Küçük bebekle boşanma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir arkadaş kadın sığınma mor çatı dedi ama galba sizde haklısınız ben zaten yorumlara kızmıyorum detaylı yazmdmdn anlaşılmadı ama detaylı yaZsaydım ıkı sayfa olurdu diye yazmadım sadece biraz daha insaflı yazılabilir hak etmişsin nasıl annesin denmesine üzüldüm bu kdr
bebeğiniz çok küçük. o nedenle bi şey diyemiyorum
biri 4 diğeri 1 yaşında 2 çocuğum var ve maddi manevi çocuk büyütmek bu ekonomide desteksiz imkansız bence

Niye beddu ettıgım çemkirmenizden belli bence . Bilip bilmeden atıp tutmak nedir ya sen benım hayatımda mısın ki evet sanada ben çocuğum almak için zaten dava için birikim yapıyodum ikincisi de adam çocuğu aldı kaçtı anladın mııııı
Hanımefendi aileniz kötüydü okutmadı diyelim
Ordan birini bulup evleneceğinize muhtaç duruma düşüreceğinize kendinizi okumak için evden kaçsaydınız
Hadi diyelim ki yanlış karar verdiniz evlendiniz orda kendinizi güvenceye almak için uğraşsaydınız

Çocuğu babası almış bakmış kaçırmış her neyse
Boşandınız madem tekrar bir adamın yanına sığınacağınıza iş bulup hayatınızı düzene koymayı deneseydınız
Onu da yapamayıp bu adama sığındınız madem korunsaydınız
Nasıl bu kadar günlük yaşıyorsunuz

Hiç mi aklınıza gelmiyor ,dünyanın en mükemmel insanı bile çıksa eşiniz kaza denilen bişey var ölse gitse yine kaldınız minicik bebekle😔😔
Sizi kimse yargılamıyor kınamıyor sadece üzülüyor

İnsan hatalarından ders alır biraz. Küçük yaşta evlenmiş boşanmışsınız. Hadi buna kader diyelim de yana yakıla ikinci evlilik, üstüne çocuk neyin kafası? Bebeğiniz olmasa her şey daha kolay olacaktı sizin için. Size üzülmüyorum, o çocuklara yazık. İnşallah bir çare bulabilirsiniz.
ben de normalde böyle olaylara çok kötü bakıyorum ama hanımefendinin arkasında ailesi yok işi yok kalacak yeri yok yani evliliği maddi olarak bir sığınma hissi , guvende hissetme hissi , bir evi olmasını için yaptığını düşünüyorum çok üzüldüm bu olaya😞

Sığınma evinde eski Eşimden dolayı 3 gün kaldım bebekle çok zor Orası çünkü bir odada 4-5 kişiyi kalıyorsun Bebeğim çok huzursuz bir bebek bir de benim sorun yaşarım büyük ihtimal ama başka carede yok
Ahh kardeşim biz ne desek boş sanki.Aynı şeyleri yaşamışsın,ilk çocuğuna sahip çıkıp kendi hayatını kursaydın.Yazık değil mi bu çocuklara.Büyük çocuğun annesiz büyüyor,ona bu haksızlığı nasıl yaptın?
İnan şu anki durumun için verecek hiç bir tavsiyem yok,bulamıyorum.Sadece umut ve güç diliyorum sana.

yorumlara inanamadım gerçekten.
yani kadın 18 yaşında zorla evlendirilmiş muhtemelen okutulmamış doğru düzgün bir aile hayatı önceden de görmemiş eşinden şiddet görmüş çocuğu elinden alınmış bunu yaşattığı psikolojiyi sıcak evinizde oturarak hissedemezsiniz boşuna zorlamayın kendinizi.
neden 2 kere evlendin neden çocuk yaptın ya bunları Kendi eğitimli bakış açısından söylemeniz çok normal, ama bir de karşıdakini düşünmek gerekiyor kadın kocasından boşanmış ailesi sahip çıkmamış sokakta kalmış bilmiyorum farkında mısınız?
ne iş yapacak bu kadın?
muhtemelen hiç okul hayatı bile olmamıştır doğru düzgün,
en fazla liseyi bitirmiştir
Çok mu kolay iş bulmak hiç mi işsiz yok bu sitede herkesin mi işi gücü var?
güçlü kadın olabilmek de bir şanstır bilmiyorum bunun ne kadar farkındalığındasınız?!!!
hayat bazilarina o şansı bile sunmuyor
kadın maddi olarak tek çıkış yolu olarak evlenmeyi bulmuş çok mu inanıyorsunuz 25 yaşında bir kadının, gencecik bir kadının 37 yaşındaki bir adama aşık olacağına gerçekten.
2 çocuğu yapması yanlış ama muhtemelen bir ailesi olsun aile hissiyatı olsun önceki çocuğumu zaten aldılar yarım hissediyorum diye yapmıştır bu kadar gaddar olmayın bence.

ben de normalde böyle olaylara çok kötü bakıyorum ama hanımefendinin arkasında ailesi yok işi yok kalacak yeri yok yani evliliği maddi olarak bir sığınma hissi , guvende hissetme hissi , bir evi olmasını için yaptığını düşünüyorum çok üzüldüm bu olaya😞son bişey yazacağım sonra

yani kadın 18 yaşında zorla evlendirilmiş muhtemelen okutulmamış doğru düzgün bir aile hayatı önceden de görmemiş eşinden şiddet görmüş çocuğu elinden alınmış bunu yaşattığı psikolojiyi sıcak evinizde oturarak hissedemezsiniz boşuna zorlamayın kendinizi.
neden 2 kere evlendin neden çocuk yaptın ya bunları Kendi eğitimli bakış açısından söylemeniz çok normal, ama bir de karşıdakini düşünmek gerekiyor kadın kocasından boşanmış ailesi sahip çıkmamış sokakta kalmış bilmiyorum farkında mısınız?
ne iş yapacak bu kadın?
güçlü kadın olabilmek de bir şanstır bilmiyorum bunun ne kadar farkındalığındasınız?!!!
kadın maddi olarak tek çıkış yolu olarak evlenmeyi bulmuş çok mu inanıyorsunuz 25 yaşında bir kadının, gencecik bir kadının 37 yaşındaki bir adama aşık olacağına gerçekten.
2 çocuğu yapması yanlış ama muhtemelen bir ailesi olsun aile hissiyatı olsun önceki çocuğumu zaten aldılar yarım hissediyorum diye yapmıştır bu kadar gaddar olmayın bence.
Hasta halimle bebeğim durmadığı için ben yazamadım bunları benı anlayan ilk defa biri çıktı allah razı olsun ne diimki

ne iş yapacak bu kadın?
Nasıl bu kadar içimi okudunuz heleki son satırlar..

Hasta halimle bebeğim durmadığı için ben yazamadım bunları benı anlayan ilk defa biri çıktı allah razı olsun ne diimki
ben sizi anlamaya çalışıyorum, keşke elimizden bir şey gelse o kadar üzüldüm ki sabah sabah.
Uzun vadede yapılacak tek yol eşinizle duygusal bağınizi kesmek gibi duruyor.Bir daha polisleri çağırmayın çok ciddi bir şiddet olmadığı sürece.
eşinizin suyuna gidin ne diyorsa yapın bence.
şu şartlar altında başka şansınız yok , kadın sığınma evinin önünden geçmemiş insanların oraya gidin demesine bakmayın ; çocuk olmasa dahi kalınması çok ama çok zor yerler.
Bu kış ayında evinizde oturun, eşinizle aranızı iyi tutmaya çalışın duygusal bekletinizi keserseniz kolay olur.
Ülke ekonomisi eskisi gibi olsa birileri çocuk buyuyene kadar destek çıkar , çocuk büyüsün sizde iş ararsınız derdim.
ama şu an çok zengin olmadan kimseye tam anlamiyla destek çıkılmiyor.
İş bulmakta imkansıza yakın heleki hiç calismadiysaniz.

Eski eşimden ayrılınca 3 yıl Garsonluk yaptım ama meslek denılecek şekilde bır hayatım olmadı
ben sizi anlamaya çalışıyorum, keşke elimizden bir şey gelse o kadar üzüldüm ki sabah sabah.
Uzun vadede yapılacak tek yol eşinizle duygusal bağınizi kesmek gibi duruyor.Bir daha polisleri çağırmayın çok ciddi bir şiddet olmadığı sürece.
eşinizin suyuna gidin ne diyorsa yapın bence.
şu şartlar altında başka şansınız yok , kadın sığınma evinin önünden geçmemiş insanların oraya gidin demesine bakmayın ; çocuk olmasa dahi kalınması çok ama çok zor yerler.
Bu kış ayında evinizde oturun, eşinizle aranızı iyi tutmaya çalışın duygusal bekletinizi keserseniz kolay olur.
Ülke ekonomisi eskisi gibi olsa birileri çocuk buyuyene kadar destek çıkar , çocuk büyüsün sizde iş ararsınız derdim.
ama şu an çok zengin olmadan kimseye tam anlamiyla destek çıkılmiyor.
İş bulmakta imkansıza yakın heleki hiç calismadiysaniz.

ben de normalde böyle olaylara çok kötü bakıyorum ama hanımefendinin arkasında ailesi yok işi yok kalacak yeri yok yani evliliği maddi olarak bir sığınma hissi , guvende hissetme hissi , bir evi olmasını için yaptığını düşünüyorum çok üzüldüm bu olaya😞
Ben ilk evliliğini yargılamadım zaten. Onu aile zoruyla yapmış olabilir. Yaşı küçük olduğu için direnememiştir vs. Buna kader der geçerim ama o evliliği kötüymüş ki boşanmış. İnsan biraz daha temkinli atar adımlarını. Kendisinden 12 yaş büyük adamla hiç tanımadan evlenmek artık kader değildir mesela. Bu evliliğin de iyi gitmeyeceği daha başından belli. Hadi evlendi, adamın ne mal olduğu belliyken çocuk yapmak da kader değildir. Tamamen kendi seçimi. Buna mantıklı bir kılıf uyduramıyorum ben. Şimdi tek başına olsa çalışırdı, her yere sığardı. Bebekle zor. Acıyorum böyle çocuklara.

Çok üzücü çookk. Keşke baştan sorunlu evlilikse 2. bebeği yapmasaydın. Olan olmuş artık. Gidecek yerim yok diyorsun. En azından bebek büyüyene kadar bir yere bırakıp çalışamaz mısın? Biraz birikim yapsan. Bu adamdan sana koca olmaz orası kesin de. İmkanın olsa elbette boşan derim ama bu durumda boşanman da çok zor. Allah yardımcın olsun.
İlk 3 ay iyiydik hamile kaldıktan sonra aslında değişti herşey

Ben ilk evliliğini yargılamadım zaten. Onu aile zoruyla yapmış olabilir. Yaşı küçük olduğu için direnememiştir vs. Buna kader der geçerim ama o evliliği kötüymüş ki boşanmış. İnsan biraz daha temkinli atar adımlarını. Kendisinden 12 yaş büyük adamla hiç tanımadan evlenmek artık kader değildir mesela. Bu evliliğin de iyi gitmeyeceği daha başından belli. Hadi evlendi, adamın ne mal olduğu belliyken çocuk yapmak da kader değildir. Tamamen kendi seçimi. Buna mantıklı bir kılıf uyduramıyorum ben. Şimdi tek başına olsa çalışırdı, her yere sığardı. Bebekle zor. Acıyorum böyle çocuklara.
Ne mal olduğu hamıleylem anladımm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X