Konu aşı kafam karışık sizlerde durum nasil?

Delirmekuzereyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
770
1.432
Ilk gebeligim hamileyim ama bu aralar aşı konusunu fazlalikla arastirmaya basladim zararlari yaptirmayanlar vs ama yaptiranlarda var tabi benim bu konuda kafam cok karisti çünkü son yillarda otizim vs cok artti bebeğimin hakkina girmek istemiyorum gerçekten kafam cok karisti bu konuda? Sizler neler düşünüyorsunuz gerçekten dert oldu içime artik ortaya cikan pedofili saglik olaylari siyasi olaylar hiçbir seye güvenim kalmadı konu saglikta olsa zaten evhamli birisiyim ilerde bebegimin hakkina girmek yanlış birsey yapmak istemiyorum sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ilk gebeligim hamileyim ama bu aralar aşı konusunu fazlalikla arastirmaya basladim zararlari yaptirmayanlar vs ama yaptiranlarda var tabi benim bu konuda kafam cok karisti çünkü son yillarda otizim vs cok artti bebeğimin hakkina girmek istemiyorum gerçekten kafam cok karisti bu konuda? Sizler neler düşünüyorsunuz gerçekten dert oldu içime artik ortaya cikan pedofili saglik olaylari siyasi olaylar hiçbir seye güvenim kalmadı konu saglikta olsa zaten evhamli birisiyim ilerde bebegimin hakkina girmek yanlış birsey yapmak istemiyorum sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
neyin hakkına giriyorsunuz hanımefendi? siz aşılarını yaptırmadığınızda diğer çocuklkarın hakları ne olacak? aşılarını yaptırın çocuğun herhangi bir zararları yok bende aşılandım bebekken turp gibi de sağlıklıyım hastaneye uğradığım yok.

aynı hisleri paylaşıyorum ama yaptırmamakla da hakkına girebilirim. Ya bi hastalık olursa ve sebebi aşı olmaması derse doktorlar?
bilgimiz kısıtlı ve net bir cevabı da olmadığı için yaptırma tarafındayım ama yaptırmayanlara da saygı duyuyorum
keşke yediğimizden soluduğumuza kadar doğal bir ortamda olabilsek...

aynı hisleri paylaşıyorum ama yaptırmamakla da hakkına girebilirim. Ya bi hastalık olursa ve sebebi aşı olmaması derse doktorlar?
bilgimiz kısıtlı ve net bir cevabı da olmadığı için yaptırma tarafındayım ama yaptırmayanlara da saygı duyuyorum
keşke yediğimizden soluduğumuza kadar doğal bir ortamda olabilsek...
Bende ayni durumdayim amisler diye bir topluluk var ne gecmiste ne bugünde hic asi olmamislar garip bir sekilde ne korona geçirmişler nede kanser engellilik vs hicbirsey yok gecmislerinde ve şimdi de bilinçli olarak genetigimizi değiştirip zehirleniyormuyuz diye dusunmeye başladım

Bende ayni durumdayim amisler diye bir topluluk var ne gecmiste ne bugünde hic asi olmamislar garip bir sekilde ne korona geçirmişler nede kanser engellilik vs hicbirsey yok gecmislerinde ve şimdi de bilinçli olarak genetigimizi değiştirip zehirleniyormuyuz diye dusunmeye başladım
birçok etken var, aşılar, gdolu yiyecekler, radyasyon, hareketsizlik, pis hava vs vs

bakıldığında bu nesil pandemi gördü, artık hastalıklar çok çeşitli. kıyamet habercisi
Rabbim korusun cümlemizi

Ben sanıyorum ki aşılarını yaptıracağım
çünkü net bilgim yok

Aşı yaptırmazsanız ve o hastalıktan kaybederseniz ne olacak peki?
Bu vebal değil mi?
Saçmalamayın lütfen.
Otizmle aşıyı birbirine bağlayanlar yemek yesin diye ekran açarken asıl ekranın sebep olduğunu düşünmüyor ne hikmetse ama.
Ekran bağımlılığı daha çok sebep oluyor buna.

Amişler kapalı bir topluluk. Ne dış dünyaya karışırlar ne içlerine birini alırlar. Dolayısıyla herhangi bir virüsün ulaşma ihtimali yok. Kendi ürettiklerini yer içerler. Sağlıklı oldukları konusu muallak çünkü sağlık sistemine girmezler, doktora gitmezler. Onlarla kendinizi kıyaslayamazsınız.

Otizm ile aşıyı birbirine bağlayan bir uye 1 yasinda bebegim ekransiz yemek yemiyor diye dert yanmıştı. 6. Ayda ek gıda başlar ama aşı suçludur 6 aya kadar bebekteki
Belirtileri anlamayacak kdr körler çünkü. Siz bakmayın saçma sapan Facebook makalelerine
Daha yeni tek bir bilimsel makale sordum bana YouTube videosu yayınlanmayan sinema filmi dediler.
Ben size başka bir şey soracağım benim şu an 50li yaşlarda yakınım çocuk felcinden engelli. Çocuğunuz böyle engelli kalsa ne cevap vereceksiniz? Ben ilk çocukken annesinin konuşması ile anlamıştım kadın 30 yasinda oğluna agliyordu
Bu siteye bile gelip kizamik geçirdi yoğun bakımda ne kdr hasar aldığı belli değil diye ağladılar
Yine asisiz ama menenjitten mahvolmuş bir çocuğun instagram hesabı var. Asisizmis ve bacaklarında et kalmamış yürümesi imkansız aile bilerek açmış
Yapmayın lütfen bu moda asılı bebekler sayesinde sağlanan toplum bağışıklığı ile çıktı. Ama geçti o günler hepsi hortladı hastalıkların.

Amişler kapalı bir topluluk. Ne dış dünyaya karışırlar ne içlerine birini alırlar. Dolayısıyla herhangi bir virüsün ulaşma ihtimali yok. Kendi ürettiklerini yer içerler. Sağlıklı oldukları konusu muallak çünkü sağlık sistemine girmezler, doktora gitmezler. Onlarla kendinizi kıyaslayamazsınız.
Çoğu okul kayıtta aşı kartı istiyor mesela. İlkokula da vermeyecek herjalde konu sahibi.
Devletin karşılamadığı rota aşını bir arkadaşım yaptırmadı mesela ikimizin oğlu da kusma ishale yakalandı. Benimki iki üç günde hafif atlatırken oğlu bir hafta hastanede yattı.
Aşısızlıl pişmanlıktır. Çocuklar okuldan sürekli hastalık kapıyor konu sahibi. Eskiden menenjitten sakat kalanlar olurdu. Hatırlarsınız mutlaka. Sakat kalmasını riske alacaksınız yani.

Otizm ve aşının hiçbir alakası yok.

Çekilin ben geldim. 😬
3 çocuğuma da rota ve ağızdan çocuk felci aşısı hariç tüm aşılarını yaptırdım/yaptırıyorum. Özeller de dahil/ kendi doktorumuzda yaptırıyoruz.
Bırak otizmi ateşleri dahi hiç çıkmıyor. Ve çok zekiler. Bir kitabı 1 kere okumam ezberlemeleri için, üstünde konuşmamız için yeterli. Bırakın bu safsataları. Otizme ekran sebep oluyor demiyorlar da aşı diyorlar. Ekran vermesin o aşı karşıtı teyzeler sonra baksınlar bakalım. Ekranın çocuklarda ötenaziden farkı yok bana göre. Ne yapıyorsa o yapıyor. Ayrıca hepsinin prospektüsünü de alıyorum. İçinde o saydıkları saçma salak şeyler yok resmen komedi asbsjsla

İlaç konusunda bende çok temkinliyim,kızım 8 yaşında toplasan 1 defa şurup vermisimdir belki.nadir hastalanır o dönemlerde ilaç dışındaki yöntemleri denerim.cok şükür ağır bı hastalık geçirmedi bununda etkisi var.aşi konusunda öyle değilim bebekliginden bu yana bütün aşılarıni yaptırdım.

Amişlerin tatlış organik bi grup sanıp ona özeneni de gördük şu forumda

Otizm ile aşıyı birbirine bağlayan bir uye 1 yasinda bebegim ekransiz yemek yemiyor diye dert yanmıştı. 6. Ayda ek gıda başlar ama aşı suçludur 6 aya kadar bebekteki
Belirtileri anlamayacak kdr körler çünkü. Siz bakmayın saçma sapan Facebook makalelerine
Daha yeni tek bir bilimsel makale sordum bana YouTube videosu yayınlanmayan sinema filmi dediler.
Ben size başka bir şey soracağım benim şu an 50li yaşlarda yakınım çocuk felcinden engelli. Çocuğunuz böyle engelli kalsa ne cevap vereceksiniz? Ben ilk çocukken annesinin konuşması ile anlamıştım kadın 30 yasinda oğluna agliyordu
Bu siteye bile gelip kizamik geçirdi yoğun bakımda ne kdr hasar aldığı belli değil diye ağladılar
Yine asisiz ama menenjitten mahvolmuş bir çocuğun instagram hesabı var. Asisizmis ve bacaklarında et kalmamış yürümesi imkansız aile bilerek açmış
Yapmayın lütfen bu moda asılı bebekler sayesinde sağlanan toplum bağışıklığı ile çıktı. Ama geçti o günler hepsi hortladı hastalıkların.
Haklisiniz kafam karisti o yüzden araştırmak istedim

X