Kocam ve aileilesinin para takıntısı ve tutarsiz davranışları

selmacayr

Asla geçmişte yaşama; ama daima geçmişten ders al.
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
191
157
26
Kocam ve ailesinin acayip bir para takıntısı var o kadar ince hesap yapiyorlarki insan şaşırıyor ben ilk defa gördüm bu kadar para takıntısı olan insanları ve eşim öyle galesiz bi insanki anlatamam o kadar galesiz yani

Ben evime televizyon aldım diye aile düzenini bozdum oldum adaletsizlik yapmış oldum
2 tane eltim var
Kayunvalidem bana dediki işte bu böyle olmaz sen aile düzenini bozdun adaletsizlik yaptın dedi bu benim çok zoruma gitti ve eşim hicbisey demedi

Sonra bende kendi kendime dedim tamam madem böyle bende böyleyim onlara ne alındıysa banads alınacak bitti dedim kendi kendime

Eşimle konuştum dedimki sen beni savunmadin orda susdun oturdun ben ne yapmışımda aile düzenini bozdum dedim
Eşim bisey yapmadın işte neymisde eltimgil benim gibi erken alamamislar ondan böyle demiş

Bende banana kardeşim dedim herkesin kendi aklı var fikri var onlarda akıllarını calistirsalardida kocasına vereceklerini biriktirseydim dedim
Kocam dediki işte 2 yengem kocalarının doldurdular o gün gittimizde görmedinmi mutfaktan çıktılar dedi

Bende senin ailen bumu dedim arkadan iş cevirmeyimi beceriyorlar dedim

En tuhafıma giden şeyleri yazıyorum gecen hafta gorumcemin düğünü olduğundan alışverişe gittik eltimin 2 side 2 ayakkabı aldı benim param yetmediginden 1 tane aldım bana dedikleri işte biz bize verilen cocuk kıyafeti parasından aldım dediler ben onlara sormadım ki neyin açıklamasını yaptılar

Sonra eşime dedimki madem onlar 2 ayakkabi aldı bende istiyorum madem bu kadar adaletlisiniz dedim oda tamam dedi alalım dedi

Sonra eltimin telefonu bozulmuş bende eşime dedimki ne kadara aldınız dedim bana 8.000 liraya aldıklarını söyledi dün eltime kayinvalidem sordu ne kadara aldınız dediki 10.000 liraya aldik

Bakarmisiniz bi bu kadar olurmu yani ben bunu 10.000 aldik dese ne diyecem tutup kolundan surukleyip telefoncuyami gitcem

Suda var ben 1 sene önce abaya almıştım 2.000 liraya kayinvalidem dediki sakin eltilerine söyleme 2.000 lira olduğunu dedi bende dedim neden diye oda bilmesinler gerek yok dedi

Evet arkadaşlar bunlar daha buraya yazdıklarım kafam çok karışık üzülüyorum yani artık varya vücudumda temriye diye bir hastalık bile çıktı bunlar yüzünden sabır sabır diyorum derdimi döktüm belki kafaya takılacak dert değil diyeceksiniz ama inaninki öyle değil

Bu arada konuyu karışık yazmış olabilirim çünkü benim kafamda karışık inaninki hiç iyi değilim

Aile işi mi yapılıyor, ortak kasa mi herkes? Maaş düzeni yok mu kp kv harçlık mi veriyor?
Maaas duzeni falan yok herkes rastgele para alıyor bunlarda ilk defa gördüm kayinvalide de oğullarına acıyıp veriyor heralde

Mesaj yazmak istemedim o kadar sinir bozucu durum.
Herhalde ayni yerde ve aile olarak calisiyorlar.
O zaman geliri ,kac kisi ise bolecekler ve kimse kimseye karismayacak. Herkes butcesini kendisi yonetecek.
Kac liraya aldi vs olmayacak.

Mesaj yazmak istemedim o kadar sinir bozucu durum.
Herhalde ayni yerde ve aile olarak calisiyorlar.
O zaman geliri ,kac kisi ise bolecekler ve kimse kimseye karismayacak. Herkes butcesini kendisi yonetecek.
Kac liraya aldi vs olmayacak.
Ne olmayacak bunlarda oda var resmen

İt gibi çalışıp at gibi yiyenlerdenim! Bir ayakkabıyı alır giyer üzerimde görürlerdi vay kaç adet almış ne zaman almış kaça almış tınlamaz aslan gibi dikilirim karşılarına. Yani evde otur otur otur nereye kadar böyle hayat geçermi bunu kendinize niye yapıyorsunuz revamı bu ya millet uzaya çıkıyor siz ayakkabı kavgasındasınız. Evden mı birşeyler yaparsın bebekmi bakarsın örgümü örersin bilemem eline ekmeğini al bu boş konuşmalardan kurtul. Biz çalışan bayanlar sabah kalkar kalkmaz elimize gelen pantolonu çeker üzerine bir bluz vaya gömlek saça bir at kuyruğu işe koşarız bizim ayakkabı kavgası yapacak zamanımız yok

X