Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

ay cok mutluyum bir kendimi sanirdim hazirlik manyagi olarak sizleride böyle görünce ne cok sevindim.milletin market konservesine mübtela oldugu su dönemde iyiki varsiniz hanimlar.cocuklarimiz ayni bizler gibi bu kültürüde ögrenerek buyuyecekler.belki benim yada sizlerin gibi buyuyunce annem söyle yapardi diye bir anilari kalacak.artik bende yazarim size

kızlar kadınlar kulübünü uzun süredir takip ediyorum ama aranıza yeni katıldım.ben aydın nazilli de yaşıyorum. ve aydının müthiş sıcağında domates, dolmalık biber ve patlıcan kurutuyorum.ayrıca salça ve makarna da yapıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa kargo ücreti benden olmak üzere gönderebilirim.ürünlerim ilaçsız ve hormonsuzdur. sevgiler arkadaşlar......:93:

Son düzenleme:
mrhb hanımlar bakıyorum hazırlıklar hızla dvm ediyo benimde fasulye kurutmam gerek kışın eşimde bende severek yiyoruz bi kaç kilo alıp temizler dilerim gölgede evin bi odasında 3-5 günde kururlar denemek isteyenlere tavsiye biber ve domates kurutmasıda güzel oluyo

kızlar kadınlar kulübünü uzun süredir takip ediyorum ama aranıza yeni katıldım.ben aydın nazilli de yaşıyorum. ve aydının müthiş sıcağında domates, dolmalık biber ve patlıcan kurutuyorum.ayrıca salça ve makarna da yapıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa kargo ücreti benden olmak üzere gönderebilirim.ürünlerim ilaçsız ve hormonsuzdur. sevgiler arkadaşlar......:93:

kızlar yeni olduğum için bana gelen mesajlara henüz cevap veremiyorum. bir arkadaş kurular için fiyat sormuş.böyle bir cevap yöntemi deneyeyim dedim,efendim;kuru domates kg:20 lira, dolmalık kuru patlıcan biber dizisi:8 lira. bir dizide 50 adet patlıcan var. 45-50 arası da biber.salça (gün kurusudur, kaynatma değildir)kg:15 lira, makarna 10lira. ayrıca makarnamız da kendi yetiştirdiğimiz tavuklarımızın yumurtalarını kullanıyoruz.bir de yine kendi yetiştirdiğimiz altın çilek var. o da 100 gr.5 lira.bazı ürünlerin resimlerini ekledim.bakabilirsiniz.:98: ilginiz için teşekkürler. $241.JPG $001 (7).JPG $005 (5).JPG $001.JPG $219.JPG $049.JPG $068.JPG $026.JPG

kızlar yeni olduğum için bana gelen mesajlara henüz cevap veremiyorum. bir arkadaş kurular için fiyat sormuş.böyle bir cevap yöntemi deneyeyim dedim,efendim;kuru domates kg:20 lira, dolmalık kuru patlıcan biber dizisi:8 lira. bir dizide 50 adet patlıcan var. 45-50 arası da biber.salça (gün kurusudur, kaynatma değildir)kg:15 lira, makarna 10lira. ayrıca makarnamız da kendi yetiştirdiğimiz tavuklarımızın yumurtalarını kullanıyoruz.bir de yine kendi yetiştirdiğimiz altın çilek var. o da 100 gr.5 lira.bazı ürünlerin resimlerini ekledim.bakabilirsiniz.:98: ilginiz için teşekkürler.Eki Görüntüle 246166 Eki Görüntüle 246167 Eki Görüntüle 246168 Eki Görüntüle 246169 Eki Görüntüle 246170 Eki Görüntüle 246171 Eki Görüntüle 246172 Eki Görüntüle 246173

selam size özel mej ile fiyat soran bendim..teşekkürler bilgilendirme için..bişi daha sorucam..işlemden geçirdinizmi kurutmak için..patlıcan ve domatesleri..doğal haliylemi içini oyup kuruttunuz patlıcanı..ve domatesleri tuzlayıptamı direkmi kurutuyorsunuz..

fasulyeyi nasıl kurutuyorsunuz acaba

Canım fasulyeyi al başlarını temizle ister elinle kır istersen bıçakla dil (dilmesi güzel oluyo) sonra kullanmadığın odanın birine bez.çarşaf,yada gazete ser fasulyeyi yay 3-5 günde kurur o gölgede kurutucaksın unutma kışında güzelce haşla tencerede 3-5 dk oh mis gibi ister soğan salça kavur ekle ye ister haşla yumurtalısını yap tercih senin

selam size özel mej ile fiyat soran bendim..teşekkürler bilgilendirme için..bişi daha sorucam..işlemden geçirdinizmi kurutmak için..patlıcan ve domatesleri..doğal haliylemi içini oyup kuruttunuz patlıcanı..ve domatesleri tuzlayıptamı direkmi kurutuyorsunuz..[/QUOTE
ürünlerimiz kimyasal olarak hiç bir işlemden geçirilmiyor. patlıcanlar oyulduktan sonra dizilip normal suda 2 saat bekletilip asılıyor. biberler yıkanıp çekirdekleri çıkarılarak diziliyor ve asılıyor. bunları gölgeye asıyoruz. domates yıkandıktan sonra iki veya üçe bölünüp tuzlanıyor ve çarşafların üstünde direk:79: güneşe seriliyor.

selam size özel mej ile fiyat soran bendim..teşekkürler bilgilendirme için..bişi daha sorucam..işlemden geçirdinizmi kurutmak için..patlıcan ve domatesleri..doğal haliylemi içini oyup kuruttunuz patlıcanı..ve domatesleri tuzlayıptamı direkmi kurutuyorsunuz..[/QUOTE
ürünlerimiz kimyasal olarak hiç bir işlemden geçirilmiyor. patlıcanlar oyulduktan sonra dizilip normal suda 2 saat bekletilip asılıyor. biberler yıkanıp çekirdekleri çıkarılarak diziliyor ve asılıyor. bunları gölgeye asıyoruz. domates yıkandıktan sonra iki veya üçe bölünüp tuzlanıyor ve çarşafların üstünde direk güneşe seriliyor.

hilalcim,

bende 1 er sıra kuru biber ve patlıcan almak istiyorum. bayramdan sonra parayı yatırırım. nasıl irtibat kursakki cnm.
sana özelden mail adresimi göndereyim istersen.

teşekkür ederim..fiyata kargo dahil değil dimi...öyle yazmıştınızda teyid edeyim dedim...bu arada patlıcanı normal suda bekletiyoruz 2 saat öyle asıyoruz demişsiniz ama kararma yapmazmı içi..ben tuzla ovuluyor diye duymuştum o açıdan sordum

teşekkür ederim..fiyata kargo dahil değil dimi...öyle yazmıştınızda teyid edeyim dedim...bu arada patlıcanı normal suda bekletiyoruz 2 saat öyle asıyoruz demişsiniz ama kararma yapmazmı içi..ben tuzla ovuluyor diye duymuştum o açıdan sordum
kargo dahil fiyatlara. kargo ücreti benden olmak üzere diye yazmıştım sanırım.bu diğer yemeklik ya da oyup hemen dolma yaptığımız patlıcanlar gibi değil. evet onları tuzluyoruz. ancak bunlar tuzlanmıyor. tam 2 saat suda ipe dizildikten sonra bekliyor. ne eksik ne fazla.eksik beklerse boyası ve acı suyu tam çıkmıyor.2 saatten fazla beklerse verdiği suyu geri alıyor.tam 2 saat bekletildiğinde kararma vs. olmuyor.zaten bizim patlıcanın cinsi de öyle pirinci boyayan cins değil.yani mosmor boyası çıkmaz. olan boyası da böylece gidiyor.bir şey daha ekliyim, biz bu tür ürünleri ay dolunay olduktan sonra yapıyoruz ki bozulma küflenme olmasın eskiler gibi yani, onun dışında başka bir yöntem kullanmıyoruz (kimyasal vs.) geçende istanbula bir arkadaşa gönderdim kurulardan çok olumlu tepki aldım çok sevindim tabii.sonuçta her yerde var, herkes yapıyor ama benimkinin beğenilmesi çok hoşuma gitti doğrusu. gördüğüm kadarıyla burası gayet samimi bir ortam paylaşayım istedim:KK31:

kargo dahil fiyatlara. kargo ücreti benden olmak üzere diye yazmıştım sanırım.bu diğer yemeklik ya da oyup hemen dolma yaptığımız patlıcanlar gibi değil. evet onları tuzluyoruz. ancak bunlar tuzlanmıyor. tam 2 saat suda ipe dizildikten sonra bekliyor. ne eksik ne fazla.eksik beklerse boyası ve acı suyu tam çıkmıyor.2 saatten fazla beklerse verdiği suyu geri alıyor.tam 2 saat bekletildiğinde kararma vs. olmuyor.zaten bizim patlıcanın cinsi de öyle pirinci boyayan cins değil.yani mosmor boyası çıkmaz. olan boyası da böylece gidiyor.bir şey daha ekliyim, biz bu tür ürünleri ay dolunay olduktan sonra yapıyoruz ki bozulma küflenme olmasın eskiler gibi yani, onun dışında başka bir yöntem kullanmıyoruz (kimyasal vs.) geçende istanbula bir arkadaşa gönderdim kurulardan çok olumlu tepki aldım çok sevindim tabii.sonuçta her yerde var, herkes yapıyor ama benimkinin beğenilmesi çok hoşuma gitti doğrusu. gördüğüm kadarıyla burası gayet samimi bir ortam paylaşayım istedim:KK31:

teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere...bayram dönüşü size ulaşıcam ilk etapta birer dizi alıp denemek istiyorum..
iyi akşamlar..

teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere...bayram dönüşü size ulaşıcam ilk etapta birer dizi alıp denemek istiyorum..
iyi akşamlar..

tabii canım ne zaman istersen görüşebiliriz. iyi akşamlar. facebook sayfam da var ayrıca hilal akkaş diye. oraya da bakabilirsin. orda daha fazla resim var.:KK75:

o kadar çok hilal akkaş varki face de..hangisisiniz acaba:))

:))) burdaki profil resmimle aynı facedeki resim. belki bu şekilde görebilirsiniz. başka nasıl yapabiliriz bilemiyorum. bütün bilgilerim herkese açık ahşap boyama albümleri falan var.nazilli de yaşıyor diye de yazıyor profilde o şekilde yani:KK74:

X