Amh düşüklüğü tüp bebek

İnsallah bakalım sen umut oldun bana dünden beri çok üzülmüştüm 3 tane toplandığını duyunca 🥰 senin yaşın kaçtı ☺️
32 olcam bikac aya.inan bnde opudan snra hep buralardan bakıyordum kendimin az diye üzülüyordum ama umudumu da yitirmedim.hep umutlu ol.olumsuz düşünme 🥰

32 olcam bikac aya.inan bnde opudan snra hep buralardan bakıyordum kendimin az diye üzülüyordum ama umudumu da yitirmedim.hep umutlu ol.olumsuz düşünme 🥰

Evet bende aynı şekilde buralara bakıp bi umut arıyorum heralde aslında umutsuz değilim ama insan yine de aynı durumda olup da hamile kalan birilerini duymak istiyor 🥰

Amh 0,80 ilk deneme opu:3 yumurta, döllenen 1 tane, 5. güne gitmedi sonuç: iptal.
İlk deneme öncesinde 3-4 ay Koenzim Q10, balık yağı, biosteron vb. Dünya kadar takviye kullanmıştım. Doktor 3 tane toplayabilince çok canım sıkıldı ve 2. deneme için hiç bir takviye kullanmadım. Sadece her zamanki gibi dengeli beslenip spor yaptım. Bir de D vitaminim düşük çıktığı için başka bir uzman doktor D vitaminine başlattı.

İlk denememde ultrason kontrollerimde maksimum 9 (4'ü 10 mm altında) folikül görülmüştü.
İkinci deneme öncesinde 2 adet döngüsünde ultrason bakıldı. Sırasıyla 11 ve 17 folikül sayıldı. 17'yi görünce apar topar gonalf başladı doktor. E2 değerlerini de beğenince çok uzatmadı. İğnelerin 10. günü Opu'ya aldı ve 8 tane topladı. 6'sı olgun, 4'ü döllendi, 3'ü 5. güne ulaştı ve biyopsileri alınıp donduruldular. PGT için bekliyorum şimdi. Umarım temiz gelirlerse transfer olacağım.

Doktorumun söylediğine göre bazen çevresel etkilerden baskılanmış olan AMH değeri ilk tüp bebek tedavisiyle açılabiliyormuş. Bu geçici bir yükselme de olabilir o yüzden fazla beklemeden yapmamız gerekti dedi. Sonuçtan memnun gibi. Yani amh düşük diye umutsuz olmaya gerek yok. Geçici de olabiliyor. İlk tedavide bir fayda görmedim sanıyorsunuz ama sonrası için o tedavinin etkisini görebiliyorsunuz. Ancak bana kalırsa o takviyeler falan biraz anlamsız. Kafayı rahatlatın, beklentiyi düşürün ve vücudunuzda neyin eksik olduğunu testlerle anlamaya çalışın (Bende D vitamini mesela). O eksikliği gidermek haybeye 10 çeşit takviye almaktan daha etkili olabiliyor.

Amh 0,80 ilk deneme opu:3 yumurta, döllenen 1 tane, 5. güne gitmedi sonuç: iptal.
İlk deneme öncesinde 3-4 ay Koenzim Q10, balık yağı, biosteron vb. Dünya kadar takviye kullanmıştım. Doktor 3 tane toplayabilince çok canım sıkıldı ve 2. deneme için hiç bir takviye kullanmadım. Sadece her zamanki gibi dengeli beslenip spor yaptım. Bir de D vitaminim düşük çıktığı için başka bir uzman doktor D vitaminine başlattı.

İlk denememde ultrason kontrollerimde maksimum 9 (4'ü 10 mm altında) folikül görülmüştü.
İkinci deneme öncesinde 2 adet döngüsünde ultrason bakıldı. Sırasıyla 11 ve 17 folikül sayıldı. 17'yi görünce apar topar gonalf başladı doktor. E2 değerlerini de beğenince çok uzatmadı. İğnelerin 10. günü Opu'ya aldı ve 8 tane topladı. 6'sı olgun, 4'ü döllendi, 3'ü 5. güne ulaştı ve biyopsileri alınıp donduruldular. PGT için bekliyorum şimdi. Umarım temiz gelirlerse transfer olacağım.

Doktorumun söylediğine göre bazen çevresel etkilerden baskılanmış olan AMH değeri ilk tüp bebek tedavisiyle açılabiliyormuş. Bu geçici bir yükselme de olabilir o yüzden fazla beklemeden yapmamız gerekti dedi. Sonuçtan memnun gibi. Yani amh düşük diye umutsuz olmaya gerek yok. Geçici de olabiliyor. İlk tedavide bir fayda görmedim sanıyorsunuz ama sonrası için o tedavinin etkisini görebiliyorsunuz. Ancak bana kalırsa o takviyeler falan biraz anlamsız. Kafayı rahatlatın, beklentiyi düşürün ve vücudunuzda neyin eksik olduğunu testlerle anlamaya çalışın (Bende D vitamini mesela). O eksikliği gidermek haybeye 10 çeşit takviye almaktan daha etkili olabiliyor.

D vitamini benimde düşük cnm 5 cıktı ilaç kullanıyorum sen ne kullanıyorsun acaba ? Bir an önce yükselsin istiyorum aşırı düşük benim

D vitamini benimde düşük cnm 5 cıktı ilaç kullanıyorum sen ne kullanıyorsun acaba ? Bir an önce yükselsin istiyorum aşırı düşük benim

Tam değeri hatırlamıyorum ama olması gereken min. referans değerin yarısı kadar bir şeydi. Coledan damla yazdı bana doktor. Alakasız bir nedenden baktırmıştım kan değerlerime tüp bebekle ilgisi yoktu yani. Gerçekten faydası oldu mu onu da bilemem tabi. İlk denemedeki iğneler, psikolojik durumum belki D vitamini hepsi biraz fayda sağlamıştır herhalde. Tüp bebek işini yürüttüğüm doktorum Düşük over rezervi teşhisinin devam ettiğini bunun kalıcı bir düzelme olduğunu düşünmediğini söyledi. Yeniden AMH görmek de istemedi. Bu fırsatı değerlendirmek lazım dedi ve ikinci girişime başladı. Gerçekten de E2 falan daha tutarlı gitmiş ilk sefere göre, topladıklarının sadece sayısını değil kalitesini de daha çok beğendi. Döllenme oranlarım falan hepsi iyiye gitmişti. Doktorun öneriyorsa, onun kontrolünde, önerdiği dozda, önerdiği süre kadar D vitamini başla bence.

Tam değeri hatırlamıyorum ama olması gereken min. referans değerin yarısı kadar bir şeydi. Coledan damla yazdı bana doktor. Alakasız bir nedenden baktırmıştım kan değerlerime tüp bebekle ilgisi yoktu yani. Gerçekten faydası oldu mu onu da bilemem tabi. İlk denemedeki iğneler, psikolojik durumum belki D vitamini hepsi biraz fayda sağlamıştır herhalde. Tüp bebek işini yürüttüğüm doktorum Düşük over rezervi teşhisinin devam ettiğini bunun kalıcı bir düzelme olduğunu düşünmediğini söyledi. Yeniden AMH görmek de istemedi. Bu fırsatı değerlendirmek lazım dedi ve ikinci girişime başladı. Gerçekten de E2 falan daha tutarlı gitmiş ilk sefere göre, topladıklarının sadece sayısını değil kalitesini de daha çok beğendi. Döllenme oranlarım falan hepsi iyiye gitmişti. Doktorun öneriyorsa, onun kontrolünde, önerdiği dozda, önerdiği süre kadar D vitamini başla bence.
Doktorun verdiği dün bitti yeniden gidip almam lazım yazdirmam lazım onun içinde tekrar kan vermem gerekecek galiba. Inşallah gebe kalabilirsiniz sizde bende.

Arkadaşlar merhaba
Benim yasım 30
Amh: 1.27
Fsh:15 cıktı
Tüp bebeğe git belki o bile olmaz dedi ilk dr. Bi sonraki dr hemen hemen aynılarını söyledi. Baska dr gittim muayene ile yumurta takibi yaptı solda 4 sağda 3 yumurtam oluştu biri çatladı. 3 ay kendiniz deneyin olmazsa tüp bebek deneyin dedi. Drlar bana hemen koşun tüp bebek yaptırın diyince telaşa kapıldım. Sizce 3aydan sonra normal yolla denemeli miyim yoksa hemen tedaviye baslamalı mıyım tüp bebek için

Arkadaşlar merhaba
Benim yasım 30
Amh: 1.27
Fsh:15 cıktı
Tüp bebeğe git belki o bile olmaz dedi ilk dr. Bi sonraki dr hemen hemen aynılarını söyledi. Baska dr gittim muayene ile yumurta takibi yaptı solda 4 sağda 3 yumurtam oluştu biri çatladı. 3 ay kendiniz deneyin olmazsa tüp bebek deneyin dedi. Drlar bana hemen koşun tüp bebek yaptırın diyince telaşa kapıldım. Sizce 3aydan sonra normal yolla denemeli miyim yoksa hemen tedaviye baslamalı mıyım tüp bebek için

Canım tüp bebek sürecinde OPU'nun (yumurta toplama) bir kaç gün öncesine kadar normal yolla hamilelik denemek mümkün. Hazırlık sürecinde hamile kalanlar da olabiliyor. Zamandan kazanmak istersen tüp bebek sürecini başlat, doğal yolla da denemeye devam edin. OPU öncesi hazırlık kişiye göre 1-4 ay kadar sürebiliyor. Dolayısıyla her iki ihtimali de es geçmemiş olursun.

Merhaba hurma poleni nereden temin ettiniz acaba
merhaba ürünün sahtesi çok oluyormuş. dikkat edin. bana umreden geldi. ancak satan yer az. şu an hurma polenli macun kullanıyorum. salphin gıda diye bir yerden aldım. minik kavanoz 1000 tl. komple karışım bu.
tek hurma poleni 450 tl gibi. ucuzu olursa sahtedir. dikkat edin.
normal alırsanız orjinal balla karıştırmanız gerekiyor. umreden geleni orjinal balla karıştıracağım.
ayrıca umreden getirtebilirseniz adem elması meyvası getirin. Türkiye'de yok. varsa çok pahalı. rabbimin izniyel onuda deneyeceğim. herkesin rabbim gönlüne göre versin

Prp nin faydasını gören oldu mu yumurta rezerv azlığında? Kaliteye ve sayıya etki ediyor mu, doktorum önerdi ama emin olamadım. Sonuçta yumurtalık bir işlem görecek zararı olur mu?

Kizlar merhaba benim amh degerim düşük olduğu icin bu ay ilkkez tüp bebek deneyelim dedik tedavinin basindan beri sürekli olumsuzluklar yaşadık. İlk kist var dendi e2 degerim iyi gelince tedaviye engel degil dendi ilaclar yazıldı ilacları bulmakta zorlandık hadi onu geçtim hallettik bir sekilde adetin 4. Günu 13 aralık çarsamba basladik gonal f 300le basladik+oksapar igneyle c.tesi kontrole gittigimizde hic gelisen yumurta yok dendi dozu 375 cikardi sali tekrardan gittim 2 yumurtam olmus ilac kullanmayi kesiyoruz persembe opu olacak dedi bir sok gecirdik esimle hicbir aciklamada yapmiyor bizim doktorumuz ne yumurtalarin buyuklugunu diyor ne bisi pek iletisim saglayamadik ee benimde bilgim yok neyse bugun opuya girdim 1 yumurta toplandi digeri catlamis gitmis. 0.97 amh degerimle 1 yumurta elde etmis olduk ve asiri moralim bozuldu. Ve bugun aradilar tedavi olumsuz gibi dollenme olmadı dendiBenim ilk tecruben biraz kotu gecti. Amh degeri dusuk olup tup bebek yapan arkadaslar sizin kac yumurtaniz cikmisti süreciniz nasil oldu yumurta sayi kalite arttirmak icin ne yaptiniz buyun tecrubelerinize ihtiyacim var canlar gelin konusup dertleselim istanbul avr. Yakasinda doktor merkez oneriniz var mı lutfen yardim edin🥰
Merhaba Amh 0,34 ilk denememde 2 yumurta toplandi biri dollenebildi sadece oda orta kaliteydi transferi kabul ettik transfer yapıldı ama negatif sonuç aldık bu süreçte umudumuzu yitirmememizi doktorumuz yumurta kalitesini arttıran vitamin yazıldı beslenmeme dikkat etmem gerektiği alkol sigaradan uzak durmam gerektiği söylendi bütün bunlara dikkat ettim ve 2:,5 ay sonra tekrardan hastaneme başvurdum ikinci tüp bebek denemesi için yaklaşık bir ay süren bir tedavi sürecim oldu bu defa altı yumurta toplandı üç tanesi çok iyi kalitede dollendi… Bir tanesi transfer edildi iki tanesini dondurduk ve çok şükür şu anda yedi haftalık hamileyim ben hastanemden çok memnun kaldım etlik zübeyde hanım hastanesi tüp bebek biriminde çalışan Profesor dr. Serdar Dilbaz hocam Doçent dr. Runa Özelci hocama çok çok teşekkür ediyorum iyi ki varlar sadece onlar değil ekipte çalışan herkes çok ilgili alakali ve güleryüzlüydü ben kesinlikle tavsiye ediyorum ve muhakkak gidin diyorum Serdar hoca çok espirili naif yaklaşımlı kendinizi aile ortamında gibi hissediyorsunuz.. Size de Rabbim en kısa zamanda nasip etsin inşallah umut etmeyi bırakmayın…

X