Kredili Sistem Açık Öğretim Ders Çalışma Sayfası

bide anlamadım tam hergün ders çalışıp ünite ve sayfa sayısınımı bildirim yapıyosunuz bende katılmak istiyorum gerçi genelde soru çözüyorum ama

günaydın kızlar.notlar beklediğimden çok daha iyi geldi çok şaşırdım.

tablo içinde eklerseniz sevinirim toplam ünite sayısı 56 , bitirilen 15 :KK53: biraz hızlanıyım artık anca yetişir :KK52:

bide anlamadım tam hergün ders çalışıp ünite ve sayfa sayısınımı bildirim yapıyosunuz bende katılmak istiyorum gerçi genelde soru çözüyorum ama

Toplam ünite sayısını tabloya yazıyoruz bitirdikçe yazıyoruz ismini ekledim üniteleri ve çalıştıklarını bildirirsin

Son düzenleme:
günaydın kızlar.notlar beklediğimden çok daha iyi geldi çok şaşırdım.

tablo içinde eklerseniz sevinirim toplam ünite sayısı 56 , bitirilen 15 :KK53: biraz hızlanıyım artık anca yetişir :KK52:

toplam ünitelerin mi 56 vize ve final olarak yoksa sadece final mi:KK53::KK53:
çokmuş ya
ben kendiminkine en çok diyordum:KK37:
10 dersim va rbenim toplam 42 konu sadece final
vize final 84:KK52::KK52::KK52::KK52:

dün gece eklemeyi unutmuşum, 2 ünite daha bitirdim toplam 17 oldu....:KK51:

maşallah gazelim:nazar:
çalışamam diyordun bak bitirmişsin:KK54:
bende bugün biraz fazla bitirmeye çalışıcam
temizlikte yapmam lazım
napcam bakalım

çokmuş ya

temizlikte yapmam lazım
napcam bakalım

yok gözdem nerdeeee, daha ünitelerin yarısına bile gelemedim :KK43::KK43:
hesapladım tek tek, yetişebilmem ve test çözmeye fırsat bulabilmem için günde üçer üçer gitmem lazım aksi halde yetişmeyecek...ama napsam da üçe çıkabilsem inan bilmiyorum....dün çok zorladım ama olmadı..ikinci üniteyi bitirdiğimde gece saat 12,30 du düşün...oğlum çok yoruyor, evin işi gücü yemeği temizliği, gelen giden oluyor bi yandan...
nasıl bi taktik bulsam da üçe çıksam yaa üfff gerçekten bunaldım bi bitseydi şu sınavlar....
test çözme işi olmasa rahat rahat yetişirim ama son hafta benim mutlaka test çözmem lazım...aksi halde okuduklarımı hep unuttum gitti, test çözerek hem genel tekrar yapmış gibi oluyor hemde nerelerden soru çıkabileceğini anlamış oluyorum...test çözmeden asla iyi notlar alamam...
üç ünite bitirebilmem için bütün işi gücü herşeyi bırakmam lazım....ama mümkün değil, yemek yapmadan ortalığı toparlamadan olurmu, oğlumu da çok ihmal ederim öyle olursa...
üfff bilemiyorum gözdem bi çare bulmam lazım....napsam nasıl etsem bilemiyorum....inan hiç boşa vakit harcamadım, vizeler biter bitmez memleketten döndüğüm günün ertesi günü hemen aldım kitabı elime, günde 2 üniteden aşağı hiç inmedim...
düşün bak hala yarıya gelememişim, 39 toplam ünitem....bütün mesele sürenin az olması....vize ile finalin arasının çok kısa olması....
zaten aksi olan bi durumda şu, vizede toplam 28 ünitem vardı sürede 2 aydı... rahat rahat yetişmiştim...
ama şimdi aksi gibi süre 1 ay, ünite sayısı 39...
üfff çok kötü oldu bu durum yaaa...:26::26::26: allah yardımcımız olsun canım yaaa....

yok gözdem nerdeeee, daha ünitelerin yarısına bile gelemedim :KK43::KK43:
hesapladım tek tek, yetişebilmem ve test çözmeye fırsat bulabilmem için günde üçer üçer gitmem lazım aksi halde yetişmeyecek...ama napsam da üçe çıkabilsem inan bilmiyorum....dün çok zorladım ama olmadı..ikinci üniteyi bitirdiğimde gece saat 12,30 du düşün...oğlum çok yoruyor, evin işi gücü yemeği temizliği, gelen giden oluyor bi yandan...
nasıl bi taktik bulsam da üçe çıksam yaa üfff gerçekten bunaldım bi bitseydi şu sınavlar....
test çözme işi olmasa rahat rahat yetişirim ama son hafta benim mutlaka test çözmem lazım...aksi halde okuduklarımı hep unuttum gitti, test çözerek hem genel tekrar yapmış gibi oluyor hemde nerelerden soru çıkabileceğini anlamış oluyorum...test çözmeden asla iyi notlar alamam...
üç ünite bitirebilmem için bütün işi gücü herşeyi bırakmam lazım....ama mümkün değil, yemek yapmadan ortalığı toparlamadan olurmu, oğlumu da çok ihmal ederim öyle olursa...
üfff bilemiyorum gözdem bi çare bulmam lazım....napsam nasıl etsem bilemiyorum....inan hiç boşa vakit harcamadım, vizeler biter bitmez memleketten döndüğüm günün ertesi günü hemen aldım kitabı elime, günde 2 üniteden aşağı hiç inmedim...
düşün bak hala yarıya gelememişim, 39 toplam ünitem....bütün mesele sürenin az olması....vize ile finalin arasının çok kısa olması....
zaten aksi olan bi durumda şu, vizede toplam 28 ünitem vardı sürede 2 aydı... rahat rahat yetişmiştim...
ama şimdi aksi gibi süre 1 ay, ünite sayısı 39...
üfff çok kötü oldu bu durum yaaa...:26::26::26: allah yardımcımız olsun canım yaaa....

aynen bende senin durumundayım
sindire sindire 2 üniteden fazlası gitmiyor
ben birkaç gün 4-4 gittim ama hep bildiğim şeylerdi komple oturup okumadım özetleri okudum soru çözdüm falan öyle bitti
şimdi kaldı zor dersler
günde 2 üniteden fazla bitirebilceğimi hiç sanmıyorum
senin gibi iş güç yemekti bulaşıktı çamaşırdı gün bitiyor
akşam 10:30da anca oturup başlıyorum yatana kadar çalışıyorum
bende hesapladım her gün 2tane bitirsem son güne hepsi bitiyor
ama nerde tekrar vakti soru çözme vakti:KK37::KK37:
ben soru çözme ihtiyacından çok tekrar ihtiyacı duyuyorum
çünkü hep konu arasındaki abuk sabuk yerlerden çıkıyor
çözdüğüm sorulara benzer yada aynı pek birşey çıkmıyor
en az 1 hafta tekrara ihtiyacım var
geçen sınavda son 5 gün ayırabilmiştim
her gün 2 ders tekrar ettim
o bile yaramıştı
ama çok zorlanmıştım
şimdi napsam nasıl tekrara vakit ayırsam diye düşünüyorum
sabahları erken kalkıp 2 ünite bitirmeyi düşünüyorum ben bu ara
gece 1tane falan olur en azından 3 ünite
sende sabah kalkıp bitirmeye çalış bakalım
bulcaz bi yöntem napalım gerçekten kötü oldu sürenin az olması:KK19::KK19:

çokmuş ya

temizlikte yapmam lazım
napcam bakalım

yok cnm vize final birlikte :KK1: vizede konuları bitiremedim.sınavın son haftası iş değişikliği oldu ilk hafta çalışma saatlerim kötuydu biraz,öyle olunca cogu derse calısmadan gırdim sımdı onlarıda bastan alıyorum

yok cnm vize final birlikte :KK1: vizede konuları bitiremedim.sınavın son haftası iş değişikliği oldu ilk hafta çalışma saatlerim kötuydu biraz,öyle olunca cogu derse calısmadan gırdim sımdı onlarıda bastan alıyorum

o zaman normalmiş:KK31:
yine rekor bende:KK37::KK37:
olsun olsun çalışırsın işin gücün sağlığın yerinde olsunda

aynen bende senin durumundayım
sindire sindire 2 üniteden fazlası gitmiyor
ben birkaç gün 4-4 gittim ama hep bildiğim şeylerdi komple oturup okumadım özetleri okudum soru çözdüm falan öyle bitti
şimdi kaldı zor dersler
günde 2 üniteden fazla bitirebilceğimi hiç sanmıyorum
senin gibi iş güç yemekti bulaşıktı çamaşırdı gün bitiyor
akşam 10:30da anca oturup başlıyorum yatana kadar çalışıyorum
bende hesapladım her gün 2tane bitirsem son güne hepsi bitiyor
ama nerde tekrar vakti soru çözme vakti:KK37::KK37:
ben soru çözme ihtiyacından çok tekrar ihtiyacı duyuyorum
çünkü hep konu arasındaki abuk sabuk yerlerden çıkıyor
çözdüğüm sorulara benzer yada aynı pek birşey çıkmıyor
en az 1 hafta tekrara ihtiyacım var
geçen sınavda son 5 gün ayırabilmiştim
her gün 2 ders tekrar ettim
o bile yaramıştı
ama çok zorlanmıştım
şimdi napsam nasıl tekrara vakit ayırsam diye düşünüyorum
sabahları erken kalkıp 2 ünite bitirmeyi düşünüyorum ben bu ara
gece 1tane falan olur en azından 3 ünite
sende sabah kalkıp bitirmeye çalış bakalım
bulcaz bi yöntem napalım gerçekten kötü oldu sürenin az olması:KK19::KK19:

valla gözdem aynen dediğin gibi çok kötü oldu süre azlığı...
mesela kolay dersleri öyle özetten okuyup geçmişsin ya, ne güzel okadar imrendim ki....tek tek satır satır sindirerek okuduğum halde ünite sonlarındaki soruları çözerken resmen rezalet haldeyim....
ilahiyat çok zormuş onu anladım....
örneğin dün gece islam hukuku diye bi ders var onu çalıştım inan nevrim döndü hiç bişey anlamadım....
şöyle diyim, islamda uygulanan cezalardan bahsediyor...
mesela bir kişinin malını izinsiz almanın yani çalmanın cezası.....allahım okadar çok ince ayrıntı ki....yok işte malın ne olduğu, nekadar olduğu, zamanı, çalma şekli, mecburen mi çalındı zorla mı, vs vs vs.....bütün bunların ayrı ayrı hükmü var...tek tek ezberlemek gerekiyor...hangi şekle hangi ceza uygulanır...??
inan defalaca okudum ama okadar çok islami terim var ki ömründe hiç duymamışsındır...
borçlar alacaklar senetler.....resmen kendimi iktisat okuyor gibi hissettim :)
çok detaycı ve ayrıntılı bir bölüm ilahiyat...bugün bu dersi bitiriyorum, allah izin verirse islam kurumları medeniyetine başlayacam, o zaten iflah getirdi geçen dönem, anlayacağın çok zor dersler ve özetle mözetle asla olmaz....
allah sabır ve kolaylık versin hepimize inşallah..... neyse siz naptınız yeni evde durumlar nasıl??? işler azaldımı yoksa daha beter mi çoğaldı bu evde...:)

valla gözdem aynen dediğin gibi çok kötü oldu süre azlığı...
mesela kolay dersleri öyle özetten okuyup geçmişsin ya, ne güzel okadar imrendim ki....tek tek satır satır sindirerek okuduğum halde ünite sonlarındaki soruları çözerken resmen rezalet haldeyim....
ilahiyat çok zormuş onu anladım....
örneğin dün gece islam hukuku diye bi ders var onu çalıştım inan nevrim döndü hiç bişey anlamadım....
şöyle diyim, islamda uygulanan cezalardan bahsediyor...
mesela bir kişinin malını izinsiz almanın yani çalmanın cezası.....allahım okadar çok ince ayrıntı ki....yok işte malın ne olduğu, nekadar olduğu, zamanı, çalma şekli, mecburen mi çalındı zorla mı, vs vs vs.....bütün bunların ayrı ayrı hükmü var...tek tek ezberlemek gerekiyor...hangi şekle hangi ceza uygulanır...??
inan defalaca okudum ama okadar çok islami terim var ki ömründe hiç duymamışsındır...
borçlar alacaklar senetler.....resmen kendimi iktisat okuyor gibi hissettim :)
çok detaycı ve ayrıntılı bir bölüm ilahiyat...bugün bu dersi bitiriyorum, allah izin verirse islam kurumları medeniyetine başlayacam, o zaten iflah getirdi geçen dönem, anlayacağın çok zor dersler ve özetle mözetle asla olmaz....
allah sabır ve kolaylık versin hepimize inşallah..... neyse siz naptınız yeni evde durumlar nasıl??? işler azaldımı yoksa daha beter mi çoğaldı bu evde...:)

valla anlayabiliyorum
saçma sapan ayrıntılara girmeleri çok saçma
sonuçta bize bunları anlatan biri yok ki
oku oku ne kadar ne aklında kalır
benim erkek arkadaşımın abisi ilahiyat bitirmişti aöfden
kredili sistem olmadan önce
bazen konuşuyoruz okuldan böyle
diyorum çok zorlanıyorum
gece gündüz çalışmak lazım yoksa asla olmuyor diyorum gülüyor
abartıomusun diyor
bizim zamanımızda her sene çıkan sorular çıkıyordu soru ezberleyip sınava giriyordum kitaplara hiç bakmıyordum diyor
üstelik sınava 1 gün kala soruları ezberlemesi yetiyormuş şaka gibi
mezun olduktan sonra imamlık için mülakata girmişti
orda da sormuşlar
aöfden mezunum demiş
adamlar dalga geçmişler
kaçak ilahiyatçılar diye
şimdi o zaman mezun olanlarda bu durumda mezun olanlar bir tutuluyor
ona üzülüyorum
ya şimdide öyle olsaydı soru ezberleyip girseydik sınava en azından dalga geçtiklerinde koymazdı:KK9:
ya da baştan sıkı tututacakları aöf yüde diğer üniversiteler gibi
ama şimdi o kadar yırtınıyoruz yine aynı muameleyi görücez
hele kendim için söyleyeyim
okullarda öğretmenler olsun idareciler olsun aöfden mezun öğretmeni asla kabul etmiyorlar
ki ben bu durum karşısında napıcam hiç bilmiyorum
haksızlığa asla tahammül edemem helede içimi dışımı bilmeden konuşan insanlara
Allah yardımcımız olsun ne diyeyim

evimizdende çok şükür memnunuz
bu ev benim açımdan daha iyi
çünkü 1+1:KK52::KK52::KK52::KK52:
temizliği kolay oluyor
ama diğer gündelik işler hep aynı
alıştım gerçi artık
rutin hep aynı şeyler
yuvarlanıp gidiyoruz çok şükür:KK31:

Son düzenleme:
Son 4 ünitem.... Bugün bitirmeyi planlıyorum...İki gündür neredeyse nefes almadan ders çalışıyorum.

valla anlayabiliyorum
saçma sapan ayrıntılara girmeleri çok saçma
sonuçta bize bunları anlatan biri yok ki
oku oku ne kadar ne aklında kalır
benim erkek arkadaşımın abisi ilahiyat bitirmişti aöfden
kredili sistem olmadan önce
bazen konuşuyoruz okuldan böyle
diyorum çok zorlanıyorum
gece gündüz çalışmak lazım yoksa asla olmuyor diyorum gülüyor
abartıomusun diyor
bizim zamanımızda her sene çıkan sorular çıkıyordu soru ezberleyip sınava giriyordum kitaplara hiç bakmıyordum diyor
üstelik sınava 1 gün kala soruları ezberlemesi yetiyormuş şaka gibi
mezun olduktan sonra imamlık için mülakata girmişti
orda da sormuşlar
aöfden mezunum demiş
adamlar dalga geçmişler
kaçak ilahiyatçılar diye
şimdi o zaman mezun olanlarda bu durumda mezun olanlar bir tutuluyor
ona üzülüyorum
ya şimdide öyle olsaydı soru ezberleyip girseydik sınava en azından dalga geçtiklerinde koymazdı:KK9:
ya da baştan sıkı tututacakları aöf yüde diğer üniversiteler gibi
ama şimdi o kadar yırtınıyoruz yine aynı muameleyi görücez
hele kendim için söyleyeyim
okullarda öğretmenler olsun idareciler olsun aöfden mezun öğretmeni asla kabul etmiyorlar
ki ben bu durum karşısında napıcam hiç bilmiyorum
haksızlığa asla tahammül edemem helede içimi dışımı bilmeden konuşan insanlara
Allah yardımcımız olsun ne diyeyim

evimizdende çok şükür memnunuz
bu ev benim açımdan daha iyi
çünkü 1+1:KK52::KK52::KK52::KK52:
temizliği kolay oluyor
ama diğer gündelik işler hep aynı
alıştım gerçi artık
rutin hep aynı şeyler
yuvarlanıp gidiyoruz çok şükür:KK31:
sorma gözdem yaramı deştin :KK14::KK14:
benim eşimde ilahiyat mezunu ve beni şimdi bu halde görünce diyor ki sen boş yere stres yapıyorsun ben çıkmışları ezberleyip giriyordum hemde iyi notlar alıyordum diyordu...
bende dedim sınavdan sonra görüşürüz :) sınav sonunda netten soruları gösterdim hadi cevapla bakalım bunları...bir iki tanesini çözdü gerisini yapamadı...noldu dedim?? hani çok kolaydı hani ben boş yere stres yapıyordum...bak bakalım boş yeremi stres yapıyormuşum dedim....çıkmışları ezberle ünite çalışacağına dedi...çıkmış sorularla sınavda çıkan soruları karşılaştırdım..şok oldu...bir tane bile yok bu ne böyle yaaa dedi....
çok şaşırdı ve haklıymışsın dedi biz yata yata okumuşuz ilahiyatı, siz cefa kısmını çekiyorsunuz dedi...

aynen kardeşimde örgünde okuyor öğretmen olacak bu sene son...geçen diyor ki abla valla çok abartıyorsun, ben bile sınava bir hafta kala şöyle bi göz atıyorum fazla fazla yetiyor sen aylarca çalışıyon bırak hırpalama kendini abartma bu kadar diyor...anlatsam da anlamıyacak artık o yüzden dalga geçenleri tınlamamaya başladım....
çünkü abarttığımız düşünmeleri zoruna gidiyor insanın...geçmişteki haksız mezuniyetlerin şimdi böyle dalga konusu olmasına üzülüyorum....
ama şu da bi gerçek ki, geçmişteki gibi olmasını istermiydim?? istemezdim....ne o öyel çıkmışları ezberle geç...olurmu öyle şey yaa...yazık değil mi...şimdi ilahiyattan mezun olanlar kuran kurslarında hocalık yapıyor, imamlık müzezzinlik yapıyor....çıkmış sorularla mezun olmuş biri dini eğitimi ne kadar kaliteli öğretebilir ki...üstelik vebali çok büyük....
bence biz iyice öğreniyoruz kaliteli bilgiler depoluyoruz,..benim şikayetim yok eğitimin zorluğundan....kimseye bedava yoldan ekmek yok...hakkını vereceksin malum...en azından vicdanın rahat eder, hilesiz emeğinle mezun olduğun için....asıl şikayetim geçmiş mezunların bu kadar dalga malzemesi etmeleri....

anladım ozaman benim durum vahim kızlar 37 ünite de sadece 1 tane bitirdim :KK43:((

daha 2 hafta var canım hiç üzülme, iki hafta az bir zaman değil...eğer istekli olursan bitirirsin....hemen al kitabı eline, günde en az üç ünite bitirmeye çalış...üçer üçer gidersen yetişirsin...
hepimiz aynı durumdayız...

Arkadaşlar merhaba
benim acilen idari yargı çalışmam lazım, kitabım var fakat bazı yerlerini anlayamadım ekstradan bi kaynağa ihtiyacım var, bi arkadaş burada idari yargı notunu yazmıştı demkki aöfte de böyle bir ders var bi bölümde, sanırım adalettedir.
ben şu e kitaplara falan hiiiç bakmadım bugüne kadar, size sorum şu ki, kendi bölümümde olmayan dersin kitabını görme şansım var mı ve bu e kitaplara nerden giriyoruz. :26:
Allah rızası için bi el atın şu zavallı 21 sınavı olan cemreye :KK52:

Arkadaşlar merhaba
benim acilen idari yargı çalışmam lazım, kitabım var fakat bazı yerlerini anlayamadım ekstradan bi kaynağa ihtiyacım var, bi arkadaş burada idari yargı notunu yazmıştı demkki aöfte de böyle bir ders var bi bölümde, sanırım adalettedir.
ben şu e kitaplara falan hiiiç bakmadım bugüne kadar, size sorum şu ki, kendi bölümümde olmayan dersin kitabını görme şansım var mı ve bu e kitaplara nerden giriyoruz. :26:
Allah rızası için bi el atın şu zavallı 21 sınavı olan cemreye :KK52:

Açıköğretim e-Öğrenme Portalı (Yıllık)
Buradan e-kitaplara bakabilirsin.Fakülte bölüm ve ders seçiyosun.Ama ben adalette idari yargı kitabını göremedim.
Sadece "Yargı örgütü ve tebligat hukuku" diye bir dersin bir ünitesinde idari yargıya yer vermiş.
Başka bölümlerde var mıdır bilmiyorum.

bugün 2 ünite daha bitirdim, toplam 19 oldu...
3 dersim full bitti, geri kaldı 4 ders... bilgisayarı saymıyorum, sanırım ona çalışmayacam fırsatım yok...sadece bir ünitesine baktım...3 ünitesi var bakılacak ama kararsızım..şaun beni bekleyen 3 önemli dersim var...en önemlisi de arapça, arapçayı yine sona bırakıp günde bir ünite giderek 6 günde bitirecem inşallah....bi yandan da test çözecem arapça ile birlikte...üfff detaylı detaylı yazıyorum bende :) herkesin kendi dersi başından aşkın :KK60:

bugün 2 ünite daha bitirdim, toplam 19 oldu...
3 dersim full bitti, geri kaldı 4 ders... bilgisayarı saymıyorum, sanırım ona çalışmayacam fırsatım yok...sadece bir ünitesine baktım...3 ünitesi var bakılacak ama kararsızım..şaun beni bekleyen 3 önemli dersim var...en önemlisi de arapça, arapçayı yine sona bırakıp günde bir ünite giderek 6 günde bitirecem inşallah....bi yandan da test çözecem arapça ile birlikte...üfff detaylı detaylı yazıyorum bende :) herkesin kendi dersi başından aşkın :KK60:

valla böyle okumak iyi oluyor gazelim
kim napmış ne eetmiş
ne yapacak gibisinden
şahsen ben yorum yapmasamda herkesin yazdığını tek tek okuyorum
yorum yapabileceklerime yapıyorum
maşallahın var bugün 2 ünite devirmişsin
şimdi sen yatmadanda çalışırsın kesin
çalışma aramızı açtın yine:KK52::KK52::KK52:
şaka tabi çalışırsın inşallah
bende birazdan başlıcam
üstümden tır geçmiş gibi yorgunum
bütün gün temizlik yaptım