kromozom translokasyonu ve kan pıhtılaşması sonucu tekrarlayan düşükler

Slm kızlar 9 aydır araştırmadayız demiştimya bir iki testim dışında bütün testlerimiz çok şükür temiz çıktı. Bitanesin hâlâ devam ediyor kanda kromozom analizi 22 ekimde çıkcak kazasız belasız inşallah aminnnnnnnnn şuanda sadece genetik olarak kanda pıhtılaşma çıkmış bende bilgisi olan varmı acaba. ..

Merhaba
Buradan bir kac basliga yazdim belki bazilariniza tekrar olacak simdiden ozur dilerim.
Benim de 3 kaybim var. ilki 20 haftalikti. 2.si 8 haftalik dusuk. 3.su pgt li tup bebek, saglikli gelen tek bir embriyo, 8. haftada kalbi.durdu. su an dusuk yapiyorum..
Doktorum pihtilasma testlerini istedi sonuc bekliyorum. tup bebekten once yapilmadi maalesef bu test :KK43:

Sadece benim gibi insanlarla dertlesmek istedim..

Merhaba
Buradan bir kac basliga yazdim belki bazilariniza tekrar olacak simdiden ozur dilerim.
Benim de 3 kaybim var. ilki 20 haftalikti. 2.si 8 haftalik dusuk. 3.su pgt li tup bebek, saglikli gelen tek bir embriyo, 8. haftada kalbi.durdu. su an dusuk yapiyorum..
Doktorum pihtilasma testlerini istedi sonuc bekliyorum. tup bebekten once yapilmadi maalesef bu test :KK43:

Çok geçmiş olsun Allah sabırlar versin. Genetik test yaptırdınız mı? trasnlokasyon çıktı mı sadece pıhıtlaşma ise tedavisi var çünkü.

SELAMIN aleyküm arkadaşlar bende 27 gün önce 6+1 hamileyken düşük yaptım.kahve lake geldi sonra kanamam sonrası bebeğimi kaybettim . Rabbim kimseye yasatmasin :KK43:

Merhaba

Nasil tüp bebekten önce yapmazlar sana bu testi ??bu nasil bi ihmallik o kadar masraf yapmissin üstelik pgtli olunca daha masrafli oluyor .2 tane kaybin varmiş öncesinde hemde 20 haftalik ise kesin pihtilaşmadandir .canim doktorunu degiştir üzüldüm dogrusu benim de 3 kaybim var şimdi 4. ye hamileyim. bana da pgt diyen olmuştu hatta yaptircaktim en son gittigim doktor prof perinatolog ;ayşe fatma daha iyi mi seçecek doğal yollla olana göre dedi vazgectik seninkinin de kalbi durmuş demek ki pgt nin de garantisi yok ..deneyecegiz yilmadan usanmadan doktorlar hep boyle diyor illa biri tutar diyorlar .benim de ödüm kopuyor şu an her an aklimda acaba yaşiyor mu diye düsünmeden yapamiyorum :KK43:allah hepimize saglikli bebekler nasip etsin inş ..

Çok geçmiş olsun Allah sabırlar versin. Genetik test yaptırdınız mı? trasnlokasyon çıktı mı sadece pıhıtlaşma ise tedavisi var çünkü.

Evet ben de kromozom 1 ve 5 te translokasyon var. bugun gorustugum genetikci pihtilasma ildugunu dusunmedigini soyledi. pihtilasmada son 3 ayda zarar goruyor bebekler dedi. bakalim sonuc ciksin da.

Nasil tüp bebekten önce yapmazlar sana bu testi ??bu nasil bi ihmallik o kadar masraf yapmissin üstelik pgtli olunca daha masrafli oluyor .2 tane kaybin varmiş öncesinde hemde 20 haftalik ise kesin pihtilaşmadandir .canim doktorunu degiştir üzüldüm dogrusu benim de 3 kaybim var şimdi 4. ye hamileyim. bana da pgt diyen olmuştu hatta yaptircaktim en son gittigim doktor prof perinatolog ;ayşe fatma daha iyi mi seçecek doğal yollla olana göre dedi vazgectik seninkinin de kalbi durmuş demek ki pgt nin de garantisi yok ..deneyecegiz yilmadan usanmadan doktorlar hep boyle diyor illa biri tutar diyorlar .benim de ödüm kopuyor şu an her an aklimda acaba yaşiyor mu diye düsünmeden yapamiyorum :KK43:allah hepimize saglikli bebekler nasip etsin inş ..

Bugun gorustugum bir genetikci son 2 kaybim 8 haftalik oldugu icin pihtilasmadan kaynaklamdigini dusunmeden soyledi.
Rabbim size de hayirlisiyla saglikla kucaginiza aldirsin evladinizi.
Cok zor.. cok yorucu.. allahim.hepimizi guldursun insallah en kisa zamanda..

Cvs yaptirdiniz mi peki rabbim size bagislasin

Merhaba

Ćooooook ama çok geçmiş olsun cnm çok zor ama keşke önceden yapılsaydı. Bunda da vardır bir hayır sıkma canını allah çok büyük rabbim herkesin yüzünü güldürsün bizimkilerinde inşaallah cnm

Bugun gorustugum bir genetikci son 2 kaybim 8 haftalik oldugu icin pihtilasmadan kaynaklamdigini dusunmeden soyledi.
Rabbim size de hayirlisiyla saglikla kucaginiza aldirsin evladinizi.
Cok zor.. cok yorucu.. allahim.hepimizi guldursun

Slmlar kızlar bende iki tane bebeğimi kaybettim her iki bebeğimi de genetik laboratuvara yolladık doktor isteğiyle her ikisininde genetiği temiz çıkmıştı. Ve şuanda 12 aydan beri araştırmadayız bazı testler yapıldı bende kanda pıhtılaşma çıktı. Bir tane testimiz kaldı kanlarda kromozom analizi bu testi 22 nisan da verdik eşim ile birlikte 7 ay sonra çıkıyo dediler 22 ekimde çıkcak dediler malesef çıkmadı daha sonra da 22 aralıkta çıkacak dediler yine çıkmamış ve üstüne üstelik verdiğimiz kaplarda hata oluştuğunu söylediler ve bu yüzden yeniden kan vermemizi istediler yarın gidecez ama çok üzüldüm 9 aydan beri bekliyoruz bu sonuç için

Aminnn. Bakalim hala test sonucu bekliyorum. Rabbim her isteyene nasip etsin saglikli evlatlar hayirlisi ile

Merhaba, 3 yıllık evliyim. Evlendikten 4 ay sonra kimyasal gebelik yaşadım. 1 sene sonrası boş gebelik yaşadım kürtajla sonlandı , 2. senemde yine boş gebelik yine kürtaj ve en son 4 ay önce gelişim göstermeyen sorunlu gebeliğim de düşükle sonuçta. Ne kimyasal gebeliğimde nede kürtajlarım da hiçbir doktorda git bir test yaptır demedi. Söyledikleri "Böyle sorunlar sıklıkla görünülür bi daha ki gebeliğin de böyle sorunlar olacak anlamına gelmez 3 ay 5 ay korunun sonra folik asit almaya başlayın gebe kalabilirsiniz" dendi taki 4 ay önce ki düşüğüme kadar. Gözetimi altında düşük yaptığım hekim beni resmen silkeledi "bu kadar kürtaj düşük seni mahveder rahim duvarın çok incelmiş trambofili paneli ve kromozom analizi yaptırmadan nasıl hamile kalırsın nasıl önlem almazsın" diye baya azarladı beni. Neyse son düşüğüm oldu 2 ay korun sonra bu testleri yaptır dedi. ege üniversitesinde istediği testleri yaptırdım. Bu arada bir akradaşım bana kendi jinekoloğunu önerdi. prof. ve özel bir hastanede çokta ünlü bir hekim. Durumumu anlattım daha vahim durumda yada gebe kalması zor olan anne adaylarından bahsetti ve senin sorunun kan pıhtılaşması sonuçları görmeye gerek yok ama yinede içine sinsin onlarıda alınca getir. hemen bebek aspirinine başla gebe kalınca sana aylık iğne yapacağız karnından adetinin ilk gününden itibaren say ve tam 14. gün eşinle birlikte ol vsr. filan dedi. yaklaşık 2 ay sonra sonuçlar çıktı. genetik danışmana gönderdiler. trombofili paneli testimde 3 dalda mutasyon yani pıhtılaşma ve kromozom testimde de kromozom translokasyonu olduğunu söylediler ve araştırma bölümü bana 8;22 koromozum translokasyonunda ayrıca araştırma yapılacağını sonuçlarınıda 1 hafta sonra alacağımı sölyedi. Genetik danışmanlar bu durumun bir hastalık olmadığını gebelik kayıplarımın kromozom translokasyonunda olduğunu eğer doğal yollarla hamile kalırsam tekrar düşük olabileceğini yada doğacak bebeğin bebim gibi taşıyıcı olacağını yada engelli olacağını belki de sağlıklı bir bebek sahibi olacağımı ama riske atmamamı tüp bebek ve pgt testi ile sağlıklı bebek sahibi olabileceğimi söylediler. Moralim sıfır bir halde ordan prof olan jinekoloğa gittim. Baktı sonuçlara bunlarda ne var ki dedi. ben sana söyledim hamile kal gerisini düşünme dedi. bunlar sorun değil içini ferah tut vsr. dedi. Ertesi gün benim bu testleri yaptırmamı isteyen jenekoloğa gittim trambofoli test sonuçlarıma baktı tamam bunları iğneyle çözerim ama kromozom translokasyonu düzelecek birşey değil ve tekrar düşük yaparak sağlığına zarar verme hemen tüp bebek için başvur dedi. Ege üniversitesinden tüp bebek için randevu aldım 3 haziran. Kafam ve psikolojim allak bullak. Hem Kromozom translokasyonu ve aynı zamanda kan pıhtılaşması olan var mı. Nasıl bir süreçten geçtiniz. Anne olan oldu mu. Çok uzun yazdım sıktıysam afedersiniz.
Merhaba, benim de 2 düşüpüm var. İlkinden sonra yapılan testlerde trombofili paneli ortaya çıktı yani kan pıhtılaşması. Sebebi budur dediler. 9 ay sonra hamile kaldım. 2. Hamileliğimde her gün kan sulandırıcı iğne ile coraspin kullandım ama yine bebeğimin kalbi durdu :KK43:( bizden de kromozom testi istediler. Doktorun söylediği şu eğer kromozomlarda bir sorun varsa tüp bebek yapmalısınız ki yumurtanın genetiğine bakılsın ve sağlıklı olanı anneye yerleştirilsin. Şimdi sonuç bekliyoruz eğer kromozomlarımızda genetik sorun çıkarsa biz de tüp bebeğe yöneleceğiz.

Guzel anne adaylari,
Benim hikayemde de 1 dusuk 1 kimyasal gebelik 3 negatif tup bebek denemesi var. Esimde kromozom translokosyonu var. 3 kardesler. Ablasinin gozleri gormuyor. Abisinin kromozomlari normal. Esim d's tasiyiciymis. Yani 3 ihtimalin 3 u de var esimin ailesinde. Biz ilk tup bebek tedavisi negatif olunca genetik test yapmistik. Ben de de kan pihtilasmasi cikti. 2. Deneme icin 4 embriyoya pgt yapildi 1 saglikli cikmisti ama o da tutmadi. Kalan 4 embriyodan da saglikli cikan olmadi. Tum embriyolarimiz bitmis. Yeniden yumurta toplama islemi yapilmasi gerekiyordu. Tabi moralimiz berbatti.en son glrustugumuz dr a ramazan ayi bitince gelelim baslayalim demistik ki ramazanin 2.haftasinda gebe oldugumu ogrendik.tum gebelik boyunca kan sulandirici kullandim. Ikili test yaptirmadim. Sadece renkli dobler cektirdik o da normal cikmisti.simdi kizim 4 aylik. Cok sukur sapasaglam. Yanimda uyuyor an an :)

Ben de ege ünv tüp bebek servisi hastasıyım. Oradaki hocalar ne derse uygula canım. Ben de 2 senedir doktor doktor gezdim izmirde. Yumurta rezervi, pıhtılaşma ve kartotip analizime bakmak sadece onların aklına geldi, sonuç olarak pıhtılaşma bozukluğu çıktı. Oraya gitmeyip başka doktorda daha deneseydim kim bilir kaç bebek daha kaybedecektim. Yüreğini ferah tut. Erol ve ege hoca işlerinde izmirde hatrı sayılır hocalardır, özellikle erol tavmergen hoca. Ulaşması biraz güçtür ama teşhislerinde nokta atışı yapar. Sana bir örnek daha vereyim. Erol hoca bundan 20 sene önce kuzenimin yumurtalıklarından 14 cm çapında endometrium kisti aldı ki endometrium kisti çok riskli bir kist türüdür ve ondaki kist çok kötü yerdeydi. Başka doktorlar hep yumurtalıklarının birinin alınması gerektiğini ve ileride hamile kalma şansının %1 den daha az olduğunu söylediler. Ameliyatı erol hoca yaptı. Kuzenim evlendi bebek çlışmalarına başladıkları ilk ay hamile kaldı, ve ikinci gebeliği de gerçekleşti.
Demem o ki, izmirde çok doktor gezen ve uzun süre çare bulamamış biri olarak, ege tüpe güven, onlar bir hal çaresini mutlaka bulurlar. Tek sıkıntı prosedürleri uzun sürüyor, o da bölgenin en kalabalık hastanesi olmasından kaynaklı. Kafana takılan bir şey olursa yaz bana canım

X