Kışlık hazırlık ve kv

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yoo gayette yapacağımı yapar gerisini çekirdek ile izlerim yada açıkça yapmıyorum dedirtir öyle yaparım
İşte ben de çözümü artık hiç bişey yapmamakta buldum. Kızıyla istediklerini yapsınlar artık beni o kadar da ilgilendirmiyor kim hazırlık yapıyor, kim hastanelik oluyor… zaten daha fazla yüz göz olmamak için satın alacağımız evi onlara biraz uzaklardan bakmaya karar verdik. Taşınırsak ufak tefek pürüzler de çıkaramayacaklar artık diye umuyorum.

Merhaba kızlar
Şimdi size fazla kaos içermeyen ama beni gıcık eden bi konudan bahsedeceğim. Eski konulardan bilen vardır benim görümcem ve eşi, kvnin yanına taşındılar. Taşındıktan sonra senelerdir araba alamayan insanlar biraz zaman sonra arabalarını aldılar, çocuklarına baktırıyorlar vs vs. Bunların konumuzla alakası yok hatırlatmak için yazdım.
Şimdi konuma gelirsek; bizim bir tanıdık kışlık konserve için biber domates vs satıyor. Fiyatı uygun olduğu için biz de aldık. Ben kışlık yapmaktan hiç anlamam ama biberleri airfryerda közleyip buzdolabına atmayı düşünüyorum kışın yemek için. Onun dışında salça, domates suyu vs yapmayı bilmiyorum ihtiyaç da duymuyorum açıkçası internette bir sürü ev yapımı ürünler satanlar var oralardan alıyorum. Benim kv uygun fiyatlı olduğunu duyunca baya yüklü miktarda satın almak istedi. Siparişi verdik. Bana da seninkileri de burda yapalım ben ateşte közleyeceğim daha güzel olur dedi. Ben de yok ben evimde yapacağım deyip geçiştirdim. O zaman sen bana gönder uğraşma evde dedi. Benimki de az miktarda olduğu için zahmet olmayacaksa yap madem ama ben evde yapardım gerek yoktu dedim. Neyse anlaştık benimkileri de kendininkileri yaparken yapacaktı.
Geçen akşam görümcem, kv oturmaya geldiler bana. Benim kv sanki anlaşmamışız gibi görümcenin yanında bana hamsterannesi hafta sonu gel de malzemeleri birlikte közleyelim dedi. Bu arada görümce de hafta sonu kendi evine gidecek. Közleneceklerin içinde onunkiler de var. Üstelik parasını da kv veriyor. Ben daha bişey demeden eşim hamsterannesi gelemez alerjisi var kızın zaten sana ben evde yapacağım demişti sen ben yaparım diye tutturmamış mıydın dedi. O zaman tamam gelmesin ama yardım etse iyi olurdu dedi. Eşim de görümceyi kastederek x de yok onunkiler için de yardım istiyo musun dedi. Kv de aaaa onunla biz aynı evde yaşıyoruz sen ben mi var dedi bu sırada görümce hiç konuya dahil olmadı. Neyse konu kapandı biraz zaman geçti kv yine durup dururken hamsterannesi sen hafta sonu yardıma gelebilirsen gel ama tamam mı dedi. Eşim yine atlayıp ne işi var onun ateş başında biz hafta sonu başka şehire gezmeye gidiyoruz dedi. Kv bana dönüp o zaman hafta içi mi yapalım dedi. Ben de biz hafta içi tatile çıkacağız sen benimkileri bırak ben evde halledeceğim közde istemiyorum dedim. Kv hemen sen beni yanlış anladın ben hallederim sadece müsait olursan gel dedim dedi. Ben de eşim alerjim olduğunu söyledi, hafta sonu burda yokuz, hafta içi de tatile çıkacağız nasıl gelebilirim benimkileri ben halledeceğim dedim. Kv kesinlikle bırakmam siz beni yanlış anladınız ben halledeceğim dedi. Eşim de o zaman bi daha müsait olursan vs deme hamsterannesi müsait değil yapıyorsan yap yapamayacaksan müdahale etme dedi. Kv kusura bakmayın yanlış anlaşıldım vs dedi konu kapandı.
Konu bu kadar ama ben çok gıcık oldum. Yani görümce hazretleri hafta sonu evine gidip keyip yapacak ben istemediğim ve hiç anlamadığım halde yardıma gideceğim kvye kalsa. Sürekli laf sokmak istiyorum kadına. Asla onun közlemesini istemiyorum çok gıcık oldum ve art niyetli olduğunu düşünüyorum. Şimdi kusura bakmayın demesine rağmen ona yaptırmamakta ısrar etmeli miyim yoksa konuyu kapatmalı mıyım sizce ? Ay bu kvlerin kızları neden bu kadar kıymetli de gelinlerin canı patlıcan gibi davranıyorlar yaa. Alerjim var dendi evde yokuz dendi kadın yine ısrar etmeye çalışıyor. Dişleri çıkarınca da yanlış anladınız diyor.
çünkü Kötü niyetliler. Sen de her seyini onun üstüne yık kız ben de sinirlendim

Ay allah askina hayatini kaynana gorumce sorunlariyla geciren bir insan buradaki uyelere nasil vizyonsuz kopek muamelesi yapiyor sastim kaldim.
Hanimefendi esinizle gurur duyuyorsunuz ama uslubu utanilacak uslup, gerci siz de oylesiniz yorumlarinizdan anlasiliyor tam tencere kapak olmussunuz.
Burda cemkirdiginiz uyeler gayet akli basinda sinirlari olan insanlar yalniz, madem cemkirme ozelliginiz var gidin kaynananiza gorumcenize yapin. Esiniz de cocuk azarlar gibi annesini azarlamis siz de bununla gurur duyuyorsunuz hayret. Insan gibi cevap vermeyi ogrenememis mi acaba?
Konunuza gayet duzgun yorumlar yazildi herkes kendi fikrini sundu, sizin gibi dusunmuyorlar diye hemen kocisimi kiskaniyorsuna cevirdiniz gercekten garipsiniz.
Mybiglove yine saygisini bozmadan cevap vermis ama siz hemen cirkinlesmissiniz farkli tarz dusunce gorunce. Ayrica kimse sizin bozuk usluplu kocanizi kiskanmaz kudurmaz burada, bozustugunuz kadinlarin gayet guzel saygili aile iliskileri ve hayatlari var zira.

Ay allah askina hayatini kaynana gorumce sorunlariyla geciren bir insan buradaki uyelere nasil vizyonsuz kopek muamelesi yapiyor sastim kaldim.
Hanimefendi esinizle gurur duyuyorsunuz ama uslubu utanilacak uslup, gerci siz de oylesiniz yorumlarinizdan anlasiliyor tam tencere kapak olmussunuz.
Burda cemkirdiginiz uyeler gayet akli basinda sinirlari olan insanlar yalniz, madem cemkirme ozelliginiz var gidin kaynananiza gorumcenize yapin. Esiniz de cocuk azarlar gibi annesini azarlamis siz de bununla gurur duyuyorsunuz hayret. Insan gibi cevap vermeyi ogrenememis mi acaba?
Konunuza gayet duzgun yorumlar yazildi herkes kendi fikrini sundu, sizin gibi dusunmuyorlar diye hemen kocisimi kiskaniyorsuna cevirdiniz gercekten garipsiniz.
Mybiglove yine saygisini bozmadan cevap vermis ama siz hemen cirkinlesmissiniz farkli tarz dusunce gorunce. Ayrica kimse sizin bozuk usluplu kocanizi kiskanmaz kudurmaz burada, bozustugunuz kadinlarin gayet guzel saygili aile iliskileri ve hayatlari var zira.
Ay hadi buyrun bi tane daha. Çok fazla takılmayın benim konuma bence. Bana kafayı takanlar şu an deli gibi konumu izliyor, üşenmeden her yazdığımı şikayet ediyor. Bu kadar dert insanı çürütür. Başkalarına uyup kendinize kötülük etmeyin. Kendinizi benden çok üstün görüyorsanız benim konumla ve yorumlarımla işiniz ne ? Bi dünya konu açılıyor onlara yorum yapabilirsiniz. Ya da başkaları gibi saatlerce konumu izleyip, yapacağım yorumları şikayet etmeye mesai ayırabilirsiniz. Gerçekten savunduğunuz insanların özenilecek hayatı varmış doğrusu 😂 burda beğenmedikleri insanların konularına musallat olup her yorumlarını saniyesinde şikayet etmek 😂😂

Üyelere sokak ağzıyla konuşuyorsun diyen kişi çok kuduruklu konu açmış 😊eğlenceliymiş.
Hem de çoook. Hakedene hakettiğini yazdım bak şimdi konumdan çıkamıyorlar. Avcı gibi bekliyorlar bişey yazsam da beğenmedim ifadesi bıraksalar diye😂 saat kaç olmuş iyi dert oldum vallahi Allah nazardan saklasın beni. Daha da devamı gelecek bu kem gözlerin belli. Ay tam bir kudurtma makinesi oldum bu akşam. Benim kv ve görümce beni sevmemekte gerçekten haklı. Tanımayanlar bile ne hale geldi tanıyanlar ne yapsın 😂😂

Gerçekten konu çok çirkin yerlere gitmeye başladı. Daha önce de söyledim hiçbir iletişimim yok ama forumdan biliyorum arkadaşları, mybiglove, arjen, esila hiçbiri koca kıskanıp kuduracak insanlar değiller. Burada ciddi bir üslup sorunu oluşmaya başladı.
Hamsterannesi bence konunuzu kapatın

Hem de çoook. Hakedene hakettiğini yazdım bak şimdi konumdan çıkamıyorlar. Avcı gibi bekliyorlar bişey yazsam da beğenmedim ifadesi bıraksalar diye😂 saat kaç olmuş iyi dert oldum vallahi Allah nazardan saklasın beni. Daha da devamı gelecek bu kem gözlerin belli. Ay tam bir kudurtma makinesi oldum bu akşam. Benim kv ve görümce beni sevmemekte gerçekten haklı. Tanımayanlar bile ne hale geldi tanıyanlar ne yapsın 😂😂
Nolacak ki beğenmedim koysalar? Size zararı yok,yapana da faydası yok. Yorum bu,isteyen istediği ifadeyi koyar. Bu saatte çoğu üye ayaktadır zaten,sizin güzide ve bol kudurmalı konunuzla alakası yok ki,o kadar büyütmeyin bence.

Tanıyanlara Tanrıdan rahmet,yakınlarına da başsağlığı diliyoruz şu an. Tanımayan insanlar ikişer rekat şükür namazı kılmalı bence kesinlikle 🙏

Ay hadi buyrun bi tane daha. Çok fazla takılmayın benim konuma bence. Bana kafayı takanlar şu an deli gibi konumu izliyor, üşenmeden her yazdığımı şikayet ediyor. Bu kadar dert insanı çürütür. Başkalarına uyup kendinize kötülük etmeyin. Kendinizi benden çok üstün görüyorsanız benim konumla ve yorumlarımla işiniz ne ? Bi dünya konu açılıyor onlara yorum yapabilirsiniz. Ya da başkaları gibi saatlerce konumu izleyip, yapacağım yorumları şikayet etmeye mesai ayırabilirsiniz. Gerçekten savunduğunuz insanların özenilecek hayatı varmış doğrusu 😂 burda beğenmedikleri insanların konularına musallat olup her yorumlarını saniyesinde şikayet etmek 😂😂
Hicbir yorumunuza begenmedim atmadim, sikayet de etmedim. Ededebilirdim ama gerek yok, konunuzun basinda her sey normal gorunuyordu uslup vs disinda. Sonra diger yorumlarinizi okudum ve yazmak istedim dusuncemi, cunku cok basit ve komik duruyor yazdiklariniz. Hani bilin diye soyluyorum😂

Kocaniz sizi savunmus size de rahat batmis hala napsam kv ile ilgili diyorsunuz, “bu kadar dert insani curutur”

Insan iliskilerinizde probleminiz varsa kendi probleminiz, burada kocami kiskaniyorsunuz diye komik durumlara dusmeyin, gidin gercek hayatta kendinizi savunun once sonra da kv ve gorumceye carlayin yapabiliyorsaniz

Hicbir yorumunuza begenmedim atmadim, sikayet de etmedim. Ededebilirdim ama gerek yok, konunuzun basinda her sey normal gorunuyordu uslup vs disinda. Sonra diger yorumlarinizi okudum ve yazmak istedim dusuncemi, cunku cok basit ve komik duruyor yazdiklariniz. Hani bilin diye soyluyorum😂

Kocaniz sizi savunmus size de rahat batmis hala napsam kv ile ilgili diyorsunuz, “bu kadar dert insani curutur”

Insan iliskilerinizde probleminiz varsa kendi probleminiz, burada kocami kiskaniyorsunuz diye komik durumlara dusmeyin, gidin gercek hayatta kendinizi savunun once sonra da kv ve gorumceye carlayin yapabiliyorsaniz
Bahsettiğim şeylerin hiç biri sizinle ilgili değil yalnız. Ben bu saatte onca konu varken benim konumu izleyen 1-2 kişiiden bahsediyorum siz üstünüze alınmayın. Kocamı kıskanıyorlar demedim zaten kocamın beni bu kadar savunmasını kıskanıyorlar dedim. Ayrıca kv ve görümceye carlamam çünkü kendilerine gereken cevaplar veriliyor. Hayır neden bu kadar dert edinildim onu merak ediyorum

Gerçekten konu çok çirkin yerlere gitmeye başladı. Daha önce de söyledim hiçbir iletişimim yok ama forumdan biliyorum arkadaşları, mybiglove, arjen, esila hiçbiri koca kıskanıp kuduracak insanlar değiller. Burada ciddi bir üslup sorunu oluşmaya başladı.
Hamsterannesi bence konunuzu kapatın
Benim E Esila09 ile hiç bir problemim yok kendisiyle gayet medeni bi şekilde konuştuk. Kendisi çirkinleşmediği için ben de ona karşı çirkinleşmediğimi düşünüyorum. Diğerleri de aynı şekilde çirkinleşmeden yorum yapabilselerdi onlarla da gayet güzel yorumlaşabilirdik. Ben de konumu kapatmayı düşünüyorum. Bu kadar cennet mahallesine çevireceklerini bilseydim zaten açmazdım.

Bahsettiğim şeylerin hiç biri sizinle ilgili değil yalnız. Ben bu saatte onca konu varken benim konumu izleyen 1-2 kişiiden bahsediyorum siz üstünüze alınmayın. Kocamı kıskanıyorlar demedim zaten kocamın beni bu kadar savunmasını kıskanıyorlar dedim. Ayrıca kv ve görümceye carlamam çünkü kendilerine gereken cevaplar veriliyor. Hayır neden bu kadar dert edinildim onu merak ediyorum
Kocami da deli gibi kiskandiniz yazmissiniz kabak gibi’)
Evet konunuza daha once yorum yapmadim ama sonlardaki yorumlarinizi gorunce yazmak istedim, kimse sizin kocanizi veya hayatinizi kiskanmiyor burda anlasalim. Atistiginiz uyeyi sahsen tanimiyorum fotograf vs atiyor foruma oradan goruyorum vs yorumlarina denk geliyorum yani sizin sandiginiz gibi bir hayati oldugunu sanmiyorum.

Ilk once agzinin payini veriyordu kocaniz simdi is cevap veriyora dondu, gercekten ortada bir uslup sorununuz var. Ileride kocanizla atisirsaniz o da size “agzinizin payini verir”. Nasil duruyor oradan, hos mu sizce? Yani bunda kiskanilacak ne var anlamadim bana gore saygisizca kotu uslupla konusmus. Son olarak dedigim gibi uslubunuz ve konusma tarziniz duzgun olmadigi icin konu buralara geldi, yoksa kimse oturup sizin konunuzu cekirdekle kolayla takip etmiyor inanin.

Yahu kimsenin sizi takip ettiği, hayranlık duyduğu, kocanızı delilercesine kıskandığı falan yok. Abes bir konu açtınız ve insanlar da bunun abes olduğunu söyledi. Bu bir hakaret değil durum tesbitidir. Sizin her yorumunuz küfürlü olunca tabi ki şikayet edilirsiniz. Ne yani biz de size mi kufretseydik, beklentiniz nedir? Bakın burada çok yaşandı bu durum, sabah bir özür mesajı ve "kuzenim yazmış hepsini" ..

Kocami da deli gibi kiskandiniz yazmissiniz kabak gibi’)
Evet konunuza daha once yorum yapmadim ama sonlardaki yorumlarinizi gorunce yazmak istedim, kimse sizin kocanizi veya hayatinizi kiskanmiyor burda anlasalim. Atistiginiz uyeyi sahsen tanimiyorum fotograf vs atiyor foruma oradan goruyorum vs yorumlarina denk geliyorum yani sizin sandiginiz gibi bir hayati oldugunu sanmiyorum.

Ilk once agzinin payini veriyordu kocaniz simdi is cevap veriyora dondu, gercekten ortada bir uslup sorununuz var. Ileride kocanizla atisirsaniz o da size “agzinizin payini verir”. Nasil duruyor oradan, hos mu sizce? Yani bunda kiskanilacak ne var anlamadim bana gore saygisizca kotu uslupla konusmus. Son olarak dedigim gibi uslubunuz ve konusma tarziniz duzgun olmadigi icin konu buralara geldi, yoksa kimse oturup sizin konunuzu cekirdekle kolayla takip etmiyor inanin.
Siz öyle olmayabilirsiniz ama inanın akşamdan beri burda kafayı benim konumla bozmuş olanlar var. Ağzının payını verdi veya cevabını verdi ne farkeder ? Hakedene hakettiği şekilde konuştu. Tanımadığınız insanları neden savunuyorsunuz ki ? Evet bazıları açık açık dert edindi bu konuyu. Bu konuyu da ben açtığıma göre evet beni dert edindiler, evet kıskanmasalar bu kadar takmazlardı. Madem bu kadar avam, çirkef görünüyorum neden bu kadar uğraşılıyorum. Bak hala konum izleniyor mesela

Siz öyle olmayabilirsiniz ama inanın akşamdan beri burda kafayı benim konumla bozmuş olanlar var. Ağzının payını verdi veya cevabını verdi ne farkeder ? Hakedene hakettiği şekilde konuştu. Tanımadığınız insanları neden savunuyorsunuz ki ? Evet bazıları açık açık dert edindi bu konuyu. Bu konuyu da ben açtığıma göre evet beni dert edindiler, evet kıskanmasalar bu kadar takmazlardı. Madem bu kadar avam, çirkef görünüyorum neden bu kadar uğraşılıyorum. Bak hala konum izleniyor mesela
Size tek diyebilecegim kimse sizi kiskanmiyor olur, baska soze gerek yok.

Yahu kimsenin sizi takip ettiği, hayranlık duyduğu, kocanızı delilercesine kıskandığı falan yok. Abes bir konu açtınız ve insanlar da bunun abes olduğunu söyledi. Bu bir hakaret değil durum tesbitidir. Sizin her yorumunuz küfürlü olunca tabi ki şikayet edilirsiniz. Ne yani biz de size mi kufretseydik, beklentiniz nedir? Bakın burada çok yaşandı bu durum, sabah bir özür mesajı ve "kuzenim yazmış hepsini" ..
Avam vs diyen ilk sizsiniz hatırlatırım. Konuyu bu kadar çirkinleştirdikten sonra cidden özür dileneceğini mi düşünüyorsunuz yaa. Nerde küfür etmişim çok merak ettim. Sizin hakaretlerinize cevap vermek küfür mü oldu ? Akşamdan beri aşağılamaya çalışıyorsunuz bu çabanızın sebebi nedir ? Ben size zorla konuma yorum yapın mı dedim ?

Ben konu sahibini çok iyi anladığımı düşünüyorum. Kendi kızı keyfine bakacak bilerek biberleri istemiş ben yaparım diye sonra da beraber yapmaya mecbur bırakmış ama başarılı olamamış eş yüzünden. Sizinki 5 kilo ise onun ki 30 kilo yani kısaca amele aramış. Görümceyi elestirmenizide anlıyorum sonuçta boşanmamış eşiyle beleşe yerleşmişler ve ayrımcılık var o kızıysa eşinizde oğlu sonuçta. Bu damat sevdası her evde oluyor gibi bir şey. Eşiniz de rahatsızdır bütün maddi manevi desteklerini onlara gostermelerinden. Benim annem bana ne yapıyorsa abime de onu yapıyor böylece arada kıskançlık ve kalp kırıklığı olmuyor.

Konu sahibi sizi eski konunuzdan hatırlıyorum...Ciddi anlamda görümce kıskançlıgı var sizde o konuda onun ustuneydi.

Bu kadar yükselip hakeret boyutundaki yorumlarınızdan da anlaşılıyor ki görümceye karşı bir hazımsızlığınız var.

Ne demek istedigimi anlamak isteyenler eski konusunuda okuyabilirler 🤷‍♀️

Kvnin maaşı bitince benim eşimden para isteniyor, kv hastanelik olunca ben ve eşim koşuyoruz ama o nasıl olacak
Üyelerle tartışmayı bırakın. Ben de çoğu üyenin diğer konulara yorumlarını biliyorum. Cidden sandığınız gibi bir durum yok. Herkes kendi penceresinden bakıyor. Bazen hak veririz bazen eleştiririz. Ben mesela size hak verdim. Çünkü benim bakış açımdan yapılan yanlış. Başkası için siz yanlış olabilirsiniz. Bu da çok normal.

Öte yandan başka bir şeye dikkat çekmek istiyorum; eşiniz sizi koruyor çünkü annesine yaptığınız iyilikleri görüyor. Aslında siz kendinizi kullandırmış değilsiniz. Yaptıklarınız size değer veren bir eş olarak geri döndü. O yüzden dedimya sağda solda ne anlatırsa anlatsın eşinizin aslını görmesi ve değerini bilmesi yeterli.
Az önce bir üye yazmış. Eşim beni anneme hizmet edeceksin diye zorluyor. İşte asıl dert bu bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X