Kıskançlık mı yoksa haklı mıyım ?

Geçsin odasına film izlesin, laptop götürsün. Kitap okusun, dersi var çalışsın. Arada çıkıp çay sigarasını yapıp odasına geçsin
Sonunda beni anlayan birileri. Herkesin de aptal aptal nolucak sanki mesleği diye akıl vermesi yok mu bir şey demedigimiz halde.
Nihayet beni anlayan biri …
Bana diyor ki kız çok iyi biz sadece iş arkadaşıyız sen kıskançsın . Senin yüzünden kızlarla nöbet tutmaya korkuyorum . Sadece bu kıza laf attom diye bu arada

Nihayet beni anlayan biri …
Bana diyor ki kız çok iyi biz sadece iş arkadaşıyız sen kıskançsın . Senin yüzünden kızlarla nöbet tutmaya korkuyorum . Sadece bu kıza laf attom diye bu arada
Korksun bizene.. ay benimki de yapar arada kes çeneni sakın bana bir daha kıskançlık yapma dışarda vs diyin, karışma diyin azaltır zamanla.
Benimki de gözünden kıskanır kendilerine gelince biz kıskanç oluyoruz. Biz zamanla aştık bunu ama siz asamamissiniz pek.
Bir de bir kere kesin net bir çıkış yapın kavganizi edin gözdağı verin. Sonra bir daha lafını edip kıçını kaldırmayın.
Çocuğunuzla gezin, suslenin o işteyken o kudursun işte siz degil

Selam kızlar :) öncelikle 28 yaşındayım 2 aylık bir bebeğim var . Şöyle ki eşim 24 saat çalışan bir sağlık personeli 1 yıl önce yanına cicili tatlı aşırı pozitif bir kız atandı . Eşimle görüntülü konuşurken kızla da konuşmaya başladık ve biz ondan sonra iki iyi arkadaş olduk (!) ( çok vicdan azabı çekiyorum bunları yazarken ) Hamileliğimde Doğumumda hep yanımda oldu ( ben kesinlikle istemedim hep o geldi çünkü hem şüphelenip hem arkadaş kalamazdım ) Allah için ve gördüğüm kadarıyla eşiyle de arası iyi ama vicdan azabı çekerek rahatsız olduğum konular var . Eşimle 24 saat sürekli yanyanalar birbirlerine kardeş diyorlar ama çalışmadıkları anda sürekli sigara kahve yapıyorlar. Mesela eşim nargile çok sever evde yapar . Dikkat ediyorum nöbetçi olduğunda nargile takımını götürüyor . Sonradan haberim oldu ki birlikte molalarda nargile içiyorlarmış . Telefonunda birlikte ama yanlarında hep bir üçüncü kişiyle fotolar var .Aradığımda sürekli Yanyanalar şakalar espriler. Sürekli laf arasında kızın ne kadar iyi , komik neşeli olduğundan bahsediyor (Bu arada ben lohusayım bebeğim kolik , göğüs ucu yaram hiç geçmiyor bitik bir haldeyim ben bu haldeyken orda onların kahkaları keyif sürmeleri batıyor galiba ) .Kız bana sürekli eşin seni çok seviyor çok aşık falan diyor . Eşime de sürekli abi abi diyor ama kızlar vallahi kötü bir his var içimde . Başlarda aklına sokmayayım diye söylemedim ama artık patladım söyledim kavga ettik ben 6 aylık hamileyken saçmalıyorsun vs vs . Kız seni çok seviyor seni düşünüyor sürekli sen kız hakkında neler söylüyorsun gibi . Bu arada gereksiz bir bilgi ama çevrem güzel bir kadın olduğumu söyler doğumdan sonra hemen bütün kilolarımı verdim eski halime de geri döndüm. Kavga anında eşim bir tane seni değişmem kimseye dedi . Doğumdan sonra( o kadar destekden sonra kendi kendime ne kadar kötü bir insansın dedim hep tekrar iyi olduk fırsat kollar gibi bunlar tekrar samimi olmaya başladı ( kıza bir şey yansıtmadım ) ben yine kavga ettim tabi en son kıskanç ruh hastası oldum iyi mi ? Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız
Konudan bağımsız ,hastane ortamında nasıl nargile içtiklerini merak ettim doğrusu 🙄

Bu kadar samimiyet normal değil. Kaç yaşında evli barklı insanlar. Arada sınır, resmiyet olmalı beraber nargile içmek falan yakışık almayan ortamlar.

Sizde de ayrı bir tutarsızlık var ya kadını tamamen hayatınızdan çıkaracak hamleler yapacaksınız ya da hem maddi hem de fizik ihtiyaç duyduğunuzda kadını kullanmayacaksınız. Ayrıca rahatsız edici bir durum .Hiç gerek yok bu kadar samimiyete, bu kadar gelip gitmeye ve görüşmeye. Eğer bu konuda gerçekten muzdaripseniz daha somut adımlar atmalı ve kendi çıkarlarınız için dahi olsa kadınla görüşmemeli tavrınızı ve seviyenizi net olarak göstermelisiniz

Ya bir de işin tuhaf tarafı bana diyor ki ne yapayım sabah kadar vaka çıkmıyor canım sıkılıyor. Gerçekten berbat bir ortamları var bütün ekiplerin . İnsanın aklında yoksa bile 24 saat işsizlikten şeytan dürtüyor
Bu meslek grubu çok tehlikeli. 1 evde 3 kişi yeri geliyor 24 saat dibdibeler
Aynı yerde çalışıp ikisi de evli olup eşlerini aldatan da duymuştum
Kusura bakmayın da bu biraz ortamın
berbatlığından ziyade kişilerin karakteri ve vizyonsuzluğu ile de alakalı diye düşünüyorum çalışırken herkesin boşlukları olabiliyor ama bu sürekli iş arkadaşlarımıza samimiyet kurup kakara kikiri zaman geçirmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. İnsanın biraz bireysel yapmaktan zevk aldığı şeyler olmalı ve en başta sınırları olmalı. Bu boş vakitlerini değerlendirecek bir meşgalesi olmalı.

Selam kızlar :) öncelikle 28 yaşındayım 2 aylık bir bebeğim var . Şöyle ki eşim 24 saat çalışan bir sağlık personeli 1 yıl önce yanına cicili tatlı aşırı pozitif bir kız atandı . Eşimle görüntülü konuşurken kızla da konuşmaya başladık ve biz ondan sonra iki iyi arkadaş olduk (!) ( çok vicdan azabı çekiyorum bunları yazarken ) Hamileliğimde Doğumumda hep yanımda oldu ( ben kesinlikle istemedim hep o geldi çünkü hem şüphelenip hem arkadaş kalamazdım ) Allah için ve gördüğüm kadarıyla eşiyle de arası iyi ama vicdan azabı çekerek rahatsız olduğum konular var . Eşimle 24 saat sürekli yanyanalar birbirlerine kardeş diyorlar ama çalışmadıkları anda sürekli sigara kahve yapıyorlar. Mesela eşim nargile çok sever evde yapar . Dikkat ediyorum nöbetçi olduğunda nargile takımını götürüyor . Sonradan haberim oldu ki birlikte molalarda nargile içiyorlarmış . Telefonunda birlikte ama yanlarında hep bir üçüncü kişiyle fotolar var .Aradığımda sürekli Yanyanalar şakalar espriler. Sürekli laf arasında kızın ne kadar iyi , komik neşeli olduğundan bahsediyor (Bu arada ben lohusayım bebeğim kolik , göğüs ucu yaram hiç geçmiyor bitik bir haldeyim ben bu haldeyken orda onların kahkaları keyif sürmeleri batıyor galiba ) .Kız bana sürekli eşin seni çok seviyor çok aşık falan diyor . Eşime de sürekli abi abi diyor ama kızlar vallahi kötü bir his var içimde . Başlarda aklına sokmayayım diye söylemedim ama artık patladım söyledim kavga ettik ben 6 aylık hamileyken saçmalıyorsun vs vs . Kız seni çok seviyor seni düşünüyor sürekli sen kız hakkında neler söylüyorsun gibi . Bu arada gereksiz bir bilgi ama çevrem güzel bir kadın olduğumu söyler doğumdan sonra hemen bütün kilolarımı verdim eski halime de geri döndüm. Kavga anında eşim bir tane seni değişmem kimseye dedi . Doğumdan sonra( o kadar destekden sonra kendi kendime ne kadar kötü bir insansın dedim hep tekrar iyi olduk fırsat kollar gibi bunlar tekrar samimi olmaya başladı ( kıza bir şey yansıtmadım ) ben yine kavga ettim tabi en son kıskanç ruh hastası oldum iyi mi ? Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız
Direk kuruntu yapıyorsunuz.İş hayatı olan her kadın bunun normal olduğunu söyleyecektir size.Diğerlerini dinleyip üzmeyin kendinizi.Yan yana çalıştığınız ister hem cinsiniz,ister karşı cinsiyetten biri olsun molalarda çay sigara birlikte yapılır.İş münasebeti aralarındaki ; elbette bütün gün çalıştığınız insanlarla sohbette eder gülersiniz bunda hiçbirşey yok.

Bence yanyana otururken hiçbir iletişimleri yoksa şüphelenin kocalarınızdan.Kocam mı birşey yaptı ki çalışma arkadaşı muhattap olmuyor ya da iş arkadaşı mı rahatsız edici bir tipte kocam ondan kaçıyor diye. Normal insanlar gayet eşiniz ve iş arkadaşı gübü davranır çünkü.

Kusura bakmayın da bu biraz ortamın
berbatlığından ziyade kişilerin karakteri ve vizyonsuzluğu ile de alakalı diye düşünüyorum çalışırken herkesin boşlukları olabiliyor ama bu sürekli iş arkadaşlarımıza samimiyet kurup kakara kikiri zaman geçirmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. İnsanın biraz bireysel yapmaktan zevk aldığı şeyler olmalı ve en başta sınırları olmalı. Bu boş vakitlerini değerlendirecek bir meşgalesi olmalı.
O da evli dediği için ben bu şekilde eşlerini aldatan insanlar da var demek istedim.
Tabi ki de ortam buna zemin hazırlar. 50 kişinin çalıştığı geniş alana sahip bir ortamla 3 kişinin çalıştığı ev ortamı ayni değil. Dediğiniz gibi karakterle alakalı ama eşini rahatsiz etmesi çok normal ..

İçine doğuyorsa doğrudur biz kadınlar hisleri kuvvetli insanlarız siz bir yerde çalışıyor olsaydınız eşiniz sizin bu kadar bi erkekle samimi iş arkadaşınız olmasını ister miydi daha geçen bi dizi izledim bi kadın çok samimi arkadaşım dediği kadına dost gibi yaklaşıp kocasıyla beraber oluyordu herşey beklenir siz takipte kalın sessiz takip edin varsa bişey delil toplamaya çalışın

Bence haklısınız, ben de böyle tepki verirdim ve verdim de. Siz talep etmediğiniz halde yanınızda olup destek vermeyi sectiyse bu o kişinin bileceği iş.Kimsenin yerine bir şey düşünüp de kendinizi boşuna üzmeyin, aranıza mesafe koymanizda fayda var. Sizi rahatsız eden bir durum varsa belli ki bir nedeni var. Tepkinize devam edin ki eşiniz sizin net olduğunuzu anlasın. Eğer fazla rahatsızsınız ve mümkünse eşiniz nobet partnerini değiştirsin.
Eşim ve ben de sağlık alanındayız. Birden fazla kisi nöbete kalıyorsa meslektaşımızla aynı odayı paylaşmak durumunda kalıyoruz, ama paylaşımın bir sınırı olmalı hele ki evliysen hele ki nöbet partnerin bir karşı cinsse. Eşim de bana kadinlarla çalışmayacak mıyım diyordu? Çalışacak tabi de herkes yerini bilmeli, ona göre hareket etmeli.
Yıllar önce sevgiliyken yine çalışma ortamında yakınlıklarından şikayet ettiğim kız için “ sen kendini onunla mı kıyaslıyorsun” dedikten birkaç hafta sonra biz ayrilinca hemen kızla görüşmüş. Barıştıktan çok sonra öğrendiğimde de sen aklıma soktun demişti.
Siz tavrınızı bir kere ortaya koyun, yumuşamayın ve sonrasında da artık fazla dile getirmeyin.

Ya kız sürekli bizimle olmak istiyor. Sizi çok seviyorum çocuğun sünnetine geldi . Kırkına geldi . Ben davet etmiyorum bu arada bende geleyim diyor . Doğum yaptım büyük altın getirdi taktı . Eşim daha fazlasını biz yapıcaz diyor off kafayı yemek üzereyim
Cok tuhaf, sizinle ilgili şeyler için çok hevesli. Sizden önemli değil, o kim ki yani kırmayayım diye kendiniz kırılıyorsunuz. Hayatınızda olsa ne olur olmasa ne olur, haddini bildirip iletişimi kesmek en hayırlısı gibi duruyor. Ben de geleyim diyorsa, yok gelme deyin.

Kadın ve erkek elbette arkadaş olabilir ama sınırı var abi abla da dense bir sınırı olmak zorunda.
Siz eşinizle o sınırı bu kişiye karşı koyamamışsınız. İkiniz de.
Eşeğin aklına daha fazla karpuz kabuğu sokmayın bence. Bu arada size geleceği zaman mutlaka eşiyle beraber davet edin.İçinizde şüphe varsa gizliden araştırın belli etmeyin.
Kimse eşinin abi/abla/kardeşim dediği biri ile muhabbetini kolayca kıskanmaz önceden kıskanmıyorsanız doğum sonrası olduysa eğer hormon kaynaklı olabilir. Bu süreç geçince yine aynı hissederseniz eşinizden size yeterli gelmeyen bir iletişim/ ilgi eksikliğinden kaynaklanıyor da olabilir.En son ihtimal aldatmak vs olabilir.

Ben herzaman kadınlar hisseder diyorum, tam emin olmadığı bir his ise arada düşünür falan ama buraya yazacak kadar kafanızı kurcalıyorsa ya birşeyler var yada olacağa doğru gidiyor. Hem erkeler de lohusalık gibi babalık depresyonuna giriyor. Eski hayatim bitti, gezip tozamam, diyip eski yaşantıyı istiyorlar.
Yapılacaklar listesi
1-Kıza laf sokun ve lohusalıktan heralde kafam çok dolu diyin.
2- bu söylediginiz lafı iyi seçin çünkü kızın bunu eşinize söyleyip eşinizin de kıza niye böyle birşey söyledin diye size sorması lazım.
3- kıza gidip "lohusalık yüzünde söylediğimi biliyorsun ve üzgün olduğumu söyledim. Neden eşime yetiştirdin, aramızı açmaya çalışıyo gibi düşünmeme neden olan sensin" diyeceksin ve onunla konuşmayı kesiceksin
4- eşinize kızla çok laçka olmamasını ve başka arkadaşlar edinmesini istediğini söyle. Ayrıca kızı eşiyle de görüntülü görüşebiliyormusun kızın benimle görüştüğü kadar diye soracaksın. Ben lohusayım aklımda ne düşünceler var biliyormusun? Bebek yüzünden yorgun depresyonda olsam bile bunu bebeğime yansıtmamak için yanımda olan sana yansıtıyor olabilirim ama senin sözde arkadaşlığın için alttan alan yargılanan ben oluyorum diyeceksin ve kızın doğumgününe bi tam altın yollayacaksın olur gibi hmm.?

N neslihamje eşinizin mesleğini sanırım tahmin ettim, nargile içebildiklerine göre muhtemelen öyledir. Çalışma ortamı açısından gerçekten o açıdan riskli, hastane ortamları da bana pek farklı gelmiyor. Sizi şüphelendirmek istemem ama, aynı işte çalışmasam da arkadaşlarımdan duyduğum akıl almaz olaylar maalesef var🤦 evli erkekler, genç kızlar falan ayh!

Tabii sizinki kesinlikle öyle diye bir şey yok, yine de gizliden takip etmeyi bırakmayın 🧿

Evli bir kadın ya da erkek iş ortaminda iş arkadaşı gibi davranmalı.Karsi cinsle aşırı samimiyete gerek yok.Bu çok rahatsız edici...Ay bir de ben eşim dışındaki erkek muhabbetini çok uzun dinleyemiyorum yani ilgi çekici gelmiyor ,bu insanlar nasıl iş arkadaslarinin muhabbetini bu kadar cekebiliyor anlamiyorum.
Haklısınız siz rahatsız oluyorum dedikten sonra mesafe koymaliydi(ki öncesinde de zaten bu kadar samimi olmamaliydi)

vala iş yerinde evli olunca selam da vermeyelim millete .
nasıl kafalar inanamadım, evlenince insanın gözü kör mü oluyor başkasının güzelliğini kilosunu filan görmüyor mu?
nasıl ilişkiler yaşıyorsunuz aklım almadı ,
türkiye de kadınlar evlenince istiyor ki tek arkadaşı kocası olsun , kocası da sadece onunla yapsın arkadaşlık .
devam böyle

X