Kocam eltime aşık

canim bende ilk yorum yazanlardandim ve bizim basimizada boyle bi konu geldigi icin seninde abartigini kiskandigin icin oyle dusundugunu zannettim oncelikle onun icin kusura bakma yasadiklarin bizimkinden cok farkli cunku bizde kimse oyle oveyimde yok ona hediyeler alayimda felan gibi bidurum yoktu sadece gelinin kiskancligi ve esim onlardan hoslaniyo gibi sacma bi dusunce icindeydi herkes evlendide kurtuldu onun kuruntularindan ve ogrendi kocasinin kimseye ogozle bakmadigini sana gelince allah sabir versin bu supheyle yasamak zor belkide eltin seni kiskandirmak icin butur olaylar yapiyodur ve esinde ona saygi duydugundan tepki vermiyodur

bende yapı olarak kıskanç bir kadınım ama elle tutulur bir şey olmamasına rağmen havadaki o elektrikden rahatsızım, bu başka 2 kişi arasındada olsa bu elektriği hissederdim gibi geliyor,bende bugün komşumuzdan duydum ,başka komşumuzum yeğeni onlara kalmaya geldi, kızı evinde kaldığı kuzenin kocası taciz etmiş, oda amcasına kalmaya başladı çok olmayacak durumlar gibi gelmiyor,özellikle aynı evde yaşayan insanlar arasında çekim olabilir,aynı iş yerlerindede bu böyledir, burda bir arkadaş yazmıştı çok sevmiştim'aynı ananın bir yerinden çıkmadıysan kardeş değilsin' kardeş gibi deriz birilerine ama derinliği bir kardeş gibi değildir. laftır işte sadece

bende yapı olarak kıskanç bir kadınım ama elle tutulur bir şey olmamasına rağmen havadaki o elektrikden rahatsızım, bu başka 2 kişi arasındada olsa bu elektriği hissederdim gibi geliyor,bende bugün komşumuzdan duydum ,başka komşumuzum yeğeni onlara kalmaya geldi, kızı evinde kaldığı kuzenin kocası taciz etmiş, oda amcasına kalmaya başladı çok olmayacak durumlar gibi gelmiyor,özellikle aynı evde yaşayan insanlar arasında çekim olabilir,aynı iş yerlerindede bu böyledir, burda bir arkadaş yazmıştı çok sevmiştim'aynı ananın bir yerinden çıkmadıysan kardeş değilsin' kardeş gibi deriz birilerine ama derinliği bir kardeş gibi değildir. laftır işte sadece

olafa bende aynen katiliyorum ayni anneden dogmadiktan sonra kimse kimsenin kardesi olamaz belkide biz fazla islama uygun yasamadigimizdan oluyodur bu sorunlar eger yasasak hic elti kayin durumu zaten olmaz ortada laubalilik olmayacagi icin

küçük bir kızım var,boşandıktan sonrasından korkuyorum, ekonomik olarak kocamdan pek bişey alamam , maaşı fena değil ama asgari ücretten gösteriliyor bordroda, üzerine hiç bir şey yok, herşey k.validem üzerine. arabanın kredi borcu var, boşanmayı isteyen bir adam değil, ama ısrarla boşanmak istersem ailemin evine dönücem ailem hoş karşılamıyacak,komik bir nafaka alıcam, işe giricem kazanıcağım para çok olmaz, çocuk büyütmek zor bide onu sefil etmek istemiyorum, o zor sürecin altından kalkabilirmiyim kendime güvenemiyorum. kocama güvenemiyorum gözden ırak gönüldende ırak olur kocalıkla birlikte babalık sorumluluklarındanda istifa edebilir.evdekilerin ihtiyaçları öncelik kazanıcak kızım ezilicek. yeni bir hayat adı güzel ama birazuzak şimdilik, önce iş bulup birikim yapıp ön koşullaı hazırlayıp, birazda nafaka alabilsem kızımda biraz büyüse...

Ne diyeyim sizde haklisiniz.

Kizlarimizi okutmaliyiz, onlari bir erkege muhtac olmayacak sekilde güvenceye almadan
evlendirmemeliyiz. Yoksa hayatlari caliniyor ve hic istemedikleri hayatlara mahkum kaliyorlar.
:KK14:

Son düzenleme:
Bütün yorumları okumadım.

Yalnız Elifbi arkadaşım, siz bu şüphelerle nasil yasiyorsunuz?
Eltinizle nasil muhatap olabiliyorsunuz?
Eşinizin yanına girip nasıl.uyuyabiliyorsunuz?

Ya bu şüphe mahfeder insanı ve asla rahat bırakmaz.
Nasıl tası tarağı toplayıp gitmiyorsunuz hala?

sen anlatınca aklıma geldi ,ben kışın evlendim balayından geldik ama çamaşıır makinası daha kurulmamış eltim ver makinaya atayım topladım kazakları verdim, bir getirdi kazak falan kalmamış hepsini kaynatmış. makinanın ayarını unuttum kusura bakma dedi. anladım art niyet olduğunu ama bişey sölemedim

o zaman belki anlamamışsındır neden öyle yaptıgını ama anlattıklarına bakılırsa bariz bilerek yapmış
pis insan Allah onun belasını bi gün verir sen merak etme..

kim ne derse desin ben masum olduklarnı düşünmüyorum ne kocanın ne de eltinin....
umarım hersey oldugu yerde kalır
sende ne olursa olsun o kadına asla yenilme...

ayyy buyuk konusmm bosardım yani....aralarında bırsey olmasada kaynanana karsı yok haklıymıs yok bılmem ne gelemem ben boyle seylere ...

dunyanın cıvısı cıkmıs vallahı

bundan 10 sene önce olsa hamileyken boşardım o adamı, o çocuğuda ona göstermezdim, şimdide yeni bir hayatı çoktan kurmuş olurdum. ama şimdi 27 değil 37 yaşındayım, manyak bir aile tamam kabul ediyorum, ama benim koca agresif bir adam değil, benim söylediğimi söyleyen çok koca konunun üstünü örtmek için karısını döverdi, iyi saf bir tarafıda var bu adamın, aşıkmıyım tabiki değilim, çokda öfkeliyim. ama hayatın beni yorduğu bir dönemde tanıdım evlendim bu adamla ,sonra bu manyaklar serseme çevirdi, şimdi cesaretim yok. çok kızdığım zamanlarda çekip gittim ama aileme gidince boşanıcağım temelli döndüm bile diyemedim, işte böyle

ayyy buyuk konusmm bosardım yani....aralarında bırsey olmasada kaynanana karsı yok haklıymıs yok bılmem ne gelemem ben boyle seylere ...

dunyanın cıvısı cıkmıs vallahı

bundan 10 sene önce olsa hamileyken boşardım o adamı, o çocuğuda ona göstermezdim, şimdide yeni bir hayatı çoktan kurmuş olurdum. ama şimdi 27 değil 37 yaşındayım, manyak bir aile tamam kabul ediyorum, ama benim koca agresif bir adam değil, benim söylediğimi söyleyen çok koca konunun üstünü örtmek için karısını döverdi, iyi saf bir tarafıda var bu adamın, aşıkmıyım tabiki değilim, çokda öfkeliyim. ama hayatın beni yorduğu bir dönemde tanıdım evlendim bu adamla ,sonra bu manyaklar serseme çevirdi, şimdi cesaretim yok. çok kızdığım zamanlarda çekip gittim ama aileme gidince boşanıcağım temelli döndüm bile diyemedim, işte böyle

Konuyu tam takip edemedim ama biraz fikir sahibi oldum.
1)soğuk kanlı olmalısınız.
2)sizden ne bekliyorlarsa TAM tersini yapın ama cok sakince RELAX RELAX
3)Onları herzaman ters köşeye yatırn

KÖPEK İNSANI ISIRINCA HABER OLMAZ İNSAN KÖPEĞİ ISIRINCA HABER OLUR

bir kaç gün önce komşuya giderken k.v 3 kişi ile oturmuş medivende sohbet ediyorlar bana seslendi bak bu senin hemşerin dedi, ben hım merhaba dedim kadın bizim oranın kadınları saldırgan olur gibi bişey söyledi, bende kadını pek dikkate almadım(zaten akıl hastasıynış) yok biz eziğiz dedim gülüp komşuya gittim, kaynanam o günden beri sokaklarda ağlıyormuş, neymiş biz bu geline ne yaptık diye, 1 buluttan nem alıyor 2) yaptığını bilmiyor, allahım yarabbim , bak anne yüz yüze bakıyoruz gel küsüp gitme oturup konuşalım dedim diye beni evden kovdu oldum , kocamı işyerinden aradı , inandırana kadar akla karayı şeçtim o dönem, kendimden şüphelendim , okadar içten ağlıyorduki sokaklarda birde haksız yere gidip özür dilemek zorunda bırakıldım.

bir kaç gün önce komşuya giderken k.v 3 kişi ile oturmuş medivende sohbet ediyorlar bana seslendi bak bu senin hemşerin dedi, ben hım merhaba dedim kadın bizim oranın kadınları saldırgan olur gibi bişey söyledi, bende kadını pek dikkate almadım(zaten akıl hastasıynış) yok biz eziğiz dedim gülüp komşuya gittim, kaynanam o günden beri sokaklarda ağlıyormuş, neymiş biz bu geline ne yaptık diye, 1 buluttan nem alıyor 2) yaptığını bilmiyor, allahım yarabbim , bak anne yüz yüze bakıyoruz gel küsüp gitme oturup konuşalım dedim diye beni evden kovdu oldum , kocamı işyerinden aradı , inandırana kadar akla karayı şeçtim o dönem, kendimden şüphelendim , okadar içten ağlıyorduki sokaklarda birde haksız yere gidip özür dilemek zorunda bırakıldım.

ve bu dönemde loğusaydım

kocamda eltimin gidiceğini bilmiyormuş yolda yeğeninden öğrenmiş gittiklerini, allah kavuştursun dedim, ses çıkarmadı, zaten kızımın ayağı kaydı gündem değişti, o panikle üzüntüyle eltimin bütün yaptıkları gözümde çok önemsiz oldu.ve kızımın düşmesinden beni suçladı eşim, dikkat etmemişim, bir kaç kere söyledikten sonra o sinirle ben çocuğumun düşmanımıyım sen ne diyorsun diye odadan dışarı attım, kızımla ağlaya ağlaya uyuduk. doktora götürelim kafasını çarptı diyorum yok sen dikkat etmedin diyor, çocuk kusuyor diyorum senin yüzünden diyor, gıcık adam. bir kere yine kızım çok hasta ateşler içinde uyadırdım eşimi hadi doktora götürelim dedim, ver bana dedi kızımı aldı müzik açtı o bunu dinleyince iyileşir dedi götürmedi, tabi ertesi gün ben götürdüm. sorsan kızı için dünyayı yakar ama doktor yerine s.ortaça tedavi ettiriyor.üşeniyor galiba

ya bu eltin nasıl bi manyak bu kaynanan nasıl bi ruh hastası arkadaşım ya. ya ne kadar küçük bi dünyaları var nelerle uğraşıyolar ya. koca koca kadınlar bu dünyaya bunun için mi geldiklerini düşünüyolar, boş boş konuşmak, abuk subuk laf sokuşturmalar, saçma sapan rekabetler. hayır ya vakitleri çok bol demek ki.

YUH diyorum basta yani nebilim ne denir dogruysa zaten yapacak birsey yok allah akil fikir versin

cahil ve sorumsuz

asıl ilgilenilmesi gereken tarafı karıştırmış :KK47:

derdi neymiş anlaşılır yakında

canım senin eltinle değilde sanırım kocanla sorunun var

eltini bi kenara atıp kocanla sevgili oldugunuz gibi birbirinize sevgi ve saygınızı güclendirmeniz sanki bütün sorunları çözer gibi görünüyor canım.

malesef evliliklerde bi kere saygı gitti mi bence sevgi diye de birsey kalmıyor

aslında eltim ve k.v demden çok eşime kızgınım, onlara aklı başında ,çok iyi niyetli, anlayışlı insanlar muamelesi yaptı yıllarca. abisininde salak olduğunu görememiş, evlendiğinde benim eşim 36 yaşındaydı , hep ailesiyle yaşamış, ona onlar dünyanın en iyi ailesi gibi gözüküyordu, bana ne yaparlarsa yapsınlar içinde bir güzellik buluyor onlara hak veriyordu. evlenirken benim yaşantı tarzımı çok iyi biliyordu,ben çalışıyordum, istediğim yere tatile gidebiliyor, arkadaşlarımla görüşebiliyordum, ailemin ş.dışında olduğu zamanlardada uzun süreler yalnız yaşıyordum. evlenene kadar mükemmel insanlar beni taciz etmeye başladıklarında beni korumadı anneme bile giderken hepsine haber vermemi beklediler , sadece kocamı bilgilendirmem yetmedi, hemen akşama k.v gözü yaşlı şikayet etmeye başlıyordu. akşamları gelip 5 dk oturmuyorlardı kocam işten gelip yatıp uyuyana kadar hatta bazen ben yattıktan sonra bile evin çocukları oturup tv izlemeye kalabiliyordu.eşim buna kızdığımda annemleri istemiyorsun diye edepsizlik yapıyordu, aynı apartmanda oturduğumuz hergün görüştüğümüz halde k.v benimle yeterince ilgilenilmiyor diye sürekli ağlıyordu. kocam eve girer girmez ilk sorusu annem nerde oluyordu. biryere gidicek olsam eltimle gitmem konusunda baskı yapıyordu. kapıda anahtar olduğu halde evime bir misafir gelse beni dvet etmdi diye problem oluyordu. annem geldi bir gün yemek yiyoruz anneme sen ne rahatsın damadının evinde yemek yiyebiliyorsun ben damatlarımın evinde yiyemem dedi.bir gün kocamın verdiği 100tlyi komidinin üzerinde gördü, zırlaya zırlaya ta yurtdışındaki görümcemi aradı günlerce küslüğü bitmedi. bana para bırakılması zoruna gitti.görümcem yurt dışından geldi bir sabah yanlarına gittim duran çocuğumu durmuyor çocuğun kalk hadi gezdir dışarı gidin diye çay içirmedi.hırrrr

bu anormal insanlarla birlikte kocam beni tükaka diye karaladı, tamam kan herzaman üstün gelirmiş insan kendi kanını seçermiş diyelim eltim onun kanı değildi? bende onu baba yaptım çocuğunun annesiyim. abinin sömürüleri ,eltimin iğnelemeleri saldırıları, k.v manyaklıklarını çocuğunun annesine reva gördü,beni debresyona sokup çocuğuna bile dayanamaz gündelik hayata katlanamaz ,heryeni güne bugün nasıl dayanıcağım diye yataktan kalkar bir kadın haline çevirdi, sevgili olmak birbirimize olan kırgınlıklarımızla zor.evet saygıyı kaybettik, ikimizde suçluyuz,ben bana yapılanların acısını ondan çıkardım,oda ailesinin tavırları yüzünden beni suçladı, ilişkimize yansıttı,sürekli surat asan konuşmayan bir adam oldu. eltimler bize geldiği dönemde bana elini sürmedi diye bişey yazmıştım forumda geyik oldu, onların yanında elini sürmedi diye sitem değildi, uzun bir dönem yatakları ayırmıştık. bana bakmadı bile, hep bunalım takıldı, seninle olamam dedi. şimdi evliliğimizi kurtarmak adına bişey yapmak elimden gelmiyor. biraz tamam düzelsin diyorum.sonra aklı bende değilki düşüncesi geliyor ve gittikçe uzaklaşıyorum

cahil ve sorumsuz

asıl ilgilenilmesi gereken tarafı karıştırmış :KK47:

derdi neymiş anlaşılır yakında

evet benim kocam cahil bir adammış, sorumluluk ise fazladan var ama bana karşı o duyguyu geliştiremedi, işine karşı çok sorumludur, annesine abisine yeğenlerine karşı çok sorumludur, abisinin çocuklarına verdiği emek kızına verdiğinden fazladır, abisinin benim çocuğuma ne emeği ne parası geçti, ama ben eltim gibi beni gelin aldılarsa eşek gibi her istediğimi yapacaklar demenin çirkinliğinden utandım. kendisinin vermesi söz konusu olunca benden onlara bişey geçmesin yapmasalarmış banane diyecek kadar yüzsüzleşemedim. evet aldığım herşeyin karşılığını ödemeye çalışırım. belkide herşeyi kendime hak göremediğim minnet duyan bir insan olduğumdan ,buda hiçbişeye layık değil duygusu geçirdim onlara, erkeklerde kime daha fazla emek ve para harcarlarsa ona daha fazla sorumluluk ve değer veriyor sanırım

X