Kocam bana hediye aldı ama ben sinirden ağlamak üzereyim!

Özel günleri hep önemseyen ben ,sevgili eşim sayesinde 14 yıl boyunca artık ne hatırlamasını bekliyorum nede hediye bazen zorla yemeğe gidiyoruz :KK53: en az üç gün yemeğin masrafından bahsedince kafamı duvarlara vurasım geliyor :KK1: Allah ım neydi günahım diye, Arkadaşım bence sen eşinin kıymetini bil ve üzme onu..

konu sahibi kardes,
sendeki bu uber realistlik,kocandaki hayalperestlik..
ya..keske bende realist bi insan olaydim,bizde de tam tersi.
bulmussun bunuyorsun boyle adami.
ya da buraya nispet yapmaya gelmisin ben anlamadim. :KK53::KK3:

Herkese merhaba kızlar. Evlilik hazırlıkları, düğün balayı derken uzun süredir foruma giremiyordum, malesef ta ki bugüne kadar. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama bir yerden başlayayım.
Biz 3 buçuk aylık evliyiz. Yeni evli olduğumuzdan haliyle baya borcumuz var. Mayısta bitecek ama ciddi anlamda ucu ucuna bazen eksilere düşerek geçiniyoruz. Dün de bizim 7. tanışma yıldönümümüzdü. Neyse tam 00:00'da kocam sağolsun elinde minik bir pastayla odaya girip bana sürpriz yaptı. Ve gerçekten bu benim hayatımda yaşadığım en güzel kutlamaydı çünkü 7 yılın sonunda birlikte aynı evde, evimizde ilk kez bir kutlama yapıyorduk. O mumları birlikte üflemek bana en büyük hediyeydi.
Ama eşim sağolsun işleri abartmış. Ben bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Bir baktım ellerinde çiçek ve çikolatalarla kurye geldi okula. Biliyorum bir çoğunuz diyecek ki "E daha ne istiyorsun?" Ama benim derdim o değil birazdan açıklayacağım üzere. Tabiki çiçekleri görünce çok sevindim, hemen eşimi aradım falan. Ama bir yandan içim içimi yiyor kızlar çünkü çiçekler öyle sıradan gül demeti vs değil, bildiğiniz aranjman yaptırmış ve içimden dua ediyorum Allah'ım nolur çok pahalı bir şey olmasın diye.
Okul çıkışı da sağolsun beni aldı birlikte güzel bir yemek yedik, ki ben yemeği de evimizde yemeyi istemiştim aslında. Günümüzü güzel geçirmek adına hiç bir şeyi kafama takmadan kendimi günün akışına bıraktım ve gerçekten güzel bir gün geçirdik.
Gelin görün ki yaptığım her ne kadar yanlış görülse de bu sabah artık dayanamayıp çiçeği aldığı siteye girdim fiyatına bakmak için. Ve beyefendi bu çiçeğe tam tamına 350 tl vermiş!! İnanamadım, şok oldum. Çünkü ben zaten çiçeğe para verilmesini tasvip eden bir insan değilim, hem bu kadar borcumuz varken ve o parayla bir çok ihtiyacımızı karşılama şansımız varken, hem de ertesi günü solup gidecek bir çiçeğe 350 tl vermesi reva mı kızlar sizce? Bir de ben 4 ay önce işten çıkmak zorunda kaldım. Atama bekliyorum şu an ve ilk defa bu kadar para sıkıntısı çekiyorum hayatımda. Ki bundan hiç bir zaman da şikayet etmedim ta ki cebinde olmayan 350 tl'yi bir çiçeğe verdiğini duyana kadar. Ben mi abartıyorum kızlar? Tamam maddi sıkıntımız olmasa bir şekilde hoş göreceğim ama o parayla yapabileceklerimizi düşündüğüm zaman ağlayasım geliyor. Yok ben işten gelmesini bekleyemeyeceğim. Şimdi arayıp ağzıma geleni sayacağım ona!!
Bence davranışın ve tepki yanlış eşini para için kırma inan bana seni çok sevdiğin den almış .. Maddi sıkıntı çekiyoruz diyosun ya belki de bugun de kader bizi güldür sun demiş çok mu yani tmm suan maddi sıkıntı cekiyo olabilirsin ama ilerde bi gün düzelecek tir ama eşinin kalbini kirarsan düzelmez durumunuz düzelse bile bi gün esin sana tam çiçek alacagi sırada aklına kızdigin gelecek ve senin için asla parasına kiyamamaya basliycak boşver hayat değmez para için eşini kırmaya

belki abartılı bir fiyat ancak siz eşinizle tartışınca o çiçek parası geri gelmeyecek size

Screenshot_2016-01-29-23-01-59-1.png

Eniştenin günahı yok valla iyi bile almış....hem çikolata hem çiçek 350.

Ya bunu alaymış :eek: Allah muhafaza torununun torununa kadar giderdi borçlar :)

350 tl çiçeğe mi verilir ya
10000 tl maaşım olsa yine vermem.
Ama adam almış artık
Bi dahakine bi ihtiyacınızı görmesinin sizi daha mutlu edeceğini söyleyin.

350 tl bari saksıda orkide falan olsa.
Demete vermesi çok acı :KK43:

Yapmayin! onu kucaklayin tesekkur edin, gozunuzden isiltilarla sevgiyle.Kalbini kirmayin!
Ama baska bir zaman, gel biraz tasarruf yapalim, o verdigin hediyeleri birkac yila sayalim deyin! asla kirmayin kalbini, ipleri de elinize alin hissettirmeden... farzedin ki o bir cocuk...

Yapmayin! onu kucaklayin tesekkur edin, gozunuzden isiltilarla sevgiyle.Kalbini kirmayin!
Ama baska bir zaman, gel biraz tasarruf yapalim, o verdigin hediyeleri birkac yila sayalim deyin! asla kirmayin kalbini, ipleri de elinize alin hissettirmeden... farzedin ki o bir cocuk...
ayrica o cicekleri kurutup saklayin! defterlere koyun, kiymet verdiginizi anlasin.

Tamam 350 tl çiçeğe verilmez ama 350 verdi diye de kalp kırılmaz sizinle birlikte eşinizde bu sıkıntıyı çekiyor sonuçta o da bunu düşünecek kafadadadır herhalde. Ne yaptığınızı bilmiyorum ama saydırmak falan çok heves kırıcı ve bir daha da ömrünüzün sonuna kadar hediye almayı beklemeyin derim.

Gerçekten sizi seven bir Eşiniz var. Sizi mutlu etmek adına yapılmış, fakat siz agiziniza geleni saydircam diyorsunuz. Pes doğrusu el insaf. Insan oğlu ne nankör :KK64: Alsa suç olur,almasa suç olur

Vallahi kötü bir hediye aldı zannettim hakaret etti zannettim çok şaşırdım konuyu okuyunca şanslısın aslında bu zorlukta bunu yapıyor demek eli bol olsa neler yapar maaşallah. Eşim sağolsun bana o kadar kötü çiçekler alırdı ki 30 tl falan parayı küçümsemiyorum ama sevmediğim çiçekler olurdu içinde ben gül severim lilyuma bayılırım içinde 2 gül olurdu gerisi o büyük papatya gibi renkli çiçeklerden olurdu ki hiç sevmem yalandan sevinir gibi yapardım sonra aşkım boşa para verme kış günü kokmuyor bile çiçekler iki güne soluyor dedim bir daha asla almadı demek ben dır dır etmiyim diye alıyormuş:))))

Safmış kocan.
Ev idare etmeyi de pek bilmiyo gibi.
Vur kafasına al ekmeğini türden.
Balık burcu falan heralde.
Ama seni çok seviyo.
Odunluk yapma sakın.
Bi ara ayar çekersin.
Acele etme.

Olan olmus bundan sonra kizsanda o para geri gelmeyecek sadace esinin hevesi ve kalbi kirilir bikac gun sonra laf arasinda bu durumda bir cicege paravermenin gereksiz oldugunu soylersin

Eğer adam kıtı kıtına geçiniyoruz ne para vercem ona deseydi söylemediğinizi bırakmazdınız.

Nankörlüğe gelemiyorum hiç. O bilmiyo sanki zorda olduğunuzu. O kadar değer vermiş ki zorda olduğu halde jest yapmış. Para illa ki denkleşir ama bir daha "ilk kutlamanız" olmaz.

Değmeyecek insana değer vermek nelere yol açarmış görmüş olduk. Çok üzüldüm adamcağıza. Ağzına geleni saymayı planlayan biri için var yok dökmüş ortaya.

Yapmıs bi haka tepki verirsen ömrü billah hediye göremzsin. Sadece biraz yanlıs olduğunu anlat

Ben de sizin konunuzu okuyunca sok oldum..
Yorumlari okumadim aradiniz mi bilmiyorum da,
bunu bir hemcinsime uzulerek soyluyorum ama jest yapilasi insanlardan degilsiniz..kiymet bilmiyorsunuz.
Ben ozenip birseyler yapicam ve esim telefonda bana cemkircek,
asil ben agzima geleni sayardim..

Mesela ; Yaptigin surprizler beni cok mutlu etti ama bi yandan da dusundurdu. Cok masraf yapmissin, biliyorum hepsi benim icin .Sen de sunu bil ki yuzumu tek bir gulle bile guldurebilirsin sen... Diyebilirsiniz :))

Ararsanız ,bundan sonra özel gün hatırlamaz almaz birşey.neden diye soruncada ne alsam fiyatını araştıracak bana kızacaksın diyecek.

Biraz anı yaşayın,ilerde çok borç ödersiniz ama ne bu yaşlar ne bu ilkler geri gelmez.
İmkansızlık içinde yapılan jestin tadını hiçbiri vermez.

X