kiz anneleri ilk ay beta hcg degernz kact?

benimde yumurtlama gunlerim, asılama falan degil dogal yolla dua edin kızlar benimde ikiz olsun , fakat sadece bir tek yumurtam var su an

tedaviden sonra 11 günümde 316 çıkmıştı ikiz oğluşlarım var

Acele etmeyeyim diyordum ama sanırım bu hafta içinde gideceğim doktora bu gidişle :asigim: çok merak ettim keseyi bir görsem hayırlısıyla. Çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

Beta hcg değerleri yanıltıcı..

Eğer dondurulmuş embriyo konulmuşsa veya blastosist embriyosu ise ya da transferden sonra 3. ve 5. günler çatlatma iğnesi yapılmışsa bu da yüksek çıkarıyor beta hcg sonucunu..

En kesin kanıt ultrasonda görülen kese sayısı ve duyulan kalp atışlarıdır...

Beta hcg si çok çok yüksek olup ta tek gebeliği olan arkadaşlara rastladık...

Benim 12. gün 57,15. gün 144 olmasına rağmen ikizdi...

merhabalar
yengem tüp bebek tedavisi gördü
transferin bugün 13.günü ve regl gününden bir gün geçti .kan testine göre hcg sonucu 1808
bu durumda çoğul gebelikten bahsedilebilirmi
bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum
(3 embriyo transfer edilmişti)
teşekkürler

merhabalar
yengem tüp bebek tedavisi gördü
transferin bugün 13.günü ve regl gününden bir gün geçti .kan testine göre hcg sonucu 1808
bu durumda çoğul gebelikten bahsedilebilirmi
bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum
(3 embriyo transfer edilmişti)
teşekkürler

Eğer blastosist emrbiyosu,dondurulmuş embriyo ya da transferin bazı günlerinde pregnyl iğnesi ile desteklenmemiş değeri buysa çoğul gebelik olabilir canım..

Son düzenleyen: Moderatör:
liyadora
dondurulmuş embriyo değildi
herşey bir hafta içinde oldu ve bitti
20 yıldır bebek sahibi olamıyorlardı
bir iki gün içinde yumurta ve sperm alınıp transfer edildi(tam teknik detayları bilmiyorum ama bu şekilde gelişti) .
esterya teşekkürler ,banada üçüzmüş gibi geldi
hayırlısı artık ,ilginiz için çok teşekkür ederim

liyadora
dondurulmuş embriyo değildi
herşey bir hafta içinde oldu ve bitti
20 yıldır bebek sahibi olamıyorlardı
bir iki gün içinde yumurta ve sperm alınıp transfer edildi(tam teknik detayları bilmiyorum ama bu şekilde gelişti) .
esterya teşekkürler ,banada üçüzmüş gibi geldi
hayırlısı artık ,ilginiz için çok teşekkür ederim

Hayırlısı inşallah canım:Saruboceq:

teşekkür ederim arkadaşlar
Allah dileyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah
bu arada tedavi süreciyle ilgili bildiklerim kısaca şunlar;5 yumurta toplanmış 2si olmamış,3 ü transfer edildi,sanırım yumurta ve spermlerin toplandığı günün ertesi transfer oldu
bu arada blastokist embryo ne anlama geliyor anlayamadım

teşekkür ederim arkadaşlar
Allah dileyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah
bu arada tedavi süreciyle ilgili bildiklerim kısaca şunlar;5 yumurta toplanmış 2si olmamış,3 ü transfer edildi,sanırım yumurta ve spermlerin toplandığı günün ertesi transfer oldu
bu arada blastokist embryo ne anlama geliyor anlayamadım

Canım opu işleminin ertesi gün transfer olmaz..En az 2. gün transferi olur.Blastosis embriyo 5. gün transferi demek..Ayrıca transferin 3. ve 5. günleri embriyonun tutunmasını artırmak için preglyl ya da muadili olan çatlatma iğnesi ile destek yapılırsa bu da daha yüksek beta hcg çıkmasına sebep oluyor..

Canım opu işleminin ertesi gün transfer olmaz..En az 2. gün transferi olur.Blastosis embriyo 5. gün transferi demek..Ayrıca transferin 3. ve 5. günleri embriyonun tutunmasını artırmak için preglyl ya da muadili olan çatlatma iğnesi ile destek yapılırsa bu da daha yüksek beta hcg çıkmasına sebep oluyor..

doğru olabilir,tam emin değildim ,ama tahmin ediyorum 2 .gün transfer yapıldı
ekim 18 de son regliydi ,dün regl günü bitti(18 kasım),kasım 6 da transfer edildi bugün 13.gün.
ilk günler iğne ilaç kullanıldı ama kaç gün ne şekildeydi detaylı bilmiyorum.göbektende iğne yapıldı demişti.
transfer yapıldığından beri her gün aynı saatte bi iğne yapılıyor ama adını bilemiyorum
(kısa protokol uygulandı dedi)
yarın doktoruyla görüşüp doktorun önerisine göre gidecek hastaneye,en sağlıklı bilgileri hiç şüphesiz doktoru verecektir ama bizde meraktan ölücez:)
onun için sorup soruşturuyorum burdan,tekrar teşekkürler

doğru olabilir,tam emin değildim ,ama tahmin ediyorum 2 .gün transfer yapıldı
ekim 18 de son regliydi ,dün regl günü bitti(18 kasım),kasım 6 da transfer edildi bugün 13.gün.
ilk günler iğne ilaç kullanıldı ama kaç gün ne şekildeydi detaylı bilmiyorum.göbektende iğne yapıldı demişti.
transfer yapıldığından beri her gün aynı saatte bi iğne yapılıyor ama adını bilemiyorum
(kısa protokol uygulandı dedi)
yarın doktoruyla görüşüp doktorun önerisine göre gidecek hastaneye,en sağlıklı bilgileri hiç şüphesiz doktoru verecektir ama bizde meraktan ölücez:)
onun için sorup soruşturuyorum burdan,tekrar teşekkürler

Canım o zaman 13. gün olamaz bu gün..
Benim de son adet tarihim 17 ekim çünkü..
Ve bu gün transferimin 16. günü..
Aramızda 1 gün fark olduğuna göre ve 2. gün transferiyse onun da 16. günü olmalı..
Benim 3. gün transferiydi..
Eğer onun 3.. gün transferiyse de transferinin 15. günü oluyor bu gün..
Dediğim gibi eğer blastosist embriyorsu ise yani 4. ya da 5. gün embriyosu ise anca o zaman bu gün 13. gün transferi olabilir..

Son düzenleyen: Moderatör:
şöyle diyeyim ozaman
ben tedavi süreciyle ilgili gelişmeleri yanlış anlamış olabilirim
kısaca tekrar şöyle diyeyim;
6 kasımda 3 embriyo transfer edildi (bunu net biliyorum çünki) doktoru 12 gün sonra yani 18 kasımda kan testi yapılıp sonuç anlaşılacak dedi,bizde bugün test yaptırıp öğrenebildik(ama kanı dün verdik sonuç bugün geldi) bugün 13.gün oldu..
ayy işi teferruatıyla bilmeyince böyle kafa karıştırdım
sizede zahmet verdim kusura bakmayın
heyecanımı hoşgörün

X