kötü durumdayım motivasyona ihtiyacım var

VanessaRinki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
702
1.145
şişman olduğumiçin insanlardan çok kötü tepkiler alıyorum
106 kiloyum ama yolum daha çooook uzun bana kilo verdikten sonra insanların tepkilerinin nasıl değiştiğine dair kısa anekdotlarınızı anlatır mısınız?

106 kiloyum ama yolum daha çooook uzun bana kilo verdikten sonra insanların tepkilerinin nasıl değiştiğine dair kısa anekdotlarınızı anlatır mısınız?
Nerelerdesin sen Vanessa

Kilo vermişin ama insanlar sana sadece vayy kilo mu verdin ne güzel olmuşum der geçer evet seni mutlu eder motive eder

Ama önemli olan senin mutlu olman sende şu negatiflik ve kendini buna boğman düşüncesiz tavırların geleceginde ilgili olmayacak şeyler düşündüğün sürece olmaz

Kiloyla birlikte bence düşüncelerini de yenile değiş tamamen

Nerelerdesin sen Vanessa

Kilo vermişin ama insanlar sana sadece vayy kilo mu verdin ne güzel olmuşum der geçer evet seni mutlu eder motive eder

Ama önemli olan senin mutlu olman sende şu negatiflik ve kendini buna boğmam düşüncesiz tavırların okdugu sürece olmaz

Kiloyla birlikte bence düşüncelerini de yenile değiş tamamen
evet haklısınız
mesela yurtta kalıyorum 120den 110 a düştüğüm halde bana sürekli oda arkadaşlarım kötü yorum yapıyordu
tartı bozuktur vs gibi oysaki üzerime olmayan pantolonlar olmaya başlamıştı

evet haklısınız
mesela yurtta kalıyorum 120den 110 a düştüğüm halde bana sürekli oda arkadaşlarım kötü yorum yapıyordu
tartı bozuktur vs gibi oysaki üzerime olmayan pantolonlar olmaya başlamıştı
Işte boşver sen yurtta denenleri o pantolonlar olduğun da başarmış olmanın keyfini yaşıyorsun demi
Işte kendin için yap
Başkaları bakarsın över tepeye çıkarır bakarsın yerin dibine sokar

Sen kendin için yap kilo vermeyi de gelecek planlarını da okulunu bitir derslerine çalış

Gelsin bambaşka Vanessa kendini baştan yarat👍👍👍🌹

Ben sizi gayet iyi anladım. Yakın arkadaşım 4 çocık sonrası bi cesaret karın germe ameliyatı oldu. Sezeyanlrden dolayı çok kötü idi. Şuan 36 beden giyiniyor diyetle tüm vücut harika oldu. Olumlu tepkiler alınca da bi güzelleşti fıstık gibi oldu. Kızı ile aynı kıyafetleri giyiniyor. Sizi ameliyat etmezler diyetle sporla vereceksiniz. Sonrasında yeni doğmuş gibi olacaksınız

Maalesef kilo birçok şeye engel ve sağlıksız. Kimsenin düşüncesine takılmadan sağlığın için vermelisin kilonu, yoksa çevrendekiler kilo verdin diye madalya takmayacak sana.

spor yapmazsan her önüne gelen fast food ekmek hamurişi yersen almaya devam eder obez olursun aynayı çevir bak ve kendine bak artık çeki düzen ver bence milletin lafını da duyma

En gerçekçi tepkiyi söyleyeyim "ayyy yüzün çökmüş ,eskiden yüzün çok güzeldi"
Genelde buna benzer olabiliyor şayet karşınızdaki hazımsız,kıskanç bir tipse.
Öte yandan başkaları için değil kendiniz icin niyet edin birşeyi yapmaya. Aksi halde motivasyon sağlamak imkansız.

Şunu söylüyüm hani bu ekşiciler/inceller ‘kadınlar paraya bakıyor, param yok diye beni istemiyorlar, reddediyorlar’ diye tüm kadınları kapsayan tespitler şey ediyorlar ya.

Hah işte erkekler de şişman/ şişman bakımsız/ bakımsız kadınlara aynı zorbalığı yapıyorlar

Şişman/ şişman bakımsız / bakımsız kadın = Fakir erkek

Gördükleri zorbalık aynı hemen hemen.

Kilolu olmakla alakası yok.bazi şeyler kismettir.öyle sihirli değnek değmiş gibi olacağını sanmam.şu forumda bile kimbilir kaç tane kilolu kadın var.arada anlatıyorlar.gayet de güzel evlilikleri var.gerçi eskiden ben de öyle sanıyordum ama öyle değil.allah herkesin çarşısına bir pazar veriyor er ya da geç.kısmet bence kişisel bir mesele.yaştan, cinsiyetten, boydan, postan meslekten bağımsız.

Şunu söylüyüm hani bu ekşiciler/inceller ‘kadınlar paraya bakıyor, param yok diye beni istemiyorlar, reddediyorlar’ diye tüm kadınları kapsayan tespitler şey ediyorlar ya.

Hah işte erkekler de şişman/ şişman bakımsız/ bakımsız kadınlara aynı zorbalığı yapıyorlar

Şişman/ şişman bakımsız / bakımsız kadın = Fakir erkek

Gördükleri zorbalık aynı hemen hemen.
Zorbalık yapılıyor mu emin değilim.bu forumda bile bir sürü kilolu kadın var.hiç beğenilmeme sorunu yaşamadım diyen.ben kısmet olduğunu düşünüyorum bu işlerin.ekşiciler, inceller falan zaten kafayı kırmış tipler.dikkate almak hata olur.oyle olsa dünyada sadece boylu, poslu, güzel kişiler tercih edilirdi.öyle değil.dünyanın dengesi bu değil.

Ben zayıf olduğum için akrabalar iskelet diye dalga geçiyorlardi. İnsanlar hep konuşurlar. Siz kimseyi dinlemeyin. İyi bir diyetisyene gidin.

Cogu insan yanindakilerin kendisinden guzel/zayif olmasini istemez cunku. Giymek istedigin cok guzel bir kac elbise,kiyafet belirle, mesela 10 kilo verince kendine hediye alip onu giy, 5-10 kilo daha verince bir kiyafet daha al.

X