Kolik bebek anneleri buraya

Merhaba; bebeğiniz huysuzluk yaptığı durumlarda fön makinası,elektrikli süpürge veya monoton ses çıkaran ev aletleri vs. çalıştırarak onu susturabiliyorsunuz.Bunu internette birçok sitede,kitaplarda okuduğumuz gibi birkaç doktor ve yakın arkadaşımızdan da duyduk.Bunun üzerine sürekli saç kurutma makinası çalıştırmak yerine, evimde kurmuş olduğum mini stüdyomda cihazın ses kayıtlarını yaparak bebeğin odasındaki bir MP3 player ile kullanmaya başladık.Bu kayıtları sizler de kullanabilesiniz diye internet siteme ekledim. Buradan indirip MP3 playerınızda çalarak ya da CDye yazdırıp, ihtiyaç olduğu durumlarda kullanabilirsiniz. Umarım ihtiyaç olmaz,olursa da işinize yarar. Saygılarımla.

BEBEĞİMİZ

Yukarıdaki linkten indirebilirsiniz.

bu koliğin adını görünce bile tüylerim diken diken oluyor

çok zor bir hamilelik geçirdim doğurdum kurtuldum derken kolikle tanıştım allahım ne dehşet birşeymiş çok ağır geçti günlerce saatlerce ağladı hiç uyumadı ben bile depresyona girdim kullanmadığımız ilaç kalmadı yediklerime dikkat ettim fön makinesi bir kaç kez etki etti sonra oda kesmedi hayatım zindan olmuştu çok ama çok ağır geçti sadece tek şey sabırla beklemek 3 aydan sonra çok rahatladı 6 aylık oldu hala gazı oluyor arada ama eskisi gibi değil

bunu yaşayan anne ve bebeklere allah sabır versin

Kolik albünü nerde nasıl stılır tam adı varmıdır. Ay kafayı yicem kızlar yaa

İlk üç ay içerisinde bazı bebekler ağlar, ağlar, ağlar. Siz deyin üç ay ağlamaları, ben diyeyim KOLİK.

Kolik nedir? Niçin olur? Ne yapmak gerekir?

Tüm bu soruların cevabı için okumanızı tavsiye ederim.
xxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğduğunda vermiş olduğumuz nar suyuna borçluyum sanırım herşeyi:)) Allah yardımcımız olsun hepimizin.

biz de çok çektik kolikten duyduğumuz herşeyi denedik, bazıları işe yaradı bazıları yaramadı, belki sizin bebeğinize de faydası olur diye burdan paylaşıcam, denemenizde fayda var:)

öncelikle harvey karp'ın mahallenin en mutlu bebeği adlı kitabını tavsiye ederim,önerileri gerçekten işe yarıyor(bebeği sıkıca kundakla, sol yanına yatır, kulağına şşştttt sesi yap, salla ve en sonunda emzir) kitapta ayrıntılı şekilde anlatıyor.

bitki çaylarından rezene, ıhlamur ve tane kimyonu önerebilirim, anason da rahatlatıyor, aktarlar miktarları konusunda gerekli bilgileri veriyor. bu çayları anneler de içebilir,bebeklere de verebilirsiniz.

buzuki orhan'ın kolik cd sini alabilirsiniz ya da internetten indirebilirsiniz, anne karnındaki seslerin frekanslarıyla müzik yapmış, kendisinin tez çalışmasıymış, bazen o da işe yaradı, hatta bir gece sabaha kadar çalmıştık. ritmik uğultulu sesler hoşlarına gidiyor. saç kurutma makinesi, elektirik süpürgesi, fanlı küçük bir ısıtıcı vardı onun sesi de çok rahatlatıyordu bebeğimi..

kolik sancısı geldiğinde çıngırdağını elime alıp ritm yapıyordum. kızımı da babası kucağına alıyordu ailece deli gibi şarkı söyleyip dans ediyorduk, çok komikti :)

bir de acı elma yağı var, aktarlarda satılıyor. karnına, ayaklarının altına sürüyorduk, aktar avuclarına da sürün dedi ama kızım parmaklarını emdiği için avuç içine sürmedik, bizde pek işe yaramadı ama deneyin zararı yok sonuçta.

anneler sadece ayaklarını soğuktan koruyorlar gaz olmasın diye, karın bölgelerini de korumaları gerekiyor oradan da gazlanma çok oluyor.

bilinçli bebek diye bir kitap okumuştum orada bebeklerin doğarken stresle doğduğunu, streslerini atmak için ağlamaları gerektiği yazıyordu, aksi halde yani bebeği sürekli susturmaya çalıştığınızda ilerisi için farklı sıkıntılar olabileceği yazıyordu. bunun için bebeğinizin kucağınızda olmak şartıyla ağlamasına izin verin yazıyordu. ben bunu hiç bi zaman yapamadım. anneler için bebeğini ağlatmak çok zor. daha doğrusu ağlamasına izin vermek.. ama babalar için biraz daha kolay. kızım 2,5 aylıktı kolik sancıları devam ediyordu. ben salona geçtim eşim de kucağında kızımız ağlamasına izin verdi, ama sürekli ağla yavrum ben yanındayım şeklinde kulağına bişeyler sölüyordu. bundan sonra gittikçe azalarak ağlama krizlerimiz bitti. zaten vakti gelmişti de ondan mı bitti yoksa ağlatmanın faydası mı oldu bilemem.

benim tavsiyelerim şimdilik bu kadar umarım işe yarar. yediklerinize de mutlaka dikkat edin. ve günü kotarmaya bakın, kolik geçince çok tatlı oluyorlar :) siz de hayata bağlanıyorsun. işe yararsa bana da dua etmeyi unutmayın

ben bu konuyu açalı yıllar geçti 2. bebeğimde dünyaya geldi 6 aylık şu an kızımdada çektim kolikten ama oğlumdaki kadar sürmedi 3. aydan sonra bitti allahım bida yaşatmasın o günleri başka çocuk istemiyorum allah isteyen herkese versin ben hariç please

benim kızımda da malesef kolikti. sab simplex kullandıktan sonra bu işi biraz atlattık gece uykularımız düzene girdi akşam 8-12 arası ağlayıp sonra yorgumluktan uyuyup kalıyordu. son 10 gündür KARANFİLİ keşfettik! o kadar rahat gaz çıkarttırıyor ki damlaya bile ihtiyaç kalmadı :nazar:

Bu kolik derdi bendede var cocugum saatlerce neler cekiyor esimde bende bitmis durumdayiz benimki basladimi saatlerce agliyo sanki hic bitmeyecek gibi bende psikoloji kalmadi ama yinede saglikli cocugum cok sükür

bende kafayı yemek üzereyim valla.sürekli ayağımda sallayıp duruyorum yerine koyduktan bi kaç dakka sonra başlıyor sonra tekrar ayağa bende hiç indirmiyorum artık napayım.hiç bi iş yapamıyorum uyuyamıyorum tuvalete bile gidemiyorum.şimdilik ağlama krizi yok ama uykuda yok.çok zor uykuya dalıyor tabi ondan sonra sürekli sallanması gerek hemen uyanıyor başlıyor kızarmaya ıkınmaya.ve anlamadığım mamasını verdikten yarım saat sonra hemen tekrar aranıyor hiç yememiş gibi.aranıp ağlıyor bazen aç herhalde deyip tekrar mama verdiğimdede çıkartıyor bu sefer.anlamadım gitti.annemde gitti şimdi gündüzleri yalnızım çok zor günler beni bekliyor.eşim sağolsun akşamları nöbeti ona devrediyorumda biraz nefes alıyorum.

Benimki mamayi bitirdikten 5 dakika sonra yine istiyor sebebini ögrendim mama icerken sancisi hafiflermis ama bittikten sonra daha siddetli sanci gelirmis 4 saatte bir mama veriliyor tabii benn iki saat zor tutuyorum esimde ise basladii ben yanlizim o bana cocugu atip kaciyo ben tek basima uyku yok yeme icme yok oldugum yere yigilip kalicam diye korkuyorum bazen sol tarafim tamamen uyusuyu kipirdayamiyorum strestendir herhalde

kolikten kızımda çok çektim. akşam 9 da başlardı 12 ye kadar kesintisizağlardı. kucağımızda gezer dururduk. kolik cd si işe yaradı bizde onu dinlerken uyurdu.inşallah doğacak bebeğimde yaşamam böyle bir sıkıntı

Bebeğin anne karnının içinde duyduğu frekans aralığındaki sesleri dinleyince kendini güvende hissettiği ve sakinleştiği tespit edilmiştir. Bazı müzisyenler bu seslerden oluşan albüm çalışmaları yapmışlardır. Koliğin bu yöntemle önlenmesini konu alan bir belgesel hazırlıyoruz. Burada ismini veremeyeceğim bir kanalda yayınlanacak. Belgesele katılmaları için kolik bebeği olan ailelere ihtiyacımız var. İlgilenenler detaylı görüşmek için dönüş yaparsa çok memnun olurum.

Kolik kelimesini görünce bile ağlar oldum artık. Oğlum 33 günlük henüz, ikinci haftasında başladı. Allahım bunu yaşayan herkese yardım etsin. İlk çocuğum, hiç sevincimi yaşayamadım. Hatta o kadar kafayı yedim ki: insanlar neden çocuk yapıyor kıvamına geldim :KK43:
Depresyona girdim, değil kapı dışarı çıkmak, wc ye gidecek vakit bulamıyorum. Perişanım resmen. O güzel yüzü kızarıpta, avazı çıktığı kadar ağlıyor ya, içim parça pinçik oluyor. Ağlamaktan ben de kendimi alamıyorum, üzüntüden sütüm kesilecek diye ödüm kopuyor.
Denemediğim şey kalmadı, hergün dua ediyorum, tek tesellim 3 aylık olunca gecebilecek olması. Ama 1 yaşına kadar devam edenlerde varmış. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Hayatımda hiç bu denli zor ve acı bir durum ne de, ne duydum :.(

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bizde bugün 1 aylık olduk.1 haftadır kolik var kızımda sürekli ağlıyor.Üstelik saatleri belli değil güzndüzleride ağlıyor geceleri de uyku düzenimiz yok.Ben tek başıma büyütüyorum akşam eşim işten gelince birazda ona bırakıp nefes alıyorum.Ama akşama kadar kucakta taşımaktan canım çıkıyor diyebilirim buna rağmen etini koparmışcasına ağlama krizlerine giriyor.Arkadaşım sana tavsiyem sinirlerine hakim olman ben artık ağlamalarına o kadar takmıyorum o ağlıyor ben bakıyorum elimden bişey gelmiyor zaten böyle yapmasam akıl sağlığımı koruyamam sanırım.Zaten bu ağlamalarından ötürü sağlığına bişey olmuyormuş doktorun dediği.Bende bebekken üç ay ağlamışım sürekli acillerdeymiş babamlar kızımda bana çekmiş sanırım sabredicem sabredicez başka yolu yok.
Ben günde 3 kez bir çay kaşığı kimyon atıyorum ağzıma.Akşamları biogaia adlı damlayı veriyorum gün içerisinde acı elma yağı ile topuklarına masaj ve her emzirmeden sonra gazını çıkartmaya çalışıp karnına masaj yapıp bacaklarına pedal çevirme hareketi yapıyorum.Hafta içi sipariş verdiğim aguline diye bitkisel bir şurup var gaz için onu da deneyeceğim.(bir de doktor sindirim sistemini düzenleyici şurup vermşti ama faydasını görmedik)Şimdiye kadar bu denediklerimden faydasını gördüklerim biogaia,acı elma yağıyla masaj ve diğer masajlar en azından gazını birazda olsa çıkartabiliyor.

Herkese merhaba bende kolik bir bebek annesiydim oğlum iki gün sonra bir yaşını dolduracak kısmet olursa arkadaşlar sizleri çok iyi anlıyorum bebegim hem kolik hem de yenidogan reflusu vardi aylarca mucadele verdim anne oldugumu unuttum sanki hasta bakicisiymisim gibi hissettim sizlere yardimci olnak istiyorum ilk once bebeginizi sicak tutacaksiniz birde cok dikkatli olmak kaydiyla yuz ustu yatirdim belirli bir zaman sonra ama sürekli takip ettim nefes alip vermesini fön makinesi arabayla gezmek onlari rahatlatiyor ben yediklerime dikkat ettim gazi olmasin diye rezene cayi verdim doktorumuz soguk zincire tabi bitkisel bir damla verdi onu kullandik ama pek faydasi oldumu bilemiyorum banyodan sonra zeytin yagiyla karnini ovdum ayak egzersizleri yaptirdim annem kirki cikinca biraz rahatlarsin demisti evet rahatladim sonra üç ayi bekledik dahada rahatladik en son altıncı aya girmeden rahatladi ama simdi en buyuk sorunumuz uyku onuda halledersek şeker gibi olacak sizleri anliyorum bu aylari doldurana kadar cok mucadele verdim hem buyuklerle hem esimle lohusaligimi bile yasamadim saatlerce ac kaldim saatlerce uykusuz ama hersey gececek sabredin unutmayin bebislerimizin elinde olan bisey degil sizlere sabir ve kolayliklar diliyorum soracak oldugunuz birsey varsa bana burdan ulasabirsiniz

Son düzenleme:
Bende kolik annesiyim oğlum 2.5 aylık 2 haftalıkken bi başladık ağlamalara halada devam ediyor. zinco, acı elma yağı, bio gaia kullandığımız bitkiseller.. Fön sesini ayrı bi telefona yükledik yanımızda onsuz bi yere gitmiyoruz elimiz ayağımız oldu sanki. oğlumu sakinleştiriyor tabi tam kesilmiş değil fakat gene de etkisini gördük Allaha şükür. Sıcak su torbası koyuyorum oda iyi gelio. birde kaya tuzunu çok önerdiler onu ilk baş kavurup sonra her seferinde ısıtıp bi beze sarıp çocuğun poposunun altına koyuyosun ben denedim fakat işe yaradımı yaramadımı bilmiyorum. zaten bu ilaçların hepsi çocuktakı gazın sadece %20 sini geçiriyomuş sabretmekten başka çare yok. Ben milletin çenesinden çektiğimden sırf içleri rahat etsin diye başka bi doktora gittim doktor nanna diye bi şurup verdi araştırmadan almak istemedim kullanan var mı? İlaç manyağı yapmak istemiyorum çocuğu.

Bizde 4 gündür sürekli aglıyoruz aksamlari. Benim anlamadigim bu gaz gündüz çıkıyorda gece neden çıkmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Umarım dediğiniz gibi 3. Aydan sonra azalır. Eğer öyleyse 1 ay imiz kaldı demektir. Bugün fon makinesi deneyeceğim. Bakalım faydası olacak mı?

Bizde 4 gündür sürekli aglıyoruz aksamlari. Benim anlamadigim bu gaz gündüz çıkıyorda gece neden çıkmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Umarım dediğiniz gibi 3. Aydan sonra azalır. Eğer öyleyse 1 ay imiz kaldı demektir. Bugün fon makinesi deneyeceğim. Bakalım faydası olacak mı?

X