Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreşe başlayan çocugum öğretmenini sevmiyor

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

deurs18

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
7
-6
35
Merhaba; 5 yaşına 3 ay sonra girecek oğlum yaklasık 1 ay önce ilk kez kreşe başladı ancak 3. Günden beri kreşe gitmek istemediğini,öğretmenini sevmediğini sürekli azarladıgını,kızdıgını soyluyor.gelen videolarda evet iyi görünüyor ama tam manasıyla içten bir gülümsemesini görmedim.Alışma dönemi dedik,kurallar dedik,ilk tecrübe dedik ama 1 ay oldu hala mutsuz gidiyor.diğer branş öğretmenlerini sevıyor onlarla sorunu yok.Asıl benım dıkkatımı ceken konular şunlar bana akıl verin bende tecrübesizim bunlar normal mi bilemiyorum. 1. Öğretmenin ceza sistemi : Kendisi veya arkadasları yaramazlık yaparsa öğretmen sınıf kapısında bekletme yapıyormuş yada parkta kurallara uymazsa ‘seni bidaha parka cıkarmayacagım’ gibi tehditler ediyormuş. 2. Konu okula başlarken seneye anaokuluna gideceğini belirtmeme rağmen 5 yaş grubu olmasından dolayı 1. Sınıfa hazırlık sınıfına vermişler çocuk rakamları çiziyor hatta haftaiçinde 1 gun 2 sayfa haftasonu 3 sayfa ödevle geliyor ben sıkılabılecegını dusunuyorum. 3. Konu ise kapıda bizi karşılayan müdüre şahit oldum çocugun ağlamasına izin verilmiyor yani cocuk annesini özlemiş sarılırken ağlıyor ama annenin yanında bile ‘ama konustuk ağlamak yok,ağlarken konusmuyoruz,vs gibi soylemleri var bunu benim cocuguma da yaptı. içeride de bu devam ediyormus cunku oğlum anne ogretmenim ağlayanları sevmıyormus dıye anlatıyor.Bu sekilde duyguların bastırılması eve gelince çığırından cıkmıs bir cocuga dönüşüyor.Aşırı agresif,enerji patlaması yaşayan bir çocuk getiriyorum eve.Vurma huyu olmayan çocugum arkadasını ısırıyor,itiyor boyle seyler başladı bunların olması normal bi süreçmi kreş öğretmenlerinden ve tecrübeli annelerden yardım bekliyorum.

Merhaba; 5 yaşına 3 ay sonra girecek oğlum yaklasık 1 ay önce ilk kez kreşe başladı ancak 3. Günden beri kreşe gitmek istemediğini,öğretmenini sevmediğini sürekli azarladıgını,kızdıgını soyluyor.gelen videolarda evet iyi görünüyor ama tam manasıyla içten bir gülümsemesini görmedim.Alışma dönemi dedik,kurallar dedik,ilk tecrübe dedik ama 1 ay oldu hala mutsuz gidiyor.diğer branş öğretmenlerini sevıyor onlarla sorunu yok.Asıl benım dıkkatımı ceken konular şunlar bana akıl verin bende tecrübesizim bunlar normal mi bilemiyorum. 1. Öğretmenin ceza sistemi : Kendisi veya arkadasları yaramazlık yaparsa öğretmen sınıf kapısında bekletme yapıyormuş yada parkta kurallara uymazsa ‘seni bidaha parka cıkarmayacagım’ gibi tehditler ediyormuş. 2. Konu okula başlarken seneye anaokuluna gideceğini belirtmeme rağmen 5 yaş grubu olmasından dolayı 1. Sınıfa hazırlık sınıfına vermişler çocuk rakamları çiziyor hatta haftaiçinde 1 gun 2 sayfa haftasonu 3 sayfa ödevle geliyor ben sıkılabılecegını dusunuyorum. 3. Konu ise kapıda bizi karşılayan müdüre şahit oldum çocugun ağlamasına izin verilmiyor yani cocuk annesini özlemiş sarılırken ağlıyor ama annenin yanında bile ‘ama konustuk ağlamak yok,ağlarken konusmuyoruz,vs gibi soylemleri var bunu benim cocuguma da yaptı. içeride de bu devam ediyormus cunku oğlum anne ogretmenim ağlayanları sevmıyormus dıye anlatıyor.Bu sekilde duyguların bastırılması eve gelince çığırından cıkmıs bir cocuga dönüşüyor.Aşırı agresif,enerji patlaması yaşayan bir çocuk getiriyorum eve.Vurma huyu olmayan çocugum arkadasını ısırıyor,itiyor boyle seyler başladı bunların olması normal bi süreçmi kreş öğretmenlerinden ve tecrübeli annelerden yardım bekliyorum.

Öğretmenle görüşebilirsiniz bu konuyu. Belki oğlunuzla konuşur, onu sevdiğini ama her okulun bir düzeni olduğunu, bu kuralların onların daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için olduğunu söyler araları ısınır. Başka bir yere bile gitse, benzer kurallar olacak.

5 yaşında birçocuğun rakamları, harfleri, çizgileri öğrenmesi erken değil. Ben 3.5 yaşımda anaokuluna başladım, biz o zamandan bunlara başlamıştık. Kuzenimle aramda 20 yaş var, onlarda anaokulunda rakamları öğrendiler. Birde ödev, ders tekrarı düzenine, disiplinine şimdiden alışsa 1. sınıfta daha rahat edersiniz.

Çuvalla para verip çocuğumu mutsuz edemezdim kreşi veya öğretmeni değiştirin bu çocuklar daha bebek ceza sistemi de doğru değil ortaokullu öğrencimi bunlar sanki
Ödül ceza eğitimin her alanında var. Yaramazlık yaparsanız parka çıkarmam örneğini düşünüyorum . Bunu her anne çocuğuna zaman zaman söyler.
Ha şu var, çocuk öğretmeni ile bağ kuramamış belli ki o zaman dediğin gibi okul değiştirsin.

Çocuğunuz öğretmeniyle bağ kuramamış ama yazdıklarınızda ben öğretmende bir suç göremedim. Hepsi gayet normal, yapılan, hatta yapılması gereken şeyler. İmkanınız varsa kurumu değiştirin. Ben de küçükken kreşte sırf öğretmenim koyu tenli, esmer diye sevmiyormuşum. Kadının yaptığı hiçbir şey yok. O kadar çok ağlıyormuşum ki mecbur bir üst sınıftaki öğretmen sınıfına almış beni

burada iki yönlü bir durum var
ceza sistemi sizin evinizde yok mu ? elbette ki çocuğun bazı şeyleri öğrenmesi için bunlar olacak
buradaki mesele öğretmenin ses tonu ,ifade etme şekli.
bazı öğretmenlerin bakışı yeter, bazıları yumuşak serttir hadi bakalım der dediğini tatlı sert bir şekilde yaptırır,bazıları da bunu yaparken somurtur,kokrunç bir ifade ile yapar,öğretmen eğer böyle ise o zaman sorun.
ama yok şunu dedi,yok müdür şunu yaptı ,bunlara takılırsanız çocuğunuzu büyütemezsiniz.
yarın hiç kızılmamış çocuk olur çıkar,büyüyünce sosyal ortamlarda çok sorun yaşar.
insanın doğasında olan durumları normal görmek lazım.
siz çocuğunuza hep aman kuzum diyerek mi yaptırıyorsunuz herşeyi?
galiba sizin çocuk pamuk gibi, sesiniz çıkmıyor çocuğa.
ben bağırılsın demiyorum ama aşırı hassaslığa da gerek yok
elbet birileri birşey diyecektir
siz bütün kreşlerde çocuklara çıt çıkar mıyorlar mı sanıyorsunuz?
ya da çocuğuna zerre kızmadan büyüttüm diyen ebeveyn var mı sanıyorsunuz,kim diyorsa yalan söylüyordur

Seneye ilkokula gitmemesi sizin tercihiniz olacak sanırım ekim kasıma aralık aylarından birinde doğdu çocuğunuz. Bu onu bi alt yaş grubuna koymaz. Çocuğunuzla aynı yaşta olup 1.sınıfa gidecek olan çocuklar var. 5 yaş grubu bütün anaokullarında 1.sınıfa hazırlık sınıfıdır ve çizgi çalışmaları yapılır.

Çocuğunuz öğretmeniyle bağ kuramamış ama yazdıklarınızda ben öğretmende bir suç göremedim. Hepsi gayet normal, yapılan, hatta yapılması gereken şeyler. İmkanınız varsa kurumu değiştirin. Ben de küçükken kreşte sırf öğretmenim koyu tenli, esmer diye sevmiyormuşum. Kadının yaptığı hiçbir şey yok. O kadar çok ağlıyormuşum ki mecbur bir üst sınıftaki öğretmen sınıfına almış beni
Cocuk gelişiminde bi haber herkes yorum yapmış sonra niye okuldan soğudu bu çocuklar .. Ben 3 kres degistirdim inanın hep.yanlis yaptığım söylendi ama olunca oluyormuş kızım kendi ağzıyla diyor anne ben bu okulu çok sevdim diğer okulları hiç sevmedim diye cocuk alışır diyerek zorla orada tuttuğunuz zaman alışmiyor çaresizce kabulleniyor

Cocuk gelişiminde bi haber herkes yorum yapmış sonra niye okuldan soğudu bu çocuklar .. Ben 3 kres degistirdim inanın hep.yanlis yaptığım söylendi ama olunca oluyormuş kızım kendi ağzıyla diyor anne ben bu okulu çok sevdim diğer okulları hiç sevmedim diye cocuk alışır diyerek zorla orada tuttuğunuz zaman alışmiyor çaresizce kabulleniyor
Bunda birçok etken vardır
1- okulu sevmemiştir
2-oğretmenini sevmemiştir
3-arkadaşlarını sevmemiştir.
Bunlardan biri olmayınca çocuk kolayca soğuyabiliyor, çocuk bunlardan birini yaşayınca sorun öğretmende mi oluyor? Siz bayağı hakkimmişsiniz bu konuya. 🧿😁

Bunda birçok etken vardır
1- okulu sevmemiştir
2-oğretmenini sevmemiştir
3-arkadaşlarını sevmemiştir.
Bunlardan biri olmayınca çocuk kolayca soğuyabiliyor, çocuk bunlardan birini yaşayınca sorun öğretmende mi oluyor? Siz bayağı hakkimmişsiniz bu konuya. 🧿😁
Ogretmeni demedim okulu sevmedi dedim ve evet her gün salya sümük kavga dövüş gittiği okullarda. Şimdi kendisi gitmek istiyor siz salya sümük kavga dövüş götürmeye devam edebilirsiniz üstelik son iki kresteki baskın ve despot tavirlara farklı saatlerde bilerek gittiğim için bizzat şahit oldum yani suçüstü oldular diyebilirim iyiki aldım iyiki yavruma inandım..

Aaa tabiğğ ki cocuğunuza bağırılabileceeek. Ben itiraz ettim diye pamuklara sarıyor olmuştum. 💁🏻‍♀️

Aaa tabiğğ ki cocuğunuza bağırılabileceeek. Ben itiraz ettim diye pamuklara sarıyor olmuştum. 💁🏻‍♀️
Sıkıntı şu ki o yaş çocukları yüksek sesle konuşmak ve bağırmak arasındaki farkı bilmiyor.

O yüzden çocuk öğretmen bana bağırdı diyince koşulsuz inanmam ben. (Kendim de öğretmenim 5 yıllık da kreş velisiyim)

Çünkü çok yüksek ihtimalle öğretmen sınıf düzenini sağlamak için yüksek sesle oturun falan diyordur.

Şunu anlamadım çocuğunuz her bir yere alışamadığında ortamı mı değiştireceksiniz? Okul değiştirmeye karşı değilim ama siz siz de biraz abartmışsınız sanki. Kreşte 3 kere okul değişmiş. Bunun ilkokulu, ortaokulu,lisesi, üniversitesi var. Her mutsuz olduğunda yeni okula mı gidecek?

Şunu anlamadım çocuğunuz her bir yere alışamadığında ortamı mı değiştireceksiniz? Okul değiştirmeye karşı değilim ama siz siz de biraz abartmışsınız sanki. Kreşte 3 kere okul değişmiş. Bunun ilkokulu, ortaokulu,lisesi, üniversitesi var. Her mutsuz olduğunda yeni okula mı gidecek?
evet ,sonra da gerçek dünyanın tam ortasına cumburlop gibi düşüp, psikolojik sıkıntı yaşayacak.
ama yeter ki kimse kızmasın ,ağzını açmasın ,herkes 7/24 gülümseyerek dolaşsın.
varsa öyle bi dünya ,hemen göçelim ,hepimiz rahat ederiz

Okul öncesi çocuğa günlük ödev nedir ya. Bana çok abartı geldi.

Öğretmen sınıfta düzen sağlamak için kapıda bekletebilir, bizimkiler devlette öğretmen toplantıda dedi bazen tahta yanında bekletirim dedi. Vurma, ettirme gibi olaylarda.

Memnun değilseniz değiştirin bence. Çocuklara olan tutumunu anlattığınız kadarıyla biraz sert.

Çocuğunuz kreşe değil anaokuluna gidiyor yalnız. Dört beş yaş grubu anaokuludur ve onların da müfredatı olur. Harf rakam çalışırlar kreş gibi sırf oyun etkinlik olmaz.
İlk okul deneyiminde bu tarz şeyler de normal aslında ilk kez kurallı bir yerde yalnız ve adapte olmaya çalışıyor

Ögretmenin sınıf yönetimi zayıf.Mudahale edin öğretmen değiştirin veya başka bir okula verin.Hep derim okul araştirmak yerine anaokulu ve ilkokulda ögretmen araştırılmalı.Kızım 2 sene devlette anasınıfına gitti
çok mutlu gitti geldi ögretmenimiz işini hakkıyla yapıyordu.Kolejdeki çoğu ögrermen malesef mutsuz,maaş düşüklüğü ve mobingler yüzünden ister istemez bunu ögrencilerine yansıtıyor.Ben yıllar evvel köklü bir kolejde çalıştım,1 sene zor dayandım,sonra devlete geçtim
7 senedir devletteyim.
özetle çocuğunuzu dinleyin ve bu duruma son vermek için çabalayın

Orası neymiş öyle askeriyemi

X