Kızımın isim sorunsalı

kendi ismim de dahil ipek,nil, miray, defne, asel, mina, ece, ela, alya isimlerinden gına geldiiiiii:KK12:beliz ismini kendi fikrim sevemedim önerin var mı dersen yok :) nil ismini seviyordum ama dediğim gibi gına geldi
Sarışın yeşil gözlü müsünüz diye soracaktım ama ban yemişsiniz😁
Geçmiş olsun:KK52::KK14:

Aslında eskiden isimler çocuk doğduktan sonra onun enerjisine göre konulurmuş fakat şu anda doğum öncesi belli oluyor hatta doğduğu gün Hastane odası bu isimle doluyor
Aynen ben de bu durumdan çok hoşnut olmuyorum.Hatta o yüzden isim koyarken anlamına çok dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum çocuğu bence kesinlikle etkiliyor.

Kiz icin aklima gelen isimler:
Duru
Umut
Ömür
Gizem
Sude
Ferda
Idil
Ezgi
Esin
Duygu
Umay
Ipek
Yaren
Güneş

Yani konu sahibi ve diger tum anne adaylari söyle söyleyim bir insan hayati boyunca en cok kendi ismini duyuyor doğal olarak. Bu yuzden beyin suyuna dolayisiyla bilincaltina en cok kendi isminin titresimi etki ediyor. Karaktere ve kadere etkisi var. Yani bir insanın ismi neyse kendi de o aslinda bir nevi🥰

Ayy İnşallah ya, ben de oğluma; Sağlam, kusursuz, doğru Selamete ermiş Tehlikesiz, zararsız, kurtulmuş,temiz, samimi manalarına gelen bir isim koydum, hep de söylerim senin ismin bu bu demek diye çok seviniyor :)

Ayy İnşallah ya, ben de oğluma; Sağlam, kusursuz, doğru Selamete ermiş Tehlikesiz, zararsız, kurtulmuş,temiz, samimi manalarına gelen bir isim koydum, hep de söylerim senin ismin bu bu demek diye çok seviniyor :)
Süpersiniz,tebrik ediyorum. Bilincaltina yavasca isleyecek beynine 😊😊 bilincli anneler iyi ki varlar 😊 saglikla huzurla büyütün inşallah 🤲

Merhabalar, hemen konuya giriyorum. Yakın bir arkadaşımla 1-2 hafta arayla hamile kaldık, dr muz erkek olduğunu söyledi arkadaşım da kız olacağını öğrenmişti. Buluştuğumuzda cinsiyet ve isimler hakkında konuştuk ben ismi belirlemiştim, o da bir iki isim söyledi hiç beğenmedik, sonra acaba bu mu olsa diye çok beğendiğim bir ismi söyledi. Ben de, masadaki diğer arkadaşlarımız da çok beğendik. Hatta ben dedim ki gözümün önüne çok güzel, asil bir kız geliyor, kesin bu ismi koy. Aradan geçen zamanda bizim bıdığın aslında kız olduğunu öğrendik, dr karıştırmış. Şimdi ben isim konusunda inanılmaz bir girdaba girdim, bir türlü bulamıyorum. Sizce o ismi koysam ayıp olur mu? Öncesinde arkadaşıma sorup izin almam gerektiğini düşünüyorum, nasıl bir konuşma yapsam? Siz olsanız bu ricaya bozulur muydunuz? Arkadaşımla ortalama 2-3 ayda bir görüşürüz, haftalarca hiç konuşmadığımız da olur ama ortak bir arkadaş grubumu var ve hem onu kırmak hem de ortamımızı bozmak istemem. Şimdiden çok teşekkürler.

DÜZELTME: konuda sözü geçen isim “Azra” idi, yorumlarda çok sorulup cevaplanınca genel yoğunluk bu ismi hiç beğenmedi ve hatta Azrail benzetmesi oldu. Dolayısıyla
isimden vazgeçtim 😄 isim önerilerinize talibim.

2 heceli 4-5 harften oluşan ve içinde ğüşçöü gibi Türkçe karakter barındırmayan (yarın öbür gün yurtdışında yaşarsa telaffuzda ve yazımda sorun yaşamasın) Türkçe, Arapça veya Farsça kökenli olabilir, fonetiği güzel bir isim arıyorum. Yardım lütfen 🙏🏼

İdil olabilir ben cok begeniyorum

X