Koyu kahverengi saçımı 10.0 açık sarı kendim yapabilir miyim?

Annenur43

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
64
50
Merhaba arkadaşlar.
Daha önce ombre yaptırdım kuaförde.ilk saç boyatma deneyimimdi.
Çocuk oldu falan derken şimdi kendi saçım tekrar geldi.beyazlar da var.
Kuaför biraz yüksek fiyata boyuyor.
Sizce kendim bir arkadadimdan yardım alarak evde kendim boya yapabilir miyim..el becerim iyidir😆saç rengim koyu kahve.istedigim renk açık sarı.palette 10.0 aldım.uc kutu....deneyimli olanların fikirlerini bekliyorum....

Yanma kokusu heran gelebilir. Koyu kahve saç 3,4 tondan 9lara 10lara getirmek istiyorsun hiç yapmamışsan sıkıntı. Bence yavaş yavaş rengini aç hemen sarıya gidersen saçın çok yıprancak. Açmadan da tutmaz.

Açmadan tutmaz. Kendi kendinize acmaya calismak da buyuk risk. Ben de kahverengi/kizil karisimi kullaniyorum dip beyazlarimi kendim boyuyorum ama sariya gecis gibi biseyi en iyi yerde yaptirmazsaniz sonuclari cok kotu olabiliyor.

İyi olmayan kuaförlerde bile bazen saçlar açma işleminden sonra tutam tutam kopuyor ,nasip cesaret edeceksiniz buna? YouTube da saçını açan ve videolar çeken youtuber lar görmüştüm ben de ama herkesin saçı aynı pigmentte ve cinste değilki .. Evde boyama tabiki oluyor ama açma tamamen profesyonel işidir ,net.

İyi olmayan kuaförlerde bile bazen saçlar açma işleminden sonra tutam tutam kopuyor ,nasip cesaret edeceksiniz buna? YouTube da saçını açan ve videolar çeken youtuber lar görmüştüm ben de ama herkesin saçı aynı pigmentte ve cinste değilki .. Evde boyama tabiki oluyor ama açma tamamen profesyonel işidir ,net.
Teşekkür ederim.haklisiniz.dikkat etmeye çalışacağım

Yavaş yavaş açmaktan kastınız nedir???

Sac açmak oryal açmak olarak demedim koyu kahveden 2 ton açık sonra bı sure sonra 2 ton daha açarak sarıya gitmek olarak diyorum. Numara numara okey. 3 den biran da 10a gitmek saç sağlıklı değilse ölümüne yol açıyor katmanlarını inceltiyor.

Teşekkür ederim.haklisiniz.dikkat etmeye çalışacağım
Ben hep kendim açıp boyuyorum saçlarımı. Çok da güzel oluyor
Açıcı olarak Blonde Me toz açıcı ve yine aynı marka 30 vol oksidan tavsiye ederim size, fiyatı biraz yüksek gelebilir ama ilerleyen aylarda dip boyasında da kullanırsınız. 1 ölçü açıcıya 1 buçuk ölçü oksidan karıştırabilirsiniz. Saçlarınızda sürme dahil 45 dk bekletebilirsiniz. Yıpranmayı en aza indirmek adına 1 tatlı kaşığı saç proteini de ekleyebilirsiniz. Bu marka pahalı gelirse market açıcılarından Palette iyidir, bekletme süresini geçirmezseniz sorun yaşamazsınız. Kontrollü şekilde tertemiz açabilirsiniz saçınızı.
Boyaya gelecek olursak 10.0 evde boyama için doğru tercih değil bence, saçta turunculuk bırakıyor. Ben o yüzden her zaman içinde küllülük barındıran renkleri tercih ediyorum yani 10.1, 12.1 gibi. 1'li olanlar küllü boyalardır, insanı kolay kolay üzmez. Ben artık sürekli boyadığım için tüp boyaları kullanmaya başladım. Selective marka kullanıyorum. Hem uygun fiyatlı hem de gayet güzel bir boya, öneririm.
Yardımcı olabilmişimdir biraz umarım. Kafanıza takılan şeyler olursa seve seve cevaplarım :)

Ben hep kendim açıp boyuyorum saçlarımı. Çok da güzel oluyor
Açıcı olarak Blonde Me toz açıcı ve yine aynı marka 30 vol oksidan tavsiye ederim size, fiyatı biraz yüksek gelebilir ama ilerleyen aylarda dip boyasında da kullanırsınız. 1 ölçü açıcıya 1 buçuk ölçü oksidan karıştırabilirsiniz. Saçlarınızda sürme dahil 45 dk bekletebilirsiniz. Yıpranmayı en aza indirmek adına 1 tatlı kaşığı saç proteini de ekleyebilirsiniz. Bu marka pahalı gelirse market açıcılarından Palette iyidir, bekletme süresini geçirmezseniz sorun yaşamazsınız. Kontrollü şekilde tertemiz açabilirsiniz saçınızı.
Boyaya gelecek olursak 10.0 evde boyama için doğru tercih değil bence, saçta turunculuk bırakıyor. Ben o yüzden her zaman içinde küllülük barındıran renkleri tercih ediyorum yani 10.1, 12.1 gibi. 1'li olanlar küllü boyalardır, insanı kolay kolay üzmez. Ben artık sürekli boyadığım için tüp boyaları kullanmaya başladım. Selective marka kullanıyorum. Hem uygun fiyatlı hem de gayet güzel bir boya, öneririm.
Yardımcı olabilmişimdir biraz umarım. Kafanıza takılan şeyler olursa seve seve cevaplarım :)
Teşekkür ediyorum ayrıntılar için.
Ben şimdi palette nin boyasını üç kutu aldım ya.onun içindeki açıcı işimi görür değil mi?

Teşekkür ediyorum ayrıntılar için.
Ben şimdi palette nin boyasını üç kutu aldım ya.onun içindeki açıcı işimi görür değil mi?
Siz normal boya aldınız sanırım. Boya uygulaması öncesi saçın açılması gerekiyor, ekteki açıcıyı kullanabilirsiniz.

Eklentiler

• images (26).jpeg
    images (26).jpeg
    42,3 KB · Görüntüleme: 53
Merhaba arkadaşlar.
Daha önce ombre yaptırdım kuaförde.ilk saç boyatma deneyimimdi.
Çocuk oldu falan derken şimdi kendi saçım tekrar geldi.beyazlar da var.
Kuaför biraz yüksek fiyata boyuyor.
Sizce kendim bir arkadadimdan yardım alarak evde kendim boya yapabilir miyim..el becerim iyidir😆saç rengim koyu kahve.istedigim renk açık sarı.palette 10.0 aldım.uc kutu....deneyimli olanların fikirlerini bekliyorum....
Evde saçınız mahvolabilir.Bir iki ton açık sacinizi.Bende randevu alicam.Calismiyorum bankada biraz param var.Onunla boyatmayi düşünüyorum.

X