Kocam ve aileilesinin para takıntısı ve tutarsiz davranışları

İt gibi çalışıp at gibi yiyenlerdenim! Bir ayakkabıyı alır giyer üzerimde görürlerdi vay kaç adet almış ne zaman almış kaça almış tınlamaz aslan gibi dikilirim karşılarına. Yani evde otur otur otur nereye kadar böyle hayat geçermi bunu kendinize niye yapıyorsunuz revamı bu ya millet uzaya çıkıyor siz ayakkabı kavgasındasınız. Evden mı birşeyler yaparsın bebekmi bakarsın örgümü örersin bilemem eline ekmeğini al bu boş konuşmalardan kurtul. Biz çalışan bayanlar sabah kalkar kalkmaz elimize gelen pantolonu çeker üzerine bir bluz vaya gömlek saça bir at kuyruğu işe koşarız bizim ayakkabı kavgası yapacak zamanımız yok
İnanın keşke benimde böyle olsaydı insan bazen neyi tercih yapacağını şaşırıyor

Ben evime televizyon aldım diye aile düzenini bozdum oldum adaletsizlik yapmış oldum
2 tane eltim var
Kayunvalidem bana dediki işte bu böyle olmaz sen aile düzenini bozdun adaletsizlik yaptın dedi bu benim çok zoruma gitti ve eşim hicbisey demedi

Sonra bende kendi kendime dedim tamam madem böyle bende böyleyim onlara ne alındıysa banads alınacak bitti dedim kendi kendime

Eşimle konuştum dedimki sen beni savunmadin orda susdun oturdun ben ne yapmışımda aile düzenini bozdum dedim
Eşim bisey yapmadın işte neymisde eltimgil benim gibi erken alamamislar ondan böyle demiş
Nasıl hayatlarınız var böyle? Televizyon zaten evlenirken alınan, hemen her evde bulunan demirbaş eşyalardan değil mi, neden gemi muamelesi yapıyorsunuz alete? Kime ne evinize aldığınız şeyden?

Adalet: BEN NE ALAKA

Umursamıyor takmıyor biseyi kafasına onu demek istedim
Kalesiz değil, gailesiz. Lütfen aklınızı başınıza alın. Üremeye çalışıyorsunuz bu adamdan bir de. Çekilecek hayat değil bu.

Nasıl hayatlarınız var böyle? Televizyon zaten evlenirken alınan, hemen her evde bulunan demirbaş eşyalardan değil mi, neden gemi muamelesi yapıyorsunuz alete? Kime ne evinize aldığınız şeyden?

Adalet: BEN NE ALAKA
Onların dedikleri şey adalet bende bilmiyorum ne alaka

Sizin bu döngüden çıkmanız lazım. Adil olmayı eşit olmakla karıştıran insanlara laf anlatamazsınız.

Onların dedikleri şey adalet bende bilmiyorum ne alaka
Eltimin evi var, arabası var. Benim yok. Adaletle ne ilgisi var bunun, maddi durumu daha iyiymiş almış. Aynı yerde çalışıp keseleriniz bir bile olsa saçma. Sonuçta aynı parayı alıyorsunuzdur. İster televizyon alırsınız, ister Kızılay’a bağışlarsınız. Böyle konuşun onlara da, hatta direkt size ne benim param bile diyebilirsiniz. Bir süre sonra anlayacaklardır. 🫠

Eşiniz neden eltinize telefon alıyor.? Bu nasıl bir düzen Ailede herkes eltilerden destur alıyor heralde. Boşan kafayı yersin tabi ben bu kadar bile dayanamazdım

Galesiz, gamsız denir. Başta doğru yazmış aslında. Gailesiz başa sıkıntı çıkarmayan iş anlamında.
Gailesiz derdi sıkıntısı olmayan insanlara da denir. Kocam gailesiz biri diyor diye düşündüm. Galesizi ilk defa duyuyorum. Baktım Ege ağzında bir kelimeymiş. 😁

X