Kredi çektim ve dolandırıcılara para kaptırdim borclarımı nasıl ödücem bilmiyorum 😭 evde paketleme işiyle para kazanan var mı yardımcı olur musunuz ?

Nasıl dolandirildiniz?
Daha geçen bir hukuk öğrencisi video atmıştı, evde paketleme işi bulmus..bilgilerini gondermis falan. Önce guvenebilmek için para istemişler, sonra kargo 400 lira tuttu alıcı ödemeli bize yollayın demişler, sonra başka sebepten 1500 istemişler.
Kiz ödemeyince 'bizi yarıyolda bıraktın,70 bin lira bedeli var' falan filan,saldırgan tavirlar. Kız telefonu kapatınca da babasının adresini,ninesinin tcsini falan atmışlar 'seni buluruz o cezayı odetiriz' diye.
Olaylar olaylar. Yani evden paketlemeye de guvenmeyin.
150 bin yüksek bir rakam, nasıl gonderdiniz?
E ne oldu o kiz sonra

Nasıl dolandirildiniz?
Daha geçen bir hukuk öğrencisi video atmıştı, evde paketleme işi bulmus..bilgilerini gondermis falan. Önce guvenebilmek için para istemişler, sonra kargo 400 lira tuttu alıcı ödemeli bize yollayın demişler, sonra başka sebepten 1500 istemişler.
Kiz ödemeyince 'bizi yarıyolda bıraktın,70 bin lira bedeli var' falan filan,saldırgan tavirlar. Kız telefonu kapatınca da babasının adresini,ninesinin tcsini falan atmışlar 'seni buluruz o cezayı odetiriz' diye.
Olaylar olaylar. Yani evden paketlemeye de guvenmeyin.
150 bin yüksek bir rakam, nasıl gonderdiniz?

Bir de nüfus cüzdanının önlü arkalı fotoğrafını isteyenler varmış. Sanki sigorta yapacak

03.06.2023 tarihinde dolandırıldım Instagram üzerinden Hepsiburada günlük yüksek kazanç yazısıyla bir linki tıkladım üye oldum olmaz olaydım. Benden parça parça toplamda görev bitene kadar 150bin tl yatırmış oldum işlem bitene kadar anlamış değildim durumu bu hafta karakola gidip şikayette bulundum ve 3 ayda savcılığa sevk edileceğini 3-5 seneye de sonuçlanabileceğini söyledi. Ben bir sürü kredi, kredi kartı avansı çektim aylık ödemeleri çok yüksek aldığım yetim aylığı da kesilirse iki yaşındaki kızımla ortada kalacağım bu dolandırıcı lar dan paramı geri almak imkansız olabilirmiş napmam gerekiyor hiç bilmiyorum her ayın 4ü kredi kartı ve kredi ödeme günüm .
evde paketlemeye de girip kendinizi riske atmayın güvenilir bi iş bulun instagram üzerinden bu hesapları son zamanlarda ben de çok fazla görüyorum ama azıcık bakınca dolandırıcı oldukları belli oluyor herkes dikkatli olsun

Gorev bitene kadar parca parca para yatirmis. Gorev ne acaba?

Aynı mesajsa eğer bana da defalarca gelmişti, “Merhaba Seher domestos ben xxxx, sana iş teklifim var, Hepsiburadadan yazıyorum” şeklinde. Dolandırıcı oldukları çoook belliydi. Hatta hebsiburadaya atmıştım, hazır bir post atmışlardı dolandırıcı olduklarına dair.

Bu mesaja da inanıp dolandırılmazsın yani
A3A38696-AF08-43C0-A521-9ED6D640405A.jpeg

E ne oldu o kiz sonra
İste Onun kaptırdığı ogrenci haliyle 600 lira falan, öyle kurtulmuş şikayet etmis karakola
Bir de nüfus cüzdanının önlü arkalı fotoğrafını isteyenler varmış. Sanki sigorta yapacak
İnan bir insanın seceresini bulmak çok kolay. Benim arkadaşım aile politikalarda calisiyor, adını soyadını bildiği herkesin ikmetgahina,nüfus kaydına bile erişen bir sistemi var. Çağrı merkezinde borc ödeme biriminde çalışan arkadaşımin da aynı sistemi vardı, telefonu acmayanin, borcunu odemeyenin akrabasını bulur,onlara rezil ederdi
Kvkk hak getire

İste Onun kaptırdığı ogrenci haliyle 600 lira falan, öyle kurtulmuş şikayet etmis karakola

İnan bir insanın seceresini bulmak çok kolay. Benim arkadaşım aile politikalarda calisiyor, adını soyadını bildiği herkesin ikmetgahina,nüfus kaydına bile erişen bir sistemi var. Çağrı merkezinde borc ödeme biriminde çalışan arkadaşımin da aynı sistemi vardı, telefonu acmayanin, borcunu odemeyenin akrabasını bulur,onlara rezil ederdi
Kvkk hak getire

Orası öyle gerçi, düşününce belki güven sağlamak için falan istiyorlar galiba. Geçen Twitter’da görmüştüm, yine bilgiler ifşa olmuş. Biri tc mi, anne babamın bilgilerini söylese şaşırıp da korkmam

Konu sahibinin Başka konuya mesajı: Bende dolandirildim 😏 03.06.2023 tarihinde instgram sayfasında dolanırken bir link çıktı Hepsiburada günlük yüksek kazançli hemen üye oldum olmaz olaydım . 100 bin kredi çektim 50 bin vadeli hesabımda vardı hepsi gitti bana kalan bir sürü borç oldu . Tüccar komisyonlugu kazancı adı altında bir sürü görev tamamlamam gerekti tamamladikca başka görev geldi görevler bitmeden paramı alamicaktim kazanicam sandim kredi bile çektim her ayın 3 ünde ödemelerim var benimse sadece yetim aylığım var ona da bloke koyarlar yakında devletin sağladığı hiçbir yardım yok bu dolandırıcılıkta ilgili. 2 yaşında kızım var ve Yozgat'ta yasiyorum ailemle aram iyi değil bir işte çalışsam ev kira elektrik su doğalgaz üzerine kreşte eklenicek hiç gecinemicek hale gelicem. Kızımı babasina bırakmak istemiyorum onsuz yapamam ayda 8000 TL ilave para lazım kredi ödemeleri için nereye başvurabileceği mi napicagimi hiç bilmiyorum. Polise şikayet ettiğimde 3-5 seneye dava sonuçlanır dediler ama paramı alamicagimin olasılığının yuksek olduğunu söylediler o kadar çaresiz bir durumdayım ki. evde paketleme işi falan olmuyor mu yapan eden var mı benim bir şekilde para kazanmam lazım yada yardım eden kurum var mı acaba .

Bu mesaja da inanıp dolandırılmazsın yani
Eki Görüntüle 3260985
Bana bugün gelen de bu
IMG_20230613_132459.jpg

Büyük konuşmak istemem ama çay söylemeden önce bile menüye bakan biriyim, borç veriyorsam eşe dosta dolar veririm😂😂 kimseye benden kolay kolay kuruş cikmaz.
Tabii Allah sasirtmasin. benim psikolog akrabami da dolandirdilar telefondan :KK43: bir anlık bir şey insanin kanmasi

03.06.2023 tarihinde dolandırıldım Instagram üzerinden Hepsiburada günlük yüksek kazanç yazısıyla bir linki tıkladım üye oldum olmaz olaydım. Benden parça parça toplamda görev bitene kadar 150bin tl yatırmış oldum işlem bitene kadar anlamış değildim durumu bu hafta karakola gidip şikayette bulundum ve 3 ayda savcılığa sevk edileceğini 3-5 seneye de sonuçlanabileceğini söyledi. Ben bir sürü kredi, kredi kartı avansı çektim aylık ödemeleri çok yüksek aldığım yetim aylığı da kesilirse iki yaşındaki kızımla ortada kalacağım bu dolandırıcı lar dan paramı geri almak imkansız olabilirmiş napmam gerekiyor hiç bilmiyorum her ayın 4ü kredi kartı ve kredi ödeme günüm .
Kimse demedi mi size; bir iş karşılığı sizden para istenirse o işten koşarak uzaklaşın diye. Geçmiş olsun

Bana bugün gelen de buEki Görüntüle 3260986
Büyük konuşmak istemem ama çay söylemeden önce bile menüye bakan biriyim, borç veriyorsam eşe dosta dolar veririm😂😂 kimseye benden kolay kolay kuruş cikmaz.
Tabii Allah sasirtmasin. benim psikolog akrabami da dolandirdilar telefondan :KK43: bir anlık bir şey insanin kanmasi
Telefonu nerden bulmuşlar kiiiiiii

Bana bugün gelen de buEki Görüntüle 3260986

Bende cimri sayılabilecek bir tipim, bu yüzden dolandırılmam çok zor dkfkfk

Kkdan bir arkadaşım var, çeviri yapıyor. Freelance sitede bir çeviri işi bulmus, fiyatı da oldukca yüksek, binyuz Euro. Ama bin Euro edecek bir iş değil. Neyse arkadasim yine de bir umut yaptı ceviriyi,yolladı. Sonra sistemeki hesabına para gelmiş gibi bir şey oldu
IMG_20230613_212841.jpg

Amaaaaaaa
Bunu cekebilmek için oncesinde para göndermesi mi ne gerekmis
🙈🙈🙈
Tabii yersen
İşi de o kadar ciddi yapıyorlar ki, paran cidden orada , sen gonderince gelecek sanıyorsun.
Neyse ki dolandirici olduğunu anladı, bir anlık boş bulunup yollamadi.
Herkes cok dikkatli olsun , benim avukat arkadaşlarım her bulusmada yeni dolandirici mağduru muvekkilerinden bahsediyorlar

X