Klomen Pregnyl Sonrası Neler Olacak

merhaba, gecen ay bende klomen kullandım bir tane yumurtam vardı 20 ml olmustu catlatma ignesi kullandım ama gebelik olmadı bu ay yine kullandım ama bu sefer hic yumurta olusmadı yani bu ay bosa gecti önumuzdeki ay son kez ilac kullanıcam cunku bu ilac 3 aydan fazla kullanılmıyormus Allah benim ve herkesin yardımcımcısı olsun:CüvCüv:[/QUO

anlayabiliyorum seni evlenmeden önce veya korunduğumu sandığım 3 yıl boyunca hamile kalmak çok kolay gibi geliyodu ama şimdi gün saymaktan ve kırmızı görmekten nefret ediyorum artık çevremdeki lerin bana bazen acıyarak baktıklarını falan hissediyorum bebeği olan arkadaşlaımla elimden geldiğince görüşmüyorum dediğin gibi allah hepimizin yardımcısı olsun ben bu ay ilaç kullanmadım 3-4 gün sonra adet günüm ve sanırım bu ay da olmadı ve benim hiç ümidim kalmadı senağlamasenağlamasenağlama

merhaba bende 2 aydır klomen kullenıyorum geçen ay ilk kez kullandım fakat reli olmadım dr farlutal verdi onunla regli oldum akabinde klomen kullandım bu şekilde geciken varmı? birde dr bana iğne vermedi üstelik ultrason kontrollerindende bahsetmedi klomen tek başına yeterli olurmu bir bilgisi olan varmı bana yaardım edebilir misiniz?

merhaba arkadaşlar 2 gün önce msj yazdım kimse cvp yazmıyo bu konuda bilginiz yokmu yada aynı sıkıntıyı çeken ?

slm kayse. klomen adet gecikmesi yapabiliyormuş ancak kist gibi bir riski de hızla gelişen yumurtalar çatlayamayıp kiste dönüşterebiliyor onun içine iğne veriyor dr. umarım sende böyle bir şey olmamıştır ayrıca ultrasonla muayene edilip yumurtaların ne zaman çatlayacağı ve ne zamanlar birliktelik olacağı söyleniyo

bende 3 kez klomen+iğne kullandım fakat herhangibir sonuç alamadım bende bu ay iğneyi yaptırdıktan sonra yumurtanın çatlamadığı ve kistleştiğini söyledi doktorum.Artık bütün umutlarım önümüzdeki aya kaldı hayırlısı inşallah vakti zamanı gelmemiş demekki Allah hayırlısını nasip etsin dua edin:Saruboceq:

Arkadaşlar yazılarınızı başından beri okudum benimde aynı sorunum var.
klomen tedavisi görüyorum ayrıca geçen ayda doktorum 3 tane çatlatma iğnesi verdi, 2 tanesini vuruldum 3.yü yaptırmadı çünkü çatlamazmış yumurtalarım.Bu ay2 tane çatlatma iğnesini vuruldum 3.yüde 2 gün sonra vurulacam, sağ taraftaki yumurtamın büyüklüğü 21 cm olmuş bu ay 3.iğnemi vurulucam inşallah hayırlısı olur ama doktorum aşılama yapalım mı diye sordu bende maliyeti nekadar tutar dedim 750 tl dedi doktorum bana,iğneleri de ben kendi paramla aldım 750 tl fazla değilmi iğne parasıda yok üstelik kendim aldım.aşılama yapmıyalım diyecem 2 günsonra gidince 2 gün sonra çatlıyacakmış dr öyle dedi ama ben normal olarak denemek istiyorum ne diyorsunuz arkadaşlar.Sizlerinde düşüncelerini almak istiyorum.

slm elay_34 kaç yıllık evlisin ne kadardır tedavi görüyosun gebe kalamama sebebnin nedir ilk tedavin mi yazmamışsın şayet yeni evliysen ve tedavinin başlarındaysan bekle ve normal yolla dene benin dr bunu uygun görmedi bende 1 yıldr farklı tedaviler gördüm şimdilik hap yeterli olur dedi yaşında küçükse bekle bence varsa farklı bi sorunun onu teavi ettir inş Allah en uygun gördüğü hakkında en hayırlı olanı verecektir.

slm elay_34 kaç yıllık evlisin ne kadardır tedavi görüyosun gebe kalamama sebebnin nedir ilk tedavin mi yazmamışsın şayet yeni evliysen ve tedavinin başlarındaysan bekle ve normal yolla dene benin dr bunu uygun görmedi bende 1 yıldr farklı tedaviler gördüm şimdilik hap yeterli olur dedi yaşında küçükse bekle bence varsa farklı bi sorunun onu teavi ettir inş Allah en uygun gördüğü hakkında en hayırlı olanı verecektir.

2 senelik evliyiz,yumurtalarım zamanında büyüyüp tepki vermiyormuş.geç ovilasyonmuş.
3 aydır tedaviye başladık.1. ay sadece (günde birtane klomen) 2. ay( günde 1 tane klomen + pregnly iğnesi) 3 . ay( günde 2 tane klomen + pregnly iğnesi ve sonuç haftaya alınacak bu 3 ay yumurtalarımın çatlıyacağını söyledi doktorum.sağ taraftaki
( yumurta büyüklüğü 44 ml ) sol taraftaki (yumurtamda 33 ml büyüklüğünde fakat doktorum sağ taraftakinin çatlıyacağını belirtti soldaki çatlamıyacakmış.)ümitliyiz biraz bekliyecez bakalım ne olucak sonuç.
doktorum beklemeyip aşılama yapalım mı diye sordu.fiyat 750 tl dedi,1.si tutmazsa birdahaki ay 2.si yine 750 tl dedi oda olmazsa tekrar 3.sü 750 tl dedi yani peşpeşe aşılama yapılması lazım dedi doktorumuz.bizde daha genç olduğumuzdan dolayı yaşım 24 (eşimin 26) beklemek istediğimizi söyledik.doktorum olmazsa bir dahaki ay aşılama yapalım dedi fakat biz yinede normal yolları denemek ve beklemek istiyoruz hemen aşılama yapmak istemiyoruz.belki tutar ümidi ile bide daha yeni başladığımızdan dolayı tedavilere bekleme taraftarıyız siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda.?

ela_34 canım benim yaş 27 eşim 30 yani çok geç değil senin için bana hiç iğne verilmedi ve yumurtalık takibim yapılmadı ancak döllenme için tek yumurta yetio zaten inş yumurtan çatlar ve aşılamaya grek kalmadan hamile kalırsın bu ay.benim reglimden 2 gün geçti inş benimde bu ay olur.üstelik ben evlendikten sonra 2 yıl hiç tedavi görmedim olur belki dedik halen daha kendiliğinden olmasınnı istiyoruz aşılamayı düşünmüyoruz bence bekle başka bir rahatsızlığın yoksa ve sadec yumurtlama sorunun vasa allah yardımcımız olsun güzelim.

teşekkürler kaysecim allah sana da inşallah sağlıklı bir çocuk nasip eder.
hayırlısı olsun hepimiz için beklemek en iyisi ,biraz bekleyelim hamiş kalınca görüşürüz :)

X