Kızımın isim sorunsalı

Çok araştırmadım internette bu ismi çocuklarınıza koymayın yazıyor Hatta melis isminin Anlamını aratınca bile bu başlıklar çıkıyor
Eski türk toplumlarında erkek çocuklarına verilen isimlere dikkat ettinizmi. Çok açık. O cocugun kahramanlığını başarısını vurgulayan isimler. Kız çocuklarına da dogduklarinda isim koyulurmus ve anne babasi ben sana bu ismi koydum ki ismin gibi.... olasın diyerek açıklamasını yaparlarmış
Beynimiz beta frekansını 14 yaşından itibaren olusturmaya başlar cocugunuza bebekliğinden itibaren 14 yasina kadar o ismi neden koyduğunuzu belirtin

Ben kızım olsa Deniz, Bilge (Bilgi de olabilir) Masal, İpek dörtlüsünden birini koyacaktım. Dördü de bana çok hoş geliyor.
Ben isimde anlamı açık olan isimleri seviyorum. Yani anlamı ne? Sorusunu sordurmayacak açıklıkta isimleri seviyorum

Çok araştırmadım internette bu ismi çocuklarınıza koymayın yazıyor Hatta melis isminin Anlamını aratınca bile bu başlıklar çıkıyor
Cocugunuza verdiginiz ismin manasi diyelim ki güzel huylu zeki,ismi her soylendiginde "guzel huylu zeki kelimesi beyninde çağrışım yapacak ve bu yonde bir karakter oluşmasını sağlayacak . Yani nasil bir.karakteri olmasini istiyorsaniz ona uygun bir isim verin
Bebeklik asamasindan 14 yasina kadar ona aciklamasini yapın

Son düzenleme:
Yani konu sahibi ve diger tum anne adaylari söyle söyleyim bir insan hayati boyunca en cok kendi ismini duyuyor doğal olarak. Bu yuzden beyin suyuna dolayisiyla bilincaltina en cok kendi isminin titresimi etki ediyor. Karaktere ve kadere etkisi var. Yani bir insanın ismi neyse kendi de o aslinda bir nevi🥰

Kızımın adı Evla ve ben çok seviyorum. Meva ve Alya doldu etraf İnci de öyle. Neva duydum farklı geldi. Çevremizde çok olmasa eski isimleri severdim hep Zehra, Meryem, Ayşe gibi Elif ve Zeynep de seviyorum ama onlar resmen sıfat oldu artık her ismin önünde var. 😂

Bi arkadaşım kızının adını Asel koyucaktı sonra vazgecti ama anlamı çok güzeldi diye hatırlıyorum bi bakın isterseniz . Hatta oğlunuz olursa da Asil koyarsınız:KK49:benim kızımın adı Kumsal .Herkes çok beğeniyor . Bi de biz renkli gözlü olmamamıza rağmen kızımın gözü mavi . Adını duyanlar tam ismini yaşatıyor diyolar:anne:

Bi arkadaşım kızının adını Asel koyucaktı sonra vazgecti ama anlamı çok güzeldi diye hatırlıyorum bi bakın isterseniz . Hatta oğlunuz olursa da Asil koyarsınız:KK49:benim kızımın adı Kumsal .Herkes çok beğeniyor . Bi de biz renkli gözlü olmamamıza rağmen kızımın gözü mavi . Adını duyanlar tam ismini yaşatıyor diyolar:anne:
Asil ismi erkek için çok hoş.Benim de sevdiğim bir isim.
Alparslan ismini de beğeniyorum erkekte😊
Asel cennetteki bal ırmaklarından birinin adı diye biliyorum.

Ben eğer bi kızim olsaydi elif neva koyacaktim kısmet değilmıs iki oğlum var şükürler olsun sevdiğim kız isimleri
Rüya neva elif erva almira

Asil ismi erkek için çok hoş.Benim de sevdiğim bir isim.
Alparslan ismini de beğeniyorum erkekte😊
Asel cennetteki bal ırmaklarından birinin adı diye biliyorum.
Alparslan cok güzel isim. Asel in cennetteki bal ırmağımı bilmiyorum ama.arapca da normal bal yani yediğimiz 😊 ona da asel deniliyor.

Merhabalar, hemen konuya giriyorum. Yakın bir arkadaşımla 1-2 hafta arayla hamile kaldık, dr muz erkek olduğunu söyledi arkadaşım da kız olacağını öğrenmişti. Buluştuğumuzda cinsiyet ve isimler hakkında konuştuk ben ismi belirlemiştim, o da bir iki isim söyledi hiç beğenmedik, sonra acaba bu mu olsa diye çok beğendiğim bir ismi söyledi. Ben de, masadaki diğer arkadaşlarımız da çok beğendik. Hatta ben dedim ki gözümün önüne çok güzel, asil bir kız geliyor, kesin bu ismi koy. Aradan geçen zamanda bizim bıdığın aslında kız olduğunu öğrendik, dr karıştırmış. Şimdi ben isim konusunda inanılmaz bir girdaba girdim, bir türlü bulamıyorum. Sizce o ismi koysam ayıp olur mu? Öncesinde arkadaşıma sorup izin almam gerektiğini düşünüyorum, nasıl bir konuşma yapsam? Siz olsanız bu ricaya bozulur muydunuz? Arkadaşımla ortalama 2-3 ayda bir görüşürüz, haftalarca hiç konuşmadığımız da olur ama ortak bir arkadaş grubumu var ve hem onu kırmak hem de ortamımızı bozmak istemem. Şimdiden çok teşekkürler.

DÜZELTME: konuda sözü geçen isim “Azra” idi, yorumlarda çok sorulup cevaplanınca genel yoğunluk bu ismi hiç beğenmedi ve hatta Azrail benzetmesi oldu. Dolayısıyla
isimden vazgeçtim 😄 isim önerilerinize talibim.

2 heceli 4-5 harften oluşan ve içinde ğüşçöü gibi Türkçe karakter barındırmayan (yarın öbür gün yurtdışında yaşarsa telaffuzda ve yazımda sorun yaşamasın) Türkçe, Arapça veya Farsça kökenli olabilir, fonetiği güzel bir isim arıyorum. Yardım lütfen 🙏🏼
Canim sen buraya da mi yazdin ya😂😂😂

Eski türk toplumlarında erkek çocuklarına verilen isimlere dikkat ettinizmi. Çok açık. O cocugun kahramanlığını başarısını vurgulayan isimler. Kız çocuklarına da dogduklarinda isim koyulurmus ve anne babasi ben sana bu ismi koydum ki ismin gibi.... olasın diyerek açıklamasını yaparlarmış
Beynimiz beta frekansını 14 yaşından itibaren olusturmaya başlar cocugunuza bebekliğinden itibaren 14 yasina kadar o ismi neden koyduğunuzu belirtin
Ben kızım olsa Deniz, Bilge (Bilgi de olabilir) Masal, İpek dörtlüsünden birini koyacaktım. Dördü de bana çok hoş geliyor.
Ben isimde anlamı açık olan isimleri seviyorum. Yani anlamı ne? Sorusunu sordurmayacak açıklıkta isimleri seviyorum
Cocugunuza verdiginiz ismin manasi diyelim ki güzel huylu zeki,ismi her soylendiginde "guzel huylu zeki kelimesi beyninde çağrışım yapacak ve bu yonde bir karakter oluşmasını sağlayacak . Yani nasil bir.karakteri olmasini istiyorsaniz ona uygun bir isim verin
Bebeklik asamasindan 14 yasina kadar ona aciklamasini yapın
Yani konu sahibi ve diger tum anne adaylari söyle söyleyim bir insan hayati boyunca en cok kendi ismini duyuyor doğal olarak. Bu yuzden beyin suyuna dolayisiyla bilincaltina en cok kendi isminin titresimi etki ediyor. Karaktere ve kadere etkisi var. Yani bir insanın ismi neyse kendi de o aslinda bir nevi🥰

Çok haklısınız bu kriterler çok önemli şira mercan isimli bir hanımefendi isim konusunda çok güzel bir kitap yazmış şu anda onu okuyorum o da benzer noktalara değiniyor.

Kızımın adı Evla ve ben çok seviyorum. Meva ve Alya doldu etraf İnci de öyle. Neva duydum farklı geldi. Çevremizde çok olmasa eski isimleri severdim hep Zehra, Meryem, Ayşe gibi Elif ve Zeynep de seviyorum ama onlar resmen sıfat oldu artık her ismin önünde var. 😂

Aslında eskiden isimler çocuk doğduktan sonra onun enerjisine göre konulurmuş fakat şu anda doğum öncesi belli oluyor hatta doğduğu gün Hastane odası bu isimle doluyor

Nesi varmış ki Melis in. Melis cicek degilmi?🤔
Melisa,ogulotu sanirsam,bence seven koyabilir.
Şükür cogumuzun dini hassasiyeti var,fakat o isim sitelerinde ki uyduruk isimlerin anlamının ornegin "cennetten akan nehrin kenarinda biten otun kılcal kökü" olduguna hic inanmiyorum sahsen:)

Melisa,ogulotu sanirsam,bence seven koyabilir.
Şükür cogumuzun dini hassasiyeti var,fakat o isim sitelerinde ki uyduruk isimlerin anlamının ornegin "cennetten akan nehrin kenarinda biten otun kılcal kökü" olduguna hic inanmiyorum sahsen:)
Yok öyle birsey haklısın gülüm:) bazi isimler geçiyor mesela ama insanlar sirf geçiyor diye koyuyor oysa bahsedilen sey bambaska olabiliyor😅😅😅 o otun kilcal kökü mesela aslinda baska bise😅😅

X