Saç Rengi ve Saç Boyama Kızıl saç

Canım ille kızıl diyorsan kremsiz şampuan kullan çok sıcak suyla yıkama tabi soğukla yıkayıp hasta da olma:)ben şu an yeşil anne moms green aloe veralısını kullanıyorum ,organik sls paraben yok çok inceledim en son bunda karar kıldım ,ben saçımı 3 günde en fazla 4 günde yıkıyorum,türbanlıysan terledikçe ilk hafta baş örtülerini boyayacak ,normalde zaten yastığın havluların kesin boyanacak :KK43:ombre dene bence eski aklım olsa kızıl kahve ombreler yaptırırdım
Kızıla ne şampuanı kullanıyodun canım amonyaksız şeysiz? Ne kadara alıyordun? Ben internetten bazılarina baktim 90- 150 arasıydı. Faydasını gördun mu? Ben işte kaşınıyorum komple boyamak istiyorum. Ombre dişimin kavuguna yetmicek biliyorum :KK43:

Saç kremı alıyorum dedın, yani şampuan kullanmıyor musun? Sadece saç kremi mi kullanıyorsun? Mesaj için çok teşekkür ederim. Ben pembe yansımalı kızıl düşünüyorum turuncu degil de :)
Mecbur her gun veya iki gune bir yıkanıyorum, ama artik 3 4 güne yıkanıyorum, havalar da iyice ısınıyor, yine her gün yıkanmak gerekecek. Bence yıkanmak çok sorun değil ya, kızıl kuruyken bile yatak yorgana geçebiliyor. Yıkan gitsin 😁

Mecbur her gun veya iki gune bir yıkanıyorum, ama artik 3 4 güne yıkanıyorum, havalar da iyice ısınıyor, yine her gün yıkanmak gerekecek. Bence yıkanmak çok sorun değil ya, kızıl kuruyken bile yatak yorgana geçebiliyor. Yıkan gitsin 😁
Şimdi benim amacım saçın akmasını olabildigince geciktirmek. Çünkü o saç 2 ay içinde ne hale gelirse gelsin tekrar boyatmıcam. Biraz daha beklicem ki bu saçlar yıpranmasın. Sadece saç kremi saçta o etkiyi veriyor mu? Temizliyor mu saçı bilmem gerek :)

Şimdi benim amacım saçın akmasını olabildigince geciktirmek. Çünkü o saç 2 ay içinde ne hale gelirse gelsin tekrar boyatmıcam. Biraz daha beklicem ki bu saçlar yıpranmasın. Sadece saç kremi saçta o etkiyi veriyor mu? Temizliyor mu saçı bilmem gerek :)
Hayır temizlemiyor, ben yumuşak olsun ve güçlensin parlasın diye sürüyorum saç kremini. Ayrıca öncesinde şampuanlamak gerek.

Merhaba kızlar :) Hem kızıllardan bahsedip azıcık da dertleşelim.. Kızıl konusunda ''Kızıl sevenlerin paylaşım alanı'' adı altında bir konu açıldığının farkındayım. Oraya neden yazmadım, çünkü orada çok eski üyelikler var ve bir çoğu artık üye değil. Ben herkese ulaşabilmek adına yeni bir konu açtım.

Öncelikle kızıla olan aşkımla başlamak istiyorum. Biz imkansız aşıklar gibi hep böyle uzaktan baktık birbirimize. O alev alev yandı ben kahve kahve dibine vurdum. Saçımı ilk kez evlendikten sonra uçlarına sarılar attırarak boyamaya başladım. Doğallıktan ilk vazgeçişti. Ombreler sombreler derken beni baştan çıkaracağını günü sessiz sessiz bekliyor karşıdan. Beni benden daha iyi tanıyor çünkü, bütün o şeytanlığıyla bekliyor kızıl.

Ve sonunda hipnoz olmuş bir şekilde belime kadar olan uzun saçlarımı boyatmak üzere kuaföre gidiyorum. Bu bana bir çeyrekliğe mal oluyor o zamanlar. Kıyıyorum valla. Diyorum ki, ''Kızıl olmak istiyorum. Ama bana öyle bir kızıl yap ki yıkadıkça soğan kabuğu rengi almasında, daha güzel bir kızıla dönüşsün. Çünkü ben sürekli saç boyamak istemiyorum. Henüz saçlarımdan o kadar vazgeçmedim.'' Kuaför bana mor gösterdi. Kızılla hiçbir alakası olmayan bildiğiniz koyu mor. ''Bu viyole'' dedi. Bu mor olacak sen yıkadıkça kızıllaşacak. Boyadık ben mosmor döndüm eve. Mutlu değildim. Haklıydı, tekrar boyatmadan uzun süre kullandım ama gerçek bir kızıl mı, hayır. Yıkandıkça rengi kopkoyu bir kızıla döndü. Hatta kızıl kahve gibi bir şey oldu. Belki de önce rengini açıp sonra boyasaydı tam istediğim renk olacaktı ama bu sefer çok çabuk akacaktı, doğru. Ben yönlendirmiştim biraz.

Şimdi benim olayım şu, ben çok sık saç boyatan boyayan biri değilim. Saçlarım çok yıpransın istemiyorum. Kızıl da saç düşmanı bir renk. Devamlı bakım istiyor, cila istiyor. Sık boyama istiyor. Çok çabuk akıyor. Matlaşıyor. Ama bunun yanında renk tam bir aşk tam bir cilveloy

Saçlarım iyice aktı.. Beni kızıldan vazgeçirdiler. ''Boşver. Zaten o kadar da akıttın ne güzel, gel keselim bunu kahve yapalım'' dediler bana :cry: İyi dedim.. Kestirdim saçlarımı kahveye boyadık. . Üstüne 6 ay geçti. Aynaya bakıyorum mutlu değilim. Monoton bir hayat yaşıyorum. Çocukla ilgileniyorum, yemek pişiriyorum, habire çamaşır asıp çamaşır kurutup çamaşır katlıyorum. Sosyal hayat kalmadı. Dibim gelmiş 6-7 cm dip. Bari diyorum saçlarımda bir atraksiyon olsun. Sıkıcı kahve olmasın. Şöyle aykırı bir şeyler.. Derkeeeeen, saç uçlarımda biçare kalmış kahverengiyle üzeri kapatılmış kızıllarım yine hayatıma girdi. Kurtulmaya çalışayım derken yine istedim. Çünkü hiç kendimi istediğim gibi bir kızıl olarak görmedim. Hayatıma girdi dedim ama, henüz bütün olay kafamda. Şuan kararımı verdiğim için hayatıma almış sayıyorum kendimi. Bende diğer kızıl severler gibi uzun süreli kızıl saç kullanmak istiyorum. Beyaz tenliyim. Bende istiyorum!

İki gündür google'ın anasını ağlattım. Arama geçmişim;
Kızıl saçın çabuk akmaması için neler yapılabilir
Kızıl saçın matlaşmaması için neler yapılabilir
Sülfat içermeyen şampuan
Tamamen doğal şampuan
Kızıl saçlar için şampuan ve saç kremi
Saça parlaklık veren saç ürünleri
Durulanmayan saç köpükleri

Sonuç; Saçın çabuk akmaması için sülfat içermeyen şampuan kullanmak gerekiyormuş. Suyun içinde de sülfat var aslında ama şampuanda istemiyoruz. Sülfatsız şampuan araştırdım, youtube da blooger'ların neler kullandığına baktım. Şampuan fiyatları 150, 90 arası değişiyor. Kızıl saçla ilgili veya sülfatsız olsun dediğinde ki fiyatlar bu şekilde. Bir blooger'in argan yağı içeren doğal sampuan kullandığını gördüm fiyatıda uygun geldi. Ama sülfat var içinde. Ama yine de doğalmış, kızıl saçlıydı öneriyordu. Bilemiyorum.. Sonra şu lorealin çıkardığına baktım sülfatsız olanına. Yorumlarda hiç beğenilmemiş, Ağırlaştırıyormuş saçı.

Ilık suyla yıkamak, kurutma makinesi kullanmamak penyeyle kurutmak, ısıl işlem uygulamamak ve sık yıkamamak yapılacaklar arasında. Bazen diyorum ulan gerek var mı bu kadar zahmete. Bir saç boyatıcaksın bir sürü ön hazırlık ön araştırma, bir sürü ön ürünler.. Kıyabilecek misin o kadar paralara diyorum.

Evet yapıcam :KK16:
Ama o kadar harcamalar yapma kısmına hayır diyorum. Durumlar malum.. Mesela siz kızılcılar, ne kullanıyorsunuz? Gerçekten şu kızıl saçlara özel üretilen ürünlere o kadar para vermeli miyim? Veya sülfatsızlar? Bu saçı nasıl daha uzun dayandırıyorsunuz? Bir de şunu merak ediyorum. Bir cila olayı var, saç matlaşınca normal boyatmak yerine cila yapılıyormuş. Onuda araştırdım, su, şampuan ve az bir şey boya karışımıyla bekletip yıkıyorlarmış saçı. Bu saçı yormuyormuş. Siz bu şekilde mi ilerliyorsunuz? Tekrar bir komple boyanızı ne zaman yaptırıyorsunuz? Bu cila hangi durumlarda ne sıklıkla yapılıyor?

Ben bone takarak sadece vücudumu yıkayarak saçlarımı kurtarsam ve haftada bir saçlarımı yıkasam, ya da 2 haftada bir yıkarım olsun. Göze aldım artık. Ama neyle yıkasam? Saçlarım nasıl matlaşmasa? Haftada bir yapılan hindistan cevizi yağı saçlarımı parlak göstermeye yeter mi? Bütün bunları uygulayarak saçlarım ne kadar süre iğrençleşmez? Yardımlarınızı esirgemeyiniz :KK200:

Gözlerim :confused:

Bordo kızılım bende :)) yastık bornoz havlu iç başörtüleri boneler hepsi ayrı sövüyor.

Hiç bakır yapmadım mesela bundan vazgeçemiyorum ki deneyeyim.

Şarap kızılı yaşlı gösterir dedi bana ağzı düşesice birisi :110: öylemi gerçekten :110:

Vereceğim bi tavsiye yok aslında bi arkadaşa bakıp çıkıcaktım :KK45: evde boyuyorum saçımı kızıl yaptığımda çok masraflı olmuyor haliyle. Ama o boyalı saçı cam duşkabinde yıkamak ne zevk ya rabbi :confused:

Uzama sorunu ve bakım için ablam hediye etmişti dax kullanıyorum.
Kızıl için ayrıca bi bakımım yok o kadar uğraşacak takatimde yok.
Kepek şampuanı gibi şampuanlar çok sıcak su ve fön makinesi vb. zarar veriyor diye biliyorum.

Diyeceklerim bu kadar :))

Ben de kizil hastasiyim! Iki sene kullandim baktim yipratmaya basladi Kisa kestirip Veda ettim ama kendimi en iyi hissettigim renk. Eski, gözden çıkardığım iki havluyu adamıştım kızıla 👩‍🦰

Gözlerim :confused:

Bordo kızılım bende :)) yastık bornoz havlu iç başörtüleri boneler hepsi ayrı sövüyor.

Hiç bakır yapmadım mesela bundan vazgeçemiyorum ki deneyeyim.

Şarap kızılı yaşlı gösterir dedi bana ağzı düşesice birisi :110: öylemi gerçekten :110:

Vereceğim bi tavsiye yok aslında bi arkadaşa bakıp çıkıcaktım :KK45: evde boyuyorum saçımı kızıl yaptığımda çok masraflı olmuyor haliyle. Ama o boyalı saçı cam duşkabinde yıkamak ne zevk ya rabbi :confused:

Uzama sorunu ve bakım için ablam hediye etmişti dax kullanıyorum.
Kızıl için ayrıca bi bakımım yok o kadar uğraşacak takatimde yok.
Kepek şampuanı gibi şampuanlar çok sıcak su ve fön makinesi vb. zarar veriyor diye biliyorum.

Diyeceklerim bu kadar :))
Beyin yakıyorum dimi :))) hep burcumun azizliği ölçüp tartma lanetimden geliyor :/ mesela özel bir ürün kullanmadan normal şampuanla yıkadıgın zaman 2 ay da saçlarin nasıl görünüyor? Matlaşıyor mu?
Ben kızılda pembe viyoleyi çok seviyorum hafif vişnemsi böyle :p uzun yorum görünce mutlu oluyorum hiç üşenmeden hepsini okurum valla çok teşekkür ediyorum ♡

Beyin yakıyorum dimi :))) hep burcumun azizliği ölçüp tartma lanetimden geliyor :/ mesela özel bir ürün kullanmadan normal şampuanla yıkadıgın zaman 2 ay da saçlarin nasıl görünüyor? Matlaşıyor mu?
Ben kızılda pembe viyoleyi çok seviyorum hafif vişnemsi böyle :p uzun yorum görünce mutlu oluyorum hiç üşenmeden hepsini okurum valla çok teşekkür ediyorum ♡

Bundan yıllar önceydi.......

:KK70:

Bi ara saçımın rengini açtırdım uçlar sarıya çalıyordu ( yeşil göz olunca neye boyasan oluyor ayıptır söylemesi )
Kestirdim ve uçlarında kalanın üzerine kızıl boyadım ay o uçlar en güzel yerler oldu 😍

Pembe değil ama pembeye çalıyordu. Bu daha çok olsun istiyorum anlıyomusun :deli:

3 aydan fazla oldu boyayalı 2. Kez boyamıştım ve biraz koyu olmuştu şuursuzca aktı. Ama matlaşmadı açıldıkça ilk boyadığım gibi oldu.
Dipler görünüyo boyamak istiyorum ama spora gidiyorum evde de çok terliyorum nasıl başedicem akmasıyla bilmiyorum :confused:

Pembe viyole paket boyalarda var mı?

Kızıl saçta en önemli şeyin sık yıkamamak oldugunu biliyorum. Ilık suyla sık yıkamıcaksın. O kuraldan bir yürümek istiyorum ama yıkadıgımda neyle yıkasam acaba :/ ayyy ben daha boyamadım o kadar heyecanlıyım kiii ama işte rengi korumak istiyorum. Sürekli boyarsak biz de saçlarımızı yakariz çalı süpürgesi gibi olur
Bende ozel bi sampuana baslamadim henuz kizil saclar icin daha onceden gozume carpan bikac sampuan gormusdum
1 ayda 2 krre boyadim daha en az bir ay cesaret edemem ama mecbur boyuycaz eminim
Saclarım Kizildan cok daha yogun kirmizi ama terlesemde yorgan carsaf yastik hic bulasma olmuyo
Sadece banyo havlusu sorun onun icinde kirmizi havlu kullaniyorum

Bundan yıllar önceydi.......

:KK70:

Bi ara saçımın rengini açtırdım uçlar sarıya çalıyordu ( yeşil göz olunca neye boyasan oluyor ayıptır söylemesi )
Kestirdim ve uçlarında kalanın üzerine kızıl boyadım ay o uçlar en güzel yerler oldu 😍

Pembe değil ama pembeye çalıyordu. Bu daha çok olsun istiyorum anlıyomusun :deli:

3 aydan fazla oldu boyayalı 2. Kez boyamıştım ve biraz koyu olmuştu şuursuzca aktı. Ama matlaşmadı açıldıkça ilk boyadığım gibi oldu.
Dipler görünüyo boyamak istiyorum ama spora gidiyorum evde de çok terliyorum nasıl başedicem akmasıyla bilmiyorum :confused:

Pembe viyole paket boyalarda var mı?
Bir bloogerde gördüğüm muhteşem renkk ♡
Screenshot_2019-06-11-15-38-47.jpg

Görüyor musun işte ben bundan istiyoruuuuum :))) igora 9.98 pembe viyoleymişş

Kızlar ben kızılı actikca acasim geliyo her boyamamda daha belirgin goze carpan kirmizi istiyorum
O yuzden her seferinde farkli renkleri karistirip kullaniyorum
En son sarap kizili ve yogun kızıl karistirdim
Kafama gore karman corman ediyorum hepsini
Elimde suan ates kızılı var onunla baska neyi karistirabilirim bi sonraki boyamam icin
Siz hangi boyalari kullaniyorsunuz

Bende ozel bi sampuana baslamadim henuz kizil saclar icin daha onceden gozume carpan bikac sampuan gormusdum
1 ayda 2 krre boyadim daha en az bir ay cesaret edemem ama mecbur boyuycaz eminim
Saclarım Kizildan cok daha yogun kirmizi ama terlesemde yorgan carsaf yastik hic bulasma olmuyo
Sadece banyo havlusu sorun onun icinde kirmizi havlu kullaniyorum
Kimse özel bir şampuan kulllanmıyormuş ya :/ ama nasil akmaz ki o zaman.. Yani daha sık boyamamak için şart gibi gelmişti bana ama..

Bir bloogerde gördüğüm muhteşem renkk ♡ Eki Görüntüle 2278375

Görüyor musun işte ben bundan istiyoruuuuum :))) igora 9.98 pembe viyoleymişş

Hah iştee uçlarım böyle olmuştu oyy 😍 annekaz var bloger bide ona baksana onunda böyle hatta ombre gibi.

Benim kullandığım buydu her markada numaralar benzer şekildemi gidiyo acaba?

images-2.jpeg

X