Kolik bebek anneleri buraya

fon makibesi iyi gelicektir birde cok dikkatli olmak sartiyla yuz ustu yatirin ve surekli nefesini kontrol edin ben en basindan beri yuzustu yatirmadigima pismanim reflusunede iyi geldi cok dikkatli olun ama

annesi 3aydan sonra biraz iyi gelir ama 6 aydan sinra daha rahatlarsin fon makinesini dene calistir sesi onu rahatlatir

Merhaba arkadaşlar ,

Bizde sorunlar yaşıyoruz ama bebeğim kolik mi değil mi anlamadım, sizlere sormak istiyorum.

Kızım 2 aylık.

Gündüzleri rahatlıkla, gazını çıkarıyor, tuvaletini yapıyor, emiyor ve uyuyor. Açsa ve tuvaletini yaptıysa ağlıyor sadece onun dışında emzirince sakinleşiyor yada uyuyor. Gündüzleri çok fazla sorunumuz yok.

Akşam 6 dan sonra biraz huzursuzluğumuz başlıyor, gaz çıkarıyor, tuvaletini çok az az yapıyor, tamamen çıkarıp rahatlamadığı için ağlıyor, emziriyorum emerken susuyor ama ara ara yine ağlıyor, emmeyi bırakıyor hatta bazen. Tuvaletini yapıp uyuması bazen 2 saati bazen 4 saati buluyor. Ama ağlama nçbetleri hiç bir zaman 2 saat yada 4 saat sürmüyor. Ağladığı zaman dolaşırsak susuyor mesela.

Sizce bebeğim kolik mi yoksa normal gaz sancısı vs mi ?

Doktora götürdük gaz sancısı dedi. Başka birşey demedi. Burada sizin yazdıklarını okuyunca benzerlikler gösteriyor bazı surumlar, kolik mi diye korkuyorum açıkcası.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhabalar,

Umarım bebeğinizin sıkıntıları geçmiştir. Uzmanlar koliği haftanın en az 3 günü olan ve en az 3 saat süren nedensiz ağlama krizleri olarak tarif ediyorlar. Genellikle akşam üstü başlıyor bu sıkıntılar. Benim çözümüm saç kurutma makinesinin sesini kaydetmek ve dinletmek oldu. O günleri http://mavinot.blogspot.com.tr/2015/05/kolik-bebek-icin-cozumler-kolik.html paylaştım. Makineyi çalıştırmak yerine sesini kaydedip dinletmeyi öneriyorum. Çünkü fön makinesinin sürekli çalıştırılması hem ısıyı çok yükseltir hem de çok fazla radyasyon yayar.

mesajların tamamını okumadım ama tavsiyem,wrap sling alın kendinize bağlayıp bütün işlerinizi öyle yapın evde.gaz çıkarırken hoplaya zıplaya dolaşın .beyaz gürültü dinletin.kundak yapın.bol bol emzirin,sarılın...gaz damlası vermeyin zaten bir işe yaradığı da yok.

Benim bebegim haziranda dogdu doktor sab simplex diye bir ilac onerdi gazi var diye nurse harveys aldik bir ondan bir ondan verdim ayrica ezcaneden anason rezene cayi var ot halinde ona nane kaynatip ekledik simdi biraz daha iyi gunde 2 kez 30 cc iciriyorum doktora sordum icirebilirsin dedi.Bir deneyin belki biraz rahatlar.Ben bir suru yorum okudum bu konuyla ilgili su varki gazli bebek kesinlikle sallanma ile rahatliyor.Ayrica emziriyorsaniz sık sık emzirin emdikce gazini atiyor.

Kizlar benim kizimda 3 aylik. Gece 1 gibi uyuyor sonra burden uykusundan uyanip aglamaya basliyor. Emerken tepiniyor. Birkac gaz cikariyor ama bir turlu uyumuyor. Surekli kucakta gezdiriyoruz ara ara agliyo uyudu saniyoruz yataga yatirdigimizda yine agliyor. Bu kolik oldugu icin mi boyle ne olur bana yardum edin.

Bu arada gaz icin ilac kullaniyorum eczaneden almistim yaklasik 1 aylikken ama onun cok faydasini gordugumu soyleyemem. Sabah 5-6-7 lere kadar ayaktayiz.

Kolik bebekler için tasarlanmış bir uygulama. Bebek anne karnındaki sesleri içeriyor tavsiye ederim. Ben denedim işe yarıyor .

Son düzenleyen: Moderatör:
X