kromozom translokasyonu ve kan pıhtılaşması sonucu tekrarlayan düşükler

Allah tamamına erdirsin. Ben normal yollarla gebe kaldınız diye düşünmüştüm. Tedavinize ege de mi başladınız.
Bende bekleyişdeyim Allah nasip ederse tabi.
Teşekkür ederim doğal yolla yaza kadar süre vermiştim olmadı, bir de tüp bebek deneyelim dedik. Egeye gittim ama kaldırmadı psikolojim. Ben de pek iyi değilim. Özelde başladım. En hayırlısını nasib eder inşallah allah. Siz tüp denemişsiniz bence de doğal denemeye devam edin.

Kıyamam benim de 4 gebelik kaybım olmuştu. Translokasyonunuz erken düşüğe mi neden oluyormuş. Bende bugün bi doktordan öğrendim. Translokasyonun duruma göre değişiklik gösteriyormuş.
Evet genetik olarak sorunlu bir Bebek gelişmeden kalp atışı dahi oluşmadan düşük yaşadım.
İlk defa bu kadar ilerledi Hakkı'mızda hayırlısını Rabbim bilir umarım bir sorun çıkmaz dr kontrolüne az bir Zaman kaldı heyecan dorukta bende uyku tutmadı ..

Sanırım ben bu sonbahar itibari ile normal yola döneceğim. Malum iki tüp bebek tecrübem var benim. Hormonlar çok yıprattı beni ki ben 3 ay aralıkla denedim belki de hatam oydu.
Hayırlısı inşallah. Hayırlı haberler alırım umarım. Şurda sobbahara oek bişey kalmadı. Bahar bebeği gelicek inşallah :)

Evet genetik olarak sorunlu bir Bebek gelişmeden kalp atışı dahi oluşmadan düşük yaşadım.
İlk defa bu kadar ilerledi Hakkı'mızda hayırlısını Rabbim bilir umarım bir sorun çıkmaz dr kontrolüne az bir Zaman kaldı heyecan dorukta bende uyku tutmadı ..
İnşallah hayırlı haberler bekliyoruz. Benimde gelişemeden gidiyordu. Bende ki trasnlokasyonda da gelişmeden kayıp olan türdenmiş. Dün bir uzman söyledi. Hakkımızda hayırlısı.

Teşekkür ederim doğal yolla yaza kadar süre vermiştim olmadı, bir de tüp bebek deneyelim dedik. Egeye gittim ama kaldırmadı psikolojim. Ben de pek iyi değilim. Özelde başladım. En hayırlısını nasib eder inşallah allah. Siz tüp denemişsiniz bence de doğal denemeye devam edin.
Ben hiç tüp bebek denemedim. Başvuru vardı 3 haziranda Allah başka şekilde nasip etti. Hayalini bile kuramazken :'( Ama bu bi süreç beklemekten başka şansım yok. Dua ediyorum kendime, hepimize. Dün genetik konuda görüştüğüm doktorda dedi ne kadar test yaptırsanızda detaylıda da ne kadar herşey yolunda olsada bebeğiniz dünyaya gelene kadar emin olamayacaksınız biz hekimlerde asla %100 konuşamıyoruz bu konu hakkında dedi. Bir de başka bir sayfadan bir arkadaşla konuşuyoruz emriyolara cgh yaptırmaktan bahsetti sağlıklı gebelik şansını arttırmak için.

İnşallah hayırlı hAberlerinizi duyarız. Bize yazın lütfen

Ben hiç tüp bebek denemedim. Başvuru vardı 3 haziranda Allah başka şekilde nasip etti. Hayalini bile kuramazken :'( Ama bu bi süreç beklemekten başka şansım yok. Dua ediyorum kendime, hepimize. Dün genetik konuda görüştüğüm doktorda dedi ne kadar test yaptırsanızda detaylıda da ne kadar herşey yolunda olsada bebeğiniz dünyaya gelene kadar emin olamayacaksınız biz hekimlerde asla %100 konuşamıyoruz bu konu hakkında dedi. Bir de başka bir sayfadan bir arkadaşla konuşuyoruz emriyolara cgh yaptırmaktan bahsetti sağlıklı gebelik şansını arttırmak için.
Cgh dediğiniz şey nedir? Doğal yolla hamile kaldıktan sonra mı yapılıyor?

Bir de buradan yazışmak çok zor oluyor. Aynı sorunlarla boğuşuyoruz ve de boğuşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Mantıklı bulur musunuz bilmiyorum ama daha hızlı ve yararlı olabilmek adına vatsap grubu kuralım diyorum. Ne dersiniz

Ben hiç tüp bebek denemedim. Başvuru vardı 3 haziranda Allah başka şekilde nasip etti. Hayalini bile kuramazken :'( Ama bu bi süreç beklemekten başka şansım yok. Dua ediyorum kendime, hepimize. Dün genetik konuda görüştüğüm doktorda dedi ne kadar test yaptırsanızda detaylıda da ne kadar herşey yolunda olsada bebeğiniz dünyaya gelene kadar emin olamayacaksınız biz hekimlerde asla %100 konuşamıyoruz bu konu hakkında dedi. Bir de başka bir sayfadan bir arkadaşla konuşuyoruz emriyolara cgh yaptırmaktan bahsetti sağlıklı gebelik şansını arttırmak için.[/QUO
Öncelikle tebrik ederim. Biliyorum çok zor bi konu ama şu anda her durum söz konusu, sağlıklı da olabilir. Tadını çıkarmaya çalış hamileliğin. Canını sıkmak istemem bil diye söylüyorum yaşama süresine göre değerlendirme, pek çok farklı yaşam süresi duydum. Zaten tüm önlemlerini alacaksındır eminim. Chg ye gelince benim durumuma uygun değilmiş çünkü transkolasyonlu bölgelerde daha zayıf sinyal gelebiliyormuş. Çünkü cgh tüm kromozomları tarıyor.bizde özellikle sorunlu kromozomlara bakılmalıdır.

Merhaba hanımlar
Biz dr dan geldik ve çok şükür herşey yolunda 3 gün sonra ikili test için gidicem..
Umarım herkes güzel haberlerle döner :dua:

Merhaba hanımlar
Biz dr dan geldik ve çok şükür herşey yolunda 3 gün sonra ikili test için gidicem..
Umarım herkes güzel haberlerle döner :dua:
Maşallah :) çok sevindim. Nacizane bi fikrim var bence hemen gidip çocuk filan sevindirin. Dondurma alıp dağırın mesela. Ben öyle yapınca çok rahatlıyorum. Cinsiyet tahmini yaptılar mı. :)

Bir de buradan yazışmak çok zor oluyor. Aynı sorunlarla boğuşuyoruz ve de boğuşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Mantıklı bulur musunuz bilmiyorum ama daha hızlı ve yararlı olabilmek adına vatsap grubu kuralım diyorum. Ne dersiniz
Benim de aklıma geldi ama bide tanıdık çıkarsak :) yada kavgalı küs filan :KK70:

:KK43: Allah nasip ederse olur tabi ki. Konuşmalar olumlu geçiyor ama bilemeyiz tabi. Sürekli bebeğini kaybedenleri okuyup okuyup ağlıyorum.

Maşallah :) çok sevindim. Nacizane bi fikrim var bence hemen gidip çocuk filan sevindirin. Dondurma alıp dağırın mesela. Ben öyle yapınca çok rahatlıyorum. Cinsiyet tahmini yaptılar mı. :)
Sağol canım cinsiyet tahmimi yapmadi aman sağlıklı olsun da hiç farketmez kız erkek
Dediğin çok doğru birşeyler alıp dağıtmak benimde aklımdaydı sıcak yaz günü Antalya da süper bir fikir oldu dondurma teşekkürler

Sağol canım cinsiyet tahmimi yapmadi aman sağlıklı olsun da hiç farketmez kız erkek
Dediğin çok doğru birşeyler alıp dağıtmak benimde aklımdaydı sıcak yaz günü Antalya da süper bir fikir oldu dondurma teşekkürler
Allah hayrını kabul etsin. Bebişinin başının gözünün sadakası olsun. Bana 12. haftada çıkıntı var erkek olabilir dedi. Eşim çok sevindi. Dün de %90 kız dedi. Benim için de fark etmez ikisi de yok sağlıklı hayırlı olsun yeter.

Hadi kızlar çok sevindim ikiniz adına da maşallah. Sanırım aynı haftalardasınız. Allah sağlıkla kavuşturacak inşallah. Bana da moral ve umut oluyorsunuz Cidde'n.

X