Klomen Tedavisi Gören Varmı Aranızda

canım cok tesekkür ederim darısı basınıza.Ben 17.günümün sabahında pregnly diye bi igne vuruldum doktorum aksamınada iliskiye gir dedi ve ertesi günde tabi ama 2 ay önce baska bi igne vurulmustum ozaman doktorum ertesi gün aksam ilişki demişti sizinkide aksam degilde sabah demekki unutma günasırı ilişki cok önemli oyüzden vardır doktorunun bi bildiği kafana takma hadi hayırlısı haberlerini bekliyoruz

cnm size yazdıktan sonra eczaneden haber geldi pregnly bulduk diye onu aldım ama o arada iğneden önce sağ kasığım yerinden cıkacaktı sanki çok ağrım oldu. iğneyi göstermek için dr a uğradım. cok normal catlıyor olabılır ama yinede iğneyi yaptır garanti olsun dedi. 36 ve 72 saat içinde her gün ilişki dedi. ama akşam eşim sağolsun rahat bırakmadı yani seninki gibi aynı akşam olmuş oldu. bugün gecede zaten normal zamanı inşallah sonuç alırız.iğneyide 10 000 lik yaptırdı iki kutu yani bugünde sol kasığım hareketlendi bu kadar yumurtaya ikiz falan olursa aaaa:1shok:
babannem ikizde benim o aklıma geldi. :))

cnm size yazdıktan sonra eczaneden haber geldi pregnly bulduk diye onu aldım ama o arada iğneden önce sağ kasığım yerinden cıkacaktı sanki çok ağrım oldu. iğneyi göstermek için dr a uğradım. cok normal catlıyor olabılır ama yinede iğneyi yaptır garanti olsun dedi. 36 ve 72 saat içinde her gün ilişki dedi. ama akşam eşim sağolsun rahat bırakmadı yani seninki gibi aynı akşam olmuş oldu. bugün gecede zaten normal zamanı inşallah sonuç alırız.iğneyide 10 000 lik yaptırdı iki kutu yani bugünde sol kasığım hareketlendi bu kadar yumurtaya ikiz falan olursa aaaa:1shok:
babannem ikizde benim o aklıma geldi. :))

canım hadi hayırlısı Allah yardımcın olsun insallah sonuc alırsınız

canım hadi hayırlısı Allah yardımcın olsun insallah sonuc alırsınız

inşallah cnm bakalım 2 gündür hem ev taşıyorum hemde çalışma yapıyoruz :eek:
ay cok tuhaf yani görev gibi bu yorgunlukla normal bi zaman olsa hayatta kimse yaptıramaz ama işte bebek işin ucunda olunca herşey yapılıyor. çatlatma iğnesinden sonra 2 gündür acayip kasıklarımda ağrılar vardı anlatamam şiddetini kıvrılıp kalıyodum demekki iğne etkisi ile çatlayınca daha şiddetli oluyor.
bugünde ağrılarım bitti. çatlama olayı sonlandı sanırım. inşallah tutmuştur.

inşallah cnm bakalım 2 gündür hem ev taşıyorum hemde çalışma yapıyoruz :eek:
ay cok tuhaf yani görev gibi bu yorgunlukla normal bi zaman olsa hayatta kimse yaptıramaz ama işte bebek işin ucunda olunca herşey yapılıyor. çatlatma iğnesinden sonra 2 gündür acayip kasıklarımda ağrılar vardı anlatamam şiddetini kıvrılıp kalıyodum demekki iğne etkisi ile çatlayınca daha şiddetli oluyor.
bugünde ağrılarım bitti. çatlama olayı sonlandı sanırım. inşallah tutmuştur.

insallah olumlu sonuc alırsınız kendine dikkat et agır filan kaldırma canım

Merhaba Bayanlar,
Ben yeni pkolu üyenizim:KK43:(
Gelecek ayın başında klomene başlayacağım.
Bana süreç hakkında bilgi verir misiniz?
dr zaten hiç konuşmuyor deli olacağım.

Merhaba Hanımlar,
Yeni bi pkolu geldi aranıza
29 yaşındayım.
Adet düzensizliğim, kilo yada tüylenme problemim yok
tekşikayetim ağrılı adetti.
ben de buna güvenerek 2 yıllır korunuyorduk(eşim korunuyordu)
Altı ay önce bebeğimiz olsun istedik.
Dr gittik rutin kontroller yapıldı birşeyin yok altı ay sonra görüşelim dedi ve bizi kendi halimize bıraktı.
Hatta usg deki kesecikleri yumurta zannediyordum:)) Ne güzeller diye...
Tabii son altı ay 28. günde bir olan adettim 25-34 gün arasında değişti.
hatta son iki ay hiç sancım olmad ben de nasıl sevindim anlatamam size.
tek sorun adetten önce hafif geçen kahverengi akıntım durumu abartıp siyaha dönmeye başladı.
Bizde bu arada altı ayı doldurduk dr tekrar gittik.
adam demesin mi hiçbirşey değişmemiş pkolarda diye
Meğer bize velveye gerek olmadığını düşünerek pkoyu söylememiş. (hakkımızdan hayırlısı)
Bir de bilmiş bilmiş pcos değil de pko olduğunuzu düşünüyorum dedi yaaa....
Tahliller istedi
Henüz progestron sonucumu almadım ama lh fsh tam üç katı.:çok üzgünüm:
gelecek ay klomene başlayacak ve bu süreç hakkında hiçbir bilgim yok.
ışin açıkçası o kadar üzgünüm ki kimseye belli bile edemiyorum içimdekini.
Sadece şu mübarek günlerde Rabbime sığınıyorum.
Allah cümlesine içinde de bizlere şifa vesilesi versin
Şimdiiii,
Korkuyorum.
Bana biraz süraç hakkında bilgi verir misiniz.
Tecrübelerinize ihtiyacım var:KK43:

Yavruceylanı' m korkma.Burda hemen hemen hepimizin problemi var ve eminim birbirimizden destekle bunları çözeceğiz. Bende pcoloyum ama sonu s liden.Yani pcos.Bütün semptomları bende var. genç kızlığımdan beri adetlerim düzensiz ama teşhis yeni.Benim sadece lh 4 kat yüksek. Korkma, biz çoğu infertilite problemlerine göre şanslı grupta sayılırız. Bardağın dolu tarafı bir sürü yumurtamız var.Ya hiç olmasalardı!
Süreç şöyle işliyor. Bebek istediğinden doktor ovulasyon indiksiyonunu sağlamak için (yumurtlama) klomifen sitrat içeren (piyasada eşdeğer markalar var) bir hap veriyor.Genelde 50 mg.la (günde br adet)reglin 5.günü başlayıp 5 gün içiyorsun. Sonra yumurta takibi yapılıp uygun büyüklüğe gelmişler mi diye bakılıyor.(20-25 mm uygun büyüklük). Eğer ilk dozlarda buna ulaşılırşa çatlatma iğnelerini denemeden gün aşırı ilişki öneriliyor. Bazı doktorlar hemen çatlatma iğnesi vuruyor,bazısı da rahim duvarını korumak için progestan içeren fitil ya da haplar veriyor.Hiçbişeyde vermeyebiliyorlar.Sonra müjdeyi bekliyorsun.
Eğer yumurtaların istenilen büyüklüğe ulaşmazsa klomifen sitrat dozu her ay arttırılarak (max.250 mg.) uyarım sağlanmaya çalışılıyor. Çoğu doktor 5-6 ay uğraşmadan daha güçlü uyarıcı olan gonadotropinleri tercih ediyor yada klomifen sitrat yanında insülin düzenleyici etken maddesi metformin olan haplar veriyor. Fakat gonadotropin yada daha yüksek doz klomifen sitrat kulanırken yumurtaların aşırı uyarılıp kist oluşmaması için takibi sıkı yapılmalı,dozaj ona göre ayarlanmalı.
Bunlarla da olmazsa aşılama ya da tüp bebek öneriliyor. Fakat pcoslu hastaların %70-80 i bu yollarla kalıyor.Tabi bunun yanında kilonu korumakta pcos açısından önemli.%5 kilo kaybı bile ovuasyonu geri döndürebiliyor.Çünkü pcos bir sürü metabolizmal etkisi olan rahatsızlık.Diabet,kan yağları yüksekliği (kolesterol,trigliserit)(dolyısıyla kalp rahatsızlıkları) kilo verememe,tüylenme,ciltte yağlanma hatta kepek bile.Tedavi edilmeli yani.Ama kolay da tedavi ediliyor.Bu arada ilk iş eşine spermiyogram da yaptırarak o kuşkuyu da ortadan kaldır ki boşa ilaç kullanma.
Korkma yavru ceylan yanlız değilsin.Üstüne üstelik sende hiçbir semptomu yok.pco sadece.
Ben mi nasılım?Kilom %10 fazla.Son zamanlarda farlutalsız adet olamıyorum.Kan yağlarım yüksek.Tüylenme artışı var.ılk ay klomen tedavisinde çok sayıdaki küçük yumoşlar tıp oynamaya devam etti.Hala regl olamadım.Belki yumurtalar geç olgunlaşır diye beklemedeyim.Büyük ihtimal dr.a gidip farlutalla bu ayda adet olucam.Ama korkmuyorum.Hastalığımı biliyorum.
Ama işin en güzel tarafı ne biliyormusun? O benim kim olduğumu bilmiyor.

Çoook teşekkür ederim akhfaern
ınan ki çok moral verdin ve aydınlattın.
ışin kötüsü de bunu hakkında hiçbir şey bilmiyordum.
hala da bilmiyorum ya...
Herne kadar netten araştırsam da asla insan tecrübesiyle karşılaştırılamaz.
Ben de sizlerin yardımıyla süreci öğrenmeye çalışıyorum.
bakalım neler olacak gelecek ay
Haberdar ederim hepinizi.
Allah cümlesine içinde de bizlere şifa vesilesi versinde minicik bebişlerimize kavuşalım.
Tekrar çoook teşekkürler

İnanki bişey değil. Fakat netten çok araştırma yapınca insan bilgi zehirlenmesi oluyor. Çok bilgi insan bünyesine zararlı. Moral bozmadan sadece bilgi sahibi olmak için okumak lazım. Bende kendi tecrübelerimi burda paylaşıcam, yavruceylan sende yazarsan sevinirim. Dediğin gibi bilgiden çok tecrübe önemli. Amiyane bir tabir ama eşekten düşenin halini yalnızca eşekten düşen anlar..Sevgiler..
P.S:Çarşamba doktordayım.Akşamına burda.

tamam canım.tabiiki yazarım
çok teşekkür ederim
ara ara buralardayım.
hayırlı haberlerini alırız inşaallah
ben de bayram sonrası progestron yaptıracağım.
hakkımızdan hayırlısı artık...
Allah cümlesine içinde de bizlere şifa vesilesi versinde minicik bebişlerimize kavuşalım.

canım cok tesekkür ederim darısı senin ve herkesin basına.Hiç moralini bozma sende birgün olumlu sonuc alırsın hiç belli olmuyo benimde hiç ümidim yoktu gecen ay yumurtalarımda cok büyümemişti ama oldu Allahım verecegi zamanı bilir hayırlısı olsun baska doktorlarada git tabi bi doktorda bekleme Allah yardımcın olsun haberlerini bekliyorum

Canım çok teşekkür ederimŞeniz Allahım duysun sesini Sana da sağlıklı bir hamilelik geçirmeni diliyorum:Saruboceq::Saruboceq:...ben şimdi yeni bir doktor buldum kendime ve bütün tahlillerime tek tek baktı inceledi demir vitamini eksikliği, kansızlık ve gizli şekerim varmış normal şekerimde sınırdaymış... bir sürü yasak getirdi ve diyet verdi ben aynı zamanda pocluyum zaten 10 kilo vermiştim şimdi 5 kilo daha vermem lazımmış şuanda ferplex diye vitamin verdi akıntım vardı onun için fitil verdi birde klomen yüzünden kist olmuştu ya onun içinde desolett doğum kontrol verdi bunları bir ay kullanıp adet olduktan 23gün sonra gidicem yumurtlama testi yapacakmış çünkü bütün hormon teslerim yapılmış yumurtlama testi hariç... yani ben yine beklemedeyim:akannehir ekimin 23'üne falan denk gelicek doktora gitmem bakalım Allahtan hayırlısı şu mübaret günlerde görsün bizi... :Saruboceq::Saruboceq:

insallah olumlu sonuc alırsınız kendine dikkat et agır filan kaldırma canım

sağol cnm elimden geldiğince ağır iş yapmamaya çalışsamda eh biraz yaptım yinede.allah korur inşallah bişey varsada.
klomeni kullandım iğneyi yaptırdım çalışmalarda tamam bundan sonrasını cok merak edıyorum en erken ne zman sonucu öğreniriz.

Canım çok teşekkür ederimŞeniz Allahım duysun sesini Sana da sağlıklı bir hamilelik geçirmeni diliyorum:Saruboceq::Saruboceq:...ben şimdi yeni bir doktor buldum kendime ve bütün tahlillerime tek tek baktı inceledi demir vitamini eksikliği, kansızlık ve gizli şekerim varmış normal şekerimde sınırdaymış... bir sürü yasak getirdi ve diyet verdi ben aynı zamanda pocluyum zaten 10 kilo vermiştim şimdi 5 kilo daha vermem lazımmış şuanda ferplex diye vitamin verdi akıntım vardı onun için fitil verdi birde klomen yüzünden kist olmuştu ya onun içinde desolett doğum kontrol verdi bunları bir ay kullanıp adet olduktan 23gün sonra gidicem yumurtlama testi yapacakmış çünkü bütün hormon teslerim yapılmış yumurtlama testi hariç... yani ben yine beklemedeyim:akannehir ekimin 23'üne falan denk gelicek doktora gitmem bakalım Allahtan hayırlısı şu mübaret günlerde görsün bizi... :Saruboceq::Saruboceq:

sagol canım. insallah yeni doktorun faydalı olur olumlu sonuc alırsınız Allah yardımcın olsun moralini hep yüksek tut canım

sağol cnm elimden geldiğince ağır iş yapmamaya çalışsamda eh biraz yaptım yinede.allah korur inşallah bişey varsada.
klomeni kullandım iğneyi yaptırdım çalışmalarda tamam bundan sonrasını cok merak edıyorum en erken ne zman sonucu öğreniriz.

sabret güzelim biraz adet dönemini bekle gecikmen olursa hemen test yap benim adetim 1hafta gecmişti öyle test yapmıstım cok fazla düşünmemeye calıs düşünmekte iyi değilmiş moralini yüksek tut haberlerini bekliyorum dualarım sizlerle

ist 1982 cim klomen kullanırken hangi dozda kist oluştu? Bide yumurtan oluştuysa kaçıncı günlerde oldu? Ben de klomene başladım bu ay.Ama yumurtalarda 16.günde bir hareket yoktu.Doktor da ilaca dirençlisin bu ay olmamış falan dedi, bir daha çağırmadı ama benim 22. gün çok kasık ağrım oldu. Bir de ultrasonda over lerde çok sayıda (20 den fazla)6-8 mm. civarında folikül var. Açıkçası dozaj yükseltilince hepsinin reaksiyon vermesinden korkuyorum. Sen ne dersin.Uzun oldu sorular ama.:kedi: Sevgiler.:1no2:

Son düzenleme:
sabret güzelim biraz adet dönemini bekle gecikmen olursa hemen test yap benim adetim 1hafta gecmişti öyle test yapmıstım cok fazla düşünmemeye calıs düşünmekte iyi değilmiş moralini yüksek tut haberlerini bekliyorum dualarım sizlerle

allah razı olsun. cnm sabredelimde şu içimdeki merakı bi türlü bastıramıyorum. allahım hayırla sağlıkla huzurla birlikte nasip eder inşallah.:1hug:
dr 21. gün gel bi bakalım dedi ama neye bakacak hala ona takıldım progesteron hormonuna heralde 21. gün dediğine göre.

allah razı olsun. cnm sabredelimde şu içimdeki merakı bi türlü bastıramıyorum. allahım hayırla sağlıkla huzurla birlikte nasip eder inşallah.:1hug:
dr 21. gün gel bi bakalım dedi ama neye bakacak hala ona takıldım progesteron hormonuna heralde 21. gün dediğine göre.

merhaba bubuş
dr büyük ihtimalle progestronu inceleyecektir.
yumurtanın gelişimine bakacak olsaydı. 12. günden itibaren çağırıyorlar ama yine belli olmaz bu drların işi.
geç yumurtlamışsan gelişimide geç olacaktır.
bu da senin adet döngü sayısı ile ilgili yani 34 günde hasta oluyorsan yumurtlamada geç olmuş olabilir.
hakkımızdan hayırlısı olsun:)

ist 1982 cim klomen kullanırken hangi dozda kist oluştu? Bide yumurtan oluştuysa kaçıncı günlerde oldu? Ben de klomene başladım bu ay.Ama yumurtalarda 16.günde bir hareket yoktu.Doktor da ilaca dirençlisin bu ay olmamış falan dedi, bir daha çağırmadı ama benim 22. gün çok kasık ağrım oldu. Bir de ultrasonda over lerde çok sayıda (20 den fazla)6-8 mm. civarında folikül var. Açıkçası dozaj yükseltilince hepsinin reaksiyon vermesinden korkuyorum. Sen ne dersin.Uzun oldu sorular ama.:kedi: Sevgiler.:1no2:

Canım öncelikle sanada acil şifalar dilerim:Saruboceq:foliküllerinle ilgili açıkçası pek bilgim yok yanlış bişey söylemek istemem doktorunun seni aydınlatması lazımdı:uhm: artı doktorunu değiştir gerçekten doktordan doktora fark var diyolarya doğruymuş .... ben 1 yıldır aynı doktordayım bi faydasını göremedim bekleyip duruyorum ilk klomen(haziran2009) kullandığımda günde bir tablet ve 5 gün içtim hiç bişey olmadı sonraki ayda(temmuz2009) dozunu yükseltti yani günde 3tablet 5gün içtim işte ozaman kist oluştu ve yumurtlama oluşumum 12.günde başladı büyümeye 18.güne kadar 5cm oldu biz çatlamasını beklerken 20.günde kanamam oldu:1shok: ve adetin 5.günü doğum kontrol verdi 1ay kullan geçer dedi geçmedidelikafadulden sonra 1ay daha kullancan diyince bende doktorumu değiştirdim şimdiki doktorum daha iyi gibişutarafagitti çünkü herşeyin açıklamasını yapıyor neyin neden olduğunu açıklıyor ilk kez aklımda soru işaretleri olmadan eve gelebildim şuanda bekliyorum ilaçlarımı kullanıp tekrar gidicem Allahtan hayırlısı.umarım herkesin gönlünden geçen olur.opuyorumnanaktan

merhaba bubuş
dr büyük ihtimalle progestronu inceleyecektir.
yumurtanın gelişimine bakacak olsaydı. 12. günden itibaren çağırıyorlar ama yine belli olmaz bu drların işi.
geç yumurtlamışsan gelişimide geç olacaktır.
bu da senin adet döngü sayısı ile ilgili yani 34 günde hasta oluyorsan yumurtlamada geç olmuş olabilir.
hakkımızdan hayırlısı olsun:)

merhaba cnm
yumurtanın gelişimine 12. gün baktı hepside uygun büyüklüğe gelmişti
aynı gün pregnly bulduk iğne yaptırdım sonrasında malum çalışmalar.
işte şimdi tam aradaki o hiçbişeyin belli olmadığı bi zaman varya o dönemdeyim.
meraktanda ölüyorum.
dr 21. gün gel diyince progesterona bakacağını düşündüm ama emin olamadım
dr 12. gün baktığında ooo ilaç acayip işe yaramış dedi. rahim duvarı kalınlaşmış bunu takip edelim dedi anlamadım neden ???
perşembe gidicem bakalım neler olacak:1hug:

herkesin kandili müberak olsun. allahım bu bütün gecelerden hayırlı olan gecede tüm evlat sahibi olmak isteyenlerin gönlüne göre versin. sağlıklı ,eli ayağı düzgün, hayırlı evlat versin hepimize. dualarınız kabul olsun inş. kızlar

X