Bebek Beslenmesi kızlar medela marka süt sağma makinası kullanan varmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
buzdolabında saklaya bililrsin. süt poşetlerine koyup buzluğa atıp dondura bilir sonra çözebilirsin zaten makinanın içinde sütün nasıl saklanacağı kosunda , saklama süreleri hakkında detaylı bilgi veriliyor. Sütler ziyan olmuyo bide çok eğlenceli sağmak :)

buzdolabında saklaya bililrsin. süt poşetlerine koyup buzluğa atıp dondura bilir sonra çözebilirsin zaten makinanın içinde sütün nasıl saklanacağı kosunda , saklama süreleri hakkında detaylı bilgi veriliyor. Sütler ziyan olmuyo bide çok eğlenceli sağmak :)

ok tesekkurler

biraz sesli çalışıyor ama ben çok memnundum ilk çocuğumda kullandım. şimdi saklıyorum ikincide de lazım olur diye. sabahları işe gitmeden önce sağır kayınvalideme bırakırdım ben gelene kadar yetecek kadar süt çıkıyordu:))

2.5 aylık bir kızım var aldım ama gögsüm dolu olduğu halde 60 ml falan çıkıyor gögsümden vakum yapıyor ilk bir kaç dk süt geliyor ama sonra süt gelmiyor birkaç dk sonra birden süt gelmeye tekrar başlıyor sonra süt gelmesi duruyo yine gelmeye başlıyor anlamadım öyle gidiyor ben nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum sağmanın bir püf noktası varmı acaba ?

2.5 aylık bir kızım var aldım ama gögsüm dolu olduğu halde 60 ml falan çıkıyor gögsümden vakum yapıyor ilk bir kaç dk süt geliyor ama sonra süt gelmiyor birkaç dk sonra birden süt gelmeye tekrar başlıyor sonra süt gelmesi duruyo yine gelmeye başlıyor anlamadım öyle gidiyor ben nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum sağmanın bir püf noktası varmı acaba ?

canım bi gelip bi gelmemesinin sebebi makinenin vakumuyla alakalı, özellikle öyle yapılmış, bebeği taklit ediyor. bebek her zaman aynı kuvvetle emmiyor ya, hani bazen ara verior falan. o yüzden makinenin çekişi de değişken, o yüzden süt bi geliyo bi gelmiyo.

ben 30-40 dk tek göğüs sağınca 100-130 ml arası çıkardım, ama işte baya uzun sağıyorum ben, sen ne kadar sağdın? 60 hiç de az değil ayrıca :)

ben elımle tek gogusten 15 dk 125 140 cıkartabılıyorummmm avent aldım hem manuel hem elektırıklı hıcbırıse yaaramıyo gıy gıy 2 saatte elımle ıkı dk sagıverıyorummm hatta eger alısverıs merkezlerınde kalbalıksa bakım odaları yada kotuyse bıberonumu alıp odada sagıp cıkıyorummm ıcırıyorummmm

Son düzenleme:
bazen sutum az gelıyor onuda soylımmm rıh halım stres ıctıgım su mıktarıo bu cc yı degısatırebılıyo

evett yengem medela elektriklisini kullaniyor. çok memnun bende ondan alacagim
burda fiyati 150 euro kizlar trde ne kadar ?

ben 30-40 dk tek göğüs sağınca 100-130 ml arası çıkardım, ama işte baya uzun sağıyorum ben, sen ne kadar sağdın? 60 hiç de az değil ayrıca :)[/QUOTE]

ben 60ml 10-15 dk içinde geliyor bazı yorumları okuyorum 15 dk gögüsü tam boşaltıyor yazmışlar acaba ben bir yerde yanlışmı yapıyorum dedim bu sefer denicem yarım saatte bakalım nekadar gelcek cevabın için teşekkürler içim rahatladı şimdi:KK34:

ben elımle tek gogusten 15 dk 125 140 cıkartabılıyorummmm avent aldım hem manuel hem elektırıklı hıcbırıse yaaramıyo gıy gıy 2 saatte elımle ıkı dk sagıverıyorummm hatta eger alısverıs merkezlerınde kalbalıksa bakım odaları yada kotuyse bıberonumu alıp odada sagıp cıkıyorummm ıcırıyorummmm

canım maşallah çok güzel o zaman, hem de elle bu kadarsa. ben elle sıkmaya çalıştığım zaman canım çok yanıyor, sen sağa sağa tam yöntemini biliyosundur tabii.
:nazar:

ben 30-40 dk tek göğüs sağınca 100-130 ml arası çıkardım, ama işte baya uzun sağıyorum ben, sen ne kadar sağdın? 60 hiç de az değil ayrıca :)

ben 60ml 10-15 dk içinde geliyor bazı yorumları okuyorum 15 dk gögüsü tam boşaltıyor yazmışlar acaba ben bir yerde yanlışmı yapıyorum dedim bu sefer denicem yarım saatte bakalım nekadar gelcek cevabın için teşekkürler içim rahatladı şimdi:KK34:[/QUOTE]

rica ederim ne demek :) ama gelen miktara çok takılma, en önemli kriter yavrunun aldığı kilodur :)

kızlar ben medeladan verim alamıyorum :KK43:( göğsüm dolu olduğu halde hiç süt sağamıyor makina.anlamadım gitti , üstüne üstlük göğüs ucum yara oluyor sonrasında bebiş emerken canım yanıyor. makinayı 3-4 kere ancak kullandım henüz. Acaba alet mi bozuk diyorum? Bu arada daha önce hastanenin pompasını kiralamıştık o zamanlar sütüm az olduğu halde 30 cc çıkartıyordum sancıda yapmıyodu. Of of ne umutlarla almıştım makinayı :KK43:

kullanımda hata yapıyosunuz belki..
çünkü ben çok memnundum medeladan..tam dik tutacaksınız makinayı ve boşluk kalmayacak kenarlarda sağarken

kullanımda hata yapıyosunuz belki..
çünkü ben çok memnundum medeladan..tam dik tutacaksınız makinayı ve boşluk kalmayacak kenarlarda sağarken

öyle yapıyorum; maximumda mı yapmam gerekiyor? zira öyle yapınca sancı yaptı göğsüme kaç gündür geçmedi yarası bebeğim emerken canım yanıyor vermek istmiyorum neredeyse

medela yı ablam kullandı çok memnunn
annemde kullandı oda memnun kaldı annemden sonra kuzenime verdik oda memnun kaldı fiyat olarak philips se göre de uygunn

merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katıldım.bende mandelayı duymuştum ama eczacı santebebeyi tavsiye etti ve çok memnun kaldım.bu arada sağma nedeniyle göğsünüzde yara oluşmaması için tahinin durdukça üste çıkan bir yağı olur onu sürün.ben en pahalısı dahil bütün kremleri denedim ama bu muhteşem bir yağ aynı gün etki ediyor.

kızım 31 mart 2011 de doğdu. memeyi emmek için hiçbir çaba harcamadı. 20 gün uğraştık ama olmadı maalesef. ben ilk önce amedanın elle kullanılan süt sağma makinasını denedim. iyiydi. ama avcumun içi nasır olmuştu neredeyse. ve çok canım yanıyordu artık pompayı sıkarken. dolayısıyla sütüde tam çekemyordum. bir gün elle basarak çalışan pompa kırıldı. acilen e-bebekten medela süt pompası aldık. e-bebekte birçok eşit var ve bunları deneyerek alma şansınız var. ben kraft ve chicco nun makinelerini de denedim. ama medela bana daha iyi geldi. bebeğim hemen hiç emmedi beni. şuan 6. ayı doldurduk. hala ve pompa ile sağarak kızıma süt veriyorum Allaha şükür . medela kullanmaya başladığımdan beri sütüm çoğaldı. sütün artmasının en önemli koşulu göğsün boşalmasıdır. medela ile bunu başarabildik. doktorumuz bile "hiç bebek emmediği halde " bu kadar süt geliyor olmasına şaşırıyor ve bu durumu psikolojik olarak nitelendiriyor. çünkü ben bebeğime ancak böyle süt verebiliyorum. sağmak zorundayım ve bebeğimi doyurmak zorundayım.
ben çook memnun kaldım medeladan. geçenlerder pikniğe gittik. ilkkez pil ile denedim. ve sonuç çok iyiydi. hem elektirkle hem pille gayet iyi verim alınıyor. 3 saate bir düzenli olarak sağdığınızda mutlaka sevindirici sonuçlar alacaksınız.
sesi çok fazla diye yorumlar var. evet . bana da ilk başta öyle gelmişti. ama bebeğimin doysun, başka hiçbişey önemli değil. herkese sağlıklı günler

X