Kızlar evli bayanlar acil fikrinize ihtiyacım var lütfen mihir!!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilmediğim için soruyorum, mehrin hukuki bi dayanağı var mı? Yani dinde var evet ama hukukta var mı, adam vermek istemiyorum dese verdirecek bi kanun vs?
Eger dini nikah yapilirken bir kagida yazip imza atilirsa hukuki bir dayanagi oluyor diye biliyorum.

Merhabalar arkadaşlar 8 aydır evliyim sıkıntılar yaşadım şu an onları açmayacağım eşime tekrardan Son kez bir şans verdim çünkü gerçekten pişman olduğunu göre göre ve benim kendim onu işlettiğimi bildiğim için bu kadar büyütmedim ama kendime hep bunu dedim bana bir hata yaparsa gururumu kıracak yanında duramam onu çok seviyorum ama duramam ailem o zamanlar yanına gideceğimi söylediğimde hep onlar beni durdurdu Bu yüzden ben dedim aileme de kendime de son bir şans ve Allah'a şükür şu an Eşim çok iyi Aramız iyi Fakat Ben ona olan güvenimi tamamen bitirdim kirada yaşıyoruz �lk zamanlar sürekli evlendiğimizde borçları çıkmıştı mobilya takımı hiçbir şey almamasına rağmen her şey Ailesi yaptı ama borçları çıkıyordu ve benden altın istiyordu borçlarını kapatmak için bir iki kere de kirayı ödeyememişti gecikmemesi için tekrar altın istemiştim Her neyse her defasında beni getirdi işte yok Yapacağım edeceğim Tamam dedim sattık Artık yavaş yavaş yerine koyacağını söyledi fakat ilk zamandan beri ona dediğim şey Mehir bir kadınındır bunu ilk zamanlar söylediğimde Mir ne olduğunu bilmiyorum Dedi söyledim öyle bir şey olamaz Biz kaç yıldır çalıştı ailem yaptı etti konusuna girdi Ondan sonra yavaş yavaş anladı fakat ben başıma tekrar bir olay gelirse En azından güvencim olarak onları saklamayı düşünüyorum ailem de bana bir ev alırlarsa Altınların hepsini ver dedi eşim hep arabalara bakıyordu son zamanlarda sürekli bir erkek kardeşi var Her aradığın der konuştuklarında Sadece işle ilgili kendilerini patron yapabilecekleri ile ilgili konuşma tarzına giriyorlar eşimin hiçbir şeyi yok ailesinin biraz varlığı var kardeşi de çalışıyor başka bir yerde bana bir kahve açacaklarını söylediler Ben de istemiyorum dedim neye güveniyorsun dedi altınları satarız Hayır dedim onlar benim mihrim dedim yok dedi falan filan verirsin annesi bana söylediğinde ben vermek istemiyorum dedim Sadece ev için veririm o konu kapandı gitti ama son zamanlarda şimdi araba konusu açıldı eşim Araba istiyor Tabii bunu ilk başta da istiyordu Ben istemiyordum Ben kendime ehliyet çıkartayım deyince hep geciktirmeler yapmamalar tahmin ediyorum Araba olsa gezecek tozacak neler yapacak bu yüzden güvenmiyorum güvenim olmadığı için zaten istemiyorum kardeşi tam bir bela Bunlar sadece Benim altıma güvenerek bir şeyler kafalarına sürekli kuruyorlar altınımda o kadar olmamasına rağmen Mir bir kadın hakkı değil midir arkadaşlar
Umarım altınların evde değildir.Ecdeyse birgün bir bakmışsın puf olmuş.Git bankaya koy

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X