Kızlar lütfen yardım yumurta büyütme tedavisinde cinsel ilişki

ReyhanDemir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2020
158
71
24
Merhaba kızlar şuan tüp bebek tedavisindeyim ve yumurta büyütme aşamasındayim yani iğne kulaniyirum son iğnelerim ve büyük ihtimalle cumartesi günü yumurta toplama günü beli olucak sorum şu ki kızlar bn yumurta büyütme tedavisinde cinsel ilişki yaşadım ve sonra içime şüphe düştü acaba bi sakıncası olurmu dokturum bu konuda hiç bilglendirmedi lütfen yardım edin

Merhaba kızlar şuan tüp bebek tedavisindeyim ve yumurta büyütme aşamasındayim yani iğne kulaniyirum son iğnelerim ve büyük ihtimalle cumartesi günü yumurta toplama günü beli olucak sorum şu ki kızlar bn yumurta büyütme tedavisinde cinsel ilişki yaşadım ve sonra içime şüphe düştü acaba bi sakıncası olurmu dokturum bu konuda hiç bilglendirmedi lütfen yardım edin
Doktordan doktora değişiyor ama genelde yasak koyuyorlar. Yumurtanın şeklini bozacağı spermin de iyi etkilemediğini söylüyorlar ama değişiyor sanırım duruma göre falan. Benim tedavimde yasaktı. İnşallah güzelce sonlanır süreciniz🙏🏼

Doktordan doktora değişiyor ama genelde yasak koyuyorlar. Yumurtanın şeklini bozacağı spermin de iyi etkilemediğini söylüyorlar ama değişiyor sanırım duruma göre falan. Benim tedavimde yasaktı. İnşallah güzelce sonlanır süreciniz🙏🏼
İnsallah inşallah inşallah çok teşekkür ederim şuan okadar kötü oldum ki ağlicam resmen dokturum uyarsaydi bni hiç o riske girmezdim

evet özellikle belirtilmişti. Stres olmayın yine danışırsınız doktorunuza inşallah bir şey olmaz gönlünüzü ferah tutun

Bir çılgınlık yapıp doktorumu arasaydın kuzum 😁

Bana herhangi bi yasak koyulmamıştı bi sorun da cıkmadı, yasak olsaydı doktorunuz söylerdi. Stres eminim daha kötü etkileyecektir sakin olun.

Bize toplamadan 4 gün önce istiyorsanız birliktelik yaşayabilirsiniz demiştiler sperm taze olsun diye ben de sadece onun için yapmıştım ama spermin yumurtayı çatlattığını bildiğim için geri çekilmişti o an .

Biraz olsada içim rahat oldu şimdi inşallah Bi sorun çıkmaz
Ben başka bir doktor ile yumurta büyütme tedavisi ile modifiye natural siklus dondurulmuş transferi oldum. Transferden bir gün önceye kadar bile ilişkiyi yasaklamadı doktorum, tam aksine içeride sperm isteriz iyi olur demişti. Korkma bu süreçte stres daha tehlikeli, için rahat etmiyorsa bir daha girmezsin.

Canım zararlı mıdır bilmem ama doktor daha net cevap verecektir benim doktorum döllenecek sperm için 2 gün önceden elle boşalsın diye belirtmişti. Cinsel ilişkiye girmeyin demenin bir yoluydu sanırım ancak yumurta sayısına göre kişiye göre herşey değişir. Doktorunuz muhtemelen sıkıntı yok diyecektir ☺️

X