Küçükken istemediğiniz halde aileniz saçlarınızı kestirdimi

Hayır hiç kesilmedi
Hep uzundu saçlarım
Hayatımda ilk kez kendim saçımı ikinci doğumdan sonra kısa kestirdim, bir ara trendi bilirsiniz önleri daha uzun arkası kısa. Kuaförüme gittim o şekil kes dedim, asla kesmem sen doğum sonrası depresyona girmişsin bu sen değilsin kırıklarını bile temizletirken sakın çok kesme diye 100 kez uyarıyorsun dedi. Zorla ikna ettim kesti. Çok beğendim önce, ama ertesi sabah uyanınca şoka girmiştim. Gece birde bebekle ilgilenmekten tepeden toplamışım, zaten saçlar kısa yarısı tokadan çıkmış yarısı girmemiş bile. Oturdum bir posta ağladım, aynalara küstüm bir süre. Neyseki saçlarım çabuk uzuyor, omuzlarıma inmesi çok sürmedi ama ilk ve son kez kısa kestirişim oldu.

Eskiler için saç çok önemli değildi. Hele köyde anneler için, o kadar işin arasında bir de çocuğun uzun saçı ile nasıl ilgilensinler, öyle düşünüyorlardı. Kökü sende uzar nasıl olsa diye. Ama ben bu konuyu şöyle düşündüm sanırım, sen o yaşlarda ergensin ve senin isteğin senin seçimin önemsenmemiş. Bu da seni yaralamış. Ama saç bu uzarda, kısalırda, dökülürde, koparda. O zamandan bu zamana bin kez uzamıştır. Kalan hayatın güzel olsun. Önemseme artık.. yada bu konuyu annenle yeniden sakince konuş o gün çok üzülmüştüm falan dersin. Sonra geride bırak artık..

Kesildi tabi kesilmez mi hemde kaç defa 😂
Hatta benim annem kendi öğrendi kesmeyi küt küt kesiyordu birgün keserken kulağımı da kesti canım anam ya 😂😂😍

Sanırsın dizide yaşıyor yok tükürmeler saç fırlatmalar falan ayıp anneye tükürülür mü..
bizler saygidan hosumuza gitmesede sesimizi cikartamazdik aklimizin ucundan dahi gecmezdi tükürmeler anaya sac firlatmalar ...

5.sınıfa kadar benim saçlarımda kısacıktı, hiç annemin yüzüne tükürmedim, aklıma da gelmez... hak veriyorum. sobalı ev. hasta olup duran ben... neden kızayım ki. o soba kömürle yanar... kömür demek para demek.... 80lerde para neredeeee....

Bendedir tam tersi olmuştu uzun saçlarımdan ilkokulda hep nefret etmişimdir tabi baban uzun saçımızı sevdiği için ilk okul ortaokul hep uzun sonra orta okul yaz tatilinde ilk defa kendi paramı kazanınca şehir e gidip saçımı Br güzel istediğim model kestirdim halinde uzun saçtan nefret ederim

X