Kızımın kreşteki davranışları

O ne biçim öğretmen nerden almış diplomasını Ne demek çocuga gidip korkuları yen demek ona nasıl kendini yetersiz hissettirir Allahın kör cahili Lütfen öğretmeni şikayet edin, okul özelse her yere rezil edin sosyal medya nere olursa kimse vermesin çocuğunu cahile.

Yok asla gorusturmem babası alıp götürmek istiyor izin vermediğim için bana tepkili. Eserinle övün rahat bırakmadın çocuğu diyor. Umurumda değil tanımadığım bir kadının yanında işi yok kızımın ne derse desin
Çok zordur tahmin ediyorum ama kadın eşiniz ve çocuk belki bir arada gorusebilirsiniz. Artık aile kurmuş..kızın o aileyle de düzgün bir iletişim kurması lazım.

Ben oğlumu 4 yaşında devlet anaokuluna verdim. Ayrı sınıf olacağını düşünerek. Ama 5 yaşlarla aynı sınıfta oldu. Hem bir çocuk tarafından zorbaliga uğradı hem sabahçı olduğu için uykusuzluğun etkisiyle çok verimsiz geçirdi hem de öğretmen baskı kuruyordu. Öğretmenin işine karismak istemem uzunca zaman hiç gidip konuşmadım bile. Sonra oğlumun çok etkilendiğini farkedince gidip konuştum. Aslında belki de başından yapmam gereken okuldan almaktı. Çünkü yaş farkı o grup için fazlaydı. Yeni kardesi olmuştu ve sabahcilik gerçekten onun için çok zordu. Ben kayıt ettirmisken okuldan almak istemedim.
Öğretmeniyle görüştüm. Bu yıl alışma gibi geçsin akademik başarısi önemli değil sosyallesmesi ve öz bakım becerilerinin olması yeterli dedim. Öğretmen de tamam dedi. Bazı veliler kitap neden boş diye baskı yapiyormus. İkinci dönem bile çok fark etti. Çünkü yasi yarim yaş daha büyümüş oldu. Kitaptan olan etkinlikleri isteksiz yapan çocuk daha istekli hale geldi..bir sonraki yaşında da aynı okula gitti ama bu sefer kendi yasitlari vardı ve öğlenci oldu..daha verimli bir yıl gecirdi.
Kızımda başta çok hevesli gidiyordu sonra sınıfta bir çocuk sen evcilik oyununa katılamazlar pislik demiş. Kızım o günden sonra ipleri kopardı beni aralarına almıyorlardan başka lafı yok. Kötü söz sahibine aittir kafana takma sen başka kişilerle daha güzel vakit geçirirsin pes etme diyerek kapattım konuyu. Öğretmenine o dönemler anlatınca çok hassas 4 yaşında bu kadar takılması normal değil hiç kötü söz duymamış hayatında duyması lazım. Üzüle üzüle alışacak dedi ama 2. Dönem oldu hala ziyadesiyle kendi kendine vakit geçiriyor 🤷‍♀️

Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş.
diplomasını manavdan mi almış? Ne salak insanlar öğretmen oluyor ya, sinir oldum. Sen bağırınca , kıyas yapınca çocuk korkusunu yenecek sanki 🤬🤬🤬 yerinizde olsam okul müdürüne olayı anlatırım, onca parayı çocuğunuza saçma sapan davranilsin diye vermiyorsunuz

Çok zordur tahmin ediyorum ama kadın eşiniz ve çocuk belki bir arada gorusebilirsiniz. Artık aile kurmuş..kızın o aileyle de düzgün bir iletişim kurması lazım.
Yukarıda da yazdim bu kadın daha biz bosanmadan kızınıda al git aradan çekil filan dedi. Şimdi böyle bir insanla inanın bir araya gelemem baskasi olsa elbette görüşürdum
diplomasını manavdan mi almış? Ne salak insanlar öğretmen oluyor ya, sinir oldum. Sen bağırınca , kıyas yapınca çocuk korkusunu yenecek sanki 🤬🤬🤬 yerinizde olsam okul müdürüne olayı anlatırım, onca parayı çocuğunuza saçma sapan davranilsin diye vermiyorsunuz
Üzüntümden bisey yapamadım ama pazartesi konuşacağım hem müdürle hem rehberlik öğretmeniyle

Sınıfımı sevmiyorum dedi bugün neden anlatabilirsin dedim güvenli gelmiyor sanki bana sizin yanınızda oyuncaklarımla daha mutluyum dedi🥲

Öğretmeni diyor ki ben çok emek sarf ediyorum hep kızınızı ikna etmeye çalışıyorum ama o çaba göstermiyor beni çok üzüyor ona da beni üzdüğünü söyledim yine değişmedi diyor. Müdüre dosya gönderecektim alışsın diye ona vermek istedim ben kesinlikle götüremem bunu kendi başıma demiş. Götürse çok sevinecektim diyo😄

Çok afedersiniz ağzımı bozucam, öğretmen net gerizekalı şu anlattıklarınız akıl alır gibi değil ne demek bu beklentiler çocuğu surekli yetersizlik ve başarısızlık hissi veriyor. Lütfen haddini bildirin psikologla görüştükten sonra eminim size çocuğun bir sorun olmadığını söyleyecektir. Öğretmene eğitim anlayaşının tamamen yanlış olduğunu , psikologunda aynı fikirde olduğunu kendisini gerekli yerlere şikayet edeceğinizi söyleyin rica ediyorum ben burdan sinirden çıldırdım çocuklar konu olunca deliriyorum.

Yok yok değil normal devlet a

Senden sonra sınıfa başlayan senden yaşı küçük arkadasin bile seni geçti sen de korkularını yen artık diye sinifta bağırmak sizce çok mu ileriye taşıyacak kızımı? Yada iftarda, yağmur yağarken dua edin kızınız düzelsin demek mi iyiye götürecek?
Bence ordan alın kızınızı. Her çocuğun gelişimi farklı. Sizle bunu konuşabilir ama çocuğa bu şekilde demesi çok yanlış.

Ben iki çocuğumu da devlet anaokuluna gönderdim. İkinci oğlumun öğretmeni çok iyi çok bilinçli kendini gelistirmis biri. Büyük oğlumun da öğretmenlerine kötü diyemem. 4 yaşında gittiği öğretmen de idealist biriydi ama yasla ilgili olarak yanlış kayıt ettirmisim o yüzden sıkıntı çektik. 5 yaş döneminde ise öğretmen kaynaklı sıkıntı değil ama yardımcı öğretmenden dolayı çocuk sıkıntı çekmiş..büyüyünce kendi anlatti başka bir durumdan konu acilinca. Yardımcı.ogretmen dediğim de meslek lisesinden gelen stajyer öğretmen adayı kızlar. Bir tanesi çok korkutuyormus onu..etkinliği kötü yaptiginda kiziyormus veya elini cimdiriyormus. Bunu okul sırasında hiç bilmiyordum. Herhalde korktuğu için anlatmadı.. büyüyünce anlattı.

Küçük oğlumun öğretmeni de oğlumla ilgili çekingen olduğunu vs bize bildirdi ama yazıyla karne notu olarak bildirdi. Şu şu açıdan zayıf şuna şuna dikkat edersiniz vs gibi.
Ben büyük oğlumda her sorunda vazyecmeyi ogrenmesin diye zorlandigini bildiğim halde göndermeye devam ettim. Daha okula soğuk olabiliyorlar onun etkisiyle. 5 yaşta göndermem gerekiyordu zaten ama 4 yaşta ucretsiz izindeydim. Evde de yeni kardesi olmuştu. Bir de üstüne okulda sorun yasamasi falan gerekmiyordu aslinda..

O yüzden siz de zorlamayın bence çocuğunuzu..bir yıl daha anaokula gidecek nasılsa.

Çok afedersiniz ağzımı bozucam, öğretmen net gerizekalı şu anlattıklarınız akıl alır gibi değil ne demek bu beklentiler çocuğu surekli yetersizlik ve başarısızlık hissi veriyor. Lütfen haddini bildirin psikologla görüştükten sonra eminim size çocuğun bir sorun olmadığını söyleyecektir. Öğretmene eğitim anlayaşının tamamen yanlış olduğunu , psikologunda aynı fikirde olduğunu kendisini gerekli yerlere şikayet edeceğinizi söyleyin rica ediyorum ben burdan sinirden çıldırdım çocuklar konu olunca deliriyorum.
Gerçekten cevap yazan herkese çok teşekkür ediyorum. Moral olarak beni böyle bitiren birine karşı haksız olmadığımı ortada gerçekten bir yanlışlık olduğunu taraflı düşünmediğimi daha net anladım.

Ben iki çocuğumu da devlet anaokuluna gönderdim. İkinci oğlumun öğretmeni çok iyi çok bilinçli kendini gelistirmis biri. Büyük oğlumun da öğretmenlerine kötü diyemem. 4 yaşında gittiği öğretmen de idealist biriydi ama yasla ilgili olarak yanlış kayıt ettirmisim o yüzden sıkıntı çektik. 5 yaş döneminde ise öğretmen kaynaklı sıkıntı değil ama yardımcı öğretmenden dolayı çocuk sıkıntı çekmiş..büyüyünce kendi anlatti başka bir durumdan konu acilinca. Yardımcı.ogretmen dediğim de meslek lisesinden gelen stajyer öğretmen adayı kızlar. Bir tanesi çok korkutuyormus onu..etkinliği kötü yaptiginda kiziyormus veya elini cimdiriyormus. Bunu okul sırasında hiç bilmiyordum. Herhalde korktuğu için anlatmadı.. büyüyünce anlattı.

Küçük oğlumun öğretmeni de oğlumla ilgili çekingen olduğunu vs bize bildirdi ama yazıyla karne notu olarak bildirdi. Şu şu açıdan zayıf şuna şuna dikkat edersiniz vs gibi.
Ben büyük oğlumda her sorunda vazyecmeyi ogrenmesin diye zorlandigini bildiğim halde göndermeye devam ettim. Daha okula soğuk olabiliyorlar onun etkisiyle. 5 yaşta göndermem gerekiyordu zaten ama 4 yaşta ucretsiz izindeydim. Evde de yeni kardesi olmuştu. Bir de üstüne okulda sorun yasamasi falan gerekmiyordu aslinda..

O yüzden siz de zorlamayın bence çocuğunuzu..bir yıl daha anaokula gidecek nasılsa.
İnanamıyorum ya ufacik çocukların yaşadıklarına bak yaşattıklarına bak.

Burdaki bazı yorumlarda öğretmen savunulmus. Kimse çocuk normaldir demiyor. Zaten görmediğimiz bir çocuğu uzmanlık alanımız olmayan konuda nasıl tam doğru değerlendirelim.
Burdaki sorun öğretmenin uslubunda ve iş bilmeyip aptal aptal öneride bulunmasında. Çocuk uyuşuk demesi, başka çocukla karşılaştırması, anneye dua et geçsin demesi, boşanma konusunda akıl vermesi, evladinizi kaybedersiniz diye korkutmasi tamamen görevini kötüye kullanmasıdır.
Size gelince zaten çocuğu öğretmeni söylemese de çocuk psikiyatrina götürün. Çok ağır boşanma süreci yasamissiniz. Baba eksikliğinin yanında sizin korkulariniz, hayal kırıklığı yansımıştır çocuğa.
Babaya gelince onu arayıp haberdar etmeniz bile gereksiz. Evli, cocukluyken metres tutup, metresin karısını araması ve çocuğunu da al çek git demesine göz yuman, o kadınla evlenen adamdan pek birşey beklememek lazım. O kadının yanına götürmeme hakkında da haklısınız. Ama yöntemini bir profesyonelle konuşun. Hatta siz de gidin birine. Böyle serefsizlerin yanında dura dura siz de çok şey kaybetmissinizdir. Kendinizi de suçlamayın.

Burdaki bazı yorumlarda öğretmen savunulmus. Kimse çocuk normaldir demiyor. Zaten görmediğimiz bir çocuğu uzmanlık alanımız olmayan konuda nasıl tam doğru değerlendirelim.
Burdaki sorun öğretmenin uslubunda ve iş bilmeyip aptal aptal öneride bulunmasında. Çocuk uyuşuk demesi, başka çocukla karşılaştırması, anneye dua et geçsin demesi, boşanma konusunda akıl vermesi, evladinizi kaybedersiniz diye korkutmasi tamamen görevini kötüye kullanmasıdır.
Size gelince zaten çocuğu öğretmeni söylemese de çocuk psikiyatrina götürün. Çok ağır boşanma süreci yasamissiniz. Baba eksikliğinin yanında sizin korkulariniz, hayal kırıklığı yansımıştır çocuğa.
Babaya gelince onu arayıp haberdar etmeniz bile gereksiz. Evli, cocukluyken metres tutup, metresin karısını araması ve çocuğunu da al çek git demesine göz yuman, o kadınla evlenen adamdan pek birşey beklememek lazım. O kadının yanına götürmeme hakkında da haklısınız. Ama yöntemini bir profesyonelle konuşun. Hatta siz de gidin birine. Böyle serefsizlerin yanında dura dura siz de çok şey kaybetmissinizdir. Kendinizi de suçlamayın.
Kesinlikle doğru dediniz ben kızım süper öğretmeni iftira atıyor demedim. Sozde düzeltme yola getirme Gidişati yanlış. Benimde destek almam lazım belki ilk zamanlara göre daha iyiyim ama bilemiyorum. Babasını da şunun için aradım. Okulda napiyo bilgi vermen lazım benim yanıma gondermemek için psikolojisini bahane etme çocuğa sorunlu muamelesi yapıyorsun gibi söylemleri olduğundan,Bak çocuğumuzun desteğe ihtiyacı var senin dünyan gibi tozpembe değil demek için aradım. Sanki çok yarama merhem oldu.

Kesinlikle doğru dediniz ben kızım süper öğretmeni iftira atıyor demedim. Sozde düzeltme yola getirme Gidişati yanlış. Benimde destek almam lazım belki ilk zamanlara göre daha iyiyim ama bilemiyorum. Babasını da şunun için aradım. Okulda napiyo bilgi vermen lazım benim yanıma gondermemek için psikolojisini bahane etme çocuğa sorunlu muamelesi yapıyorsun gibi söylemleri olduğundan,Bak çocuğumuzun desteğe ihtiyacı var senin dünyan gibi tozpembe değil demek için aradım. Sanki çok yarama merhem oldu.
Beyefendi kızının okulunda ne yaptığını merak ediyorsa poposunu kaldırıp okula gidip bilgi alabilir. Siz yuvasını metresi için dağıtmış adama hiçbir şeyin izahatini vermek zorunda değilsiniz. Psikiyatra da tek götürün. O babayı cagirirsa gelir. Ehhh ne bu ya, godoslar koca, baba olmayı beceremiyor bir de kadınları suçluyor. Sizin evde kızla ilgilenebilecek dede, erkek kardeş var mı?

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Okul öncesi öğretmeniyim, o kadar yanlış ki öğretmeninizin bu söyledikleri… psikoloğa ynlendirmesi doğru olabilir bir sorun görüyorsa ama 4.5 yaşında kız eleştirilmez, yapıcı konuşulur, o bile yapıyor falan denmez yani. Tam olarak durumu bilmediğim için ayrıntılı yorum yapmayacağım ancak kızınızı siz gözlemlediğinizde ne görüyorsunuz? Benim de içe kapanuk öğrencilerim oluyor ama bu çok normalll, mizaç yani. Onları öyle seviyor ve dışa açıyorum, çok dışa dönük mğrencilerimi de sakinleştiriyorum. Belki öğretmen veya okul değiştirebilirsiniz ama dediğim gibi belki de kızınızın bir problemi var. Bunu çok kafaya takmayın çünkü problemsiz öğrencim henüz olmadı benim, bunlarla büyüyüp öğreniyorlar🙏🏻 psikolojik destek için ben olsam önce yeni bir ortama sokardım kızımı eğer kendim bir sorun görmüyorsam

Okul öncesi öğretmeniyim, o kadar yanlış ki öğretmeninizin bu söyledikleri… psikoloğa ynlendirmesi doğru olabilir bir sorun görüyorsa ama 4.5 yaşında kız eleştirilmez, yapıcı konuşulur, o bile yapıyor falan denmez yani. Tam olarak durumu bilmediğim için ayrıntılı yorum yapmayacağım ancak kızınızı siz gözlemlediğinizde ne görüyorsunuz? Benim de içe kapanuk öğrencilerim oluyor ama bu çok normalll, mizaç yani. Onları öyle seviyor ve dışa açıyorum, çok dışa dönük mğrencilerimi de sakinleştiriyorum. Belki öğretmen veya okul değiştirebilirsiniz ama dediğim gibi belki de kızınızın bir problemi var. Bunu çok kafaya takmayın çünkü problemsiz öğrencim henüz olmadı benim, bunlarla büyüyüp öğreniyorlar🙏🏻 psikolojik destek için ben olsam önce yeni bir ortama sokardım kızımı eğer kendim bir sorun görmüyorsam
Şunu söyleyebilirim 1 buçuk sene önce parkta bile korkan beni yanından ayırmayan bir çocukken şimdi bana sen evde ben kendim parka gitmek istiyorum diyor😄 sınıfta herkesle iletişim kurmuyor ilk dönem o kadar tedirgindi ki sanki her an biri ona bisey yapacak gibi hep temkinli korku içindeydi. Sınıfta sessiz olmalıyız kurallara uymalıyız onun için sessizim der. Kafasının karıştığını düşünüyorum mesela öğretmeni parmak kaldırırken öğretmenin demeyin konuşmayın diyormuş ama kızıma sen hem konuş hem parmak kaldır demiş. Resim yapmayı çok sever sabah akşam her olayını resime döker öğretmeni bir gün artık resim yapma yeter bu kadar demiş. Sen naptin dedim boş boş bekledim napcam bilemedim dedi öğretmeni oyun oynasın istemiş ama yöntem olmamış belli ki. Yüksek sesten hoslanmaz hiç siniftada başım şişti öğretmenim ben gideyim artık filan diyormus😁 öğretmeni de geçim derdi düşünen insanlar gibi enerjisi mutluluğu yok o da sesini çıkarsın diyor mesela🤷‍♀️

Bir de şunu yazayım kızım 1 aylık tatil sonrası okula dönünce yolda öğretmeniyle karşılaştım. Bana sihirli değnek mi değdi noldu çok değişmiş çok mutlu çok neşeli demişti. Dün bunu dediğimde o ruh hali 1 hafta sürdü sonra yine kapattı kendini dedi. Ekstra bisey yapmadım ben tatilde normal yaşantımızdaydik yani okulda noluyorda başa dönüyor bilemiyorum. Mesela arkadaşımla oyun oynuyoruz ama hep şiddetli oyunlar oynuyorlar vurmalı zarar vermeli ben öyle sevmiyorum kendi başıma daha güzel oynuyorum diyor. Geçen gün öğretmeni yokken diğer çocuklar öğretmenin çantasını karıştırıp telefonunu almışlar karıştırmışlar kızım ben böyle çocuklarla oynayamam anne dedi tebrik ettim bende😁

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Ben de ögretmenim. Kesinlikle bu şekilde konuşmazdim. Bence okulunu değistirin. Benim kuzenimin oğlu da kreşte çok cekingendi asla konuşmazdı hatta çocuk psikologuna götürdüler bir çok şey yaptilisonuc alamadılar. Sonraki yıl başka okula gitti öğretmeni değişti çocukta değişti. Asla öyle çekingen konuşmayan ağlayan çocuk olmadı. Öğretmeni çok ilgiliydi. Bence vakit kaybetmeden değiştirin.

Hiç bir takıntısı yok dışarıda ben olsamda olmasamda akranlariyla ya da büyükleriyle iletişim kurar. Korkulari var ama şunlar mesela fırtına çıkması ya da sel baskını olması deprem gibi büyük olaylardan korkusu var. Kitap okurken polislerde beni korkutuyor dedi dedesi onu karakola götürdü😁 konuşmuş bakmis onu unuttu mesela. Korkudan konuşunca doga olaylarindan bahsediyor sadece. Bebekken babası da ilgiliydi ikimiz bakımını ustleniyorduk ama babası sonradan zıvanadan çıktı maalesef o yüzden kızım daha çok zarar görmesin diye ayrıldım

Kavga görmedi ama ayrılık olayını Bi müddet anlam veremedi. Şimdi babası başka bir evlilik yaptı görüşme sıklığı azaldı yavrum ona da anlam vermeye çalışıyor. Öğretmeni de ben ısrarcı davranıyorum gözünü açmaya çalışıyorum diyor bundan da sıkılmış olabilir tabi
Pek duyu bütünlemeye benzemiyor.Normal korkular.Ama kızınız bir geçiş sürecinde olabilir.Bosanmada etkilemiş.
Benim anaokulunda ki kızım da sınıf arkadaşlarıyla oynamiyordu.Genelde yanlız oynardı.En son sınıf değişikliği yaptık.Suan inanılmaz mutlu.Arkadaş edindi.

Yanlış anlamayın ama sınıf öğretmenine pek ısınamadım ben.İletisimi çok kötu.Bence birde bunu deneyebilirsiniz

X