Köpek ısırması

10 gün köpeği almaları gerekmiyor mu bu soruyu sordunuz mu? Yoksa küpeli diye mi alınmıyor?
Köpeğin de aşısı varmış, oğlunuza da yapılmış. Çok zor ihtimal bence, süre de önemli sanırım bu durumlarda. Gecikmeli değil olayın yaşandığı gün ısırılan yerin sabunlu suyla yıkanıp hemen doktora gidilmesi gerekli.
Hayvani takip edebiliyorsaniz alınmıyor.
Bana kedi saldirdi (gercekten saldirdi ama oyle iki tırmık degil, omzumdan baldirima kadar diş ve tırnak izleri var hala). Sokak kedisi olmasina ragmen bizim sokakta yasiyor diye bana uc doz aşı yapildi sadece. Ucuncu doz asim yapilirken kedi hala saglam diye dorduncuyu yapmadilar. O deccal kedi de hala sokakta benden mama istiyor. Seytan.

Ben tam anlamıyla ısırma değilde diş çizmesine - git buradan uyarisi icin yaparlar benzettim bence çok az temas olmuş gibi korkmayın bir şey olmaz inşallah aşı yaptirmisiniz oda kontrol altında kupeliymis çok geçmiş olsun

Ben tam anlamıyla ısırma değilde diş çizmesine - git buradan uyarisi icin yaparlar benzettim bence çok az temas olmuş gibi korkmayın bir şey olmaz inşallah aşı yaptirmisiniz oda kontrol altında kupeliymis çok geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim evet çok az bir temas olmuş kabuk bağlamış bile yara hani derimiz yüzüldü deriz ya sanki öyle

Çok teşekkür ederim evet çok az bir temas olmuş kabuk bağlamış bile yara hani derimiz yüzüldü deriz ya sanki öyle

Evet bana da öyle geldi korkmayın ztn agresif olan hayvan orada yaşayamaz en büyük belirti de agresiflik. Onada taşınmış olması gerekli, asıl kaynak yaban hayvanları çok zor yani hiç korkmayın
Çok geçmiş olsun ufakliga

Evet bana da öyle geldi korkmayın ztn agresif olan hayvan orada yaşayamaz en büyük belirti de agresiflik. Onada taşınmış olması gerekli, asıl kaynak yaban hayvanları çok zor yani hiç korkmayın
Çok geçmiş olsun ufakliga
Okul bahçesinde uyuyormuş uyurken sevmeye çalışmış oğlum dediğiniz gibi sanırım git burdan demek istemiş çünkü geri yatmaya devam etmiş
Yani agresiflik olsa bahçede top oynayan onlarca çocuk var sanırım onlara da birşey yapardı

İyi günler arkadaşlar şimdiden yeni yılınız kutlu olsun.
Dün okul bahçesinde oğlumu köpek ısırdı.Yani ısırma da denilemez belki bilemiyorum ama çok küçücük bir iz var.Kıyafetinin üzerinden ısırılmış.
Köpeğin küpesi var ve bulunduğumuz yerin belediyesi ile iletişime geçip küpe numarasından köpeğin kısırlaştırılmış ve aşılı olduğu bilgisini aldım.Aynı zamanda ısırma olayı gerçekleştikten hemen sonra oğluma kuduz aşısı yapıldı ve aşı kartı oluşturularak 4 doz aşı takvimi oluşturuldu.
Şimdi sizlere sormak istediğim kuduz bulaşı açısından herhangi bir risk var mıdır ?
Sanırım biraz rahatlamaya da ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkür ederim.
ignelerini hemen yaptirmissiniz kuzum korkma

Okul bahçesinde uyuyormuş uyurken sevmeye çalışmış oğlum dediğiniz gibi sanırım git burdan demek istemiş çünkü geri yatmaya devam etmiş
Yani agresiflik olsa bahçede top oynayan onlarca çocuk var sanırım onlara da birşey yapardı

Yaa evet bana öyle gelmisti burada amaç alanımdan çık demek aslında ama disi keskin sıyırmış oluyor çok geçmiş olsun oğlunuz kaç yaşında inş korkmamistir siz rahat olun gelmiş geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun, aşı takvimindeki günlerini atlamayın hiç bir şey olmaz. Zaten köpek de aşılıymış.

Köpek kuduza karşı aşılı mı emin misiniz ? Kuduz aşısı ithal . 6 ay önce kızımı kedi tırmaladı . 3 hastane dolaştık . Stoklarda yoktu . Köpeği gözlemlemeniz lazım

Köpek kuduza karşı aşılı mı emin misiniz ? Kuduz aşısı ithal . 6 ay önce kızımı kedi tırmaladı . 3 hastane dolaştık . Stoklarda yoktu . Köpeği gözlemlemeniz lazım
Köpek belediye tarafından küpe takılmış bir köpek ve belediye ile iletişime geçtik belediyenin veterineri köpeğin aşılı olduğunu söyledi biz küçük bir ilçede yaşıyoruz kuduz aşısı konusunda bir sıkıntı yaşamadık hatta kuduz aşısı kartı vermişler eşime 3 doz daha aşı olacak oğlum

Teşekkür ediyorum aşı takvimini asla atlamayız ona rağmen acaba bir sıkıntı olur mu diye çekiniyorum
Hiçbir sıkıntı olmaz kuduzun sokaktaki kedi köpekten geçme ihtimali bile çok çok düşükken aşı da yaptırmışsınız. Beni kedi tırmaladı seveyim derken bunaltmıştım biraz. Birkaç doktor tanıdığıma danıştım. Hepsi de şehirde kedi köpekten kuduz geçmesi imkansıza yakın ben yaptırmazdım deyince ben aşı bile yaptırmadım. Önlem olarak yapıyorlar zaten. Çok geçmiş olsun oğlunuzu tembihleyin sevelim derken korkutup bunalttığımızda geriliyorlar sanırım

Dün okul bahçesinde oğlumu köpek ısırdı.Yani ısırma da denilemez belki bilemiyorum ama çok küçücük bir iz var.Kıyafetinin üzerinden ısırılmış.
Köpeğin küpesi var ve bulunduğumuz yerin belediyesi ile iletişime geçip küpe numarasından köpeğin kısırlaştırılmış ve aşılı olduğu bilgisini aldım.Aynı zamanda ısırma olayı gerçekleştikten hemen sonra oğluma kuduz aşısı yapıldı ve aşı kartı oluşturularak 4 doz aşı takvimi oluşturuldu.
Şimdi sizlere sormak istediğim kuduz bulaşı açısından herhangi bir risk var mıdır ?
Gereken herşey yapılmış korkmayın ve geçmiş olsun.Köpeği karantinaya alıp izlemeleri lazım yine de.

Hiçbir sıkıntı olmaz kuduzun sokaktaki kedi köpekten geçme ihtimali bile çok çok düşükken aşı da yaptırmışsınız. Beni kedi tırmaladı seveyim derken bunaltmıştım biraz. Birkaç doktor tanıdığıma danıştım. Hepsi de şehirde kedi köpekten kuduz geçmesi imkansıza yakın ben yaptırmazdım deyince ben aşı bile yaptırmadım. Önlem olarak yapıyorlar zaten. Çok geçmiş olsun oğlunuzu tembihleyin sevelim derken korkutup bunalttığımızda geriliyorlar sanırım
Yorumunuz için teşekkür ederim köpek uyuyormuş zaten oğlum uyurken seveyim demiş uyanmış ısırmakta değil tam, dişlemiş mi denir ne denir bilemedim anne bir saniye felan sürdü zaten dişlerini de bastırmadı diyor

3 kez kopek tarafından isirildim.

Ikisi asilarini bildigim tanıdık kopekti, baya derin isiriklar yasadim, tetanoz asisi vuruldum ucer doz.

Bir tanesi sokaktaki kupesiz kopekti, yine baya derin isiriklar yasadim. Kuduz asimi ayni gun oldum, tum asilarimi tamamladim.

10 yili gecmistir, sağım, yasiyorum herhangi bir sikintim yok.

Kopekten eminsiniz veya degilsiniz farketmez, kuduz asisi vuruluyorsa oglunuz sorun yoktur, sakinlesin, gecmis olsun. Asilari tamamlatmayi ihmal etmeyin.

3 kez kopek tarafından isirildim.

Ikisi asilarini bildigim tanıdık kopekti, baya derin isiriklar yasadim, tetanoz asisi vuruldum ucer doz.

Bir tanesi sokaktaki kupesiz kopekti, yine baya derin isiriklar yasadim. Kuduz asimi ayni gun oldum, tum asilarimi tamamladim.

10 yili gecmistir, sağım, yasiyorum herhangi bir sikintim yok.

Kopekten eminsiniz veya degilsiniz farketmez, kuduz asisi vuruluyorsa oglunuz sorun yoktur, sakinlesin, gecmis olsun. Asilari tamamlatmayi ihmal etmeyin.
Çok teşekkür ederim aşıları mutlaka tamamlatacağız köpekten şöyle eminiz eşim ayrı sormuş dayanamadım ben de bugün ayrı sordum belediye veterinerine köpeğin aşılı olduğu ve bir sıkıntı olmayacağı söylendi,köpeğin küpesi ve küpe numarası da vardı
Çok afedersiniz ısırık resmini birinci sayfada paylaşmıştım görmediyseniz bir bakar mısınız? Derin bir ısırık gibi gelmedi bana

X