Kızımın kreşteki davranışları

Size ne? Burası bir forum sitesi ve insanlar fikir ve deneyimlerini paylaşsınlar diye var ne düşünmem gerektiğiyle ilgili size hesap mı vericem? Şurda yazılan bir yazıyı bile üstünüze alınıp kendi kendinize tripleniyosunuz anormalliğiniz de burdan belli zaten. Kötü olana her zaman kötü iyi olana da iyi derim çünkü gelişmiş bir toplumda olması gereken budur, öğretmen olarak bu seviyede olamayışınız üzücü.
Senin burada yorum yazma hakkın varsa bizim de cevap verme hakkımız var. terbiye sınırlarını zorluyorsunuz, okuyan herkeste kimin anormal olduğunu görüyordur merak etme. Benim seviyeme gelmen için önce vicdanlı bir insan olup genelleme yapmamayı bilmen gerekir. ama sende o kumaş yok.

Senin burada yorum yazma hakkın varsa bizim de cevap verme hakkımız var. terbiye sınırlarını zorluyorsunuz, okuyan herkeste kimin anormal olduğunu görüyordur merak etme. Benim seviyeme gelmen için önce vicdanlı bir insan olup genelleme yapmamayı bilmen gerekir. ama sende o kumaş yok.
Yorum yapma hakkının olması hesap sorma ya da yargılama hakkının olduğu anlamına gelmiyor. Seviyeden bahsetmeden önce bu kadar temel şeyler arasındaki farkı öğren. Ana sınıfı öğretmeni değil misin git sınıfınla ilgilen burda ne işin var burda bile kavga kaos arıyosun.

Yorum yapma hakkının olması hesap sorma ya da yargılama hakkının olduğu anlamına gelmiyor. Seviyeden bahsetmeden önce bu kadar temel şeyler arasındaki farkı öğren. Ana sınıfı öğretmeni değil misin git sınıfınla ilgilen burda ne işin var burda bile kavga kaos arıyosun.
yargılayıp yaftalayan sensin ben değilim. tüm devlet öğretmenlerine kötü diyen bir kişiliksin. sen bana işimi öğretecek insan mısın ayrıca? öğlencilik diye bir şey duymamışsın bile :))) kimin kavga kaos istediği yorumlarından ve seviyesinden belli oluyor.

yargılayıp yaftalayan sensin ben değilim. tüm devlet öğretmenlerine kötü diyen bir kişiliksin. sen bana işimi öğretecek insan mısın ayrıca? öğlencilik diye bir şey duymamışsın bile :))) kimin kavga kaos istediği yorumlarından ve seviyesinden belli oluyor.
Hanfendi anlıyorum mutsuzunuz ve birileri yetersizliğinizi konuşsun istemiyosunuz ama lütfen düşün yakamdan artık daha kendinizi eğitememişsiniz yazık o çocuklara

Hanfendi anlıyorum mutsuzunuz ve birileri yetersizliğinizi konuşsun istemiyosunuz ama lütfen düşün yakamdan artık daha kendinizi eğitememişsiniz yazık o çocuklara
kimin mutsuz ve yetersiz olduğu yorumlarından belli oluyor. çocuklarım da velilerim de gayet mutlu sen merak etme.

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Öğretmen de normal değil bence. Bir psikolog desteği alın ama karamsar da olmayın. Boşanma yasamissiniz. Yeni bir süreç ise çocuk ondan da etkilenir. Ama sınıfta bağırmak nedir ya. Yani çocuk heryere zarar veren sağa sola vuran ısıran ağlayan cocuk olsa öğretmen sabrını kontrol edemedi dicem ki o zaman bile haklı olmaz ama böyle içe kapanık çocuğa neden bagirilir ki anlamadım.

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin

Çocuğu değil öğretmeni sorgulayın
Ne haddine bir anneyle bu şekilde konuşmak
Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi.
Bu cümleyi ona evirir çevirir yediririm bir daha hayatı boyunca kuramaz öyle pişman ederim, hadsiz

Tanıdığınız 3 öğretmen yüzünden tüm devlet öğretmenlerini genellemeye ve kötülemeye hakkınız yok. Üzgün falan değilsiniz özel kurumları öven devleti kötüleyen bir tiplemesiniz sadece.
Böyle genellemeler gerçekten çok çirkin. İnsanın iyisi kötüsü olur. Mesleğin tamamını barındırmaz. Yada devlet özel olması da farketmez. Ben özel okullarla ilgili de çok sıkıntı duydum. Çok övgü de duydum.
Maalesef konu sahibinin yaşadığı sorun gerçekten üzücü. Yine de keşke genellemeler yapmasak, biri bir sorun yaşar hemen tüm doktorlar, tüm avukatlar kotulenir bu ülkede.

Oyun parkında bahçede çok aktif çok güzel oynuyor sınıfta başarısı hiç yok dedi. Kızımın normal yaşantısında bu anlattıklarının hiç ilgisi yok halbuki. Çok guleryuzludur mahallede arkadaşları var çok güzel oyunlar kurduğunu görüyorum. Öğretmeni bunları değil sınıftaki davranışları gerçek kişiliğini yansıtır dedi. Kendini avutma demek istedi galiba 😆
yok ya diyeceksen belkide çocuğa adam gibi yaklaşmıyor çocuk korkuyor azar işitirim yada kıyaslanırım diye benim kızım öğretmenine bayılıyor haftasonu bile özlüyorum diyor 3,5 yaşında öğretmende sorunlu bence

Herkese tekrar merhaba. Bugün pedagogla görüşme fırsatı bulduk. Öğretmenin söylemlerine çok şaşırdı siz mi yanlış anladınız acaba 😁bu söylemleri bir öğretmen demiş olamaz dedi. Kızıma gelince pırıl pırıl bir çocuk ne travması ne mutsuzluğu güvenli alanı bulduğunda kendi gösterebiliyor dedi. Ama okulu hakkında bilgi alamadım gecistirdi sürekli sanki okulu arkadaşları hayatında yok gibi hiç yer edinmemisler dedi. Çekinme nedenini anlamamız için tekrar görüşelim bide öğretmeniyle ben görüşeyim kızınla çıktığınız yolda ikinizede mutluluklar dilerim dedi ayrıldık 😍 sonra okula gidip rehber öğretmeniyle görüştüm. Kızım travma geçiren bir çocuk belirtileri gösteriyorsa sizin neden haberiniz yok ben dua edin çocuğunuz düzelsin deyip baştan atılacak kadar bilgisiz bir anne değilim hele eşinden ayrılmış ilgisiz bir anne hiç değilim dedim. Rehber öğretmeni de çok şaşırdı idareyle paylaşalım bunu anlam veremedim dedi bana 1 2 hafta verin ben ilgileneceğim kızınızın içe kapanık olduğunu bende fark ettim ama etkinliklerde aktif olduğunu biliyorum dedi. Aklıma geldikçe yazarım yine herkese çok teşekkür ederim 🥰🤭

X