KREŞ KIRTASİYE ÜCRETİ HAKK.

siz şimdi Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos için 4 aylık ödemişsiniz.
okul yazın devam ediyorsa aylığı 750 ye geliyor.

yazın devam ediyor ama ücret senelik oluyor diyorlar

zaten senelik ödeseniz 4500 ödetirlerdi size 4 ay için 3000 ödetmişler
seneye eylülde kitaplar alınır, materyal alınır o fiyatı 1 senelik ödersiniz eylül 2023- eylül 2024 arası için.

şu an sizden talep ettikleri miktar fazla ama ara dönemde başladınız diye böyle yapmışlardır.

Yarısını alsalar neyse ama 1 ay sonra başlayacak yanlış anlamadıysam okul, 3 ay icin 3000 lira fazla. Aylık 1.000 lira oluyor. 4.500 lira tam dönem icin ödenmiş,sizden maximum 1.500 lira almaları gerekirdi diye düşünüyorum.
Ama okullarin insafına bırakılıyor bunlar,denetleyen yok,haliyle istedikleri meblağlar ödeniyor maalesef.
Yerinizde olsam biraz indirim talep ederdim.
Birde butik bir okul değil,şubeleri var okul ücreti aynıyken,bir şubesi alıyor,digeri talep etmiyor bu pek uygun değil.

zaten senelik ödeseniz 4500 ödetirlerdi size 4 ay için 3000 ödetmişler
seneye eylülde kitaplar alınır, materyal alınır o fiyatı 1 senelik ödersiniz eylül 2023- eylül 2024 arası için.

şu an sizden talep ettikleri miktar fazla ama ara dönemde başladınız diye böyle yapmışlardır.
işte ücret çok dönüş gelsin zaten 3000 tl için çocuğumu emanet ettiğim yerle kötü olmam sadece arkadaş kazıklıyor seni deyince moralim bozuldu

Yarısını alsalar neyse ama 1 ay sonra başlayacak yanlış anlamadıysam okul, 3 ay icin 3000 lira fazla. Aylık 1.000 lira oluyor. 4.500 lira tam dönem icin ödenmiş,sizden maximum 1.500 lira almaları gerekirdi diye düşünüyorum.
Ama okullarin insafına bırakılıyor bunlar,denetleyen yok,haliyle istedikleri meblağlar ödeniyor maalesef.
Birde butik bir okul değil,şubeleri var okul ücreti aynıyken,bir şubesi alıyor,digeri talep etmiyor bu pek uygun değil.
evet ücretler bile her şubede aynı dönüş yapsınlar ona göre konuşacağım

işte ücret çok dönüş gelsin zaten 3000 tl için çocuğumu emanet ettiğim yerle kötü olmam sadece arkadaş kazıklıyor seni deyince moralim bozuldu
Yazın etkinlik yoksa ne yapıyorlarmis çocuklar.

Evet 4 ay için 3000 alıyor. Eylülde yeni fiyatlar guncellenecekmis sonra tekrar güncel fiyata kadar ödeme alacaklar. Bu adil degilki. Sizin dediğiniz gibi 1000 ,1500 civarı alinmaliydi en fazla su anlık. 2 yasinda bebek için 4 aylık kırtasiye masrafı. Denetleme lazım bunlara

e normal ama

bizim de geçen eylül 3750 idi
önümüzdeki eylül 7 bin bekliyorum.
İyi de mayista 3000 almislar zaten. Onu 4 aylik sayip eylulde tekrardan yine yenidenin dedigi gibi 4500+zam tekrardan alacaklar.

Evet 4 ay için 3000 alıyor. Eylülde yeni fiyatlar guncellenecekmis sonra tekrar güncel fiyata kadar ödeme alacaklar. Bu adil degilki. Sizin dediğiniz gibi 1000 ,1500 civarı alinmaliydi en fazla su anlık. 2 yasinda bebek için 4 aylık kırtasiye masrafı. Denetleme lazım bunlara
nasıl denetleme olabilir ?

Eylüldeki sene başındaki kırtasiye malzemelerinin fiyatı ile suankiler maalesef aynı değil.Çocugunuzu bıraktığınızda gözünüz arkada kalmiyorsa para konusu icin arkadaşlarınızın lafını çok düşünmeyin.

Eylüldeki sene başındaki kırtasiye malzemelerinin fiyatı ile suankiler maalesef aynı değil.Çocugunuzu bıraktığınızda gözünüz arkada kalmiyorsa para konusu icin arkadaşlarınızın lafını çok düşünmeyin.
kesinlikle gözüm arkada kalmıyor çok sevdim öğretmenleri özellikle anında dönüş sağlanıyor filan. bende para için insanlarla kötü olmak istemem ama iş yerindeki arkadaşlar kafamı karıştırdı

Kizim yarım dönem başlamıştı ilk sene kreşe ki şubat ayıydı başladığında baya 2. Dönemin başıydı,butik bir yerdi. Benden almamışlardı mesela kirtasiye ücreti. Haftalık havlu peçete, tuvalet kagidi,ıslak havlu vb şeyler istiyorlardı 2şer,3er tane onları veriyordum. Sonraki sene tam ücret ödedim doğal olarak.
Burada istemeleri sacma yada 4 aylık bir ücret belirleyip onu almalılar. Koca bir dönem gidenler 4.500tl öderken yaz okulu icin fahiş 3.000tl.
Denetleme yok maalesef.
Kızım özel okulda 5.sınıfta ve yemek ücreti gecen senenin 3 kati istendi birde kayıt geciktikce zam yapacaklarını belirttiler. 1 öğün yemek yiyor istenen ücret acayip. Kitap ücreti 7 bin küsürdü,20 binliralar konuşuluyor ki kitapların yarısı meb kitaplarıydı,ingilizce kaynak materyal uygulama yok zaten icinde(eski okulunda meb kitabı kullanılmıyordu,testler,kaynak ve uygulamalar dolu doluydu,taşınamayacak kadar büyük bir koliydi oradan kıyaslayabiliyorum) zaten,yetersiz minicik bir koli bize satılan. Ben kayıt yaptırmadım bu şartlarda zira ayak üstü adam soyuyorlar. Proje okulu var devlet,seneye oraya alıyorum. Kimse denetlemediği için,dayatıyorlar bunları bize maalesef.

bence yeni kayıt için almışlardır çünkü ingilizce kitaplar filan kullanıyorlarsa o kitapları 1 ay da olsa size özel ayırıyorlar ve tamamını ödemek zorunda kalıyorsunuz

onu sordum normalde ücret 4500 müş eylüle kadar diyor 3000 bin watsaptan yazılanları da atayım bir bakın
Donem basi 6000 kirtasiye ucreti verdik yillik. Aylikta 3000 ucreti. Yazin da tabiki kullaniliyor kirtasiye bu cocuk hic resim yapmicakmi yazin boya kalem kullanmicakmi hamur falan. Ama donem basi aliniyor bu ucret diye sizden kesintili almislardir 3000. Yeni donem basladiginda bir miktar daha odeme isterler yada bu 3000 ile aldiklarini kullanir cocugunuz. Kurum ile konusun.

Donem basi 6000 kirtasiye ucreti verdik yillik. Aylikta 3000 ucreti. Yazin da tabiki kullaniliyor kirtasiye bu cocuk hic resim yapmicakmi yazin boya kalem kullanmicakmi hamur falan. Ama donem basi aliniyor bu ucret diye sizden kesintili almislardir 3000. Yeni donem basladiginda bir miktar daha odeme isterler yada bu 3000 ile aldiklarini kullanir cocugunuz. Kurum ile konusun.
dönüş bekliyorum bakalım

X