Kızımın kreşteki davranışları

Senden sonra sınıfa başlayan senden yaşı küçük arkadasin bile seni geçti sen de korkularını yen artık diye sinifta bağırmak sizce çok mu ileriye taşıyacak kızımı? Yada iftarda, yağmur yağarken dua edin kızınız düzelsin demek mi iyiye götürecek?
elestriye acik degilsiniz maalesef.. Ögretmenin ögrenciye yapıcı olması gerekiyor bagiramaz buna savunan kimse olmaz! ikincisi ise cocugunun korkuları varsa da bu da anne babadan kaynaklanır.

Doğru eleştiriyi kabuk ederim yazılanların hepsini okumamissiniz. Kızımda ben de mükemmeliz demiyorum. Öğretmen iftira atiyorda demiyorum yöntemleri yanlış buluyorum.

Şunu söyleyebilirim 1 buçuk sene önce parkta bile korkan beni yanından ayırmayan bir çocukken şimdi bana sen evde ben kendim parka gitmek istiyorum diyor😄 sınıfta herkesle iletişim kurmuyor ilk dönem o kadar tedirgindi ki sanki her an biri ona bisey yapacak gibi hep temkinli korku içindeydi. Sınıfta sessiz olmalıyız kurallara uymalıyız onun için sessizim der. Kafasının karıştığını düşünüyorum mesela öğretmeni parmak kaldırırken öğretmenin demeyin konuşmayın diyormuş ama kızıma sen hem konuş hem parmak kaldır demiş. Resim yapmayı çok sever sabah akşam her olayını resime döker öğretmeni bir gün artık resim yapma yeter bu kadar demiş. Sen naptin dedim boş boş bekledim napcam bilemedim dedi öğretmeni oyun oynasın istemiş ama yöntem olmamış belli ki. Yüksek sesten hoslanmaz hiç siniftada başım şişti öğretmenim ben gideyim artık filan diyormus😁 öğretmeni de geçim derdi düşünen insanlar gibi enerjisi mutluluğu yok o da sesini çıkarsın diyor mesela🤷‍♀️
Öğretöen taktikler deniyordur mutlaka, biri tutar biri tutmaz😊 mizaç gerçekten etkili ancak siz evde nasılsınız? Ev sessiz sakin, sizler yetişkin gibi konuşuyorsanız ev hayatına çok adapte olmuş olabilir belki. Ben bu yüzden hep velilere evde şımarmalarını öğütlerim, çocuksu şakalar yapın taklalar atın saçmalayın bazen, yağmurun çamurun içine oynamaya çıkın, karaoke günü mutlaka olsun diyorum. Özellikle bağıra bağıra şarkı söylemeyi başaran çocuk, diğer tüm alanlarda sesini yükseltebilmeye başlıyor. Bu dil ve sosyal becerileri yeterli çocuk için geçerli ama yapısında yoksa, spora başlatmanız çok çok etkili olur. Söz ile, ses ile kendini açamayan çocuk beden ile açmanın yolunu buluyor böylece. Jimnastik olur bale olur… bir de klasik, öğretmeniniz söylemiştir belki zaten, drama grupları… çoğu çocuk bir ay içerisinde açılıyor drama ile gerçekten mucizevi bazen. Ben de öpretmen olarak çözüm yolları yazdım tabi ama umarım en güzel yolu bulursunuz siz❤️

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Öğretmenin davranışları yüzünden okulda mutsuz olduğunu düşündüm.Bence okul değiştirin.

Merhaba hanımlar biraz içimi dökmek için yazmaya ihtiyaç duydum o yüzden yazıyorum açıkçası. Kızım 4,5 yaşında bugün öğretmeniyle görüşmemiz vardı. O kadar olumsuz şeyler söyledi ki kızımın hiç bir konuda isteği çabası olmadığından etkinliklere katılım saglamadigindan, sınırlı sayıda kişilerle az konuştuğundan, son derece uyuşuk olduğundan ve artık bu hareketlerinden üzüldüğünü yorulduğunu söyledi. Kendi başının çaresine bakmadığından bahsetti. Geçen gün oyun oynamamis tehlikeli buluyorum oynamak istemiyorum demiş öğretmeni de bak şu arkadaşın senden küçük senden sonra okula başladı o bile artık korkmuyor sende korkularını yen diye sesini yükseltmiş. Psikoloğa götürün kızınızı. Çocuğunuzu kaybedeceksiniz 1.sinifa kadar düzeltin dedi. Babasıyla ayrıyız onu arayıp durumu anlattım. Senin yüzünden bu çocuk bu halde senin anneliğinin eseri dedi. Ne zormuş çocuk yetiştirmek herkes ayrıldığım için bana yükleniyor. Ay çok uzun yazdım kusura bakmayin
Öğretmenim. Öğretmenin konuşma şeklini oldukça yanlış buldum. Bence okulunu değiştirin. Çocuğa "biriciktir" gözü ile bakmayan kişilerden uzak durun.

Bir de bugün parkta kızımın sınıfından bir anneyle karşılaştım. benim oğlumun kulağını çekti biz ortalığı ayağa kaldırdık bizden tepki alınca oğluma yaklaşımını değiştirdi dedi şok oldum 🫢 böyle tekrarlayan öfkeli tavirlari varsa elbette geri tepecek taşlar iyice oturdu yerine alacağım o sınıftan

Öğretöen taktikler deniyordur mutlaka, biri tutar biri tutmaz😊 mizaç gerçekten etkili ancak siz evde nasılsınız? Ev sessiz sakin, sizler yetişkin gibi konuşuyorsanız ev hayatına çok adapte olmuş olabilir belki. Ben bu yüzden hep velilere evde şımarmalarını öğütlerim, çocuksu şakalar yapın taklalar atın saçmalayın bazen, yağmurun çamurun içine oynamaya çıkın, karaoke günü mutlaka olsun diyorum. Özellikle bağıra bağıra şarkı söylemeyi başaran çocuk, diğer tüm alanlarda sesini yükseltebilmeye başlıyor. Bu dil ve sosyal becerileri yeterli çocuk için geçerli ama yapısında yoksa, spora başlatmanız çok çok etkili olur. Söz ile, ses ile kendini açamayan çocuk beden ile açmanın yolunu buluyor böylece. Jimnastik olur bale olur… bir de klasik, öğretmeniniz söylemiştir belki zaten, drama grupları… çoğu çocuk bir ay içerisinde açılıyor drama ile gerçekten mucizevi bazen. Ben de öpretmen olarak çözüm yolları yazdım tabi ama umarım en güzel yolu bulursunuz siz❤️
İnanın öğretmeni şu tavsiyelerden hiçbirini vermedi. İftar saati yağmur yağarken çocuğunuza dua edin düzelsin dedi. Yaza spor kursları açılacakmış koşmalı tırmanmali ziplamali aktivitelere bayilir koşa koşa götüreceğim. Yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.🥰

Oglum 4.5 yasindayken neredeyse ayni seyi yasamistik bizde, ozel bir anaokuouna gidiyordu ve ogretmeni ayni sekilde derslere katilamadigini, uyusuk oldugunu filan soyledi hatta anormal buldugu icin cocugu bir uzmana goturmem gerektigini! Korku icinde uzman uzman gezmeye basladim, oyun terapisine basladik, oyun terapisindeki psikologumuz terapi surecinde cocukta aslinda bir sorun olmadigini, okulun akademik basari beklentisi yuzunden o yas grubundaki oyun cocuklarina daha cok ders niteliginde egitmeye calistiklari icin henuz oyun cagini tamamlamamis cocugumun bu yuzden bunu reddettigini filan soyledi. 4 ay kadar terapi aldik cunku cocugum bir sure sonra okula gitmeyi de istemez olmustu, bununla ilgili de okulda bana bahsedilmeyen bazi yanlis soylemler oldugu icin okul travmalari oldugunu ogrendik. Sonra psikologumuzun onerisiyle devlet okuluna gectik, suan ne okul fobisi kaldi ne derslere katilim sorunu... Evet hala nazlaniyor odev yaparken ama gecen yila gore 10 kat filan daha iyiyiz ..
Uzun lafin kisasi, okulunuzu degistirin, gittigi yer ozel mi bilmiyorum ama, onceliginiz devlet okullari olsun bu kisim onemli, cunku ozel anaokulu yada kreslerde ogrenci başarısı on planda tutuldugundan oyundan cok ders yapilarak erken yasta cocuklarin okuldan ve derslerden sogumasi olabiliyor

İnanın öğretmeni şu tavsiyelerden hiçbirini vermedi. İftar saati yağmur yağarken çocuğunuza dua edin düzelsin dedi. Yaza spor kursları açılacakmış koşmalı tırmanmali ziplamali aktivitelere bayilir koşa koşa götüreceğim. Yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.🥰
Rica ederim, siz rahatlayın çocuk da rahatlar umarım 😍❤️🙏🏻

Öğretmeni yada kreşi degistirin

Şimdi belki linçlenicem ama şunu söylemek istiyorum devlet okullarındaki okul öncesi öğretmenlerin çoğu asla öğretmen olmamış olması gereken tipler ve hiçbir şekilde çocukla ilgileri de yok. Onun amacı orda çocuğa okulu sevdirmek ve iyi vakit geçirmesini okul hayatına adapte olmasını sağlamak ama kendi tembellikleri ve yetersizliklerinden çocuğa ya aptal muamelesi yapıyolar ya da hemen damgalıyolar. Benim oyun odaklı çocuğumu hemen aptal kategorisine koydu mesela, övdüğü çocuklar da 5 yaşında okuma yazma öğrenmiş olanlar. Sanki kendisi öğretti onu da. 1 haftadır okula giden çocuk için çok geziyo kurallara uymuyo dedi yahu senin orda olma nedenlerinden biri de çocuğa okul hayatını ve kurallarını öğretmek zaten. 5 yaşında çocuk bu yüzden eleştirilir mi. Herkes çöpsüz üzüm istiyor e sen niye varsın o zaman. Sınıfta çocuklara bugün başım ağrıyo kendiniz oynayın falan diyomuş. Gerçekten hiçbişeyden anlamayan yattığı yerden para alan cahil cüheyla tipler keşke emekli olup gitseler artık.
Ben de devlet anaokulunda öğretmenim. Neden genelleme yapıyorsunuz bizim hakkımızda. Kurumda 9 öğretmeniz hiçbirimiz sizin öğretmeniniz gibi değil. Linçlemeyin demişsiniz ama siz genelleme yaparken çoğunu devlet anaokulu öğretmenlerini kötülemişsiniz.

Ben de devlet anaokulunda öğretmenim. Neden genelleme yapıyorsunuz bizim hakkımızda. Kurumda 9 öğretmeniz hiçbirimiz sizin öğretmeniniz gibi değil. Linçlemeyin demişsiniz ama siz genelleme yaparken çoğunu devlet anaokulu öğretmenlerini kötülemişsiniz.
Evet çünkü öyle. Çocuğum 5 yaşında bugüne kadar 3 öğretmeni oldu 3’ü de öyleydi ben daha yine hepsi demedim sözlerime başlarken. Üstelik buralar bi de Ankara’nın göbeğindeki milletin çocuğunu vermek için birbirini ezip bağışta bulunduğu kıymetli okul ve öğretmenler. Gerisini düşünemiyorum kim bilir daha başımıza neler gelicek. Hepsi de çocuklara baş belası olarak bakan işinden nefret eden bıkmış tipler. Kendi eğitim hayatımı düşününce de aynısını yaşadığımı görüyorum. Özelde üniversite okudum tek o farklıydı yani. Devlette öğretmen olup işini seven güler yüzlü tripsiz ve yeterince donanımlı 1 tane bile öğretmen tanımadım maalesef. Bu da benim tecrübem üzgünüm.

Balon köpürtmesi yapılıyormuş o da uflememis pipetle yutarım tehlikeli bu demiş öğretmeni de yaptıramadim ikna olmuyor ben sürekli her şeye ikna etmek durumunda kalıyorum birseyi hemen yapayım bitireyim deneyeyim çabası yok diyor

Ben ortaokulda öğretmenim. Birçok öğrencimin kardeşini de okuttum. İnanin onlar bile birbirinden o kadar farklı ki. Kardeş kardeşe benzemiyor bütün çocukların aynı olması mümkün değil.

Kızınız değil Öğretmen sorunlu bence. Oğlum sübyan okuluna başladı bu sene ve çok zor günler atlattım kendi adIma. İlk başta çok hareketli asla sandalyesine oturmuyor sonra arkadaşları ile uyumsuzluk. sınıfındaki arkadaşları 8. Harfe geçmişken benimki tek bir harf bile tanımıyordu. Öğretmeni ile neredeyse hergün yazışıyorduk. Bana söylediği şeyler olabilr, bunlar çok normal, alışacak zamanla öğrenecek, o daha bi çocuk, evde böyle böyle yapın ve şimdi ise oğlum sınıfında 2. Olarak kurana geçiyor inşAllah. Bnce öğretmeni değişin

Kızınıza bu tavırla yaklaşan eğitimci (!)kendisini psikoloğa götürsün.
Bu nasıl bir yaklaşım,tavır .
Felaket tellallığı yapmış yok çocuğunuzu düzeltin falan
Şuan acayip sinirlendim

Kızınız değil Öğretmen sorunlu bence. Oğlum sübyan okuluna başladı bu sene ve çok zor günler atlattım kendi adIma. İlk başta çok hareketli asla sandalyesine oturmuyor sonra arkadaşları ile uyumsuzluk. sınıfındaki arkadaşları 8. Harfe geçmişken benimki tek bir harf bile tanımıyordu. Öğretmeni ile neredeyse hergün yazışıyorduk. Bana söylediği şeyler olabilr, bunlar çok normal, alışacak zamanla öğrenecek, o daha bi çocuk, evde böyle böyle yapın ve şimdi ise oğlum sınıfında 2. Olarak kurana geçiyor inşAllah. Bnce öğretmeni değişin
Subyan okulu nedir ya 😏 Nasil yolluyorsunuz buralara cocuklarinizi pes ! O yasta cocuk oyun oynar, kodlama yapar. Bilimin isiginda ilerleyin

Kızınız değil Öğretmen sorunlu bence. Oğlum sübyan okuluna başladı bu sene ve çok zor günler atlattım kendi adIma. İlk başta çok hareketli asla sandalyesine oturmuyor sonta arkadaşları ike uyumsuzluk ve sınıfındaki arkadaşları 8. Harfe geçmişken benimki tek bir harf bile tanımıyordu. Öğretmeni ile neredeyse hergün yazışıyorduk. Bana söylediği şeyler olabilr, bunlar çok normal, alışacak zamanla öğrenecek, o daha bi çocuk, evde böyle böyle yapın ve şimdi ise oğlum sınıfında 2. Olarak kurana geçiyor inşAllah. Bnce öğretmeni değişin
Subyan okulu nedir ya 😏 Nasil yolluyorsunuz buralara cocuklarinizi pes ! O yasta cocuk oyun oynar, kodlama yapar. Bilimin isiginda ilerlAklınızda

Subyan okulu nedir ya 😏 Nasil yolluyorsunuz buralara cocuklarinizi pes ! O yasta cocuk oyun oynar, kodlama yapar. Bilimin isiginda ilerle

Subyan okulu nedir ya 😏 Nasil yolluyorsunuz buralara cocuklarinizi pes ! O yasta cocuk oyun oynar, kodlama yapar. Bilimin isiginda ilerleyin
Sübyan okulu deyince kafanızda ne oluşuyor bilmiyorum. Ama orasıda bir anasınıfı gibi. Ders yaptıkları, oyun alanında oyun oynadıkları, resim çizip boyadıkları, kesim yapıp yapıştırdıkları ayrı ayrı vakitler var. Yani bi insan kuran öğrenince cahilmi oluyor. Bilimin ışığında ilerleyin ne demek. Biz müslümanız hanım efendi. Herşeyden önce Allah yolunda ilerleriz. Çocuklarımda her yoldan önce bu yolu tanıyacak

Evet çünkü öyle. Çocuğum 5 yaşında bugüne kadar 3 öğretmeni oldu 3’ü de öyleydi ben daha yine hepsi demedim sözlerime başlarken. Üstelik buralar bi de Ankara’nın göbeğindeki milletin çocuğunu vermek için birbirini ezip bağışta bulunduğu kıymetli okul ve öğretmenler. Gerisini düşünemiyorum kim bilir daha başımıza neler gelicek. Hepsi de çocuklara baş belası olarak bakan işinden nefret eden bıkmış tipler. Kendi eğitim hayatımı düşününce de aynısını yaşadığımı görüyorum. Özelde üniversite okudum tek o farklıydı yani. Devlette öğretmen olup işini seven güler yüzlü tripsiz ve yeterince donanımlı 1 tane bile öğretmen tanımadım maalesef. Bu da benim tecrübem üzgünüm.
Tanıdığınız 3 öğretmen yüzünden tüm devlet öğretmenlerini genellemeye ve kötülemeye hakkınız yok. Üzgün falan değilsiniz özel kurumları öven devleti kötüleyen bir tiplemesiniz sadece.

Oğlum da çok temkinli ve garantici bir çocuktur. Hiç aşırı hareketi olmaz ve zararı olacağını düşündüğü hiç birşeyi yapmazdı hala da öyle. Şu an 2. Sınıf ogrencisi Geçen sene tek başına okullarinin içinde ki kantine gidemediğini ,yanına arkadaşıni alıp gittiğini öğrendim. Öğretmeni ile konuştuğum da evet çekiniyor ama yine de işini bir şekilde hallediyor. Zamanla alıştığı ve güvendiği ortam olunca rahatlayacaktır dedi öyle de oldu. Hala yeni birşey yapacağı zaman temkinli olur ,tek yapmak istemez ama bu onun huyu ve biraz da benim kuralcı buyutmem kaynaklı sanırım.
Kuralcı derken mesela ne yapıyorsunuz öğrenebilirmiyim

Tanıdığınız 3 öğretmen yüzünden tüm devlet öğretmenlerini genellemeye ve kötülemeye hakkınız yok. Üzgün falan değilsiniz özel kurumları öven devleti kötüleyen bir tiplemesiniz sadece.
Size ne? Burası bir forum sitesi ve insanlar fikir ve deneyimlerini paylaşsınlar diye var ne düşünmem gerektiğiyle ilgili size hesap mı vericem? Şurda yazılan bir yazıyı bile üstünüze alınıp kendi kendinize tripleniyosunuz anormalliğiniz de burdan belli zaten. Kötü olana her zaman kötü iyi olana da iyi derim çünkü gelişmiş bir toplumda olması gereken budur, öğretmen olarak bu seviyede olamayışınız üzücü.

X