Saç Rengi ve Saç Boyama Kızıl saç

Ben 5 yıl kızıl kullandım ,çaresi yok ,o koruyucu şampuanlarda renk pigmentleri var zaten ,bir ara kına yaptım evet 3 defa üst üste sabredip kına yaparsan da boya gibi kızıl oluyor ama kızıl hiç bir şekilde ilk günkü havasını korumuyor saonuç dökülen saçlar kırılan saçlar ,Ama en güzel kızıl ve en uzun süre kızıl tutan renk dersen schwarzkopf aşk alevi yada şarap kızılı derim ,ben kızılı bu kadar güzel renk veren bir boya tanımıyorum.
Ve ben sonunda 3 ay boyamadım kısacık kestirdim.Bu arada güzel bir kaş yaptırdım:) (moraller düzelsin diye) ısırgan tohmlu hindistan cevizi yağlı bepantenli bakımlar yapıp sarı ombre yaptırdım ,ve bugüne kadar neden yapmadım sorusunu kendime sora sora bir hal oldum :) tam 2 ay önce yaptırdığım ombre aynen duruyor ,dışardan hiç bir bakım ürününe para vermiyorum ,sadece şampuanım organik saçlarımı seviyorum
Kızıl emek sabır iyi bir sinir sistemi istiyor ve yazın çok zor güneş mahvediyor,
Kınayı nasıl yaptın öğrenebilir miyim 😊

Kınayı nasıl yaptın öğrenebilir miyim 😊
Kınayı ben hep biraz koyu kıvamlı kullandım ,yani saç boyası gibi sıvı değil lapa tarhana çorbası kıvamında rengi iyi versin diye ,nasıl yaptım şöyle ; kınayı hibiskus çayı ve normal çay suyuyla yaptımm hep (yalnız bunla soğuk değil az ılık olacak ) ,yumurta sarısı ,yarım çay kaşığı tuz ,ve bir tatlı kaşığı kadar portakal yada limon suyu ,hepsini iyice karışıp gerek mümkün oldukça az pürüzlü olsun ,hazır olunca 3 yada 4 saat kabın içinde beklesin .üzerini ıslak bir bezle kapat ki kurumasın .
ben en az 8 saat tutmaya çalıştım başımda ,kınayı yapınca bone değil tülbent tülbetin üzerine gazete kağıdı yaptım .
Şimdi gelelim niye bone değil tülbent hava alsın ve beklerken kkurusun rengini versin ,ve içine yağ ekleme renk olmuyor yağlar kesiyor.tuz limon yada portakal suyuda renk almasını sağlıyor ,ılıkken hepsi birbirine güzelce tutunuyor.

genelde 10 saateleri bulduruyordum ,her ay yapmak gerekiyor ,ilkinde fazla renk değişmez ama 3.kınadan itibaren kızıl olmuştum .saç kuvvetleniyor.kızıl gibi sinir sinir akmıyor :)

Kınayı ben hep biraz koyu kıvamlı kullandım ,yani saç boyası gibi sıvı değil lapa tarhana çorbası kıvamında rengi iyi versin diye ,nasıl yaptım şöyle ; kınayı hibiskus çayı ve normal çay suyuyla yaptımm hep (yalnız bunla soğuk değil az ılık olacak ) ,yumurta sarısı ,yarım çay kaşığı tuz ,ve bir tatlı kaşığı kadar portakal yada limon suyu ,hepsini iyice karışıp gerek mümkün oldukça az pürüzlü olsun ,hazır olunca 3 yada 4 saat kabın içinde beklesin .üzerini ıslak bir bezle kapat ki kurumasın .
ben en az 8 saat tutmaya çalıştım başımda ,kınayı yapınca bone değil tülbent tülbetin üzerine gazete kağıdı yaptım .
Şimdi gelelim niye bone değil tülbent hava alsın ve beklerken kkurusun rengini versin ,ve içine yağ ekleme renk olmuyor yağlar kesiyor.tuz limon yada portakal suyuda renk almasını sağlıyor ,ılıkken hepsi birbirine güzelce tutunuyor.

genelde 10 saateleri bulduruyordum ,her ay yapmak gerekiyor ,ilkinde fazla renk değişmez ama 3.kınadan itibaren kızıl olmuştum .saç kuvvetleniyor.kızıl gibi sinir sinir akmıyor :)
Ay işte istediğim tarif 😍 canım çok teşekkür ederim 10 güne kadar deneyeceğim Allah razı olsun ❤️

kızlaaaaaar yaptımmm saçlarım kızıl olduuuu tam istedigim gibi oldu vişnemsi bir kızıl gösterdigim resmin aynısını yapti ♡
Işık sizi yanıltmasınnn biri beyaz ışık biri sarı ışık :) ben bayıldımmm ♡♡ şimdi bu rengi korumaya calısıcam ve tecrübelerimi yazıcamm

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlaaaaaar yaptımmm saçlarım kızıl olduuuu tam istedigim gibi oldu vişnemsi bir kızıl gösterdigim resmin aynısını yapti ♡ Eki Görüntüle 2283204 Eki Görüntüle 2283206
Işık sizi yanıltmasınnn biri beyaz ışık biri sarı ışık :) ben bayıldımmm ♡♡ şimdi bu rengi korumaya calısıcam ve tecrübelerimi yazıcamm
Cikilotam aşkımmm çok güzel olmuş ben çok beğendim rengi herşeyi çok güzel olmuş güle güle kullan yeniiii saçlarını 😍😍😍😍😍

Kızıldan kurtulmak içinn siyaha boyayıp üstüne oryal yaptırdım..... ayda bir boyuyordum mat görünüm sevmediğim için akan renk de takdir edersiniz ki bişeye benzemiyor. Şampuan olarak kepek azaltıcı tarzda olmayan boya dostu şampuanlardan almanızı öneririm. Saç artık alıştıktan sonra da boya yerine cila yapılabilir. Palette sonbahae kızılı yapmıştım o güzeldi

X