Köpek ısırması

eskielma

Guru
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2013
253
157
İyi günler arkadaşlar şimdiden yeni yılınız kutlu olsun.
Dün okul bahçesinde oğlumu köpek ısırdı.Yani ısırma da denilemez belki bilemiyorum ama çok küçücük bir iz var.Kıyafetinin üzerinden ısırılmış.
Köpeğin küpesi var ve bulunduğumuz yerin belediyesi ile iletişime geçip küpe numarasından köpeğin kısırlaştırılmış ve aşılı olduğu bilgisini aldım.Aynı zamanda ısırma olayı gerçekleştikten hemen sonra oğluma kuduz aşısı yapıldı ve aşı kartı oluşturularak 4 doz aşı takvimi oluşturuldu.
Şimdi sizlere sormak istediğim kuduz bulaşı açısından herhangi bir risk var mıdır ?
Sanırım biraz rahatlamaya da ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkür ederim.

10 gün köpeği almaları gerekmiyor mu bu soruyu sordunuz mu? Yoksa küpeli diye mi alınmıyor?
Köpeğin de aşısı varmış, oğlunuza da yapılmış. Çok zor ihtimal bence, süre de önemli sanırım bu durumlarda. Gecikmeli değil olayın yaşandığı gün ısırılan yerin sabunlu suyla yıkanıp hemen doktora gidilmesi gerekli.

Teşekkür ederim arkadaşlar olay olduğunda ben maalesef yanında yoktum yıkama gibi bir durum olmamış ne yazık ki

Eklentiler

• A0EE247D-3117-4A38-9DA3-613558565EF3.jpeg
    A0EE247D-3117-4A38-9DA3-613558565EF3.jpeg
    59,1 KB · Görüntüleme: 200
Dün okul bahçesinde oğlumu köpek ısırdı.Yani ısırma da denilemez belki bilemiyorum ama çok küçücük bir iz var.Kıyafetinin üzerinden ısırılmış.
Köpeğin küpesi var ve bulunduğumuz yerin belediyesi ile iletişime geçip küpe numarasından köpeğin kısırlaştırılmış ve aşılı olduğu bilgisini aldım.Aynı zamanda ısırma olayı gerçekleştikten hemen sonra oğluma kuduz aşısı yapıldı ve aşı kartı oluşturularak 4 doz aşı takvimi oluşturuldu.
Şimdi sizlere sormak istediğim kuduz bulaşı açısından herhangi bir risk var mıdır ?
Yok rahat olun.

Geçmiş olsun aşı yaptırmışsınız korkmayın köpeğin de aşısı varmış zaten riske atmadan herşeyi yapmışsınız benim de oğlumu kedi tırmalamıştı bol sabunlu suyla yıkayıp hastaneye gittik ona da 4 doz aşı vurmuşlardı sonra bir senenin sonunda ev köpeği ısırdı kanattı tekrar gittik hastaneye köpek de aşılıydı tekrar oğluma aşı bile yapmadılar

Teşekkürler sanırım sizin de evcilleriniz var yanlış hatırlamıyorsam
Belediye yanlış bilgi veremez değil mi küpe numarası felan var offff sanırım iyice stres oldum kusura bakmayın
Evet var, sokakta baktığım köpeklerim de var. Şehir içinde kuduz görülme ihtimali yok gibi bir şey zaten. Üstelik köpek aşılı, çocuğun aşısı zamanında yapılmış. Hiç sıkıntı olmaz endişe etmeyin. Belediye de yanlış bilgi vermez.

Evet var, sokakta baktığım köpeklerim de var. Şehir içinde kuduz görülme ihtimali yok gibi bir şey zaten. Üstelik köpek aşılı, çocuğun aşısı zamanında yapılmış. Hiç sıkıntı olmaz endişe etmeyin. Belediye de yanlış bilgi vermez.
Gerçekten çok çok teşekkür ederim bir de köpek uyuyormuş oğlum uyurken sevmeye çalışmış sanırım hayvancağız korktu bilemiyorum ama ben yanında yoktum sağolsunlar kimse de yıkayayım dememiş yine de bir sıkıntı olmaz değil mi?

Gereken her şeyi yapmışsınız aşı takibini yapın yeterli çok geçmiş olsun

Gerçekten çok çok teşekkür ederim bir de köpek uyuyormuş oğlum uyurken sevmeye çalışmış sanırım hayvancağız korktu bilemiyorum ama ben yanında yoktum sağolsunlar kimse de yıkayayım dememiş yine de bir sıkıntı olmaz değil mi?
Yok yok olmaz bişey. Yıkamakla kuduzun bir alakası yok zaten. O enfeksiyon kapmasın diye yapılıyor. Hastaneye gitmişsiniz orda temizlenmiş, dezenfekte edilmiştir zaten.

Yok yok olmaz bişey. Yıkamakla kuduzun bir alakası yok zaten. O enfeksiyon kapmasın diye yapılıyor. Hastaneye gitmişsiniz orda temizlenmiş, dezenfekte edilmiştir zaten.
Peki son bir soru daha sorabilr miyim?
Kuduz antikoru diye birşey varmış immunglobilin ondan da yaptırsam mı?

Aşılıysa hiçbir şey olmaz. Bir köpek beni yalarken dişi batmıştı yanlışlıkla. Yıkadım bir sorun olmadı. Aşılı hayvandan kuduz vakası da hiç duymadım içiniz rahat olsun bence

Tüm yapılması gerekenler yapılmış içiniz rahat olsun ❤️

X