Kızlar acil yardım (böcek)

Günaydın,
Geçmiş olsun.
Cama gelip çarpan hamamböceği duymadım.
Türkiye'de bazı yörelerde gece ışığa gelen ve cama çarpan Haziran böcekleri var.
Zararsızlar, ısırmıyor, ama ayakları üzerinize konduğunda kendinizi kurtarmanız zor oluyor, gündüz ışığında ters dönüyorlar, saatlerce ters hareketsiz durup gece tekrar normal dönüp uçuşa devam eden iri böcekler.
Ayyy bambul deriz biz bunlara; iğde ağaçlarında yavruları olurdu artık ilaçlıyor belediye ama bem çocukken bambul yağdı diye tabir vardı (birkaç sene yoğun olmuştu sanırım ekolojik bir değişiklik mi oldu o senelerde bilmem), sokak lambalarının her birinde onlarca uçam bambul, kocaman, korkudan camdan bakamazdım, bir haftada ölür giderlerdi ama somra bide kokuları kalıntıları kalırsı bir hafta allahım kabus gibiydi sokağa çıkamazdım

Ayyy bambul deriz biz bunlara; iğde ağaçlarında yavruları olurdu artık ilaçlıyor belediye ama bem çocukken bambul yağdı diye tabir vardı (birkaç sene yoğun olmuştu sanırım ekolojik bir değişiklik mi oldu o senelerde bilmem), sokak lambalarının her birinde onlarca uçam bambul, kocaman, korkudan camdan bakamazdım, bir haftada ölür giderlerdi ama somra bide kokuları kalıntıları kalırsı bir hafta allahım kabus gibiydi sokağa çıkamazdım
Ay o neymiş öyle gece yaşadığım korku yeter buna bakamayacağım.

Kızlar bu saatte kimi ararım bilemedim. Cama kuş gibi bişey çarpıyordu yağmur sandım uyandım camda kocaman hamamböceği fobim var kaçtım direkt baktım banyodan da ses geliyor orda da var kapıları kapattım ama şuan olduğum oda da var mı bilmiyorum. Fobi derecesinde korkuyorum ne yapmam gerekiyor yarın ilaçlama şirketi bakacağım ama nasıl duracağım bu saatte bi yerede gidemem en az 6 cm falan vardı uçanlardan galiba.
Uyku sersermi şok oldum napıcam ne olur yardım edin
Tüm yorumları okudum benm de korkum yokmuş gibi naptınız acaba? Çok büyük tabir ettiğiniz böcekler bide uçanları biliyorm ayyy çok fena.. arkadaşınız falan yok muydu ona gitseydinz keşke çantanızı şarjınızı alarak.. böcek korkusunun çocukluktan benellilten kalma güvende olmama hissi işe bağlantısı olduğunu biliyorum, benim için doğru bir önerme, umarım çözüm buldunuz bu korkularla başa çıkmak gerek düşününce bizim yüzde birimiz bir canlı🥹🥹🥹

Tüm yorumları okudum benm de korkum yokmuş gibi naptınız acaba? Çok büyük tabir ettiğiniz böcekler bide uçanları biliyorm ayyy çok fena.. arkadaşınız falan yok muydu ona gitseydinz keşke çantanızı şarjınızı alarak.. böcek korkusunun çocukluktan benellilten kalma güvende olmama hissi işe bağlantısı olduğunu biliyorum, benim için doğru bir önerme, umarım çözüm buldunuz bu korkularla başa çıkmak gerek düşününce bizim yüzde birimiz bir canlı🥹🥹🥹
Valla şuan çok mecbur kaldığım için Wc ye gittim Odada haşlanmak üzereyim sıcaktan. şerefsiz böcek klimalı odamı çaldı. Şuan baktığım kadarıyla görmeedim ama salona şarj aleti alıp kaçtım. Bir yerlere saklandılar bence böcek ilaçlamayı aradım ama pek güven vermedi temas ederse ilaca ölür dedi ben kokusundan dahi gelmeyecekleri bir ilaç arıyorum.

Korkumu fobi mi bilmiyorum elim ayagım buz kesiyor aşırı korkuyorum. Büyük ve hızlı hareket ediyorlar çünkü ve bana asla temas etmelerini istemiyorum iğreniyorum.

Adam kalabilirsin evde 10 dk havalandır dedi ben de bir şüphelendim ama o evden gitmelik ilaç tarım ilacı sıkıyorlar dedi inşallah beni kandırmamıştır kaç saattir evdeyim bişey olmadı. İlk yapılınca hafif koku vardı markete falan gittim yarım saat o kadar
Hadi bakalım geceyi bekliyoruz sabırsızlıkla

Bizim burda dozana derler siz ondan bahsediyorsunuz. Gece çıkarlar ortaya, gündüz pek görünmezler. Hamam böceği uçmadığından cama çarpma ve orada kalabilme ihtimali yok bana kalırsa. İlaçlamadan etkileniyorlar mı bilmiyorum ama içiniz rahat edecekse yaptırın.

Bizim burda dozana derler siz ondan bahsediyorsunuz. Gece çıkarlar ortaya, gündüz pek görünmezler. Hamam böceği uçmadığından cama çarpma ve orada kalabilme ihtimali yok bana kalırsa. İlaçlamadan etkileniyorlar mı bilmiyorum ama içiniz rahat edecekse yaptırın.
Uçanları da var maalesef. Gece baktığımda cama çarpıyordu o sese uyandım zaten. Sabah mesai saati başlayınca hemen aradım ilaçlattırdım ama inşallah etkili olur. Hava karardığı için bütün ışıkları açtım ama içim hiç rahat değil

Hadi bakalım geceyi bekliyoruz sabırsızlıkla
Tüm giderleri kapatmıştım banyoyu kontrol etmek için açtım lavabonun giderinin üstünse yuvarlak delik oluyor ya orda gördüm ilaç sıktım öldü komşuyu çağırdım atmak için. Apartmanın ilaçlanması lazım basmışlar resmen merdiven boşluğunda 2 tane gördüm dev gibi . Kuzey kutbundan kiralık ev bakıcam

Tüm giderleri kapatmıştım banyoyu kontrol etmek için açtım lavabonun giderinin üstünse yuvarlak delik oluyor ya orda gördüm ilaç sıktım öldü komşuyu çağırdım atmak için. Apartmanın ilaçlanması lazım basmışlar resmen merdiven boşluğunda 2 tane gördüm dev gibi . Kuzey kutbundan kiralık ev bakıcam
Butun apartman ilaclanmali o zaman

X