Konu aşı kafam karışık sizlerde durum nasil?

Amerika’da çıkartıldı cıva evet örneğin Florida’da aşılama nerdeyse yok…
Bir de cıva mevzusunu TR’de neden olduğunu sorgulayınca efendim aşıların uzun ömürlülüğünü korumak için diye aklımızla alay eder gibi cevaplar veriliyor. Oysa 3 saat içinde soğuk zincirler tıpkı Avrupa ve Amerika’da ki aşıların aynısını getirtebilirsin bizim doktorumuzun anlattığı Asm’de vurulan “bayat” BCG verem aşısı yüzünden kolu son dk kesmekten kurtulan bebek oldu. Nasıl bir koruyuculuk mesela? Aynı covid dönemi gibi akılla alay ediliyor sorgulayanlar taşlanıyor.

İlaçlar konusunda bile henüz yeni bir yasa geçti sessiz sedasız bundan sonra TR gibi denek ülkelerde ilaçların yan etkileri denenerek anlaşılacak kısaca bu yasa bile o kadar korkutucu ki
Aşılar direkt otizm yapıyor demek yanlış ancak otizmi tetikliyor mu evet klorda otizm yapmaz ama otizmi tetikler mi evet
Otizm hakkında yapılan çalışmalarda glutenle beslenenlerinde otistik olma oranı yüksek bu mantıkla şimdi bir kesim çıkıp hepimiz glutenle besleniyoruz aaa bak otistik değiliz diyebilir o kadar trajikomik bir durum.
İstemeyen yaptırmasın yaptırmayana da covid dönemi gibi mahalle baskısı uygulanmasını etik bulmuyorum.
Çevremde iki aşısız çocuk bir yetişkin var (yetişkin olanın sadece verem aşısı var) gayet sapasağlamlar çocuklarsa hastane yüzü görmüyor bile çünkü anneleri ateş düşürücü dahil kullanmıyor (ateşin vücudun bağışıklığı için gerekli olduğuna inanıyor ki bu da doğru) glutensiz beslenmeye takmış çocukları o şekilde büyütüyor.
Mülteci değil sığınmacı mevzusuna gelirsek arkadaşlar burda aşı yaptırmayanları tu kaka ilan edeceğinize gidin Amerika/ Almanya modelini uygulatılmasını isteyin almanyada kızamık aşısı nerdeyse yapılmıyor ancak gelen sığınmacılara kamplarda direkt zorunlu basıyorlar aşıyı yani neymiş kendi milletine basmıyor ülkesine giren kaçaklara o aşıyı basıyor en son aşı karşıtı bir bayan kampta bu aşıyı istemiyordu ama ülkeye girerken mecbursun yaptırmaya!
Bir de Almanya’da 2014 yılında kızamık aşısı olmuş yetişkinleri tekrar aşıya çağırmışlardı sebebi kızamık virüsüne hala açık oldukları için ama aşı olmamış kişileri istemediler onlar doğal yolla atlattıkları gerekçesiyle… aşıların zaten ömür boyu koruyuculuğu yok.
Bu aşı konusunda bir kesim hiç sorgulamadan aynı covid dönemi gibi baskıyla karşılık verdiği için artık sadece düşüncemi dile getirip uzuyorum 😂 polemiğe hiç gerek yok konu sahibi dilersen birkaç doktor önerebilirim size de kafa karışıklığınız varsa
Offff nasıl sallamışsınız bari destekli sallayın ya 😂😂😂

Offff nasıl sallamışsınız bari destekli sallayın ya 😂😂😂

Cıvaya dair paylaştığınızda ne yazıyor aşı takvimini paylaşınca ben mi sallamış oldum şimdi 😅
Zorunlu aşılama olduğuna dair veri mi var? Roma hakimiyetinde olmayan her ülkede aşı tavsiye edilir zorunlu değildir
Ek olarak buyrun Collier ilçe komisyonu içme sularındaki florürü de durdurdu ama ben sallıyorum haklısınız :))

Cıvaya dair paylaştığınızda ne yazıyor aşı takvimini paylaşınca ben mi sallamış oldum şimdi 😅
Zorunlu aşılama olduğuna dair veri mi var? Roma hakimiyetinde olmayan her ülkede aşı tavsiye edilir zorunlu değildir
Ek olarak buyrun Collier ilçe komisyonu içme sularındaki florürü de durdurdu ama ben sallıyorum haklısınız :))

Does Florida require vaccinations for school?​

Yes. Students from pre-kindergarten through 12th grade who are coming into a Florida school for the first time must present an immunization record (DH 680) and a current Florida School Entry Physical Examination, Form (DH 3040).

Must 🙏🙏🙏

Florür ile ne alaka ayrıca onunla ilgili bir söz söylediğimi hatırlamıyorum. Florida’da aşı yapılmıyor demişsiniz, yanlış ve yalan beyan, düzelttim, bu kadar.

Does Florida require vaccinations for school?​

Yes. Students from pre-kindergarten through 12th grade who are coming into a Florida school for the first time must present an immunization record (DH 680) and a current Florida School Entry Physical Examination, Form (DH 3040).

Must 🙏🙏🙏

Florür ile ne alaka ayrıca onunla ilgili bir söz söylediğimi hatırlamıyorum. Florida’da aşı yapılmıyor demişsiniz, yanlış ve yalan beyan, düzelttim, bu kadar.
Covid döneminden başlattığım konuyu çorba olarak algılamış olabilirsiniz.
Klordan glutene uzun bir yazıydı
Fakat paylaştığınız yazıda must be değil de ‘mandotary’ ifadesini halen görebilmiş değilim öyle olsa yeğenim aşısız bir şekilde orada okuyamazdı takdir edersiniz :))
tavsiye edilen ve zorunlu kısım farklıdır TR’de de tavsiye edilir ama sözde özel okullara kayıt yaparken nadiren aşı kartı sorgulanır “prosedür gereğidir” gayet aşısız bir şekilde okuyabiliyor ama aşı olmamış çocuklar umarım aradaki farkı anlatabilmişimdir.

X