileyi gozunuz cok ariyor mu naptiniz bu surec normal mi suan yasadiklarim dusunmekten uyuyamiyorum lutfen bana biseyler soyleyin

O zaman evet zor olur. Ben okumak için başka ülkeye gittim :KK43: inanılmaz zordu hem benim hem ailem için. Annem temizlemek için bile odama giremezmiş. Ama 3 4 ay yani en fazla. Sonra geçiyor:)
Kız kardesim benden once evlendi onunla arkadas gibiydik evlendigi gunlerden sonra yanımda bos duran yatagina bakip saatlerce aglardim tabi bir sure sonra alisiyosun yokluguna bian bunu hatirlayiverdim 🥲

Hatay'dan iç anadoluya geldim ben. Sevgiliyken bile bi anda ben nasıl bırakıp gideceğim diye ağlıyordum ayrılsam mı dıyodum. Ama esımıde cok seviyorum sonra düşündüm . Birgün biriyle evlendiğimde o kapıdan çıkacağım ailemle dıp dıbe bile olsak eskisi gibi olmayacak yakından biriyle evlensem mutsuz olsam daha mı iyi dıye kendimi teselli ettim.(ki bi şekilde aile evinden kopuluyor evlilik, iş derken ayrılıyosun o evden) . Evlenınce eşim sayesinde çok zorlanmadım. Özledim dediğim an gittik aileme. Burda kimseyi tanımıyordum sadece eşim vardı benim için. Sonra işe girince daha çok alıştım buraya. 6 yıl olcak hâlâ Hatay'a gidip gelince zor geliyor ayrılmak ordan falan ama ordayken de evimi cok özlüyorum fazla kalamıyorum . İlk zamanlar zor geçiyor ama evıne eşine alışınca değişiyor herşey.

Hatay'dan iç anadoluya geldim ben. Sevgiliyken bile bi anda ben nasıl bırakıp gideceğim diye ağlıyordum ayrılsam mı dıyodum. Ama esımıde cok seviyorum sonra düşündüm . Birgün biriyle evlendiğimde o kapıdan çıkacağım ailemle dıp dıbe bile olsak eskisi gibi olmayacak yakından biriyle evlensem mutsuz olsam daha mı iyi dıye kendimi teselli ettim.(ki bi şekilde aile evinden kopuluyor evlilik, iş derken ayrılıyosun o evden) . Evlenınce eşim sayesinde çok zorlanmadım. Özledim dediğim an gittik aileme. Burda kimseyi tanımıyordum sadece eşim vardı benim için. Sonra işe girince daha çok alıştım buraya. 6 yıl olcak hâlâ Hatay'a gidip gelince zor geliyor ayrılmak ordan falan ama ordayken de evimi cok özlüyorum fazla kalamıyorum . İlk zamanlar zor geçiyor ama evıne eşine alışınca değişiyor herşey.
Ben de bazen acaba ayrılsam mı diye dusunuyorum daha sonra kendime olur mu öyle sey onca uzak mesafeye ragmen 3 yıl bir gün bile tartısmadan bu zamana kadar getiren sen nasıl da boyle bisey dusunebilirsin diye kendime kızıyorum. Nisanlım cok anlayıslıdır gezmeyi sever bende ona ayak uydurursam sanırım cabucak alışırım diye dusunuyorum

Ben de bazen acaba ayrılsam mı diye dusunuyorum daha sonra kendime olur mu öyle sey onca uzak mesafeye ragmen 3 yıl bir gün bile tartısmadan bu zamana kadar getiren sen nasıl da boyle bisey dusunebilirsin diye kendime kızıyorum. Nisanlım cok anlayıslıdır gezmeyi sever bende ona ayak uydurursam sanırım cabucak alışırım diye dusunuyorum
Ayrılık çözüm değil işte bende çok düşündüm o zaman ama dediğim gibi ya sonra mutsuz olacagım bı evlilik yaparsam yakın olmak için niye sevdiğimden vazgeçeyim dedim. İyi ki ayrılmamısım hayatımın en doğru kararı eşimi secmek çünkü. Eş seçimi doğru olunca nerde olursan ol alışıyorsun mutlu oluyorsun. Aileni evet çok özlersin ama alışırsın o duruma istediğin zaman gidersin yanlarına. Biz çok özleyince işten izin alamadıgımız zaman hafta sonu tek geceliğine gidip gelıyoruz napalım 🥲

Ayrılık çözüm değil işte bende çok düşündüm o zaman ama dediğim gibi ya sonra mutsuz olacagım bı evlilik yaparsam yakın olmak için niye sevdiğimden vazgeçeyim dedim. İyi ki ayrılmamısım hayatımın en doğru kararı eşimi secmek çünkü. Eş seçimi doğru olunca nerde olursan ol alışıyorsun mutlu oluyorsun. Aileni evet çok özlersin ama alışırsın o duruma istediğin zaman gidersin yanlarına. Biz çok özleyince işten izin alamadıgımız zaman hafta sonu tek geceliğine gidip gelıyoruz napalım 🥲
Bizim aramızda 8 saatlik mesafe var ben napıcam 🥲

X